Skocz do zawartości

Zdjęcie

Głowica C-360

591 odpowiedzi na ten temat

#341 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7632 postów

Napisany 03 sierpień 2012 - 13:40

Głowica C-360 Wystarczy rozgrzać silnik do swojej temperatury, dać mu pochodzić kilkanaście minut i dokręcić.Nie trzeba czekać nie wiadomo ile mth.
KPK Kumurun Team

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Głowica C-360 Dzisiaj, 23:27
  •  

#342 Share fliegl

fliegl

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 177 postów

Napisany 03 sierpień 2012 - 22:23

Głowica C-360 Pierwszy raz słyszę żeby dokręcac głowicę na rozgrzanym silniku.
W ten sposób możesz "powyciągać" szpilki z bloku.

#343 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 03 sierpień 2012 - 22:35

Głowica C-360 Nie nic się niestanie, to nie 3p aby wyrywało szpilki z bloku, c360 ma mocarne śruby, ale z drugiej strony zastanówcie się czy w fabryce produkującej silniki od c360 czy inne dokręcali na rozgrzanym silniku? ile to roboty więcej, ja nigdy czegoś takiego nie robiłem, nawet w nowszych samochodach gdzie głowica i czasami blok jest cały ze stopów aluminium, skręcałem raz na nowych uszczelkach, wymyty, wychuchany i rozbierać go powtórnie, po co?

Nie dokręcajcie śrub na moment tylko o kąt i po problemie, nawet bez kątomierza co 90*
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#344 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 03 sierpień 2012 - 22:45

Głowica C-360 Jest w zaleceniach dokręcanie głowic, ale ja też nigdy tego już nie robiłem i wszystko zawsze grało.

#345 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7632 postów

Napisany 04 sierpień 2012 - 04:41

Głowica C-360 Jaki wpływ ma temp. zielaza około 90 stopni na jego właściwości? Nic nie wyjdzie ani nie wyrwie. Np instrukcja zetora wyraźnie pisze o poprawieniu głowicy po rozgrzaniu silnika. Poprawiałem tylko w 60-kach po samym rozgrzaniu silnika, nakrętki idą jeszcze około 1,4 obrotu. Skok gwintu szpilki ponad milimetr więc łatwo policzyć ile dochodzi sama głowica. Zdjęcie z instrukcji dotyczy zetorów 3xxx itp. Pepiki mieli wtedy a dzisaj mają większe doświadczenie w produkcji ciągników więc pewnie coś w tym pewnie jest. Przerabiane dziesiątki razy polecam sprawdzić z ciekawości.

http://zapodaj.net/9...1082cc.jpg.html
KPK Kumurun Team

#346 Share ursus55

ursus55

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 437 postów

Napisany 02 wrzesień 2012 - 21:22

Głowica C-360 Witam, mam pytanie do kolegów, ogólnie raczej na pewno znam odpowieź ale odpowiedźi kolegów bardzo się przydadzą. Mam zalaną chłodnice pod korek i po odpaleniu wiadomo trochę wyrzuci, ale na rozgrzanym silniku termostat się otwiera i wywala mi płyn do takiego momentu aż do żeberek chłodnicy czyli dość dużo, a jak już tej wody nie ma to z dziurki w chłodnicy (do tego wężyka) syczy cały czas powietrze. Czyżby uszczelka pod głowicą??? Dodam że olej nie idzie do wody, a ni odwrotnie.

Edytowany przez ursus55, 02 wrzesień 2012 - 21:23.

#347 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4015 postów

Napisany 02 wrzesień 2012 - 21:28

Głowica C-360 Wczoraj było o tym: http://www.agrofoto....cklodnicy-c360/

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

#348 Share ursus55

ursus55

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 437 postów

Napisany 02 wrzesień 2012 - 21:32

Głowica C-360 Wiem że o tym było ale teraz nie zakładałem nowego tematu. :) Tak po za tym jestem ciekawy co tam jeszcze by mogło się stać. Bo chciałbym usłyszeć twardą diagnozę.

#349 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanika,elektryka,elektronika

Napisany 03 wrzesień 2012 - 08:02

Głowica C-360 Jak ci bąble idą z chłodnicy to wydmuchana uszczelka
Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

#350 Share ursus55

ursus55

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 437 postów

Napisany 03 wrzesień 2012 - 11:12

Głowica C-360 No cóż zrobić, jeszcze zaoram, uprawię i zasieje wtedy zdejmę głowice i wymienię uszczelki, tyle to chyba jeszcze po chodzi.

Edytowany przez ursus55, 03 wrzesień 2012 - 11:13.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#351 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanika,elektryka,elektronika

Napisany 03 wrzesień 2012 - 11:58

Głowica C-360 Uważaj aby się nie zagrzał.5l wody pod filtr,drugą do kabiny i możesz śmigać :) Ale byś mógł zmienić bo to nie ma dużo roboty.
Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

#352 Share ursus55

ursus55

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 437 postów

Napisany 03 wrzesień 2012 - 19:29

Głowica C-360 Jak narazie temperaturę trzyma na zielonym także w normie, a więcej wody jak do żeberek w chłodnicy nie wyrzuci. Nie uniknę ściągania głowic, ale powiedzcie szczerze czy przykręcacie głowicę na dynamometr czy na moment obrotowy czyli np. jeden obrót potem pół itd?

#353 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 03 wrzesień 2012 - 20:37

Głowica C-360 Do ursusa szkoda dynametru brudzić :D powinno się dokręcać o kąt i tak się robi w innych silnikach np. samochodu, dynamometry kosmicznie oszukują, a raczej siły tarcia gwintów i podkładek...
Do dokręcania o kąt trzeba mieć wyczucie i wprawę, nie zawsze kątomierz ;)
A co dotyczy się wyrzucania i ubytku wody to normalny objaw, ja nic bym nie ruszał dopóki nie bedzie jednoznacznych objawów.
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#354 Share ursus55

ursus55

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 437 postów

Napisany 04 wrzesień 2012 - 11:30

Głowica C-360 A możesz w skrócie napisać jak montujesz głowice znaczy się chodzi mi o dokręcanie?

#355 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 04 wrzesień 2012 - 19:59

Głowica C-360

Do ursusa szkoda dynametru brudzić :D powinno się dokręcać o kąt i tak się robi w innych silnikach np. samochodu, dynamometry kosmicznie oszukują, a raczej siły tarcia gwintów i podkładek...
Do dokręcania o kąt trzeba mieć wyczucie i wprawę, nie zawsze kątomierz ;)
A co dotyczy się wyrzucania i ubytku wody to normalny objaw, ja nic bym nie ruszał dopóki nie bedzie jednoznacznych objawów.

dokładnie tak jak piszesz ale twoja rada jest dla tych co dokręcaj głowice zawodowo , bo jeżeli to robi rolnik raz na kilka lat to jednak lepiej żeby użył klucza dynamometrycznego , bo wyrwana szpilka to problem , pozatym bez wprawy trudno dokręcić taka sama siła

#356 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 04 wrzesień 2012 - 21:10

Głowica C-360 Kluczem bez rurki czyli pokrętłem 25-30cm trzeba było by mieć niezłą krzepę by urwać szpilkę :D
Na początku dokręcić ręką nakrętki do oporu, następnie kluczem co 90* kąt prosty po kolei na każdej ze śrub do wyraźnego oporu i grymasie na twarzy aż nie pójdzie, bez obaw pokrętłem 1/2" o długości 25cm nie urwiecie szpilki.

#357 Share rolniku360

rolniku360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 550 postów

Napisany 04 wrzesień 2012 - 21:19

Głowica C-360 Ja robię też to na wyczucie i jakoś ciągników na usługach nie robię tylko tyle co u siebie(mechanika do siebie do niczego nie wzywam) wszystko w c330/c360 robię sam w u-1224 silnik też sam,jak już czuć że śruba ma duży opór to już nie dokręcam potem po 1 mth i już nie ruszam

#358 Share ursus55

ursus55

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 437 postów

Napisany 05 wrzesień 2012 - 07:57

Głowica C-360

Kluczem bez rurki czyli pokrętłem 25-30cm trzeba było by mieć niezłą krzepę by urwać szpilkę :D
Na początku dokręcić ręką nakrętki do oporu, następnie kluczem co 90* kąt prosty po kolei na każdej ze śrub do wyraźnego oporu i grymasie na twarzy aż nie pójdzie, bez obaw pokrętłem 1/2" o długości 25cm nie urwiecie szpilki.

No tak a co z kolejnością dokręcania nakrętek? Tak jak w kśiążce czy tak jak leci?

Edytowany przez ursus55, 05 wrzesień 2012 - 07:58.

#359 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 05 wrzesień 2012 - 10:02

Głowica C-360 Spiralnie a raczej heliocentrycznie od środka do okoła środkowej szpilki oddalając się od niej do 1 i ostatniego cylindra, po ludzku pisząc tj. w książce :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#360 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 05 wrzesień 2012 - 19:54

Głowica C-360

Kluczem bez rurki czyli pokrętłem 25-30cm trzeba było by mieć niezłą krzepę by urwać szpilkę :D

na takiej dzwigni to trzeba przyłożyć 60 kg razy 16 to mój obojczyk tego nie wytrzyma