Skocz do zawartości

Zdjęcie

Najlepszy samochód do 3000zł

104 odpowiedzi na ten temat

#21 Share tomi382

tomi382

NIEZALEŻNY

• Members
  • PipPipPip
  • 1460 postów

Napisany 11 wrzesień 2010 - 18:36

Najlepszy samochód do 3000zł Benzyna to badziewie :blink:
Odkąd przejechałem się mercem diesel dla mnie górą, wolnossące długowieczne a Turbo to już wiadomo że tyle nie posłuży. Ale te silniki pod każdą postacią: uturbioną czy nie przeżywają benzyniaki i są lżejsze w utrzymaniu pod względem spalania

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Najlepszy samochód do 3000zł Dzisiaj, 21:35
  •  

#22 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 11 wrzesień 2010 - 18:43

Najlepszy samochód do 3000zł Kto miał forda w dieslu temu uzasadniac nie trzeba silniki te sa starej konstrukcji są problemy z rozruchem zimą siadaja pompy wtryskowe, dynamika pozostawia tez wiele do zyczenia. O rozruchu diesla mercedesa 123 czy pierwszych 190 lepiej nie pisać zresztą nie wiem czy za 3 tys kupisz jakis egzemlparz w wmiare dobrym stanie nie zrzarty przez korozje i z silnikiem w którym nie zrobiono juz kilku remontów kapitalnych. Jesli stare auto to tylko benzyna w dieslu ewentualne naprawy będą duzo droższe.

#23 Share tomi382

tomi382

NIEZALEŻNY

• Members
  • PipPipPip
  • 1460 postów

Napisany 11 wrzesień 2010 - 18:48

Najlepszy samochód do 3000zł Co Ty wiesz :blink: 190tka za tą kase nie jest zżarta, im się remontów nie robi bo nie potrzebują, 1000000km robią więc o naprawach nie ma mowy, pierścienie się wymienia ale to zależy od poprzedniego właściciela czy dbał bo my w rzadnym nie wymienialiśmy. Pompy to jeszcze oryginały :huh: !!
A zimą palą jeśli woda nie zamarznie hehe ale jak tankujesz u prywaciarza to tak jest

#24 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 11 wrzesień 2010 - 18:52

Najlepszy samochód do 3000zł Mój odnośnik-a może coś z takich ?-ja mam 460 tyle że płaciłem o wiele,wiele więcej-ale naprawdę się opłaciło...

#25 Share tomi382

tomi382

NIEZALEŻNY

• Members
  • PipPipPip
  • 1460 postów

Napisany 11 wrzesień 2010 - 19:02

Najlepszy samochód do 3000zł Piękna 190tka :blink:
Gdyby to były 2 litry

#26 Share samczyk1991

samczyk1991

Technik mechanik

• Members
  • PipPipPip
  • 1058 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,a w szczególności jej mechanizacja.

Napisany 11 wrzesień 2010 - 19:05

Najlepszy samochód do 3000zł http://moto.allegro....1224741518.html
Jeżeli coś niskobudżetowego i niezawodnego to tylko niezniszczalne audi 80:
- ocynkowane blachy
- silniki bardzo wytrzymałe
- ceny części bardzo niskie, tańsze to tylko do malucha są :huh:
- doskonała jakoś użytych materiałów w środku, plastiki nie trzeszczą
- bardzo dobrze wygłuszony
Tato ma b3 1.6e. Bardzo sobie chwalimy. W trasie pali 7/100, w cyklu mieszanym 8-9. Użytkujemy 4 czy 5 lat. Nie było żadnych poważnych awarii, a nie była 1, padł przegub, a tak to tylko opony, płyny, filtry, oleje, klocki i amorek. Tylko do tego auta silnik w benzynie minimum 1.8, bo swoją 1.6 muszę dusić, żeby szybko i sprawnie wyprzedzać :blink:
Wieczny kawaler ;)

#27 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6743 postów

Napisany 11 wrzesień 2010 - 19:08

Najlepszy samochód do 3000zł Ja za tą cenę to kupiłbym golfa albo właśnie mercedesa oczywiście w dieslu. Chyba nigdy benzyniaka nie kupie bo oczy by mi na wierzch wyszły przy tankowaniu :huh: @Tomi, jeśli chodzi o te nieocynkowane fordy, renówki itp. to chyba bez różnicy czy diesel czy benzyna bo i tak prędzej blachy poodpadają niż silnik stanie. :D Zgadzam się że diesel o wiele dłużej wytrzyma km niż benzyna. Wujek miał mercedesa 190 i chodził na taksówce i sprzedał go mając chyba 800 000km. Silnik był dobry tylko gorzej z blachami a chciał coś nowszego i kupił merca 290 z 1997r. avangarde

Samczyk, ja posiadam a4 1.9TDi :blink: i spalanie wynosi w trasie poniżej 5l a w mieście trochę ponad 6 i policz ile kosztuje 100km benzyniakiem a ile dieslem. Co do całej reszty to popieram. Samochód nie do zdarcia :D
Mój kanał na YouTube http://www.youtube.com/user/danielhaker

Sprzedam:
koło zębate przekładni kątowej prasy Sipma

rozrzutnik dwuosiowy
zgrabiarkę gwiazdową

agregat prądotwórczy

#28 Share tomi382

tomi382

NIEZALEŻNY

• Members
  • PipPipPip
  • 1460 postów

Napisany 11 wrzesień 2010 - 19:10

Najlepszy samochód do 3000zł I takich Miłośników MB jak Twój wujek szanuje @danielhaker i przerzuciłem się z 123ki na 202 w dieslu

#29 Share marcin509

marcin509

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 11 wrzesień 2010 - 19:11

Najlepszy samochód do 3000zł Audi 80 to byłby dobry wybór moim zdaniem, polecam też passata b3 jeśli chcesz coś dużego, jak nie masz zbyt dużo kasy to patrz za czymś co mało pali żeby cię koszty nie zjadły więc goła benzyna raczej odpada jak coś to z gazem, ale gaz nie z każdym silnikiem będzie chodził. Ogólnie polecam diesle, ale uwaga nie wszystkie są oszczędne:)

Sam jeżdżę w124 2.0 w dieslu i przy wszystkich zaletach nie mogę go nazwać oszczędnym jak na jego osiągi.

#30 Share MarioCCH

MarioCCH

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 11 wrzesień 2010 - 19:28

Najlepszy samochód do 3000zł Panowie ja tez proponowałbym golfa III ale niestety nie oszukujmy się za te pieniądze nierealne aby dostać golfa i jeszcze w 5 drzwiach. Przerabiałem temat miesiąc temu i efekt jest taki że było dołożone trochę kasy i został zakupiony golf III kombi benzynka 97 rok za 5700 w idealnym stanie ( diesel by się nie wrócił za szybko) jeśli chodzi o autko do 3 tysięcy to hmmm astrucha 1 lub eskorcik jak koledzy mówią renówka 19 też auto godne polecenia ale ten wygląd :blink: kwestia gustu :huh:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share damian1992

damian1992

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 337 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, fotografia

Napisany 11 wrzesień 2010 - 19:39

Najlepszy samochód do 3000zł Ja mam Vectre A 1.6 KAT i powiem że to jest samochód nie do zajechania, jak sama nazwa silnika mówi samochód u mnie służy do katowania, dobrze dostaje po d*pie i rzadko zawodzi, fakt blachy to ma trochę słabe, ale u mnie nie jest tak tragicznie , dodam że samochód jest z 91 roku :blink:
Nie zezwalam na korzystanie z zamieszczonych przeze mnie obrazków bez mojej wiedzy.

#32 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 11 wrzesień 2010 - 20:43

Ja mam Vectre A 1.6 KAT i powiem że to jest samochód nie do zajechania, jak sama nazwa silnika mówi samochód u mnie służy do katowania

Dobre :D ja też mam KAT i ciągle potykam się o to badziewie w garażu :huh:

Wolnossący diesel jest fajny, prosty, długowieczny i dość mało pali, tylko że, nie oszukujmy się, słabo jedzie...

Co Ty wiesz :blink: 190tka za tą kase nie jest zżarta
(...)
Piękna 190tka :D

...a nadkola malowane przynajmniej dwa razy to taki tuning? :)

#33 Share tomi382

tomi382

NIEZALEŻNY

• Members
  • PipPipPip
  • 1460 postów

Napisany 11 wrzesień 2010 - 21:34

Audi 80 to byłby dobry wybór moim zdaniem, polecam też passata b3 jeśli chcesz coś dużego, jak nie masz zbyt dużo kasy to patrz za czymś co mało pali żeby cię koszty nie zjadły więc goła benzyna raczej odpada jak coś to z gazem, ale gaz nie z każdym silnikiem będzie chodził. Ogólnie polecam diesle, ale uwaga nie wszystkie są oszczędne:)

Sam jeżdżę w124 2.0 w dieslu i przy wszystkich zaletach nie mogę go nazwać oszczędnym jak na jego osiągi.

Bo 124 merc to jest za ciężki do tego silnika i ot cała filozofia, a nadkola w 190 to już z wiadomo że tyle lat to gnije ale to tylko taki przykład. Wujek kupił 3wioski dalej 190tke z blachą bez wykwitów za 3400zł miesiąc temu więc zależy od egzemplarza

#34 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 11 wrzesień 2010 - 21:49

Najlepszy samochód do 3000zł Wolał bym fiatem punto jeździć niz tą pierwszą 190tką juz na zdjeciach widac jak ją rdza żre a co dpiero mówić na zywo. Co do odpalania tych sprzętów daj - 30 czy - 20 i kicha miałem z takimi autami doczynienia gdy były jeszcze synonimem prestiżu i w dużo lepszym stanie więc wiem co mówie. Co do audi w sumie dobry pomysł o ile było mało bite i powłoka cunkowa nie jest uszkodzona.
Co do zmiany pierścieni w silniku diesla to nie motorower ogar musi miec konkretne sprężanie jeśli ma jeździć zimą a tu same pierścienie nie pomogą.
Lepiej poszukaj czegoś z lat 90 tych wyposażonego w takie zdobycze techniki jak elektryczne szyby wspomaganie kierownicy centralny zamek czy może nawet abs lub choćby 5 b skrzynie którą nie wszystkie 190 miały. W sprżęta do którego można przykręcić żółte tablice nie radze inwestować będziesz już jego ostatnim właścicielem.

#35 Share look19

look19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 872 postów

Napisany 11 wrzesień 2010 - 21:58

Najlepszy samochód do 3000zł Znalazłem niedaleko siebie to: http://moto.allegro....1228210759.html . Jak myślicie warte to obejrzenia i tej ceny?

Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

#36 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 11 wrzesień 2010 - 22:11

Najlepszy samochód do 3000zł Na zdjęciu niewiele widać jak nie zajedziesz nie zobaczysz
Ja bym wolał to

http://otomoto.pl/ni...-C14997308.html

http://otomoto.pl/ni...-C14997308.html

To jest diesel wytrzyma 500 tys spokojnie i powinien palic przy -20

Co prawda twierdze że gaz nadaje sie tylko do gotowania ale. Te silniki dobrze go znoszą łańcuch rozrządu jest dożywotni silnik bez problemu wytrzyma 500 tys u znajomego na gazie zrobił 150 tys instalacja załozona przy 300 tys. Audi z mechanicznym wtryskiem róznie toleruje gaz zdarzają sie wystrzały i uszkodzenia przepływomieża.

http://moto.allegro....1208745286.html

Ewentualnie cos z passatów jednak silnik 1,6 tdi odradzam najlepiej 1,9d lub td ewentualnie 1,8 benzyna z gazem te w przeciwieństwie do większości z audi mają jednopunktowy wtrysk lepiej tolerujacy gaz.

#37 Share tomi382

tomi382

NIEZALEŻNY

• Members
  • PipPipPip
  • 1460 postów

Napisany 11 wrzesień 2010 - 22:20

Wolał bym fiatem punto jeździć niz tą pierwszą 190tką juz na zdjeciach widac jak ją rdza żre a co dpiero mówić na zywo. Co do odpalania tych sprzętów daj - 30 czy - 20 i kicha miałem z takimi autami doczynienia gdy były jeszcze synonimem prestiżu i w dużo lepszym stanie więc wiem co mówie. Co do audi w sumie dobry pomysł o ile było mało bite i powłoka cunkowa nie jest uszkodzona.
Co do zmiany pierścieni w silniku diesla to nie motorower ogar musi miec konkretne sprężanie jeśli ma jeździć zimą a tu same pierścienie nie pomogą.
Lepiej poszukaj czegoś z lat 90 tych wyposażonego w takie zdobycze techniki jak elektryczne szyby wspomaganie kierownicy centralny zamek czy może nawet abs lub choćby 5 b skrzynie którą nie wszystkie 190 miały. W sprżęta do którego można przykręcić żółte tablice nie radze inwestować będziesz już jego ostatnim właścicielem.

nie strasz ogarem :blink: Te silniki są proste jak c-330

#38 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 11 wrzesień 2010 - 22:25

Najlepszy samochód do 3000zł No i co z tego że proste jak nie ma sprężania same pierścienie niewiele dają aby diesel miał dobrą sprawnosc musi być odpowiednie spasowanie tłoka z cylindrem. Tego niestety się nia da zrobic jeśli cylindry są zurzyte. Epoka tych samochodów podobnie jak epoka c 330 juz dawno mineła.

#39 Share tomi382

tomi382

NIEZALEŻNY

• Members
  • PipPipPip
  • 1460 postów

Napisany 11 wrzesień 2010 - 22:59

Najlepszy samochód do 3000zł Tyle że c-330 i 190tka posłużą jeszcze bardzo długo i nowsze sprzęty nie doczekają nawet połowy tego co ciapek i merol

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share look19

look19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 872 postów

Napisany 11 wrzesień 2010 - 23:28

Najlepszy samochód do 3000zł Silnik 1,8 75km z tego co wiem miały albo jednopunkta albo gaźnik. Mechaniczny wtrysk był w 2,3i innych 5cylindrowcach.
EDIT:Sprawdziłem, że to gaźnikowiec z 4 biegową skrzynią więc sobie odpuszczę. Co do tego passata z linku to całkiem fajny.

Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.