Skocz do zawartości

Zdjęcie

Nowa Kubota

94 odpowiedzi na ten temat

#21 Share rino

rino

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 770 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Maszyny rolnicze

Napisany 04 listopad 2010 - 21:14

Nowa Kubota

ja napisałem tylko to co o tym ciągniku myślę a moje zdanie podziela pewnie wielu dlatego kubota ma tak marną sprzedaż bo za tę kasę kupić można johna r lub case maxsuma a to nie porównywalne maszyny nie będe pisał co mam bo zaraz będzie że ja swoje chwale a kto kubote ma niech ją sobie chwali i z nią śpi albo i się z nią ......... ja to będę omijał z daleka

Bo kolego podejrzewam ze masz jd i swiata po z anim nie widzisz a tak sie sklada ze jd to juz nie jest ta jakosc jak kiedys, i nie odbiega znacząco od czołowych marek na swiecie wiec nie ma sie co podniecać ze sie posiada ciagnik jd bo takie ciagniki ja mf, valtra, case czy inne maja niejednokrotnie lepsze rozwiazania niz ten niewiadomo za co wychwalany jelonek. Ja osobiście nie mam nic do ciagników spod znau jelenia ale nadal nie rozumiem skad te wasze podniecanie sie tymi ciagnikami, moze lepiej rozejrzyjcie sie za jakas panienka a nie za zielonym ciagnikiem
pozdrawiam!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Nowa Kubota Dzisiaj, 10:22
  •  

#22 Share kubotam

kubotam

Nowicjusz

• V.I.P.
  • rank
  • 32 postów

Napisany 05 maj 2011 - 09:19

Nowa Kubota Ciekawe czy wprowadzą nową Kubote 135 na Polski rynek???

#23 Share Misiek100245

Misiek100245

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 03 czerwiec 2011 - 00:25

Nowa Kubota mam nadzieje ze wprowadza. robiłem praktyki w srvisie JD a mam kubotę me 9000 z 2007. i 2 jd kombajn zbożowy 970 i ciągnik 2250 kombajn niezawodny trwały i prosty, ciągnik ekonomicazny i funkcjonalny ale już z problemami technicznymi.... tak jak by pod servis robiony... zeby było co mnim robić.... niby wszystko proste a rozwiązania nietypowe i żadnych częsie znormalizowanych tylko same nietyp i tylko jd ma takie...

i napisane w kubocie jest że o-ring taki a taki jest o ring'iem takim a takim a nie cżęścią o symbolu AL....za kilka euro netto ....

#24 Share krecikuryn

krecikuryn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 285 postów

Napisany 07 kwiecień 2012 - 12:54

Nowa Kubota Kubota wg mnie to niezły i bardzo możliwe mało awaryjny, ekonomiczny ciągnik tyle, że ostatnio z ceną tak poszła, że zwątpiłem... Miałem w planie m9540 ale w tej sytuacji zmienie na MF 5430.

#25 Share soltys13

soltys13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 207 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo jeździectwo motocykle fotografia podóże

Napisany 10 kwiecień 2012 - 23:09

Nowa Kubota jeżeli chodzi o mf to z serią 54 są problemy. Są mało udane. Co do kuboty miałem okazje testować 95 konną kubote z turem i mimo kilku nie dużych wad nie znalałem jakichś większych niedogodności. Wszyscy zachwalają John Deere , Owsze jest dobry jak kupisz go nowego w niemczech a nie w Polsce. Te które ida na zachód są robione z innej stali itd .a te które idą na wschód są montowane z fabryk w chinach przez co się je***ą na potęge.
Przykładem jest seria 5100 i 5300 R i M po zrobieniu 3 mtg siadła pompa paliwowa a po 10 mtg pompa hydrauliki. Gospodarz orze starą 80 tką a John dere stoi w stodole po czym sprawa trafiła do sądu. Jeśli chodzi o John Deere to polecam kupić starszego używanego z seri 6 lub nowego z serii 62xx. Farmtrac to też niezła marka. Ekonomiczne o dbręciagniki. Lepsze niż nie jedem nowy ursus z silnikiem perkinsa.

#26 Share krecikuryn

krecikuryn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 285 postów

Napisany 11 kwiecień 2012 - 05:39

Nowa Kubota A jakie są problemy w mf?? są 2 na wsi tylko, że 5435 i chodzą już 4 lata bez usterki. Niedogodności w kubocie?? komfort jazdy, brak fotela pasażera, mechaniczna skrzynia, brak ehr, małą masa własna, drogie przeglądy...

Edytowany przez milanreal1, 16 kwiecień 2012 - 16:11.
cytowanie poprzedniego posta

#27 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 11 kwiecień 2012 - 18:53

Nowa Kubota

jeżeli chodzi o mf to z serią 54 są problemy. Są mało udane. Co do kuboty miałem okazje testować 95 konną kubote z turem i mimo kilku nie dużych wad nie znalałem jakichś większych niedogodności. Wszyscy zachwalają John Deere , Owsze jest dobry jak kupisz go nowego w niemczech a nie w Polsce. Te które ida na zachód są robione z innej stali itd .a te które idą na wschód są montowane z fabryk w chinach przez co się je***ą na potęge.
Przykładem jest seria 5100 i 5300 R i M po zrobieniu 3 mtg siadła pompa paliwowa a po 10 mtg pompa hydrauliki. Gospodarz orze starą 80 tką a John dere stoi w stodole po czym sprawa trafiła do sądu. Jeśli chodzi o John Deere to polecam kupić starszego używanego z seri 6 lub nowego z serii 62xx. Farmtrac to też niezła marka. Ekonomiczne o dbręciagniki. Lepsze niż nie jedem nowy ursus z silnikiem perkinsa.

No i takie posty to ja lubię najbardziej :D -widać że wypowiada się człowiek fachowy, znający sprawy od podszewki, metalurg (wie z jakiej stali na wschód a z jakiej na zachód wędrują),geograf (wie że z Chin) no i znaffca, znaffca (JD 5100 i 5300 ??? R i M-ciekawe czy potrafi je odróznić...)-post aż ocieka konkretami i fachową wiedzą.
Najgorsze w tym wszystkim jest to że na AF jest mnóstwo młodych ludzi przyjmujących takie rewelacje bezkrytycznie (i bezmyślnie kolportujących je dalej)-rezultat ?-mnóstwo village legend :D

#28 Share czareczek85

czareczek85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 305 postów
  • Zainteresowania:piękne kobiety

Napisany 16 kwiecień 2012 - 19:58

Nowa Kubota A ja mam Kubote mam w niej i siedzenie pasażera i ehr i skrzynie full power shift i inne bajery

#29 Share krecikuryn

krecikuryn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 285 postów

Napisany 17 kwiecień 2012 - 20:51

Nowa Kubota jaka to kubota kolego??

Edytowany przez Marcin91, 17 kwiecień 2012 - 21:53.

#30 Share kokoman0

kokoman0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 604 postów
  • Zainteresowania:Jazda wszystkim co ma koła ale niekoniecznie silnik

Napisany 17 kwiecień 2012 - 21:05

Nowa Kubota Odpowiem za kolegę.
M128x

Edytowany przez kokoman0, 17 kwiecień 2012 - 21:05.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share krecikuryn

krecikuryn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 285 postów

Napisany 17 kwiecień 2012 - 21:20

Nowa Kubota No to owszem może i ma te wyposażenie tylko to jest innej mocy ciągnik i nie można tego porównywać... i cena ja pisałem o m9540!!!

#32 Share czareczek85

czareczek85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 305 postów
  • Zainteresowania:piękne kobiety

Napisany 18 kwiecień 2012 - 08:29

Nowa Kubota Myślał indyk o niedzieli a w sobote... w kubocie mozna teraza nawet zamówic amortyzacje przedniej osi w modelu M135X. Z każdym dniem przekonuje mnie prostota tych traktorków. I jestem pewien że wybór tego traktora to b dobra decyzja.

Edytowany przez razor275, 18 kwiecień 2012 - 08:34.
Cytowanie poprzedniego posta

#33 Share krecikuryn

krecikuryn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 285 postów

Napisany 18 kwiecień 2012 - 20:56

Nowa Kubota kolego indyk ja nie twierdze że kuboty są złe... wręcz przeciwnie myśle, że bardzo dobre ciągniki tylko mają jedną wade: za drogie w tej chwili!!! p.s. jeśli chodzi o amortyzowaną przednią oś w ciągnikach tej mocy jest dostępna w standardzie a nie " dostępna"

#34 Share KIRK80

KIRK80

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 20 kwiecień 2012 - 08:19

Nowa Kubota Za drogie w stosunku do czego? Ile w takim razie wg. Ciebie powinien kosztować taki ciągnik?

Edytowany przez milanreal1, 20 kwiecień 2012 - 10:59.

#35 Share RafZielak

RafZielak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów
  • Zainteresowania:Informatyka i Telekomunikacja, Elektrotechnika i Elektronika, Mechanika, Off-Road samochodowy, Muzyka, Fotografia, Sporty ekstremalne

Napisany 20 kwiecień 2012 - 15:15

Nowa Kubota Zastanawiam się czy zakochany w JD "jaro" kiedyś zmądrzeje i zaprzestanie pisac w innych tematach i pozostanie wśród swoich czy nie? Niewiele piszę, dużo czytam i widzę, że jegomościowi uderzyła amerykańska woda sodowa do głowy.
Nigdy nie byłem fanem JD, nigdy mi się nie podobały, nigdy nie przemawiała do mnie myśl techniczna JD i ... wątpię by się to kiedykolwiek zmieniło. Nie widzę w tych ciągnikach nic co pozwalałoby je tak wychwalać. Są to ciągniki cenowo najbliższe do Fendta, a jednak ustępujące Fendtowi chyba na każdym kroku (bezawaryjność, ekonomia, ergonomia itd. itp). Wszystkie okoliczne firmy usługowe pracują na Fendtach, a JD nikt nie chce i po jakichkolwiek testach nowego modelu zwykle wręcz uciekają od dealera. Nie mówię tu o firemkach mających jeden ciągnik typu Fendta 312, ale o takich które mają 15-20 sztuk Fendtów serii 8XX/9XX czyli grube miliony złotych w sprzęcie i to jednak nie jest sprzęt amerykańskiego producenta.
Nie jestem właścicielem ani 1000, ani 100, ani nawet 10 ha ziemi i rolnictwem się jedynie pasjonuje w miarę regularnie pomagając. Od zawsze z wsią miałem sporo wspólnego i od momentu gdy zdałem sobie sprawę, że na wsi kręci mnie przede wszystkim technika rolnicza wiedziałem, że liczące się dla mnie marki ciągników to Fendt, Massey Ferguson, ewentualnie Deutz Fahr i JCB, a od jakiegoś czasu dołączyła do tego grona tańsza marka w postaci Kuboty. Nie ma jej co porównywać z czterema wcześniejszymi, ale nie uważam by ustępowała im na tyle by nie można jej było wymieniać wraz z nimi.
Zupełnie inaczej sytuacja wygląda w kwestii kombajnów zbożowych, czy pras rolujących gdzie JD jest dla mnie jednym z wiodących producentów i na podstawie czego nie skreślam tej marki całkowicie, a jedynie w konkretnym segmencie.

Pozdrawiam
Rafał

#36 Share sydney

sydney

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów

Napisany 20 kwiecień 2012 - 15:53

Nowa Kubota To, że Kuboty nie są często widzianymi traktorami w Polsce nie oznacza wcale, że są złymi traktorami. Na zachodzie jeździ ich dużo więcej niż u nas i tam nikt na nie nie narzeka. Poza tym myślę, że silniki to jeden z mocniejszych punktów tych traktorów przecież większość koparek, ładowarek i tego typu spzrętu ma właśnie silniki kuboty i uchodzą one za bardzo trwałe i bezawaryjne.

#37 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 20 kwiecień 2012 - 18:40

Nowa Kubota @RafZielak-"Zastanawiam się czy zakochany w JD "jaro" kiedyś zmądrzeje i zaprzestanie pisac w innych tematach i pozostanie wśród swoich czy nie? Niewiele piszę, dużo czytam i widzę, że jegomościowi uderzyła amerykańska woda sodowa do głowy."
No cóż to Twoje zdanie i niekoniecznie muszę się z nim zgadzać-chciałbym jedynie zauważyć że z tym czytaniem to przesadzasz bo gdybyś naprawdę dużo czytał to zauważyłbyś że w tych "innych tematach" udzielam się raczej sporadycznie a jeżeli już to to co piszę raczej nie jest pozbawione sensu.Nie obraź się ale tu na AF raczej wyrocznią nie jesteś (jest tu całkiem spora liczba osób całkiem "oblatanych w temacie" jeżeli o ciągniki chodzi i te osoby jakoś się moich postów nie czepiają...) i raczej nie będziesz operując komunałami.
Jeżeli chodzi Tobie o to że nadepnąłem na odcisk sugerując że Kubota nie oferuje wysublimowanych rozwiązań technicznych za to ceny ostatnimi czasy oferuje mocno...wysublimowane :D to zawsze mogę przeprosić jeżeli czujesz się urażony.
Z kolei gdyby chodziło Tobie o moją (fakt dosyć ironiczną) odpowiedź na post @sołtysa13 to i tak była zbyt mało ironiczna jak na ten stek bzdur które napisał.
No i na koniec-"Są to ciągniki cenowo najbliższe do Fendta, a jednak ustępujące Fendtowi chyba na każdym kroku (bezawaryjność, ekonomia, ergonomia itd. itp). Wszystkie okoliczne firmy usługowe pracują na Fendtach, a JD nikt nie chce i po jakichkolwiek testach nowego modelu zwykle wręcz uciekają od dealera. Nie mówię tu o firemkach mających jeden ciągnik typu Fendta 312, ale o takich które mają 15-20 sztuk Fendtów serii 8XX/9XX czyli grube miliony złotych w sprzęcie i to jednak nie jest sprzęt amerykańskiego producenta."
A czy Ty masz pojęcie ile sztuk sprzedaje JD a ile Fendt na świecie ?-ba nawet w Polsce jest to bodajże jak 5:1 a na świecie jest jeszcze gorzej :D .
I na litość boską postaraj się czytać moje posty ze zrozumieniem...

#38 Share RafZielak

RafZielak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów
  • Zainteresowania:Informatyka i Telekomunikacja, Elektrotechnika i Elektronika, Mechanika, Off-Road samochodowy, Muzyka, Fotografia, Sporty ekstremalne

Napisany 20 kwiecień 2012 - 21:41

Nowa Kubota @jaro
1. Czytam głównie w tematach ciągników które mnie osobiście interesują i póki co w tych działach prezentujesz się jako naczelny prześmiewca wszystkiego co nie jest spod znaku Jelonka. Może czas byś sam przeczytał co napisałeś na tym forum i stwierdził jak to wygląda. Z innych się śmiejesz, że nie jeździli JD, a je krytykują, a sam Kubotę oglądałeś na fotkach w necie i robisz to samo.
2. W kwestii stosunku sprzedaży JD i Fendta ... a znajdź mi w ofercie Fendta ciągnik odpowiadający ceną np. JD 5080G czy nawet 5080M. Będzie ciężko. No popatrz, a to jedna te ciągniki w ostatnim roku JD sprzedawały się w Polsce najlepiej.Druga kwestia ... powinniśmy powiedzieć, że Belarus to najwspanialszy ciągnik rolniczy w Polsce bo w zeszłym roku sprzedał więcej niż JD. Ale czy oby na pewno o jakość chodziło?
3. Znam co najmniej 3 duże firmy usługowe z okolic korzystające tylko i wyłącznie z traktorów Fendt i ani myślące o przesiadce na JD.Nie znam ani jednej opierającej swoją flotę na JD.
4. W kwestii nadeptywania na odciski ... mi nie nadepnąłeś bo nie mam jakoś wybitnie emocjonalnego stosunku do Kuboty czy jakiejkolwiek innej marki, a zwyczajnie nudzi mnie czytanie kolejnej z rzędu Twojej wypowiedzi o wyższości JD nad wszystkim innym. Tak jak Ty nie lubisz jak inni gloryfikują spalanie swoich ciągników porównując je z "paliwożernymi" JD tak ja mam prawo nie lubić Twoich kazań z zakresu wyższości JD.

#39 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 20 kwiecień 2012 - 22:18

Nowa Kubota

A czy Ty masz pojęcie ile sztuk sprzedaje JD a ile Fendt na świecie ?-ba nawet w Polsce jest to bodajże jak 5:1 a na świecie jest jeszcze gorzej :D .

Czy to znaczy, że kiełbasa zwyczajna jest lepsza od krakowskiej suchej? Sądząc po wynikach sprzedaży zwyczajna jest jakieś 2000 razy lepsza.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 21 kwiecień 2012 - 20:26

Nowa Kubota @RafZielak
1.Poproszę konkrety-kiedy ,gdzie i jak się naśmiewałem.Nie zwykłem oceniać czegoś na podstwaie fotek z netu.
2.Cały czas patrzysz tylko na rynek w Polsce a nie globalnie.JD jest "samoistnym" koncernem więc w ofercie ma ciągniki od najprostszych po najbardziej skomplikowane.Fendt jest marką "premium" w koncernie AGCO więc dziwnym byłoby gdyby produkował low-endy nieprawdaż ?Druga sprawa-ciekawe ile z tych JD to były ciągniki Premium-zaręczysz że było ich mniej niż Fendtów ?
3.Gdybym był złośliwy to napisałbym że "znam co najmniej 3 duże firmy usługowe z okolic korzystające tylko i wyłącznie z traktorów JD i ani myślące o przesiadce na Fendta.Nie znam ani jednej opierającej swoją flotę na Fendtcie" :D -ale akurat w najbliższej takiej dużej firmie pracuje mniej więcej tyle samo ciągników obu tych marek.
4.Jeszcze raz-konkrety poproszę-"Fendt to bardzo dobry ciągnik (o ile nie najlepszy) ale nie oznacza to automatycznie tego że inne są takie be do kwadratu :D w porównaniu z nim."-to akurat moja wypowiedź sprzed raptem paru dni ale chyba dobrze świadczy o innej niż JD marce ?

No i polecam stronę 52 tematu "co sądzicie o marce Kubota"-tam się ta moja nieszczęsna historia z Kubotą zaczęła...sprawdź z jakiego powodu.
@MariuszX-"A czy Ty masz pojęcie ile sztuk sprzedaje JD a ile Fendt na świecie ?-ba nawet w Polsce jest to bodajże jak 5:1 a na świecie jest jeszcze gorzej :D .

Czy to znaczy, że kiełbasa zwyczajna jest lepsza od krakowskiej suchej? Sądząc po wynikach sprzedaży zwyczajna jest jakieś 2000 razy lepsza. " -polecam podpunkt 2 i zastanowienie się nad taką niby oczywistą rzeczą-jeżeli ten cały JD to taki zacofany chłam (zdaniem @RafZielaka) to jakim cudem znajduje nabywców ???Bez urazy ale naprawdę myślicie że JD kupują jedyni ciemno-moherowo-buraczkowi fani jedynej słusznej marki z umysłami poddawanymi ustawicznemu praniu ?-dajcież spokój...
No i na koniec
"-Głośno, trzęsie, ale za to japoński. Zdrowe podejście ;) ."-to chyba Twoje ? :D