Tadeusz1212

Głowica C-360

Polecane posty

seweryn20    825

W 60-ce nie ma kanału olejowego w głowicy ale w innych silnikach jest. Najszybsza droga do pozbycia się smarowania klawiatury głowicy. Nigdy uszczelek nie smarowałem i problemu nie było. W 60-ce głowicę dociąga się drugi raz po rozgrzaniu silnika. Jak zrobisz jak trzeba nic nie będzie rosić a silikon zostaw sobie do wucetu. Do tego nadaje się najlepiej.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TEVEZ    3

Głowice dociąga się na zimnym silnku,na ciepłym można szpilki powyciągać z bloku.

Edytowano przez TEVEZ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

Akurat w c 360 producent zalecał na gorąco dokręcać głowice

w praktyce mało kto tak robi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Tevez aleś wymyślił. Myślisz ze te 80 stopni które ma silnik po rozgrzaniu ma jakiś wpływ na stal? Żadnej.

Zetor wręcz wymaga ponownego dociągnięcia. Zagrzać silnik niech popyrka, rozbroić i dociągnąć jeszcze raz. Gwarantuję że nakrętki pójdą jeszcze najmniej 1/2 obrotu. Przy tym skoku gwintu łatwo się domyślić ile siądzie jeszcze głowica.

Edytowano przez seweryn20

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

W życiu nie dociągałem szpilek po rozgrzaniu silnika w żadnym traktorze tym bardziej w samochodzie gdzie głowica jest z aluminium,wątpie w to czy w fabrykach ursusa czy zetora 25lat temu produkując masę traktorów dziennie ktoś takie coś robił.... dla mnie książkowa bzdura

Co do silikonu pod uszczelkę dopowiem tyle jak w temacie, w c360 jest maleńka głowica na 4 szpilki, powodem spluwania jest sama badziewna uszczelka za 4-6zł, na tak małej powierzchni nie ma mowy o skrzywieniu głowicy kto wierzy w krzywienie głowicy w c360 niech się z tym prześpi do jutra :)


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Ja w lipcu zakładałem uszczelki pod głowicę to stare były lepiej wykonane niż ta nowa.ta nowa to taka tekturka z blachą w środku no i trzy wzmocnienia...Jak się spytałem dlaczego nie mają lepszych.To powiedzieli że te tańsze były w hurtowni i droższych za 8-10 zł nikt by takich nie kupił....No i weź tu zrób dobrze remont silnika jak nie kupisz dobrych części.Ja wiem że są oryginały, ale w detalicznym sklepie wątpliwości abyś je kupił.


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Bzdura bzdura. Ale większą jest silikon na uszczelkę pod głowicę. W samochodach się nie dociąga. Na bank nie trzeba kilka razy próbowałem z ciekawości po większym przebiegu i nic nie popuściła. W 60-kach i zetorach dociąga się jeszcze i to sporo. Więc coś w tym jest i na pewno nie jest to bzdura tylko fakt. Zawsze tak robiłem, robię i nie zdarzyło mi się żeby w tych ciągnikach po moim montażu wydmuchało uszczelkę. To samo tyczyło się poczciwego stara. Nie dociągniesz jakiś czas pochodzi ale prawdopodobieństwo że wyleci jest duże. Trudno powiedzieć czemu taj jest może to zasługa dzielonych głowic.... nie wiem.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubala    0

a czy najpierw nie nalezałoby sprawdzić zalecanego wystawania tulei ponad blok silnika po dociśnieciu jej zalecanym momentem jak podaje serwisówka ? temat sie rozrósł a brak tu tak ważnej moim zdaniem informacji, co po planowaniu i sztuczkach jak tuleja jest utopiona albo głowica nie dociska uszczelki jak powinna tj opiera się bardziej na bloku zamiast tu i tu w odpowiednich proporcjach jak założył konstruktor

 

swoją drogą pepiczki wykombinowali to inaczej- tłok ma wystawać ponad blok i w zalezności montuje się zalecana grubość uszczelki. czyli dla zetora tuleja na zero z blokiem (bez docisku czy z )?

Edytowano przez kubala

d.zamojskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Po primo w c360 są tuleje mokre które mają kołnierz który siada na wyfrezowanym w bloku gnieździe, niezależnie kto i jak by to montował no chyba że by nie wyczyścił głowica dociśnie tuleję do tego samego wymiaru, składający nie ma wpływu na wymiar wysokości kołnierza tulei w tym silniku.

Po duo tłok nominalny w wielu silnikach wystaje ponad blok ponad tuleje, czemu? jeżeli jest możliwość regeneracji powierzchni bloku czyli szlifowania to tłoki poprostu się stacza lub frezuje pod wymiar płaszczyzny bliku a tuleje osadza głębiej, a uszczelkę dopiero dokupuje się grubszą w zależności od zdjętego materiału z powierzchni bloku rozumisz??

Gdzieś dzwoni ale nie wiesz panie do końca gdzie.


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

To w C-360 wysokość tulei nie reguluje się podkładkami miedzianymi? :blink:

Pierwsze słyszę żeby były różne grubości uszczelek pod głowice.

Edytowano przez asharot

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

W c 330 ,360,385 reguluję wysokość uszczelkami miedzianymi a po z planowaniu bloku jak wymiar mieści się w normie to nie frezują gniazda pod tuleję a jak jest za mały to jest frezowane.A co do staczania tłoków to się zgadza.Miałem już kilaka przypadków że staczałem tłoki a co dziwne zakładając gościowi nowy blok do c 330 tłoki musiały być stoczone o 1,3 mm.co do uszczelek w ursusach nie ma różnej grubości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubala    0

kolego bobytempelton cienię sobie Twoje wypowiedzi (jak i innych forumowiczów) gdyż dysponujesz dużą wiedzą i praktyką i zawsze czytam je dokładnie a ja Jak czegoś nie wiem to pytam o ile nie znalazłem tego np w literaturze. Na prawdę miło czyta się Twoje konkretne wypowiedzi ale nie wsadzaj nikogo do jednego worka z pytaniami np jakie żarówki do c 360 itp. To co napiasłeś to tak się składa że wiem i nie ma tu nic kosmicznego- jedna z podstaw naprawy, montazu silników etc ; kolega asharot i balcerek1 wyjaśnili w jaki sposób mozna regulowac w c 360 wysokość wystawania tulei i te miedziane podkładki sa ogólnie dostepne. Z grubości wyglądają na 0.05 mm ( tu akurat nie wiem gdzie dzwonią gdyż ich nie mierzyłem mikrometrem lub suwmiarką o odpowiedniej dokładności o ile minimalny zakres pozwoli ale jak zajdzie taka potrzeba to to zrobię)

 

natomiast serwisówka pepiczkowska do z... podaje dwie grubości podkładek pod głowicę 1.5 mm i 1.2 mm w zalezności jak wspomniałem od wystawania tłoka w GMP ponad powierzchnię przylegania cylindra do bloku. i dalej podane wartości.

 

stąd i moja prośba o wyjasnienie częsci zaznaczonego zdania. Co zatem z tuleją?

Edytowano przez kubala

d.zamojskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BykuxD    0

Witam mam taki problem w mojej "sześćdziesiątce" wczoraj zapomniałem spuścić wody i z głowicy wyleciały mi takie 2 korki 1.od strony chłodnicy 2. od strony baku czy da się je czymś zatkać lub dokupić coś podobnego ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Te korki to breki, musisz zdjąć głowice i nabić nowe kosztują ok 1.30zł.


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7886

to masz farta ze Ci bloknie popekal za pompa paliwowa tylko broki wywalilo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwek23111    330

Grzałka i płyn ;) Dobry zestaw lecz drogi podczas awarii układu chłodzenia. U nas płyn Pet......ry......go 5L 37zł . Dlatego lepiej kupić od razu 20l. Pod warunkiem że układ szczelny jest;) Taniej ON było by ten układ zalać jak płynem ;) Ale w zimie myśleć nie trzeba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

W Realu(sklep) widziałem płyn TIP 5litrów za 19,99 zł.No tanio,ale nie wiadomo ile on jest warty.


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebastian84    5

witam mam trochę inne pytanie . Dziś wyjąłem zawory ze swoich głowic przy zetorze i zaniepokoiła mnie dziwna rysa w kanale wydechowym na samym środku wzdłuż całego tego kanału dodam że owa rysa występuje na wszystkich głowicach. Moje pytanie brzmi czy ta rysa to pozostałość po produkcji czy raczej one lubią tam pękać .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tom31
      Witam! mam pytanie czy juz ktos sie spotkalz czyms takimjak;otoz moja 60 rok temu miala kapitalny remont silnika wal tuleje itd wszysko bylo ok ale w tym roku po zrobieniu 54 mth zxaczela walic olejem (chyba z paliwem} w kolektor wydechowy,dodam dzieje sie to wtedy gdzy silnik chodzi na malych obrotach i nie jest zbytnio rozgrzany to wtedy po przegazowaniu pluje kolankiem i dym jest taki siwawy ale jak idzie w pole to ok zadnych wyciekow,dodam sprawdzalem wtryski ,pompe paliwowa bo moze sekcja puszcza badz sprezyna pekła ale wszystko ok zawory tez sprawdzone,pierscieni niepodejrzewam bo oleju ani krzty niebierze ani tez nic nieprzybywa,niewiem co moze byc przyczyna?????
    • Przez mkrystian90
      Odebrałem swojego Ursusa c-360 3p od mechanika gdzie naprawiana była skrzynia biegów z uwagi na dziwny dźwięk jaki wydobywał się z niej na 5 i 4 biegu, a w szczególności gdy ciągnik jechał bez obciążenia na 5 biegu i przy małych obrotach, m. in. z górki. Po wymianie łożyska (wszystkie łącznie z igiełkowymi) dolnego wałka, i wałka pośredniego II stopnia, oraz sprzęgła problem dalej ma miejsce. Poniżej załączam dźwięk.
      https://drive.google.com/file/d/1dnjIngmihRuNg3TEbQcxsllgV0_mwWW-/view
      Według mechanika problem jest z tylnym mostem, według niego jest za duży luz na wałku atakującym i mechanizmie różnicowym. Dodam że próbowałem już rozłączyć reduktor wolne szybkie biegi i załączyć 5 bieg, i nie słychać jest tego dźwięku jedynie pojawia się na szosowym biegu 5.
      Czy spotkał się ktoś z takim problem i czy może to być wina mechanizmu różnicowego i koła atakującego z satelitą ?
       
    • Przez Rafał2222
      Witam. Mój traktor Zetor 5011. Zauważyłem że za pompą paliwa jest jak by wyciek. Troszkę się przestraszyłem że mi blok pękł, ale tak bliżej patrzę dokładniej to nie wygląda na blok a na łączeniu pompy z blokiem tam jest wszystko opaprane i cieknie po bloku może nie cieknie a bardziej poci. Poszperałem w necie i gdzieś  tam ma być jakaś rurka od nadmiaru ropy. I tutaj pytanie czy to możliwe aby nadmiaru ropy pocił się na bloku? Nie jest to że jeci potokiem, raczej takie lekkie zapocenie. Może i banalne pytanie, ale warto wiedzieć o co chodzi.
    • Przez jktuning
      Witam mam pytanie czy wie ktoś jak wymontować stare tuleje i wmontować nowe w silniku perkins? bo nie są to tuleje takie jak w zwykłych silnikach z mokrymi tulejami tylko suche.
    • Przez wojtii
      dałem pompe wtryskową do naprawy,przywiozłem naprawioną , zamontowałem ,i nie chce zapalić :-[
      jak ustawić kąt wtrysku.bez momentoskopu? odpwietrzyłem dobrze,próbowałem metodą prób to ustawić i nic , nawet się nie odezwie
      pompa i wtryski są po naprawie ,co robić??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj