wzdowian

opony stomil olsztyn czy mitas

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
UrsusCzesio    310

ale jakisczas robili napewno bo jak prase brałem w skr to jedna c-360 miała z tyłu Dębice


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr89    49

Potrzebuje opone do przodu U-1634, Stomil Kormoran ( Eko-land) rozmiar 14,9 24 R. Moje pytanie brzmi : czy nie orientuje sie ktoś gdzie na terenie dolnegośląska znajdujes ię komis opon rolniczych ? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Levis    10

Mógłby mi ktoś kto posiada oponę Barum TZ13, obojętnie jakiego rozmiaru, zmierzyć jej średnicę i napisać jaki rozmiar ma opona wg oznaczeń i jaką ma zmierzoną średnicę?

 

Potrzebuję opon 16.9-24 (średnica około 135cm), znalazłem ofertę właśnie Barum TZ13, rozmiar wg oznaczeń dokładnie taki jak mnie interesuje ale średnica wg producenta to 113,5cm czyli po przeliczeniu daje max 12.4-24. a nie 16.9-24...

Czy opony Barum mają faktycznie takie małe średnice w stosunku do swoich oznaczeń?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamin60    1

Bardzo proszę już uzasadniam kupowałem rok temu opony do rozrzutnika i oglądałem właśnie mitasy ich wykończenie nie podobało mi się. Olsztyna mamy przez tyle już lat w Ursusie 4011 i sobie chwale

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasiu66    18

Też mi powód. Przecież to nie wygląd się liczy tylko ich wytrzymałość a tego raczej po wyglądzie nie da się poznać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
volvo    47

Ciekawi mnie dlaczego mitasy są zawsze mniejsze od ich odpowiedników?Taniej za mniej?Czy miary mają ruskie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radzio445    0

Witam koledzy jaką firmę opon wybrać mitas, petlas czy cultora chodzi mi o opony na przód do ciągnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1153

na renault chcesz zmieniac?

jeszcze masz dosc dobre :D

jesli napedpwa to tylko radial, wszystkie podane przez Ciebie sa porownywalne


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gumiarz    0

NIektórzy by się pogniewali na takie uogólnienie. ;)

W opinii Klientów Mitas jest lepszy od dwóch pozostałych. Pewne jest, że Mitas i Cultor to ta sama technologi i jakość. I producent też.

A czy radialne, czy diagonalne, to już kwestia zastosowania opon, jak i ich ceny.

W większości przypadków radialne są lepsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Nie, jest niższa. Taka sama była by 420/85R28. Chyba, że chcesz niskoprofilówkę- szerszą to szukaj 480/70R28.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radzio445    0

Czyli 16.9r28 jest wyższa niż 420/70r28 ale szerokoś taka sama no to ok, bo mam zakupić nowe opony 16.9r28 i chciałem widzieć czy są takie same jak 420/70r28 które mam aktualnie. Dzięki za odp :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1126

Nie możesz zamieniać rozmiarów opon, dobrane są przez producenta tak aby zsynchronizować prędkości przedniej i tylnej osi. W ciągniku nie ma mechanizmu różnicowego między przodem i tyłem tak jak w samochodach osobowych. Zerkinij w instrukcję jakie powinny być rozmiary.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1153

jesli masz wlepke an szybie to masz tam rozmiar opon

jak sie nie myle powinny byc 14.9 przod i 16.9 tyl


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radzio445    0

Z tyłu mam 520/70r28 a z przodu 420/70r28. Dzisiaj mierzyłem 16.9r28 na przód i są oni wyższe i węższe od tych co mam teraz więc nic z tego. Muszę szukać opony o takim rozmiarze jakim mam tera :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1153

kolego rozmiar, ktory masz na przodzie to odpowiednik 14.9, taki sam obwod (wysokosc) tylko szersza


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radzio445    0

Koledzy zakupiłem już opony wybrałem Mitasa. Rozmiar 420/70R28 cena 2150zł.

Edytowano przez radzio445

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolid20    98

Mam w ursusie 912 Mitasy na tyle i jak postoje ze 2 dni i potem jade po ulicy to buja strasznie ciągnikiem. Macie na to sposób?? Ciśnienie w oponach mam 0.9 bara


-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Radialne czy diagonalne?

Właściwie to ciśnienia nie zaszkodzi trochę zwiększyć chyba że po drogach mało co jeździsz.

Chociaż lekkiego bicia po postoju, pod warunkiem, że opony równo założone raczej nie wyeliminujesz do końca. Jedynym wyjściem było by lekkie ulżenie tyłu na lewarku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Soczi87
      Witam Wszystkich. 
      Zamierzam kupić nowe opony do przyczepy jednoosiowej o ładowności 5t i zastanawiam się nad Indyjskimi oponami marki Vk-tyre. Czy ktoś z Was miał  do czynienia z tą marką. Szukam opinii. Dziękuję. 
    • Przez lukasz067
      Witam muszę wymienić opony przednie niestety  na nowe bo uzywki w chorych cenach i jak to będzie się miało do napędu 4x4   gdzie też bieżnik już powoli się kończy nie bedzie problemu ze zużyciem i synchronizacją, mierząc starą a wymiary nowej to ponad 5cm różnicy na średnicy 
    • Przez GRZES1545
      Witajcie
      Zastanawiam się nad oponami do auta o rozmiarze 205 /50/ r17
      Co powiecie o wielosezonowych oponach...jakiej firmy polecicie?
      @bratrolnika Darku Ty chyba masz doświadczenie co powiesz o oponach Continental?
       

    • Przez Mlody311
      Witam, muszę wymienić opony w ładowarce mam teraz założone 500/70r24, myślałem nad zmiana rozmiaru na 460/70r24 tylko że mają one mniejsza nośność o ok 600kg na oponę niż te 500-ki, ładowarka wożę max 2,5t. Co byście doradzili zostawić 500 czy zmienić na 460? Różnica w cenie ponad 3tys zł na 4szt
       
    • Przez M-A-T-E-U-S-Z
      Witam. Mam w niedalekim czasie zamiar kupić nowe opony diagonalne na tył 14.9-28 do c360 . Chciałbym sie doradzić poniewaz na rynku jest sporo marek jak i opini . Kryteria jakie mnie interesują to przykładowo czy opony nie pękaja po 8 czy 10 latach użydkowania , czy nowe opony trzymaja wymiary jak szerokość opony wysokość profilu i wysokość bieżnika , czy opony sie szybko nie zużywają . Słyszałem ,że Kabat nie trzyma wymiaru natomiast BKT produkuję na pierwszy montaz ale wiadomo radialki a diagonalne nie wiaadomo jak z jakością .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj