Tadeusz1212

Głowica C-360

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
PaweLisowicz    88

Panowie, ściągnąłem głowicę i sprawa się tak ma, że przy kanale wodnym wżery są i to one puszczały prawdopodobnie. Dodatkowo jest pęknięcie między otworem wtryskiwacza a zaworem. Głowica oryginalna i  była regenerowana już więc i tak naprawa nie ma sensu. Teraz pytanie jaką głowicę kupić? Najtańsze mają sens? Może z korursa czy jednak dopłacić do ursusa albo chełmna?  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1817

Jak oglądam te filmiki na YouTube to teraz z tymi głowicami chodzi o te niby lepsze Chełmno czy Ursusa bywają problemy wszystko klepią na ilość a z jakością słabo... o Korursa głowicy nie słyszałem opinii natomiast słyszałem pozytywne o czym takim jak Andoria mot 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi96    1848

Najlepsza są Ursusa,jakościowo najlepszy mają odlew

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PaweLisowicz    88
19 godzin temu, Roki212 napisał:

Widzę, że uszczelkę dają 1.5mm, a mi pasuje kupić 1.2mm. Zobaczę jak nie będą mieli na miejscu czegoś dobrego to zamówię tą :)

Edit:  U nas uzbrojone Chełmno kosztuje 560zł ... Widzę, że odlew pewnie z Indii już bo tylko nadrukowane z boku jest napis, a nie odlany jak dawniej. Zamówię Andorię i zobaczymy co to za wynalazek :) 

Edytowano przez PaweLisowicz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz320    5

Odkręciłem kolektor ssący ,a  w nim nagar z olejem, to samo w Głowicach gdzie przychodzi kolektor ssący , nie ma tragedi z tym nagarem i olejem, ale czy to normalne, czy puszcza uszczelka lub zawory?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tom31
      Witam! mam pytanie czy juz ktos sie spotkalz czyms takimjak;otoz moja 60 rok temu miala kapitalny remont silnika wal tuleje itd wszysko bylo ok ale w tym roku po zrobieniu 54 mth zxaczela walic olejem (chyba z paliwem} w kolektor wydechowy,dodam dzieje sie to wtedy gdzy silnik chodzi na malych obrotach i nie jest zbytnio rozgrzany to wtedy po przegazowaniu pluje kolankiem i dym jest taki siwawy ale jak idzie w pole to ok zadnych wyciekow,dodam sprawdzalem wtryski ,pompe paliwowa bo moze sekcja puszcza badz sprezyna pekła ale wszystko ok zawory tez sprawdzone,pierscieni niepodejrzewam bo oleju ani krzty niebierze ani tez nic nieprzybywa,niewiem co moze byc przyczyna?????
    • Przez mkrystian90
      Odebrałem swojego Ursusa c-360 3p od mechanika gdzie naprawiana była skrzynia biegów z uwagi na dziwny dźwięk jaki wydobywał się z niej na 5 i 4 biegu, a w szczególności gdy ciągnik jechał bez obciążenia na 5 biegu i przy małych obrotach, m. in. z górki. Po wymianie łożyska (wszystkie łącznie z igiełkowymi) dolnego wałka, i wałka pośredniego II stopnia, oraz sprzęgła problem dalej ma miejsce. Poniżej załączam dźwięk.
      https://drive.google.com/file/d/1dnjIngmihRuNg3TEbQcxsllgV0_mwWW-/view
      Według mechanika problem jest z tylnym mostem, według niego jest za duży luz na wałku atakującym i mechanizmie różnicowym. Dodam że próbowałem już rozłączyć reduktor wolne szybkie biegi i załączyć 5 bieg, i nie słychać jest tego dźwięku jedynie pojawia się na szosowym biegu 5.
      Czy spotkał się ktoś z takim problem i czy może to być wina mechanizmu różnicowego i koła atakującego z satelitą ?
       
    • Przez Rafał2222
      Witam. Mój traktor Zetor 5011. Zauważyłem że za pompą paliwa jest jak by wyciek. Troszkę się przestraszyłem że mi blok pękł, ale tak bliżej patrzę dokładniej to nie wygląda na blok a na łączeniu pompy z blokiem tam jest wszystko opaprane i cieknie po bloku może nie cieknie a bardziej poci. Poszperałem w necie i gdzieś  tam ma być jakaś rurka od nadmiaru ropy. I tutaj pytanie czy to możliwe aby nadmiaru ropy pocił się na bloku? Nie jest to że jeci potokiem, raczej takie lekkie zapocenie. Może i banalne pytanie, ale warto wiedzieć o co chodzi.
    • Przez jktuning
      Witam mam pytanie czy wie ktoś jak wymontować stare tuleje i wmontować nowe w silniku perkins? bo nie są to tuleje takie jak w zwykłych silnikach z mokrymi tulejami tylko suche.
    • Przez wojtii
      dałem pompe wtryskową do naprawy,przywiozłem naprawioną , zamontowałem ,i nie chce zapalić :-[
      jak ustawić kąt wtrysku.bez momentoskopu? odpwietrzyłem dobrze,próbowałem metodą prób to ustawić i nic , nawet się nie odezwie
      pompa i wtryski są po naprawie ,co robić??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj