Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pług jednobelkowy AKPIL MIX 40 4+

57 odpowiedzi na ten temat

#41 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 26 sierpień 2012 - 18:13

Pług jednobelkowy AKPIL MIX 40 4+ Wiesz co, różnica między modelami 4+ a 5 wynosi ok 1400zł więc myślę że ten dodatkowy korpus właśnie będzie oscylował w cenie 1400-1600zł.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pług jednobelkowy AKPIL MIX 40 4+ Dzisiaj, 09:55
  •  

#42 Share rolnikursus

rolnikursus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 540 postów
  • Zainteresowania:Nowoczesne Rolnictwo

Napisany 26 sierpień 2012 - 20:30

Pług jednobelkowy AKPIL MIX 40 4+ Mam akpla mix 40 3+1 i ogólnie pług godny polecenia ładnie kryje nie widać ,,skib`` każdej odddzielnie. Z tą wieżyczą to dość ciekawe dlaczego pękła

#43 Share Pajej

Pajej

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1062 postów

Napisany 02 wrzesień 2013 - 07:47

Pług jednobelkowy AKPIL MIX 40 4+ odświeżę temat jak po dłuższym użytkowaniu sprawiaja sie te pługi? Ja własnie wybieram pług jednobelkowy dla siebie
Rolnik z powołania :-)

#44 Share adrianurban

adrianurban

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 19 październik 2013 - 15:59

Pług jednobelkowy AKPIL MIX 40 4+ Witam. Też zakupiłem akpil mix 40 3+1 i mam pytanie odnośnie tych lemieszy bo nikt tej kwestii nie wyjaśnił (klepać czy nie klepać). Orałem nim teraz ścierń na zimę bo nie robiłem podorywki i ładnie się zagłębiał ale wczoraj wjechałem na pole po burakach cukrowych kopanych Neptunem i mam problem bo pług nie chce się zagłębiać i chyba będę musiał odwiedzić kowala ale gościu z agromy gdzie kupowałem mówił ze się nie klepie i w końcu nie wiem co robić. Jeśli ktoś może to bardzo proszę o pomoc w tej sprwie.

#45 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 19 październik 2013 - 18:11

Pług jednobelkowy AKPIL MIX 40 4+ Wiesz co, ja mam pług ustawiony na 30 cm i zakładam te normalne lemiesze po ok 25 zł. Na wiosnę dokupiłem skibę (4+1) i założyłem ta lemiesze z unii to po podorywkach się skończyły. Tak więc 360 zł nawet nie starczyły na jeden pełny sezon bo orek zimowych to juz na nich nie zrobię

#46 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2187 postów

Napisany 19 październik 2013 - 18:42

Pług jednobelkowy AKPIL MIX 40 4+ Ja do każdych lemieszy spawam dłuta z resora i jadę tak długo aż utrą się do słupicy.

#47 Share MalyJohn

MalyJohn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 303 postów
  • Zainteresowania:Sport, motoryzacja, rolnictwo, wędkatstwo, muzyka :)

Napisany 20 październik 2013 - 09:05

Pług jednobelkowy AKPIL MIX 40 4+ Ja w wersji 4+ na oryginalnych lemieszach zaorałem 50 ha. Teraz są założone z Unii, to po zaoraniu 20 ha stwierdziłem że zużywają się wolniej niżą te oryginalne. Teraz planuje założyć też z unii, lecz z dłutem. Zobaczymy jak to będzie :)

#48 Share Pajej

Pajej

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1062 postów

Napisany 02 listopad 2013 - 18:55

Pług jednobelkowy AKPIL MIX 40 4+ jeszcze raz zapytam jak wam sie sprawuja te pługi po dłuzszym uzytkowaniu, jeszcze raz postawilibyscie na akpila czy odradzacie?

#49 Share MalyJohn

MalyJohn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 303 postów

Napisany 02 listopad 2013 - 19:29

Pług jednobelkowy AKPIL MIX 40 4+ Pług sprawuje się bardzo dobrze, jeśli potrafisz go dobrze ustawić. Tydzień temu orałem nowe pole, na którym zielsko mierzyło nawet 80 cm wysokości. Wkręcił wszystko. W mojej galerii możesz zobaczyć zdjęcie JD z przyczepą na ściernisku kukurydzianym. To właśnie ściernisko zaorałem na czystko bez talerzowania, to mało gdzie zobaczysz nieprzykrytą łodygę. W modelu który posiadam jedyne co mnie denerwuje to to że krój talerzowy jest na sztywno, przez co nieraz się zapycha, ale widziałem u dealera że teraz mają krój który o ile dobrze pamiętam może się obracać o 40 stopni, więc będzie dobrze. Ogólnie wybrałbym go jeszcze raz. U mnie na wiosnę będzie drugi pług z Akpila, tylko obrotowy :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#50 Share Pajej

Pajej

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1062 postów

Napisany 05 listopad 2013 - 17:43

Pług jednobelkowy AKPIL MIX 40 4+ dzieki wielkie. Własnie zamówiłem ten pług

#51 Share MalyJohn

MalyJohn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 303 postów

Napisany 06 listopad 2013 - 17:42

Pług jednobelkowy AKPIL MIX 40 4+ I jaka cena teraz takiej 4? :)

#52 Share adrianurban

adrianurban

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 07 listopad 2013 - 17:45

Pług jednobelkowy AKPIL MIX 40 4+ Panowie a ja zauważyłem jedną ciekawą rzecz. Kupowałem mojego Akpila jakies 2 miesiące temu w agromie i u mnie wieżyczka ma 3 otwory na łącznik tzn 2 od góry takie podłużne i jeden pod nimi normalny okrągły jak w dawniejszych pługach a tak z ciekawości patrzyłem na google i na galerii agrofoto i tam są takie same pługi jak mój ale maja tylko te dwa otwory podłużne a nie mają okrągłego o co kaman??? jak do orki zakładam łacznik na ten okrągły a nie na podłużne to ma jakieś znaczenie??? a i w tych Akpilach są też troche inne kroje talerzowe i podnoszenie koła i niektóre są na belce a nie okrągłej (rurze) zaczepiane do tuz. ale najbardziej ciekawi mnie sprawa z tymi otworami proszę o pomoc

#53 Share MalyJohn

MalyJohn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 303 postów

Napisany 08 listopad 2013 - 17:38

Pług jednobelkowy AKPIL MIX 40 4+ U mnie są właśnie 2 otwory podłużne. Jeden jest o większej średnicy a 2 o mniejszej. Ja zauważyłem wiele plusów z takiego podłużnego zaczepu do cięgła. Tył pługa opiera się kole, a przód bez względu na cięgno można poziomować tak aby przednia skiba dobrze dosypywała. Też jak ostatnia albo przedostatnia skiba trafi na kamień to nie ucina śruby tylko tył podskakuje ponieważ cięgno go nie blokuje. Mi się wydaje że tan normalny okrągły otwór to jest transportowy :)

#54 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 08 listopad 2013 - 18:47

Pług jednobelkowy AKPIL MIX 40 4+ Podłużny otwór ma tez wadę. Kiepsko działa regulacja siłowa. Jest mało precyzyjna bo nie ma sztywnego połączenia łącznika górnego z pługiem. A tak nawiasem u mnie te otwory mają taką samą średnicę tylko jeden jest dłuższy

#55 Share Pajej

Pajej

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1062 postów

Napisany 31 styczeń 2014 - 10:43

Pług jednobelkowy AKPIL MIX 40 4+ koledzy potrzebuje szybkiej odpowiedzi, bo zamowiłem ten pług tylko pytaja sie mnie czy chce przystawke mix ja nie wiem co to jest handlarz tez nie bardzo wie, w sieci nic nie znalazłem. co to jest?

#56 Share MalyJohn

MalyJohn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 303 postów

Napisany 31 styczeń 2014 - 12:29

Pług jednobelkowy AKPIL MIX 40 4+ Też pierwsze słyszę o o takim czymś :/

#57 Share aro321

aro321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 699 postów

Napisany 31 styczeń 2014 - 14:25

Pług jednobelkowy AKPIL MIX 40 4+ pewnie chodzi o to czy pług ma być np 4+ czy 3+1

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#58 Share Pajej

Pajej

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1062 postów

Napisany 31 styczeń 2014 - 18:14