aro321

Pług jednobelkowy AKPIL MIX 40 4+

Polecane posty

Slawuss    1

Posiadam MIX 3+1. Pług ogólnie ładnie orze i się nie zapycha. Nigdy wcześniej nie robiąc orki nie miałem problemu nawet z jego ustawieniem. Ojciec też to potwierdza a on jest bardziej doświadczony. Jedyne co mnie i ojca zraziło to TO jednak ojciec zrobił kilka zdjęć. Zostały one wysłane do dilera a diler odesłał do fabryki i przysłali nową wierzyczkę wzmacnianą.

Edytowano przez Slawuss

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dammat    0

Czy ten pług dobrze kryje? Bo wydaje mi się że ma krótki ścinacz (mierzwnik)(mierzwnik) i słabo zaginający się do przodu i w stronę ścianki bruzdy przez co może gorzej kryć. KMJ ma długi ścinacz i ostro się załamuje ku przodowi, taki kształt ułatwia zsuwanie się z nich obornika, słomy i resztek pożniwnych, piszą że dobrze kryje ciekawe czy można go zastosować w tym modelu? Wacham się między tym pługiem a staltechem http://staltech.biz/product.php?id=8, który ma dłuższy ścinacz ale gorsze materiały.

Edytowano przez dammat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro321    103

powiem ci tak, orałem tym pługiem łąkę i nigdzie nie było widać zielonego, odkąd go mam nie zdażyło mi się żebym go zapchał ogólnie maszyna godna polecenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebaskorpio    3

Mam prozaiczne pytanie. Jak przygotowaliście lemiesze w MIX 40 do pierwszej orki? Kąkretnie chodzi mi o to czy się je klepie, bo krawędz lemiesza jest gruba. Myślałem że jak zafunduje sobie nowy pług to zapinać i w pole a tu widzę że bez kowala chyba się nie obejdzie.

Edytowano przez sebaskorpio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daniel125d    2

czy ktos pomoże mi w wyborze pługa???

 

mix 40 to dobry wybór jednak trzeba się liczyć ze słabymi materiałami ścieralność elemętów roboczych tragedia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro321    103

kolego wyżej chyba chodzi ci o pługi agro maszu bo w akpilu wszystko jest ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daniel125d    2

agromasz nie wiem akpil posiadam zależy jaką ziemię się orze jak iły to słaby pług na piaski morze tak

Edytowano przez razor275
Cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro321    103

z tego co mi wiadomo to na piaskach szybciej zużywają się elementy robocze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daniel125d    2

nie masz racji albo nie orałeś gliny a do tego kamienistej lemiesz zaorze 20h piachu a gliny 10h i to jak nie pęknie te zabezpieczenia kołkowe mają sporo do życzenia jedyny plus akpila to że ładnie kryje można wolno jechać i dosyć lekko idzie no i zmienna regulacja orki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro321    103

mój mix 4+ zaorał już 60 ha na jednych lemieszach i nie są one jeszcze takie złe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miroslaw1    0

i mam jeszcze jedno pytanie odnosnie pługa mix 40, jeszcze nim nie orałem i nie wiem jak go ustawić w tej chwili mam ustawione korpusy na 40 cm i nie wiem czy go regulować tym bocznym cięgłem bo kółko nie jest w jednej osi z ciągnikiem

Pomóżcie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Wiesz co, różnica między modelami 4+ a 5 wynosi ok 1400zł więc myślę że ten dodatkowy korpus właśnie będzie oscylował w cenie 1400-1600zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnikursus    21

Mam akpla mix 40 3+1 i ogólnie pług godny polecenia ładnie kryje nie widać ,,skib`` każdej odddzielnie. Z tą wieżyczą to dość ciekawe dlaczego pękła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

odświeżę temat jak po dłuższym użytkowaniu sprawiaja sie te pługi? Ja własnie wybieram pług jednobelkowy dla siebie


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrianurban    1

Witam. Też zakupiłem akpil mix 40 3+1 i mam pytanie odnośnie tych lemieszy bo nikt tej kwestii nie wyjaśnił (klepać czy nie klepać). Orałem nim teraz ścierń na zimę bo nie robiłem podorywki i ładnie się zagłębiał ale wczoraj wjechałem na pole po burakach cukrowych kopanych Neptunem i mam problem bo pług nie chce się zagłębiać i chyba będę musiał odwiedzić kowala ale gościu z agromy gdzie kupowałem mówił ze się nie klepie i w końcu nie wiem co robić. Jeśli ktoś może to bardzo proszę o pomoc w tej sprwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Wiesz co, ja mam pług ustawiony na 30 cm i zakładam te normalne lemiesze po ok 25 zł. Na wiosnę dokupiłem skibę (4+1) i założyłem ta lemiesze z unii to po podorywkach się skończyły. Tak więc 360 zł nawet nie starczyły na jeden pełny sezon bo orek zimowych to juz na nich nie zrobię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MalyJohn    246

Ja w wersji 4+ na oryginalnych lemieszach zaorałem 50 ha. Teraz są założone z Unii, to po zaoraniu 20 ha stwierdziłem że zużywają się wolniej niżą te oryginalne. Teraz planuje założyć też z unii, lecz z dłutem. Zobaczymy jak to będzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

jeszcze raz zapytam jak wam sie sprawuja te pługi po dłuzszym uzytkowaniu, jeszcze raz postawilibyscie na akpila czy odradzacie?


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MalyJohn    246

Pług sprawuje się bardzo dobrze, jeśli potrafisz go dobrze ustawić. Tydzień temu orałem nowe pole, na którym zielsko mierzyło nawet 80 cm wysokości. Wkręcił wszystko. W mojej galerii możesz zobaczyć zdjęcie JD z przyczepą na ściernisku kukurydzianym. To właśnie ściernisko zaorałem na czystko bez talerzowania, to mało gdzie zobaczysz nieprzykrytą łodygę. W modelu który posiadam jedyne co mnie denerwuje to to że krój talerzowy jest na sztywno, przez co nieraz się zapycha, ale widziałem u dealera że teraz mają krój który o ile dobrze pamiętam może się obracać o 40 stopni, więc będzie dobrze. Ogólnie wybrałbym go jeszcze raz. U mnie na wiosnę będzie drugi pług z Akpila, tylko obrotowy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

dzieki wielkie. Własnie zamówiłem ten pług


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez koks85
      Panowie który z tych? 4 zagonowa. 
      Unia tur 
      Agromasz pj4
      Akpil mix 40
      Którys można powiedzieć, że bardziej się wyróżnia na plus? 
       
    • Przez Maksol
      Witam mam pytanie jaki pług byłby najlepszy do ciągnika mtz 892.2? (Trochę gliny,torfu i piachu)
      PS.Tylko nie ażurowy
    • Przez krzysiek323i
      Witam. Przychodzę z pytaniem czy tą wierzyczkę można jakoś ustawic "pochylić" żeby pług bardziej wchodził dłutami? Obecnie podczas orki jest bardzo pochylony na odkładnie. 

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj