Skocz do zawartości

Reklama

Głowica C-360

• Nie możesz odpowiadać w tym temacie
201 odpowiedzi na ten temat

#1 Tadeusz1212

Tadeusz1212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 564 postów
  • 8242973

Napisany 09 lipiec 2007 - 17:12

Duzo jest roboty zeby wymienić uszczelka pod głowica w Ursusie C-360 ??? Pobawić sie samu czy lepiej dać do mechanika ??? Musze wymienić bo olejek zaczyna lecieć jeszcze nie wydmuchuje ale czym prędzej tym lepiej.

#2 versus

versus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 740 postów
  • 3101085

Napisany 09 lipiec 2007 - 17:20

Z wyregulowaniem zaworów 2-3godz max. Jeśli potrafisz wyregulować zawory to możesz samemu, jesli nie weź kogoś kto się zna, a przy okazji podpatrz jak będzie regulował to się nauczył. Ja też muszę wymienić, uszczelki w garażu leżą i nie ma kiedy :( Jeszcze dodam że czasami obejdzie się bez regulacji, ale przeważnie brak regulować

#3 marcin974

marcin974

Zaawansowany

• V.I.P.
  • 3081 postów
  • 8368390

Napisany 09 lipiec 2007 - 17:48

Zobacz postTadeusz1212, o Jul 9 2007, 18:12, powiedział:

Duzo jest roboty zeby wymienić uszczelka pod głowica w Ursusie C-360 ??? Pobawić sie samu czy lepiej dać do mechanika ??? Musze wymienić bo olejek zaczyna lecieć jeszcze nie wydmuchuje ale czym prędzej tym lepiej.
ooo 3 godz to naprawde max (no chyba ze samemu) U mnie glowice zdjac to raptem 1,5godz no moze 2 godz

Przyznam ze jak mnielismy problemy bo zacieral sie nam c-360 to rozpolalawialesmy go w 40min (wozki byly klucze przygotowane i maska wczesniej zdemontowana) fakt faktem 3 osoby ,,chodzily'' nad nim

A najgorzej to mielismy pierwszy raz rozpolowic pronara, normalnie trzeba bylo c-330 zapiac i go ,,wyciagnac" (i to jeszcze c-330 bez blokady ,,rwala")

Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

#4 versus

versus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 740 postów
  • 3101085

Napisany 09 lipiec 2007 - 17:54

Jak u mnie był remont to 2 kolesi rozłożyło go na drobizne w godzinę(wraz z maską, przygotowaniem wszystkiego itd) ale składanie zajęło im  calutki dzień.

#5 marcin974

marcin974

Zaawansowany

• V.I.P.
  • 3081 postów
  • 8368390

Napisany 09 lipiec 2007 - 17:57

Zobacz postversus, o Jul 9 2007, 18:54, powiedział:

Jak u mnie był remont to 2 kolesi rozłożyło go na drobizne w godzinę(wraz z maską, przygotowaniem wszystkiego itd) ale składanie zajęło im  calutki dzień.
jak ,,na szybko" rzucali czesci pa katach to potem szukali :(  :)

Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

#6 pawelJD

pawelJD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 375 postów
  • 8029284

Napisany 10 lipiec 2007 - 19:11

Słuchaj jeślimasz problem z tym, że olej dostaje się do wody przyczyna może być taka że tuleja moze byś pęknięta. My tak mieliśmy. Założyliśmy nowe uczczelki pod głowicą i zkręciliśmy wszystko tylko bez miski olejowej i nalaliśmy wody. Po kilku dniach widać było kałuże pod silnikiem,,,,,.... :(

#7 Fenol

Fenol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 329 postów

Napisany 23 lipiec 2007 - 21:54

mam to juz tak opanowane ze pol godziny na glowice:D
kupując polski produkt dajesz zarobić producentowi, który odprowadzi podatki do budżetu, pośrednikom którzy też odprowadzą podatki, pracownikowi, który wyżywi rodzinę, wyśle dziecko do szkoły do której właśnie zakupiono nowe komputery za pieniądze z podatków. Nie bądź konsumentem, bądź obywatelem

#8 cosmos

cosmos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 423 postów

Napisany 23 lipiec 2007 - 22:05

Zeszłej jesieni w czasie przygotowań do siewów szczeliła mi uszczelka pod 2 głowicą (trochę decybele się podniosły w kabinie  :) ), to trochę się śpieszyłem i szybko wymieniałem, tak że przy skręcaniu urwałem jedno ucho od kolektora spalin, no i już się nie śpieszyłem  :)
a

#9 claas26

claas26

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 29 wrzesień 2008 - 17:01

Witam
Robilem dzisiaj orke i wydmuchało mi uszczelke pod głowicą i jednocześnie zaczelo cos strasznie stukać między silnikiem a sprzęgłem.Co to może być.Nie wiem czy brać sie juz za rozpaławianie ciągnika??                Zawsze tak jest z 60 jak jest robota to ona sie psuje:(:P

#10 zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 29 wrzesień 2008 - 17:29

Ten stuk dochodzi z dołu silnika? Podaj dokładniejszą lokalizację stuku i czy stuka niezależnie od obrotów i jakiego rodzaju jest ten odgłos. Możliwości są różne ; zatarta panewka , pęknięty wał, zatarty tłok - daremna wyliczanka. Na której głowicy wydmuchało uszczelkę? Zdejmij głowicę, misę, obadaj czy nie ma śladów zatarcia wału, tłoka, czy panewki się nie przemieściły, poświeć latarką może coś zmieniło barwę, sprawdź jednolitość wału i luzy osiowe. Jak coś zobaczysz to napisz.

#11 arek116

arek116

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów
  • 8251752

Napisany 29 wrzesień 2008 - 19:17

mogła się panewka obrócic i stuka tłok o głowicę co konsekwencją było wydmuchanie uszczelki. ale to tylko jedna możliwośc a ich jest naprawdę dużo. co do psujących się c360 gdy jest potrzebna to nie tylko u ciebie tak jest ja mam dwa takie modele i jest 2x tak samo.

#12 claas26

claas26

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 30 wrzesień 2008 - 15:50

Uszczelke wydmuchałe w pierwszej głowicy z przodu.Odkręciłem dzisiaj miske i na dnie jest pełno jakis opiłków wyglądają jak miedziane

#13 kevin25

kevin25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 214 postów
  • 432952
  • Zainteresowania:Rolnictwo Mechanika Pojazdów Modelowanie Przestrzenne i Powierzchniowe,

Napisany 30 wrzesień 2008 - 16:01

to obróciła ci się panewka na korbowodzie
JD 1640
Ursus C-360
Ursus C-330M
Siła !!!

#14 uish

uish

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 09 grudzień 2008 - 13:42

Witam Panowie i być może panie ;)
Potrzebuję się dowiedzieć z jakim momentem obrotowym powinny być dokręcone głowice w 60-tce?

#15 Elektrotechnik

Elektrotechnik

"AGRO-SERWIS"

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2638 postów
  • 5010233
  • Zainteresowania:Elektronika

Napisany 09 grudzień 2008 - 13:56

Moment ten wynosi 140-150 Nm. Rozumiem, że jest to "zwykła" C-360 bo w C-360 3P moment ten wynosi 100 Nm.

"AGRO-SERWIS" Elektronika ciągników, maszyn rolniczych i samochodów.
Diagnostyka komputerowa elektroniki samochodów, ciągników i kombajnów: silników, skrzyń biegów, ABS, SRS, testerem Texa Navigator TXT.
Naprawy i modernizacje instalacji elektrycznych w ciągnikach i kombajnach.
Diagnostyka oscyloskopowa wszelkich układów impulsowych, czujników indukcyjnych i tachoprądniczek.
Szybka diagnostyka oscyloskopowa alternatorów bez demontażu z pojazdu, oraz pełna diagnostyka na stole probierczym.
Naprawa elektroniki sterującej migomatów, spawarek, prostowników, sterowników pomp CO, przerywaczy kierunkowskazów
oraz innych układów elektronicznych.
Profesjonalna regeneracja i sprzedaż alternatorów.
Zapraszam na PW, oraz do galerii http://www.agrofoto....bum/1612-rozne/

Kupię transformator separacyjny 300-400W.

Sprzedam http://olx.pl/oferta...html#ba41d70349

Kupię opony tylne do C-330 w dobrym stanie, min. 75% bieżnika. Kontakt na PW.

#16 damian9871

damian9871

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 175 postów

Napisany 09 grudzień 2008 - 17:51

tylko że jak tak dokręciłem uszczelki (te z miedzią po boku) to olej wywalało i trzeba było dokręcić 180Nm. może na inny typ uszczelek starczy to co podałeś

#17 Elektrotechnik

Elektrotechnik

"AGRO-SERWIS"

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2638 postów
  • 5010233
  • Zainteresowania:Elektronika

Napisany 09 grudzień 2008 - 19:21

Po pierwsze: takie zalecenia są w instrukcji napraw. Po drugie: ja zawsze stosuję uszczelki grafitowe, które przed założeniem smaruję smarem. Przy tej metodzie nigdy nie miałem przecieków. Po trzecie: jeżeli głowica i blok silnika mają proste płaszczyzny przylegania, oraz tuleje cylindrowe osadzone są prawidłowo, nie ma prawa być przecieków nawet przy stosowaniu miedzianej uszczelki.

"AGRO-SERWIS" Elektronika ciągników, maszyn rolniczych i samochodów.
Diagnostyka komputerowa elektroniki samochodów, ciągników i kombajnów: silników, skrzyń biegów, ABS, SRS, testerem Texa Navigator TXT.
Naprawy i modernizacje instalacji elektrycznych w ciągnikach i kombajnach.
Diagnostyka oscyloskopowa wszelkich układów impulsowych, czujników indukcyjnych i tachoprądniczek.
Szybka diagnostyka oscyloskopowa alternatorów bez demontażu z pojazdu, oraz pełna diagnostyka na stole probierczym.
Naprawa elektroniki sterującej migomatów, spawarek, prostowników, sterowników pomp CO, przerywaczy kierunkowskazów
oraz innych układów elektronicznych.
Profesjonalna regeneracja i sprzedaż alternatorów.
Zapraszam na PW, oraz do galerii http://www.agrofoto....bum/1612-rozne/

Kupię transformator separacyjny 300-400W.

Sprzedam http://olx.pl/oferta...html#ba41d70349

Kupię opony tylne do C-330 w dobrym stanie, min. 75% bieżnika. Kontakt na PW.

#18 toniekmf255

toniekmf255

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 634 postów
  • 6200071

Napisany 09 grudzień 2008 - 20:16

Tak jak pisał @Elektrotechnik moment dokręcania wdg. instrukcji wynosi 14-15kGm czyli 137.34-147.15Nm
Mój avatar-mój ulubiony pies którego już ze mną nie ma :(

Są ludzie, którzy nie popełniają błędów. To ci, za których myślą inni.

#19 sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1875 postów

Napisany 09 grudzień 2008 - 21:08

damian9871 a dokręcałeś je po pracy silnika ,koło 5 mth czyli po przegrzaniu i jeszcze bodajże na gorąco

AgroFoto

• Reklama AgroFoto
  •  

#20 marian3p

marian3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 121 postów
  • 13088673

Napisany 09 grudzień 2008 - 22:08

Zobacz postdamian9871, o Dec 9 2008, 17:51, powiedział:

tylko że jak tak dokręciłem uszczelki (te z miedzią po boku) to olej wywalało i trzeba było dokręcić 180Nm. może na inny typ uszczelek starczy to co podałeś
Pewnie masz zwichrowana glowice lub blok. Wtedy mocniejsze dokrecenie moze pomoc, ale na jak dlugo zalezy od jakosci uszczelki.

Zobacz także