Skocz do zawartości

Zdjęcie

Udźwig C-360

123 odpowiedzi na ten temat

#121 Share Davidastra

Davidastra

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 863 postów

Napisany 21 styczeń 2010 - 12:21

Udźwig C-360 I tak oto wyśmiewali wszyscy kolegę i teraz zaczynaja sami tak pisać

Opus meum est

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Udźwig C-360 Dzisiaj, 05:47
  •  

#122 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2723 postów

Napisany 21 styczeń 2010 - 12:36

Udźwig C-360 Davidastra to był mój pierwszy post w tym temacie więc nie wiem w czym rzecz z tym naśmiewaniem... Wiem że to jest katowanie przyczepy ale wracać z zapełnioną do połowy przyczepą też przykro trochę. Pogadajcie z jakimś starym "wagowym" np z cukrowni i Wam powie ile ludzie wozili na 4-4.5 t przyczepach

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#123 Share bzykuu

bzykuu

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 30 marzec 2012 - 17:18

Udźwig C-360 Kiedyś jak buraków nie zabierali jeszcze tirami i wysłodki przywozili takimi ciężarówkami co miały jaszcze takie duże przyczepy z tyłu podpięte to mój starszy naszym Ursusem C-360 ciągną taka przyczepę pełną wysłodków po roli bo innego przejazdu nie było a ciężarówka nie dawała rady pociągnąć. I ostatnio jak kopaliśmy buraki i padał ostro deszcz to jak ciągaliśmy przyczepy z pola to aż ogień z komina szedł.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#124 Share wdaniel

wdaniel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 580 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, transport, motoryzacja, bhp, ppoż

Napisany 03 luty 2015 - 11:47

Udźwig C-360

to wy mnie rozśmieszacie ze macie padło a nie 60dziesiątki...Nie chcem sie kłucic z wami ale tak było...trudno jesli nie wierzycie.. smile.gif a ty paktofonikas1987 ile najwiecej ciagnołes swoim ciagnikiem?

Sorki, że tak późno piszę, bo po paru latach, ale coś szukałem i akurat mi to "archiwum" otwarło. Też mam z traktorów tylko 30-stkę i 60-tkę. Wiem co te traktory potrafią. Osobiście założyłem się ze szwagrem, że pociągnę jego bronę talerzową (3metrowa X na kołach opuszczana za pomocą siłownika dwustronnego działania) 60-tką. Zapięliśmy, 3-ka, talerzówa w dół i do przodu, ale żeby uprawić 6 hektarów, to 4 razy wodę dolewałem, a odwieźć ją odwoziłem 30-stką, bo w 60-tce woda cały czas wrała. Aby dopiec szwagrowi, któremu kolega powiedział, że do takiej talerzówy trzeba minimum 120KM, bo mu taką Claas 105 konny nie potrafił pociągnąć - spuściłem szwagrowi za stodołą tą talerzówę i parę metrów przejechałem nie kopiąc się na 4-ce. Ale to tylko taka pokazówka, bo po co zarzynać silnik.

Co do ciągnięcia przyczep - nie będę się chwalił, bo to wstyd się przyznać, że max. 8 ton zarówno 60-tka jak i 30-stka.

Co do belki na podnośniku - czyni wprawdzie cuda, ale bez przesady.

Udźwig na podnośniku:1. - podnosiłem bigbag 500kg. łyżką zapinaną na podnośnik (ok. 200-250kg) i nie było problemu. 2. - zagregowałem kultywator z siewnikiem bez zboża - łączna masa ok. 550kg i podniósł mi siewnik na wys. 15cm. Jak spojrzałem do przodu, to się wystraszyłem, bo pod przednimi kołami można było przejść. I ten drugi przykład dał mi do myślenia, by kupić agregat z hydropakiem. Myślałem o agregacie talerzowym - ok. 1000kg, lecz zastanawiam się, czy po zagregowaniu z siewnikiem podnośnik da radę - tak trafiłem na ten wątek