Skocz do zawartości

Zdjęcie

Głowica C-360

591 odpowiedzi na ten temat

#541 Share Adi96

Adi96

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 678 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki Polska motoryzacja,Mechanika,Fotografia

Napisany 14 listopad 2015 - 16:28

Głowica C-360

To pozdro że taki papier dajesz kto daje 80 na blok?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Głowica C-360 Dzisiaj, 12:03
  •  

#542 Share lolek2000

lolek2000

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów
  • Zainteresowania:Lubię sianokosy

Napisany 20 grudzień 2015 - 12:35

Głowica C-360

Jak ktoś rozkręcał głowice więcej jak 3 razy to trzeba splanować bo bez tego będą ogromne przedmuchy.

Dzisiejsze uszczelki pod głowicę są tak badziewne że nawet nie wytrzymują gdy silnik ma 65-80stopni, nie mówiąc o tym że w cylindrach jest temp. ok.1000 stopni. Informacja dla tych którzy ciągle narzekają że wymieniają uszczelki co pół roku  i mają nieszczelności to trzeba wyrzucić termostat! bo w małym obiegu jest bardzo silne parcie wody i znajdzie sobie "dziurę" i będzie woda sączyć po brzegach bloku. Brak termostatu przedłuży żywotność uszczelki!

Najważniejsze to jak wymieniacie tą uszczelkę to pozostałości czyści się benzyną estrakcyjną.Nigdy nie wolno używać papierków ściernych !!bo będzie po bloku i nawet szlichta głowicy nie pomoże.

Mój przykład;   W  C330 jak nie miałem termostatu  przez 2 lata był spokój z uszczelką, a jak założyłem to rozerwało uszczelkę po 15 minutach pracy, woda poszła do cylindrów.

Ale spokojnie... Termostat  jest bardzo dobry i nie zrobi zniszczeń ale w takich silnikach które nie były rozkręcane od nowości lub jak ma się 100%szczelny układ.

Edytowany przez lolek2000, 29 styczeń 2016 - 19:15.

#543 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2075 postów
  • Zainteresowania:coś tam się znajdzie...

GG-3578015

Napisany 20 grudzień 2015 - 12:44

Głowica C-360

Kolego nie pisz głupot, napisz lepiej że jak ktoś robi remont nie mając o tym pojęcia nie wie ile powinna wystawać tuleja itp to tak się dzieje 

#544 Share lolek2000

lolek2000

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 20 grudzień 2015 - 13:57

Głowica C-360

ale ja mówiłem na temat ursusa C330

#545 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4013 postów

Napisany 20 grudzień 2015 - 14:25

Głowica C-360

Jak ktoś rozkręcał głowice więcej jak 3 razy to trzeba splanować bo bez tego będą ogromne przedmuchy.

Dzisiejsze uszczelki pod głowicę są tak badziewne że nawet nie wytrzymują gdy silnik ma 65-80stopni, nie mówiąc o tym że w cylindrach jest temp. ok.1000 stopni. Informacja dla tych którzy ciągle narzekają że wymieniają uszczelki co pół roku  i mają nieszczelności to trzeba wyrzucić termostat! bo w małym obiegu jest bardzo silne parcie wody i znajdzie sobie "dziurę" i będzie woda sączyć po brzegach bloku. Brak termostatu przedłuży żywotność uszczelki!

Najważniejsze to jak wymieniacie tą uszczelkę to pozostałości czyści się benzyną estrakcyjną , a nie skrobać nożem bo tak często robią ,bo jak się zrobi kilka rys to kompresja wydmuchnie tą uszczelkę.Nigdy nie wolno używać papierków ściernych !!bo będzie po bloku i nawet szlichta głowicy nie pomoże.

Mój przykład;   W  C330 jak nie miałem termostatu  przez 2 lata był spokój z uszczelką, a jak założyłem to rozerwało uszczelkę po 15 minutach pracy, woda poszła do cylindrów.

Ale spokojnie... Termostat  jest bardzo dobry i nie zrobi zniszczeń ale w takich silnikach które nie były rozkręcane od nowości lub jak ma się 100%szczelny układ.

Ani w jednym zdaniu nie ma tutaj prawdy.

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

#546 Share lolek2000

lolek2000

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 20 grudzień 2015 - 15:29

Głowica C-360

Opisałem o swoim problemie w moim ciągniku.

Uwaliło mi uszczelkę po 4 miesiącach po niecałych 45 mtg , ponieważ gdy zakładałem  nową  wpadłem na pomysł żeby wyczyścić blok papierem ściernym 80 i go zajechałem ,stąd takie przedmuchy, no cóż chciałem sam w garażu wymienić to wymieniłem proste.. Ale niestety nie miałem doświadczenia.Dopiero po tym jak mi ubywało  dużo więcej wody i słyszałem jak syczało powietrze z przelewu po zgaszeniu silnika zrozumiałem że uwaliłem sobie ciągnik niestety.

#547 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4013 postów

Napisany 20 grudzień 2015 - 15:39

Głowica C-360

To musiałem mieć papier ścierny na wiertarce.

#548 Share lolek2000

lolek2000

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 20 grudzień 2015 - 19:19

Głowica C-360

To czemu jak założyłem termostat  wodę tak  mi wyrzuca z chłodnicy ,że aż robią  się suche żeberka  a dolewałem wodę  parę minut wcześniej.? A jak go nie miałem  to nigdy mi nie wyrzucało wody bez potrzeby i nie ubywało tak drastycznie.

Edytowany przez lolek2000, 27 grudzień 2015 - 21:45.

#549 Share Sylu93

Sylu93

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów
  • Zainteresowania:hmmm interesuje się głównie rolnictwem :P

Napisany 10 luty 2016 - 11:17

Głowica C-360

panowie a jak ma być założona uszczelka bo nie pisze na niej gdzie gora gdzie dół i właśnie nie wiem jak założyć.

#550 Share PiotrMichalski

PiotrMichalski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 11 luty 2016 - 16:24

Głowica C-360

wstaw zdj to ci powiem jak ale raczej bez znaczenia którą stroną 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#551 Share bukat82

bukat82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 198 postów

Napisany 11 luty 2016 - 18:27

Głowica C-360

To czemu jak założyłem termostat  wodę tak  mi wyrzuca z chłodnicy ,że aż robią  się suche żeberka  a dolewałem wodę  parę minut wcześniej.? A jak go nie miałem  to nigdy mi nie wyrzucało wody bez potrzeby i nie ubywało tak drastycznie.

Chłopok bo jest gorący obieg i w momencie otwarcia przepływa do chłodnicy a tam masz nieszczelny korek i wypiernicza przez przelew "czyli rureczka z boku" i leje się na ziemię. A jak termostatu nie było to silnik chodził na chłodzie. kapiszi??

Co ma porządnie zrobiona uszczelka do termostatu??

Na uszczelkę działają siły i temperatura sprężania i pracy !! A temp. cieczy nie ma w tym kluczowej roli !

"U mnie w jednej 4011 z 67r jak myślisz ile razy była ściągana głowica?? bo termostat jest i ciągnik hula, więc według ciebie nigdy??

Edytowany przez bukat82, 11 luty 2016 - 18:34.

Początek drogi to dzień narodzin. I od tej chwili powoli starzejemy się, dla jednych kwiaty, innym piach w oczy, lecz wszystkich równo na końcu czeka krzyż...

#552 Share Alamo

Alamo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 241 postów

Napisany 11 luty 2016 - 20:35

Głowica C-360

bez termostatu woda szybciej ubywa.

#553 Share bukat82

bukat82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 198 postów

Napisany 12 luty 2016 - 23:56

Głowica C-360

Najważniejsze to jak wymieniacie tą uszczelkę to pozostałości czyści się benzyną estrakcyjną.Nigdy nie wolno używać papierków ściernych !!bo będzie po bloku i nawet szlichta głowicy nie pomoże.

Co to ku...wa jest ja się pytam????  To rób tak żeby był szczelny układ, a nie pi...dol że woda znajdzie dziurę i kapie!!

Jakie badziewne uszczelki pod głowicę??? Są uszczelki zbrojone na całej powierzchni dzbanie, piszesz takie smuty że człowieka szlak bierze że ktoś to czyta!!!!!

Teoretyk i opowieści kapitana misia, człowieku od bajek to był Kobuszewski.

Edytowany przez bukat82, 12 luty 2016 - 23:59.

Początek drogi to dzień narodzin. I od tej chwili powoli starzejemy się, dla jednych kwiaty, innym piach w oczy, lecz wszystkich równo na końcu czeka krzyż...

#554 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7585 postów

Napisany 14 luty 2016 - 09:29

Głowica C-360

No no teoria całkiem niezła. Trzeba tylko znaleźć 60-ke która nie była rozbierana od nowości. Pikuś.

KPK Kumurun Team

#555 Share bukat82

bukat82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 198 postów

Napisany 14 luty 2016 - 19:31

Głowica C-360

Pamiętaj @seweryn20, jeżeli w którymś ciągniku ściągałeś głowice a podejrzewam że TAK,

to wyrzuć termostat do potoka :lol:, jest takie parcie wody że hej - będzie Ci kapać.

#556 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7585 postów

Napisany 14 luty 2016 - 19:49

Głowica C-360

He he tak. Bo uszczelki są tak kiepskie że termostat wygryzie w nich dziurę. A może być tak że zje nawet tłoka z korbowodem. Z tego wynika że termostat 60-ki powinien się znaleźć na liście wyjątkowo agresywnych części ciągnikowych. ja bym mu kaganiec założył. Może gryźć przestanie?

KPK Kumurun Team

#557 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4013 postów

Napisany 14 luty 2016 - 19:53

Głowica C-360

Tylko nie mój !

Działa już bezawaryjnie 8-lat nic się nie grzeje i nic nie ubywa i chodzi na płynie 365-dni w roku.

#558 Share bukat82

bukat82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 198 postów

Napisany 14 luty 2016 - 19:59

Głowica C-360

Informacja dla tych którzy ciągle narzekają że wymieniają uszczelki co pół roku  i mają nieszczelności to trzeba wyrzucić termostat!

Brak termostatu przedłuży żywotność uszczelki!

Nigdy nie wolno używać papierków ściernych !!bo będzie po bloku i nawet szlichta głowicy nie pomoże.

Nie miałem termostatu  przez 2 lata był spokój z uszczelką, a jak założyłem to rozerwało uszczelkę po 15 min

Poezja :P  :rolleyes: 

Może zamiast wody czy płynu wlał KRETA :D ?

#559 Share Sylu93

Sylu93

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów
  • Zainteresowania:hmmm interesuje się głównie rolnictwem :P

Napisany 19 luty 2016 - 17:18

Głowica C-360

Panowie po remoncie silnika czyli nowe tłoki tuleje korbowody wał po szlifie dzies wkoncu udało sie odpalić ciagnik. Ale niestety nie wiem dlaczego powietrze dmucha z filtra powietrza. co może być tego przyczyną? może żle ustawione zawory?? Prosze o pomoc.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#560 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4013 postów

Napisany 19 luty 2016 - 18:16

Głowica C-360

To wogóle cud że chodzi. Może rozrząd źle ustawiony.