Skocz do zawartości

Zdjęcie

Głowica C-360

591 odpowiedzi na ten temat

#261 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 23 październik 2011 - 13:18

Głowica C-360 @widmoxx ma racje, to wina głowiczki rozdzielacza pompy wtryskowej
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Głowica C-360 Dzisiaj, 12:38
  •  

#262 Share Kogut

Kogut

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 23 październik 2011 - 16:44

Głowica C-360 Pompę regenerowałem,trochę pochodziła,ale musiałem po roku wymienić głowiczkę i było dobrze.Ciekawe co z tym blokiem.zle chodzi na dużych obrotach tz. jak dam gazu do oporu i jeszcze jak już nim pracuje parę godzin to na małych obrotach też nierówno pracuje.

#263 Share saherb

saherb

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów

Napisany 25 październik 2011 - 22:31

Głowica C-360 Może trzeba sprawdzić pompę wtryskową.

#264 Share rafff24

rafff24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 844 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, motoryzacja

Napisany 26 październik 2011 - 20:21

Głowica C-360 czy te 3 wydmuchane uszczelki nie były jakby "całe miedziane"?? generalnie unikam ich jak ognia, miesiąc temu taką mieli u mechanika, założyli, to nim dojechałem na bazę już było po niej i powtórka z rozrywki, założyli standardową i chodzi do dziś, wiem, powiecie że głowica do planowania, itd, ale to już wszystko było

#265 Share szczewko

szczewko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1573 postów

Napisany 26 październik 2011 - 21:07

Głowica C-360 "Regeneracja" pompy o ile mozna to tak nazwac kosztuje okolo 600pln a nowa pompa 1200 wiec nie ma sensu regenerowac. Ja kupilem nowa pompe przy remoncie silnika i "perkins" chodzi jak w 87 zaraz po zakupie. U mnie bylo tak ze wtryski byly ok a na wysokich obrotach przewrywal i jakby prychał. Remont swoja droga ale sprawna pompa to podstawa.

#266 Share Zbigk

Zbigk

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów

Napisany 26 październik 2011 - 22:17

Głowica C-360 Tak jak koledzy piszą ,na wysokich obrotach przerywanie tak jakby nie chodził na jednym cylindrze, Wina pompy,przynajmniej u mnie tak było ,Pompa była regenerowana pochodziła ze 3 miesiące i znów to samo ,zawiozłem ja na reklamacje ,W zakładzie sprawdzili i było wszystko OK.a ciągnik dalej przerywał Ale na szczęście kolega polecił dobry zakład w którym po sprawdzeniu okazało się że są chińskie szczotki (łopaki) założone Po zmianie i ponownym ustawieniu już chodzi bardzo dobrze ponad 3 lata. Poszukaj porządnego zakładu i sprawdź pompę może to być groszowa sprawa

#267 Share michu888

michu888

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 01 listopad 2011 - 19:21

Głowica C-360 no no wszystko dobrze ale po planowaniu głowicy - regularnie ''dmucha co pól roku. cos poradżcie koledzy bo lubie te maszyne!!!!

#268 Share kokoman0

kokoman0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 604 postów
  • Zainteresowania:Jazda wszystkim co ma koła ale niekoniecznie silnik

Napisany 01 listopad 2011 - 19:50

Głowica C-360 Powiem tak splantuj też i blok.

#269 Share grzegorz508

grzegorz508

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 507 postów

Napisany 01 listopad 2011 - 19:59

Głowica C-360 Nie wiem czy Ci to pomoże ale u mnie po tym jak wywalało ciągle uszczelkę zmieniliśmy głowicę i jak na razie jest przyzwoicie. Ale spróbuj rady kolegi wyżej, na pewno mniejszy koszt.

#270 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 01 listopad 2011 - 20:05

Głowica C-360 Nie zawsze planowanie bloku i głowicy pomoże, jeżeli są trefnie wbite lub wprasowane tuleje to niestety tak bedzie, ja do tego używam tylko prasy i specjalnych dotoczonych do tego krążków, bez mrożenia, podgrzewania i smarowania, tylko dobrze wyczyszczone i sprawdzone otwory na tuleje i nigdy nie próbować wciągać tulei głowicą, głowica ma jedynie dociągnąć nie do końca dociśniete prasą tuleje, spróbuj jeszcze założyć tę badziewną uszczelkę z tworzywa
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#271 Share szczewko

szczewko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1573 postów

Napisany 01 listopad 2011 - 21:11

Głowica C-360 Planowanie bloku nic nie da chyba ze tuleje nowe bedziesz wciskał. Tuleja musi wystawac ponad blok jakieś 0.2mm wiec planowanie wszystko popsuje. Proponuje zaczac od uszczelki nie miedzianej tylko tej bardziewnej bo dluzej wytrzymuje jak niby oryginał miedziana.

#272 Share andrzej78

andrzej78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 230 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja

Napisany 01 listopad 2011 - 21:40

Głowica C-360 Popieram że uszczelka szara dłużej wytrzymuje ,planowanie bloku by pomogło ale wiąże się to z demontażem silnika a więc najlepiej zrobić kapitalny ,podejrzewam że powodem wydmuchiwania uszczelki jest zaniżenie tulei najczęściej pierwszej,sprawa druga to planowanie głowicy po takiej awarii powinno się ją splanować oczywiście kilkukrotne wykonywanie tej czynności powoduje jej obniżenie dlatego nie wolno stosować powtórnie śrub głowicy(szpilkom nie przeszkadza) a nawet czasem śruby trzeba delikatnie skrócić gdyż przy dokręcaniu wkręcają się sięgając dna otworu co może skutkować nieodpowiednim dociskiem głowicy a w najgorszym przypadku pękaniem bloku od gwintu w kierunku tulei.

#273 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 01 listopad 2011 - 21:55

Głowica C-360 Panowie miedziane uszczelki występują w dwu grubościach 0.3 i 0.5mm o.3 to nominał, a 0.5 po szlifowaniu bloku, a szpilki mają być za każdym razem nowe a otwory przegwintowane, ale ta z tworzywa rzeczywiście dłużej wytrzymuje

#274 Share Kogut

Kogut

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 05 listopad 2011 - 21:21

Głowica C-360 a czy pompa musi być ustawiona na swoim miejscu? Tam na niej jest taka kreska i na obudowie do której się ją przykręca też. one muszą być w jednej linii czy to nie ma żadnego znaczenia?

#275 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 05 listopad 2011 - 21:28

Głowica C-360 Nie. Pompa ma być ustawiona do silnika a anie do kreski. Kreska jest bo jest.

#276 Share Kogut

Kogut

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 05 listopad 2011 - 21:34

Głowica C-360 Nie rozumiem,jak do silnika? Trzeba patrzeć jak pracuje i ustawiać?

#277 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 05 listopad 2011 - 21:40

Głowica C-360 No dokładnie.Lepiej na kapilarę.Ale w MF to na słuch ustawiłem.

#278 Share Kogut

Kogut

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 05 listopad 2011 - 21:54

Głowica C-360 To może też tak na słuch spróbuje.

#279 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 05 listopad 2011 - 22:12

Głowica C-360 Jak nierówno pracuje to wina głowicy rozdzielacza pompy wtryskowej,standard ten typ tak ma, 450-470zł +robota pompiarza

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#280 Share raf21

raf21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów
  • Zainteresowania:wszystko po trochu ....D i oczywiscie gospodarstwo

Napisany 07 listopad 2011 - 19:35

Głowica C-360 hej koledzy wydmuchało mi uszczelkę pod głowica tylko nie wiem która dym mi wychodzi z pod korka oleju już tak kiedyś miałem i to była uszczelka ale wtedy odkręcałem wszystkie głowice .Gdzieś kiedyś czytałem jak łatwo dowiedzieć się na której głowicy tak się stało ale teraz nie mogę znaleźć tego materiału możne wy macie jakieś sposoby na to jak dowiedzieć którą uszczelkę wydmuchało ????????????????POMOCY???????