Skocz do zawartości

Zdjęcie

Hodowla kur

45 odpowiedzi na ten temat

#21 Share szwajaz5

szwajaz5

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 23 luty 2013 - 19:42

Hodowla kur Dziękuje bardzo...

Jesteśmy początkującymi rolnikami dopiero zaczęliśmy nasza przygodę z rolnictwem... Mamy stare budynki gospodarcze oraz 10 hektarów ziemi. Niestety brak maszyn :( ... Wiec zastanawiamy się nad jakąś alternatywą, aby to wszystko jakoś ruszyć.

Pozdrawiam

Szwaja

aaa zapomniałem teraz mamy 20 kurek na próbę żeby poznać ich zwyczaje- są na wolnym wybiegu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Hodowla kur Dzisiaj, 09:42
  •  

#22 Share mazurek1212

mazurek1212

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 23 luty 2013 - 21:36

Hodowla kur musisz miec duzy wybieg

#23 Share dawid5508

dawid5508

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 150 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, ogrodnictwo, numizmatyka

Napisany 23 luty 2013 - 23:01

Hodowla kur @szwajaz5 kury nie muszą mieć wygód. Zawsze możesz kupić jakiś ciągniczek, porzyczać maszyny od sąsiadów i obrabiać tą ziemie. Ja też mam w tej chwili 20 kurek, ale więcej jak narazie nie mam gdzie trzymać. Zdjęcie kurek jakie ja mam możesz zobaczyć w mojej galeri. Pozdrawiam.
@mazurek1212No jak ma 10 hektarów to może mieć duży wybieg.
Jeżeli pomogłem kliknij zieloną Strzałkę, z prawej strony postu.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share szwajaz5

szwajaz5

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 23 luty 2013 - 23:09

Hodowla kur Hej, dla tych 20 to zrobiłem wybieg 10mx7m, myślę, ze taki wystarczy dla tej ilości.

Głównie zastanawiam się nad tym czy przy większej ilości znajdzie się odbiorca. Teraz przeszukuje internet aby uzyskać jakieś informacje w temacie, mam nadzieje że na coś trafie. Zanim podejmiemy jakieś większe decyzje.

szwaja

Myślałem nad jakimś ciągnikiem - ,,ciapkiem,, bo mam ziemie słabej klasy większość to piach. Teraz jestem w ekologi i mam zgłoszone jako łąka.

#25 Share dawid5508

dawid5508

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 150 postów

Napisany 23 luty 2013 - 23:18

Hodowla kur Moim zdaniem że narazie na 20 kur ci starczy taki wybieg. Życze powodzenia w znalezieniu odbiorcy. Jak mieszkasz blisko jakiegoś miasta to może na jakimś targowisku mógł sprzedawać. Na 10 hektarów słabej ziemi napewno ci ciapek wystarczy. :)

#26 Share szwajaz5

szwajaz5

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 23 luty 2013 - 23:50

Hodowla kur @dawid5508 dzięki za miłe słowa jak nauczę się wstawiać zdjęcia to moje kuraki wstawię do galerii :)

szwaja

#27 Share Przemko

Przemko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 415 postów
  • Zainteresowania:USŁUGA KOSZENIA ZBÓŻ KOZIENICE, MAZOWIECKIE, OKOLICE

Napisany 24 luty 2013 - 20:58

Hodowla kur @dawid5508 a jakim TY targowisku mówisz przy docelowej hodowli 3 tyś tygodniowo daje 14 tys jajek / tydzień a aa 60tys szt na/ miesiąc to raczej trudno to sprzedać jak masz wyobrażenie ile to jest :D :D :D
myślę że jeżeli znajdziesz jakiegoś odbiorce to dopiero wtedy możesz startować nawet z tym 500 szt, żeby to jakoś można było w miarę upłynniać, to też bedzie ciężko

#28 Share szwajaz5

szwajaz5

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 25 luty 2013 - 09:49

Hodowla kur Właśnie tu pojawia się problem ze zbytem... generalnie mam chłodnie, w której mógłbym przetrzymać ewentualnie jajka... jednak bez konkretnego zbytu jest wielkie ryzyko inwestycyjne. Jeśli znacie jakieś punkty skupu na terenie Warmińsko-Mazurskiego, to proszę podawajcie... mam teraz burzę mózgu w co by tu zainwestować...

szwaja

#29 Share Przemko

Przemko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 415 postów

Napisany 25 luty 2013 - 15:54

Hodowla kur w co masz zainwestować to nikt do końca CI nie powie ewentualnie możesz pytać o szczegółowe informacje dotyczące danej uprawy hodowli a my może troche się wypowiedzieć

#30 Share dawid5508

dawid5508

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 150 postów

Napisany 25 luty 2013 - 18:12

Hodowla kur ja zdaje sobie z tego sprawejaka to ilość. Chodziło mi o to że część jajek może sprzedawać na targowisku, i zanim będzie miał dużą liczbę kur. :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share szwajaz5

szwajaz5

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 26 luty 2013 - 10:17

Hodowla kur Hej, Wiem że nikt mi nie powie w co zainwestować, zastanawiałem się tylko jakie jest Wasze zdanie w tym temacie. Decyzje już podjąłem będę próbował z tymi kurami. Zaczniemy stopniowo zwiększać hodowle- tak aby się nie zawalić towarem i w miarę upłynnić to co będziemy mieli.

Teraz pytanie bardziej techniczne; Jaki śrutownik polecacie? Zaczynam stopniowo gromadzić potrzebne urządzenia i przystosowywać pomieszczenia.

Szwaja

#32 Share Przemko

Przemko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 415 postów

Napisany 26 luty 2013 - 16:16

Hodowla kur na początek nie proponuje wyrzucać dużych pieniędzy na sam śrutownik bo będą Ci potrzebne na inne cele na początek spokojnie wystarczy taki stary na kamienie http://allegro.pl/sr...3059406181.html do tego dokupisz silnik za 300zl i do przygotowania paszy już masz chyba ze dysponujesz zapasem kasy to możesz kupić ssąco tłoczący za 3 tyś, i własnie stopniowo powiększaj hodowle

#33 Share szwajaz5

szwajaz5

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 27 luty 2013 - 09:09

Hodowla kur @Przemko Wielkie dzięki za odpowiedz :) Wszystkie podpowiedzi mile widziane.

Pozdrawiam szwaja

@dawid5508 Mamy kilka osób, które same do nas przyjeżdżają po jajka. Z tych 20 kurek wszystko schodzi, więc stąd moje plany rozszerzenia tej działalności.

#34 Share Przemko

Przemko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 415 postów

Napisany 27 luty 2013 - 15:45

Hodowla kur do tych 300 kur to nie powinienes mieć problemów ze zbytem, jakieś 200 szt /dziennie x 0,8zł daje 160 zł przez ilość dni w miesiący łatwo sobie obliczyć, wiadomo trzeba odjąć pasze, koncentraty witaminy energie elektryczną więc kosztów też przybędzie, ale przychody i tak będą większe od rozchodów, a taka ilość po znajomych nie powinieneś mieć problemu sprzedać :)

#35 Share robert983

robert983

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 384 postów

Napisany 27 luty 2013 - 20:15

Hodowla kur Witam panowie i panie.Mam do was takie pytanie podobnie jak kolega szwajaz5 mam małą hodowlę kur niosek,u mnie wygląda to troszeczkę inaczej ponieważ mam kury nioski ale i ozdobne kury,trzymam też kaczki kilka sztuk i gęsi garbonose,planuję oddzielić poszczególne gatunki a zająć się kurami nioskami na większą skalę tak do powiedzmy 100-150szt max,moje zwierzęta dostają [kukurydzę,pszenicę,pszenżyto,grykę,owies gruby,bułki moczone i otręby pszenne]mają stały dostęp do wody i kredy pastewnej i rozdrobnionych skorupek jaj , i tu moje pytanie jakie składniki mineralne jeszcze im dać żeby miały to co im potrzebne zależy mi na jajkach jak najbardziej EKO,i ile można wołać za takie naprawdę wiejskie jajka.Pozdrawiam wszystkich użytkowników AF.

#36 Share dawid5508

dawid5508

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 150 postów

Napisany 27 luty 2013 - 20:34

Hodowla kur @szwajaz5 wiem jak to jest są klienci, a nie ma jajek. Też mam w planach powiększyć stadko, ale musze podreperowac budynek i go przystosować.
@robert983 na początku zrezygnowałbym z tych moczonych bułek ponieważ po jakimś czasie kury zaczną sikać(miałem podobny przypadek ale dawałem moczony chleb). Napewno możesz im dawać jakąś zielenine np. trawe, liście od buraków, jarmóż. Cena jajek zależy po ile inni sprzedawają w twojej okolicy, ale moim zdaniem po 0,70-0,80 gr za jajko możesz spokojnie wołać.

#37 Share robert983

robert983

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 384 postów

Napisany 27 luty 2013 - 21:22

Hodowla kur @dawid5508 dzięki za odpowiedz cena za jajka nie najgorsza ja bym sprzedawał je w warszawie u znajomych,co do bułek to mój drób dostaje je od roku czyli od początku mojej przygody z drobiem i nic im nie jest ale jeśli chodzi o chleb to słyszałem że rozwala kurom wątroby nie wiem jaka prawda ale im go nie daję.

#38 Share szwajaz5

szwajaz5

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 28 luty 2013 - 08:28

Hodowla kur Hej, my sprzedajemy po 0,75/szt i ludzie są zadowoleni. Teraz zima mamy średnio po 7-9 jajek dziennie, myślę że to nie najgorzej, biorąc pod uwagę fakt, że kury siedzą ciągle w kurniku. Specjalnie go nie ogrzewamy tylko jest ocieplony. Mam w planach odpalić im jakąś żaróweczkę żeby miały więcej światła.

Szwaja

#39 Share robert983

robert983

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 384 postów

Napisany 28 luty 2013 - 16:51

Hodowla kur Widzę @szwajaz5 że mamy taką samą hodowlę [jak na razie],też czekam do wiosny żeby przerobić mój dotychczasowy kurnik kiedyś to byla obora 50m/2 na kurnik z prawdziwego zdarzenia.Wylać posadzkę oćieplić budynek i takie tam drobne poprawki jaki gatunek kur chcesz hodować ja myślę o zielononóżkach mam 3 sztuki tej rasy i podobają mi się te kurki

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share szwajaz5

szwajaz5

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 01 marzec 2013 - 09:29

Hodowla kur Hej,

robert983, my również mamy zielononóżki... fajne te kurki. Ja mam pomieszczenie gospodarcze, które chcę przerobić na większy kurnik. Będzie tego ze 100m2. Magazyn i chłodnie będę miał w innym budynku.

@dawid5508 dokładnie taj jak piszesz, czasem nas proszą, aby im zostawić jaka :)

Szwaja