Skocz do zawartości

Zdjęcie

Nowa Kubota

94 odpowiedzi na ten temat

#41 Share wolowik

wolowik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 391 postów

Napisany 22 kwiecień 2012 - 07:45

Nowa Kubota Wiem że to niemerytoryczne ale nie obraź się jaro że nazwę Cię na tym forum "Advocatus Diaboli".... Zapewniam Cię że moja Kubota z zewnątrz prezentuje się dość pospolicie i normalnie na tle innych ciągników, ale w środku czyli w skrzyni biegów, silniku i innych podzespołach jest wiele nowatorskich i niespotykanych w innych choćby zachwalanych przez Ciebie JD (nawet w serii R ;) )ciągnikach rozwiązań..wiem to na podstawie schematów i instrukcji napraw.... być może są w niej także podzespoły produkowane nie tylko w Japonii ale nic o tym nie wiadomo... wiadomo natomiast że era niemieckiej solidności i jakości przeminęła..może nie we wszystkich produktach ale w tych masowych na pewno...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Nowa Kubota Dzisiaj, 06:42
  •  

#42 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 22 kwiecień 2012 - 08:06

Nowa Kubota Nie obrażę się-ale chciałbym żebyś dokładniej zapoznał się z określeniem advocatus diaboli :D -jedno z nich brzmi : "Potocznie Adwokatem Diabła nazywa się osobę, która będąc zwolennikiem danej sprawy, staje przeciwko niej, by poprzez kontrargumenty dowieść jej słuszności." No i jeszcze raz zaapeluję-poczytaj moje posty...nic tak dobrze nie podnosi ciśnienia :D .

#43 Share wolowik

wolowik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 391 postów

Napisany 22 kwiecień 2012 - 09:13

Nowa Kubota Mi nie podniesiesz ciśnienia bo ... moje pieniążki i mój wybór.... :) ja nie zamierzam Ci niczego udowadniać... jednemu podoba się Kaśka i innemu Maryśka... i tak jest dobrze. ;)

#44 Share samex69

samex69

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 582 postów

Napisany 23 kwiecień 2012 - 23:20

Nowa Kubota Czytałem w którejś z rolniczych gazet że w segmencie ciągników o mocy do 100 kM sprzedawanych w USA ponad 40% to Kuboty.

#45 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 24 kwiecień 2012 - 07:30

Nowa Kubota tylko że w USA takie coś do 100 KM to tylko pola golfowe kosi :) średnia powierzchnia gospodarstwa w USA to 180 ha, to co tam można robić ciągnikami do 100KM .

#46 Share kokoman0

kokoman0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 604 postów
  • Zainteresowania:Jazda wszystkim co ma koła ale niekoniecznie silnik

Napisany 24 kwiecień 2012 - 17:47

Nowa Kubota Oj można uwierz mi, że można. Głównie są to małe cięgniki tak jak napisałeś "do koszenia trawy" ale kiedyś znajomego weterynarza przyjechał odwiedzić jego kolega ze studiów, który pracuje na farmie bydła (zapomniałem już ile sztuk). No i ten znajomy wet. wziął go w teren pokazać jak to teraz w Polsce wygląda i akurat mieli zgłoszenie u nas i gdy zobaczył, że na podwórku stoi nasza Kubota (kilka miesięcy do roku była u nas) był zaskoczony, że u nas też są te ciągniki i dodał, że na farmie na której pracuje to również mają te traktory ( Kuboty). Także chyba jednak można.

#47 Share krecikuryn

krecikuryn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 285 postów

Napisany 24 kwiecień 2012 - 17:59

Nowa Kubota

Za drogie w stosunku do czego? Ile w takim razie wg. Ciebie powinien kosztować taki ciągnik?

Za drogie jesli chodzi o wyposażenie i możliwości tego ciągnika. Owszem mechaniczny ciągnik dla niektórych może i lepszy a napewno mniej awaryjny ale jeśli tak to powinien być tańszy ... Wg mnie m9540 powinna kosztować 140 góra 145000 netto wtedy bez wahania bym się na nią zdecydował.

#48 Share czareczek85

czareczek85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 304 postów
  • Zainteresowania:piękne kobiety

Napisany 24 kwiecień 2012 - 19:33

Nowa Kubota Japońskie samochody też mają swoja cenę! Ciągniki też muszą więc kosztować odpowiednio do jakości. I nawet silniczek wycieraczki jest japoński w mojej m128x

#49 Share samex69

samex69

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 582 postów

Napisany 24 kwiecień 2012 - 23:42

Nowa Kubota A w mojej 9540 akumulator jest koreański - kiedy pokazałem to człowiekowi z Marubeni to był zdziwiony że nie japoński.

#50 Share kotwczapce

kotwczapce

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 258 postów

Napisany 25 kwiecień 2012 - 07:28

Nowa Kubota koreański tak, byle nie chiński...

.trzeba być szalonym, żeby nie zwariować...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 25 kwiecień 2012 - 09:46

Nowa Kubota A ktoś coś wie co nowego ma pokazać Kubota w związku z dostosowaniem ciągników do Euro IIIB?

#52 Share wolowik

wolowik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 391 postów

Napisany 25 kwiecień 2012 - 11:15

Nowa Kubota Będą nowe odpowiedniki 8540 i 9540 na Common railu ... czyli modele 8560 i 9560 tak mi się wydaje... a w wyższych seriach będzie wpraodazona podseria GX czyli np. M135GX w full wypasie czyli amortyzowana oś, EHR i inne bajery... tu masz linka do folderu
http://www.toplinetr...560Brochure.PDF

a tutaj jak chodzi ta nowa Kubota.. fajnie mruczy :D

Edytowany przez wolowik, 25 kwiecień 2012 - 11:20.

#53 Share soltys13

soltys13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 207 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo jeździectwo motocykle fotografia podóże

Napisany 11 maj 2012 - 00:06

Nowa Kubota

No i takie posty to ja lubię najbardziej :D -widać że wypowiada się człowiek fachowy, znający sprawy od podszewki, metalurg (wie z jakiej stali na wschód a z jakiej na zachód wędrują),geograf (wie że z Chin) no i znaffca, znaffca (JD 5100 i 5300 ??? R i M-ciekawe czy potrafi je odróznić...)-post aż ocieka konkretami i fachową wiedzą. Najgorsze w tym wszystkim jest to że na AF jest mnóstwo młodych ludzi przyjmujących takie rewelacje bezkrytycznie (i bezmyślnie kolportujących je dalej)-rezultat ?-mnóstwo village legend :D

kolego a zebys sie zdziwil ze umiem je odróznić. POgadaj z ludzmi z charter Agro masz Garzńt oci pwoiedzą żę JD na wschód są z defektami. Nie wszystkie ale sie trafiją. Nie mam nic do marki JD ale w ostatnim czasie straciły na jakości. To już nie jest ten Jelonek co kiedyś .

#54 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 11 maj 2012 - 18:58

Nowa Kubota No i zdziwiłbym się jak diabli-bo jeżeli piszesz o modelu 5300 to o czym piszesz ?Wywody na temat różnic w jakości ciągników w zależności od rynku docelowego już tu na AF przerabialiśmy-polecam zapoznać się z lekturą.
Sorry kolego ale naprawdę nawet nie chce mi się odpowiadac na podobne posty...

#55 Share Patryk1932

Patryk1932

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja
    Nowoczesne maszyny rolnicze

Napisany 22 maj 2012 - 15:17

Nowa Kubota A wiecie kiedy będzie dostępna nowa seria ?

#56 Share pioter03

pioter03

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 243 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 22 maj 2012 - 19:12

Nowa Kubota Jakoś sierpien/wrzesien.

#57 Share WitekW

WitekW

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 20 czerwiec 2012 - 08:33

Nowa Kubota Dokładnie tak jak piszesz
pioter03

rozmawiałem z przedstawicielem Kuboty z Firmy Premium Trade Powiedział że te nowe modele będą dostępne pod koniec sierpnia.
demotywatory o rolnictwie www.dyndole.pl

#58 Share SylwekStaszewski

SylwekStaszewski

Nowicjusz

• userphoto
  • Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 21 czerwiec 2012 - 13:10

Nowa Kubota Pewnie będzie jeszcze niższe spalanie. Kubota potrafi wyprodukować oszczędne silniki :)

#59 Share stachanowiec1980

stachanowiec1980

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 10 sierpień 2012 - 14:35

Nowa Kubota Znane są już ceny najnowszych modeli marki Kubota – M8560, M9960, M110GX oraz M135GX

Dilerzy marki Kubota w całej Polsce otrzymali cenniki najnowszych modeli z literą „K” na masce: M8560 o mocy 86,7 KM, M9960 o mocy 101,4 KM, M110GX o mocy 115,6 oraz M135GX o mocy 140,4 KM.

Wszystkie nowe modele spełniają wyśrubowaną normę emisji spalin EURO IIIB dzięki zastosowaniu tłumika z katalizatorem filtra cząstek stałych. W ten sposób wyeliminowano konieczność stosowania kosztownych bazujących na moczniku dodatków do paliwa. Wszystkie modele charakteryzują się bogatym wyposażeniem standardowym obejmującym m.in. klimatyzację, rewers bezsprzęgłowy, fotel pneumatyczny, obciążniki przednie oraz kompletny zaczep tylny. Modele M110GX i M135GX oferują ponadto biegi przełączane pod obciążeniem oraz układ elektronicznego sterowania podnośnikiem tylnym EHR.

Debiutujące modele objęte są oczywiście unikalną, bezpłatną gwarancją ważną przez trzy lata.

Nowe ciągniki są już dostępne w Polsce. Dalszych informacji udzielają Dilerzy Kubota w całej Polsce. Ich dane kontaktowe można znaleźć na stronie www.traktorykubota.pl

Edytowany przez stachanowiec1980, 10 sierpień 2012 - 14:42.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 10 sierpień 2012 - 20:47

Nowa Kubota A gdzie można znaleźć dane techniczne tych modeli? Trzeba z tym fatygować się do dealera?

PS: Szkoda że w M60 nie ma tłumika w cieniu słupka kabiny...