Skocz do zawartości

Zdjęcie

Głowica C-360

591 odpowiedzi na ten temat

#501 Share Iwan79

Iwan79

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 27 sierpień 2014 - 21:30

Głowica C-360

Otwór w bloku w który wkręcona jest szpilka jest przelotowy. Pod szpilką jest wałek rozrządu, a dokładnie jego środkowy czop smarowny ciśnieniowo. Z tego miejsca jest rozprowadzane smarowanie na klawiaturę i kompresor z zewnątrz bloku.
Blok może być w tym miejscu pęknięty.
Na zimnym silniku wykręć szpilkę z bloku. Odtłuść gwint szpilki i nałóż trochę hermetyka silnikowego i składaj. Odczekaj trochę by zastygł.
Jeśli uda się wykręcić szpilkę bo może być mało miejsca na za kontrowanie nakrętek.

Dzięki za podpowiedź. Pęknięcie hmmm :( zastanawiam się jeśli jest tak jak piszesz to dlaczego tak sie stało? Mam jednak nadzieję , że blok jest cały a jedynie uszczelka popuściła, patrząc na wyprofilowanie bloku w tyk miejscu to widać wyraźnie, że jest tam taki uskok a więc powierzchnia dociśnięcia uszczelki wokół szpilki jest niewielka . Na obecną chwile to jedynie odkręciłem nakrętkę odtłuściłem nałożyłem silikonu i zakręciłem ponowie i trzyma -jest sucho. Zobaczymy co będzie jak ciągnik pójdzie w orkę dzisiaj śmigał jedynie z siewnikiem więc miał lekko .Jeszcze raz dzięki :)

Załączone miniaturki

• głowica.jpg

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Głowica C-360 Dzisiaj, 03:25
  •  

#502 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 27 sierpień 2014 - 21:42

Głowica C-360 Raczej olej idzie po gwincie szpilki z bloku pod ciśnieniem, a nie przez puszczoną uszczelkę, bo tam olej nie ma ciśnienia.

Nie cytuj posta poprzedzającego. Edytuj swój post i popraw.

#503 Share Marcin-MarasAntonik

Marcin-MarasAntonik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 07 grudzień 2014 - 18:49

Głowica C-360

Witam!

Posiadam dwie głowice do c 360 (raczej do regeneracji) no i wiadomo trzeba jeszcze dwie. Nowa głowica dobrej jakości to pewnie koszt ok 300zł a używanej no myśle że za 100 zł coś sie kupi i mo je pytanie brzmi czy warto kupić 2 używane i wszytkie cztery dać do regeneracji czy lepiej kupić nowe? Dodam, że ciągnik nie bedzie dużo pracowal w polu, ale z drugiej strony nie chcę robić remontu na odwal. Co o tym myślicie?

#504 Share rami

rami

rami

• Members
  • PipPipPip
  • 767 postów
  • Zainteresowania:muzyka, taniec,majsterkowanie,spcery,ksiązka

Napisany 07 grudzień 2014 - 19:05

Głowica C-360

jak piszesz że  nie chcesz na odwał  to sobie sam odpowiedziałeś że trzeba kupić nowe jak mało ma pracować to będziesz miał na zawsze 

#505 Share zenek_19

zenek_19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 385 postów

Napisany 22 grudzień 2014 - 22:27

Głowica C-360

nie do konca nowe jest cacy bo nigdy niewiadomo co to za material a stare to juz sprawdzone jak sie zregeneruje tak jak ma byc to drugie 30lat bedzie smigac i jeszcze w kieszeni pare zloty zostanie na inne czesci pozdr

#506 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanika,elektryka,elektronika

Napisany 27 grudzień 2014 - 16:45

Głowica C-360

Jak kupisz robione ze stopów ryżu to tak będzie.Kupisz polskie będą takie same jak te na pierwszy montaż.

Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

#507 Share FINN

FINN

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1416 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 27 grudzień 2014 - 22:19

Głowica C-360

kupno używki+ transport+ regeneracja=ok  90% ceny nowej..... sąsiad już nie regeneruje głowic tylko jak mu pada to kupuje nowe... ;)

"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)

#508 Share zenek_19

zenek_19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 385 postów

Napisany 28 grudzień 2014 - 01:18

Głowica C-360

a co moze pasc w glowicy ? wyciogasz stare jedziesz do zakladu jak niemaja na wymiane to poczekasz i twoje ci na miejscu zrobia a koszt jednej to zalezy gdzie 120-150zl i dalej drugie 30 lat kalaczesz wszystkie zaklady naprawcze jak robia remont silnika i wszystko nowe by wstawiali to z torbami by poszli bo cena remontu by byla jak za nowy silnik pozd

#509 Share Slawek84Pronar

Slawek84Pronar

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 28 grudzień 2014 - 02:14

Głowica C-360 Nowa gliwica to nowa ale nue wuadomo te czesci teraz to wszystkie na odpie. . . Nie ma jak ta stara po regeneracji. Ja wole jak sie oczywicie da to dorobic lub wlozyc stara czesc.ja bym nie kupowal nowej, ale ty decydujesz. Pozdrawiam

#510 Share KULAWA_KOZA

KULAWA_KOZA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2116 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo

Napisany 28 grudzień 2014 - 10:32

Głowica C-360

Temat przerabiałem wielokrotnie......To ze nowe to nie znaczy ze bedzie chodzić....Jak kupisz nową głowicę to musisz dopracować gniazda oraz dotrzeć zawory bo to jest włozone wszystko na surowo.Noi + te 300zł za nową głowice to Cię wyjdzie 350zł.Stara głowica jest lepiej dopracowana.Noi materiał inny.Zawież swoją starą  głowicę do dobrego fachowca a zrobi Ci ją perfekcyjnie , wstawi nowe gniazda , da nowe prowadnice, zawory , splanuje , zawory i gniazda szlifnie pod odpowiednim kontem a potem to dotrze  i bedzie super.

Edytowany przez KULAWA_KOZA, 28 grudzień 2014 - 10:33.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#511 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanika,elektryka,elektronika

Napisany 28 grudzień 2014 - 13:45

Głowica C-360

Jak stara głowica nie jest pęknięta i da się ją zrobić to nie ma sensu kupować nowej.Jeżeli już jest zabrane dużo materiału i gruba uszczelka nie pomaga to sie kupuje drugą.Co wy gadacie na temat jakości produktów jak producentów głowic jest czterech albo więcej.Sam wiem jaka jest wytrzymałość najtańszych głowic.

A to pana wyżej; to nie głowice ci w głowie tylko pisownia.

Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

#512 Share MarceliNow

MarceliNow

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 26 styczeń 2015 - 22:39

Głowica C-360

W weekend naprawiałem swoją 60-tkę wywaliło mi uszczelkę pod czwartą głowicą. Po zdjęciu okazało się, że tuleja jest na równi z blokiem i musiałem dodatkowo wyciągać ją aby podłożyć podkładkę - poszło całkiem sprawnie no i oczywiście głowicę miałem dać do planowania. Na moje szczęście udało mi się odkupić od znajomego głowicę nówkę za 200 zł. kiedyś miał C-360. Zastanawiam się dlaczego opuściła się tuleja. Może ktoś zna odpowiedź. 

#513 Share toffik

toffik

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 26 styczeń 2015 - 23:12

Głowica C-360

Ten typ tak ma.Minimalnie blok siada w miejscu podparcia tuleji(w zaleznosci od ilosci wymian tuleji)

#514 Share jaca634

jaca634

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 03 kwiecień 2015 - 12:52

Głowica C-360

Witam, nie chcę nowego tematu zakładać dlatego tutaj piszę. Chodzi o to że w mojej 60 po wyregulowaniu wtryskiwaczy wycieka ropa między właśnie wtryskiwaczami a głowicami na pierwszej i czwartej sekcji. Uszczelniałem już poxipolem itd i nic nie pomaga, macie może pomysły jak skutecznie uszczelnić te wycieki?

#515 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4013 postów

Napisany 03 kwiecień 2015 - 21:56

Głowica C-360

Nie za bardzo rozumiem w którym miejscu to cieknie?

Wtryskiwacz ma być szczelny i jest osadzony w głowicy wewnątrz tulejki tzw.obsady wtrysku.

Na wtrysk zakładasz podkładkę miedzianą i dokręcasz nakrętkami m8.Takie rozwiązanie zdaje egzamin w tym ciągniku przy prawidłowym montażu nic nie cieknie.

Wkleiłeś na poxipol wtrysk do głowicy? :o

Edytowany przez asharot, 03 kwiecień 2015 - 21:57.

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

#516 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2075 postów
  • Zainteresowania:coś tam się znajdzie...

GG-3578015

Napisany 03 kwiecień 2015 - 21:59

Głowica C-360

Hehe już nic na tym forum nie może chyba zadziwić  :lol:

Jedynie podkładka miedziana i dokręcenie odpowiednim momentem, dodatkowo podkładki możesz przepalić będą miększe

Edytowany przez Roki212, 03 kwiecień 2015 - 22:01.

#517 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2392 postów

Napisany 03 kwiecień 2015 - 22:10

Głowica C-360

Witam, nie chcę nowego tematu zakładać dlatego tutaj piszę. Chodzi o to że w mojej 60 po wyregulowaniu wtryskiwaczy wycieka ropa między właśnie wtryskiwaczami a głowicami na pierwszej i czwartej sekcji. Uszczelniałem już poxipolem itd i nic nie pomaga, macie może pomysły jak skutecznie uszczelnić te wycieki?

A wymieniałeś wtryski jak to za słabo dokręcone gniazda końcówek wtrysków.W imadło klucz z rurką i ogień na opór dokręcić.

#518 Share daremw

daremw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2504 postów
  • Zainteresowania:wszystko co związane z rolnictweem

Napisany 04 kwiecień 2015 - 08:33

Głowica C-360

Hehe już nic na tym forum nie może chyba zadziwić  :lol:

Jedynie podkładka miedziana i dokręcenie odpowiednim momentem, dodatkowo podkładki możesz przepalić będą miększe

jak poxipolem uszczelniają wtryskiwacze to niedługo tacy "mechanicy" przestaną stosować śruby bo na klej będzie wygodniej :wacko:

ostatni idiotyzm...

no i tak jak mówisz uszczelki miedziane wystarczą spokojnie a podgrzewać nie ma co (raczej jak ktoś użytkuje starą uszczelkę ponownie), może po prostu nie wyczyścił zanim zaczął składać (jakoś by mnie w tym przypadku to nie zdziwiło nie wiem czemu :lol: ) i jakiś piasek się dostał i przez to problemy.

Edytowany przez daremw, 04 kwiecień 2015 - 08:34.

#519 Share piotrp88

piotrp88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 234 postów

Napisany 08 kwiecień 2015 - 19:59

Głowica C-360

Jakim momentem dokręcić szpilkę w bloku?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#520 Share Adi96

Adi96

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 678 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki Polska motoryzacja,Mechanika,Fotografia

Napisany 11 listopad 2015 - 22:22

Głowica C-360

Witam.Szykuje mi się remont góry a dokładnie głowicy traktor dymi bierze oleju na trzonkach zaworowych mam dołki.Oleju nie dużo weźmie i to nie jest wina pierścienie bo przez korek oleju mi nie wypluwa.Odpalać dobrze odpala ma moc ciąga 3 skiby tylko że dymi.Teraz pytanie do was ile kosztuje  regeneracja jednej głowicy  na dobrych częściach? Podobno dobrze robią w ogrodniczkach w Białymstoku woj.Podlaskim ktoś tam robił? Jeżeli tak to proszę o opinię i mniej więcej kosztorys

Edytowany przez Adi96, 12 listopad 2015 - 18:44.