Skocz do zawartości

Zdjęcie

Głowica C-360

591 odpowiedzi na ten temat

#481 Share Rasoir

Rasoir

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 121 postów

Napisany 10 kwiecień 2014 - 13:12

Głowica C-360 Witam, czy ktoś może podesłać schemat jak dokręcić śruby w głowicy (w jakiej kolejności) i jakim momentem w C360-3P? Będę bardzo wdzięczny bo wieczorem muszę dokręcić nową głowicę a nie chcę jej na dzień dobry ukatrupić.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Głowica C-360 Dzisiaj, 11:31
  •  

#482 Share daremw

daremw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2506 postów
  • Zainteresowania:wszystko co związane z rolnictweem

Napisany 10 kwiecień 2014 - 14:17

Głowica C-360 dokręcać w kółko od środka (wpierw wewnętrzne rzędy) i kilka razy docisnąć w ten sam sposób, momentu nigdy nie sprawdzałem, ale jeśli kiedyś wymieniałeś uszczelkę pod głowicą to już wyczucie powinieneś mieć :) szpilek jest tam dość dużo więc może przedmuchów nie będzie xD

#483 Share Rasoir

Rasoir

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 121 postów

Napisany 10 kwiecień 2014 - 15:38

Głowica C-360 Wiesz jak to jest z "możem" ... muszę to zrobić porządnie, bo nie chcę za chwilę rozkręcać na nowo wszystkiego... czytałem że dokręcanie jest 3-stopniowe: najpierw 50Nm, potem 75Nm i na końcu 100Nm ale niech to ktoś potwierdzi bo nie mam instrukcji od MF255, a nie chcę żeby głowicę szlag trafił bo nie zamierzam pokrywać tego ze swojej kieszeni.

#484 Share Rasoir

Rasoir

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 121 postów

Napisany 10 kwiecień 2014 - 18:33

Głowica C-360 Koledzy podrzućcie jakiś schemat bo muszę iść do garażu poskładać tego traktorka, czas nagli...

#485 Share emilchaja

emilchaja

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 344 postów

Napisany 10 kwiecień 2014 - 19:01

Głowica C-360 Dokręca się w trzech etapach tak jak napisałeś, a schemat dokręcania wrzucałem na forum o mf 255, więc tam poszukaj.

#486 Share padre1989

padre1989

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 532 postów

Napisany 10 kwiecień 2014 - 19:21

Głowica C-360 nowe sruby jak dalem to na 110 dokrecalem
i nie od srodka tylko na necie jest schemat prawidlowy

#487 Share Rasoir

Rasoir

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 121 postów

Napisany 10 kwiecień 2014 - 22:52

Głowica C-360
emilchaja widziałem Twojego posta, ale link nieaktywny, obrazek nie chce się załadować...

Ok już znalazłem na wyszukiwarce grafik w google.

Dodany obrazek

#488 Share Pilo20

Pilo20

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 17 kwiecień 2014 - 09:47

Głowica C-360 Panowie, na początku swojego postu z racji tego, że jestem nowy chciałbym się przywitać .
Przeczytałem temat od pierwszej srony i nie znalazłem odpowiedzi na problem, który mnie dotyczy, a że sprawa idzie o uszczelkę pod głowicą to się podepne pod temat.
Zabrałem się za remont 3p, poszedł nowy blok (polski), splanowana i zregerenowana cała głowica ,szlif wału (wydał pierwszy) nowe tłoki pierścienie idt... Wszystko złożyłem do kupy i z przekręceniem wału nie było najmniejszych problemów.
Później poszła głowica dokręcona oczywiście zgodnie z serwisówką i tu zaczynają się problemy, ponieważ zauważyłem że zaczyna pojawiać się pod nią woda. Początkowo sądziłem, że sączy się spod obudowy termostatu. Ciągnik pięknie zagadał chwilę pochodził i ok. Wymienilem uszczelkę spod obudowy termostatu i okazało się jednak, że to nie spod niej ciekło.
Woda waliła spod uszczelki głowicy z oleju oczywiście mleko, a moja frustracjia sięga zenitu. Co mogło pójść nie tak ?

#489 Share rolinik3456

rolinik3456

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 29 kwiecień 2014 - 20:41

Głowica C-360 Mogła ci walnąć uszczelka pod głowico ewentualnie głowica pękła przy dociągani bo jak spod głowicy to tuleja chyba nie pękła spróbój dociągnąć nakrętki od głowicy może pomorze.

#490 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 30 kwiecień 2014 - 08:02

Głowica C-360 Tuleje ustawione odpowiednio? Powierzchnia bloku sprawdzona?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#491 Share Rolnik2517

Rolnik2517

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 266 postów

Napisany 11 maj 2014 - 09:16

Głowica C-360 W moim ursus c 360 pękła głowica i musze je wszystkie zmienić i czy głowica z zetor 7211 6211 będze pasowała bez żadnych komplikacj czy lepie sobie darować i czy nie wzrośnie spalanie

jeśli był taki temat to prosze o przeniesienie

Edytowany przez Rolnik2517, 11 maj 2014 - 09:17.

#492 Share rafal1989

rafal1989

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 105 postów
  • Zainteresowania:Technika rolnicza

Napisany 11 maj 2014 - 09:29

Głowica C-360 Załuż normalne od c360. Zetorowskie mają chyba większe otwory.

Jeżeli pomogłem to kliknij zieloną strzałkę  

#493 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 11 maj 2014 - 10:14

Głowica C-360 nie kombinuj załóż originalne polskie głowice

#494 Share Dzikizetor

Dzikizetor

Użytkownik

• V.I.P.
  • rank
  • 93 postów

Napisany 22 maj 2014 - 13:27

Głowica C-360 WITAM wszystkich mam pytanie czy da sie samemu wymienic prowadnice zaworow ??

#495 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanika,elektryka,elektronika

Napisany 22 maj 2014 - 15:12

Głowica C-360 50 zł kosztuje regeneracja głowicy, więc się nie opłaca.Olej ci przepuszcza?
Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

#496 Share Dzikizetor

Dzikizetor

Użytkownik

• V.I.P.
  • rank
  • 93 postów

Napisany 22 maj 2014 - 21:21

Głowica C-360 Tak idzie olej

Tak idzie olej

#497 Share Iwan79

Iwan79

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 25 sierpień 2014 - 11:19

Głowica C-360 Witam, mam taki problem a chodzi mi o ciągnik Ursus, 360 3P. Mam pytanie, jakie mogą być przyczyny, że na zaznaczonej szpilce na dołączonym obrazku puszcza olej na rozgrzanym silniku między gwintem a nakrętką. Myślę ,że puściła uszczelka między szpilką a tym owalnym otworem w uszczelce w którym chodzą popychacze Na ile skuteczne będzie, jeżeli odkręcę tę nakrętkę na tej szpilce, wyczyszczę, załaduję silikonem( szpilka dośc ciasno wchodzi w otwór w głowicy więc silikonu tam nie da się dość dobrze wprowadzić, może na gwincie między nakrętką trochę go zostanie) i zakręcę? Czy też będzie konieczna wymiana uszczelki pod głowicą? Co o tym sądzicie? Z góry dziękuję za pomoc
szpilka.png

#498 Share damianbor

damianbor

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 25 sierpień 2014 - 13:10

Głowica C-360 Zdjąłeś głowice i chcesz ją z powrotem założyć bez zmiany uszczelki? Dobrze zrozumiałem? Zmień uszczelkę żebyś dwa razy nie musiał rozbierać. Pewien jesteś że ten olej nie podcieka gdzieś z góry? Jakoś dziwne wydaje mi się to, że olej płynie pod górę i wysadza go pomiędzy nakrętką a szpilką.

#499 Share Iwan79

Iwan79

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 25 sierpień 2014 - 13:50

Głowica C-360

Zdjąłeś głowice i chcesz ją z powrotem założyć bez zmiany uszczelki? Dobrze zrozumiałem? Zmień uszczelkę żebyś dwa razy nie musiał rozbierać. Pewien jesteś że ten olej nie podcieka gdzieś z góry? Jakoś dziwne wydaje mi się to, że olej płynie pod górę i wysadza go pomiędzy nakrętką a szpilką.

Nie tak, zdjęcie , które zamieściłem jest z neta ( aby dokładnie pokazać o co mi chodzi) ja nie zdejmowałem głowicy. Wcześniej jak zauważyłem, że cieknie olej własnie przy tej szpilce co ją pokazałem na zdjęciu to sam myślałem, że to gdzieś spod pokrywy klawiatury wymieniłem pod nią uszcelkę jednak to nic nie dało. Wtedy wyczyściłem to miejsce dokładnie z oleju odpaliłem silnik , dałem go na obroty aż złapie normalną temperaturę pracy i wtedy wyraźnie wyszo skąd ten olej się pokazuje- dokładnie wewnątrz nakrętki na tej szpilce czyli po gwincie między szpilką a nakrętką. Na zewnątrz nakrętki od strony głowicy nie pokazuje się tylko tak jak wcześniej napisałem. Dodam, że silniczek pięknie pracuje , nie grzeje się tylko ten olej się sączy. Też wydaje mi się to dziwne bo od strony popychaczy to olej nie jest pod ciśnieniem, które wytwarza pompa plejowa a tylko spływa on z korbowodów i spod pierścieni zgarniających na tłokach itp. Patrząc na uszczelkę to innej mozliwości ja nie widzę ? Dlatego zadałem takie pytanie co inni na to powiedzą?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#500 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 25 sierpień 2014 - 22:23

Głowica C-360 Otwór w bloku w który wkręcona jest szpilka jest przelotowy. Pod szpilką jest wałek rozrządu, a dokładnie jego środkowy czop smarowny ciśnieniowo. Z tego miejsca jest rozprowadzane smarowanie na klawiaturę i kompresor z zewnątrz bloku.
Blok może być w tym miejscu pęknięty.
Na zimnym silniku wykręć szpilkę z bloku. Odtłuść gwint szpilki i nałóż trochę hermetyka silnikowego i składaj. Odczekaj trochę by zastygł.
Jeśli uda się wykręcić szpilkę bo może być mało miejsca na za kontrowanie nakrętek.