Skocz do zawartości

Zdjęcie

Głowica C-360

617 odpowiedzi na ten temat

#161 Share dannygumis

dannygumis

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 27 listopad 2010 - 21:27

Głowica C-360 Mój 3p był robiony jakieś 5 lat temu był zplanowany blok i osiowany pod wał korbowy do tego regeneracja korbowodów, wymiana głowicy na nową(stara przemrożona pekła), wymiana wału na nowy, regeneracja pompy paliwowej, wymiana pompy olejowej. tłoki były zbierane bo wystawały. Teraz ma 2300mtg od remontu i nic nie wydmuchuje. No i ma załozony termostat i chodzi na płynie, mniej się grzeje.
Sąsiad też ma 3p z 86r Rok temu remint kapitalny nowy blok, nowa głowica, nowy wał, pompa olejowa ,tłoki były zbierane chodzi i też nic nie wywala.
pozatym kuzyn ma MF255 też przy kapitalce tłoki szlifował.
Myśle że Dokrecacie kluczem dynamometrycznym ale nie cały czas z jednej strony i nie po jednej od razu na maxa

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl
Ciągnik URSUS C-3102 WYPRZEDAŻ!!! Autoryzowany Dealer AGROWIEC

Zobacz ogłoszenia w kategorii Ciągniki rolnicze: Ciągniki Ursus
  • 136800.00 PLN
  • 16 lip 2017
Ursus c 330

• 9300.00 PLN
  • 16 lip 2017
Ciągnik Ursus C-330

• 15600.00 PLN
  • 15 lip 2017

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Głowica C-360 Dzisiaj, 00:47
  •  

#162 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 9119 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 27 listopad 2010 - 21:35

Głowica C-360 Myślę podobnie jak kolega wyżej. Może być coś z blokiem. Może u poprzedniego właściciela był przegrzany parę razy i blok się odkształcił i już nie pasuje.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#163 Share bork

bork

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 27 listopad 2010 - 21:40

Głowica C-360

Mój 3p był robiony jakieś 5 lat temu był zplanowany blok i osiowany pod wał korbowy do tego regeneracja korbowodów, wymiana głowicy na nową(stara przemrożona pekła), wymiana wału na nowy, regeneracja pompy paliwowej, wymiana pompy olejowej. tłoki były zbierane bo wystawały. Teraz ma 2300mtg od remontu i nic nie wydmuchuje. No i ma załozony termostat i chodzi na płynie, mniej się grzeje.
Sąsiad też ma 3p z 86r Rok temu remint kapitalny nowy blok, nowa głowica, nowy wał, pompa olejowa ,tłoki były zbierane chodzi i też nic nie wywala.
pozatym kuzyn ma MF255 też przy kapitalce tłoki szlifował.
Myśle że Dokrecacie kluczem dynamometrycznym ale nie cały czas z jednej strony i nie po jednej od razu na maxa

nie kolego stopniowo i na krzyż zaczynając od środka

#164 Share damian23199

damian23199

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 183 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,wszystko o belarusie

Napisany 27 listopad 2010 - 21:40

Głowica C-360

Myślę podobnie jak kolega wyżej. Może być coś z blokiem. Może u poprzedniego właściciela był przegrzany parę razy i blok się odkształcił i już nie pasuje.

chodzi o to ze trzeba dac glowice do szliwu i bedzie ok to jest pewne na 100%

#165 Share bork

bork

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 27 listopad 2010 - 21:41

Głowica C-360

Myślę podobnie jak kolega wyżej. Może być coś z blokiem. Może u poprzedniego właściciela był przegrzany parę razy i blok się odkształcił i już nie pasuje.

no ale po to się plantuje żeby wyprostować

#166 Share bialy1984

bialy1984

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 27 listopad 2010 - 21:50

Głowica C-360 Jak dobrze osadzą tuleje splanujesz blok i głowicę to musi być dobrze. U mnie blok był jak to określił gość który go obrabiał "łódka"

#167 Share prometeusz

prometeusz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów
  • Zainteresowania:szeroko rozumiana mechanika, sport, żużel( Apator czy jak kto woli unibax)

Napisany 28 listopad 2010 - 20:20

Głowica C-360 tak więc panowie czytając co piszecie to po pierwsze nie " plantuje" tylko planuje, planty to tereny zielone w mieście
po drugie jak tłoki będą za wysokie to będą uderzały w głowicę i panewki będą siadały, a nie uszczelki tak więc zostaje odkształcona głowica i blok
pozostają jeszcze korbowody, jak panewki w jednym miejscu były bardziej wyrobione to może byc objawem lekko zgiętych korbowodów( do wykontowania)

#168 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 8163 postów

Napisany 28 listopad 2010 - 20:41

Głowica C-360 U mnie po wymianie silnika na inny też się pojawił ten problem.Wyrzuciłem wszystkie śruby z bloku i pozakładałem szpilki z nakrętkami i podkładkami.Śrubami źle się dociąga głowicę.A w Zetorach i Ursusach są szpilki.Na razie spokój.

#169 Share piter330m

piter330m

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 04 grudzień 2010 - 11:23

Głowica C-360 W 360 3p tak samo jak a mf255 3512 po kazdym razie jak sie sciagnie głowice trzeba ja szlifowac bo jak sie to nie zrobi to ciagnik przepracuje na chwile i z powrotem wyduha uszczelke pod głowicą;[

#170 Share piter330m

piter330m

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 04 grudzień 2010 - 11:27

Głowica C-360 W 360 3p tak samo jak a mf255 3512 po kazdym razie jak sie sciagnie głowice trzeba ja szlifowac bo jak sie to nie zrobi to ciagnik przepracuje na chwile i z powrotem wyduha uszczelke pod głowicą;[

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#171 Share prometeusz

prometeusz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów
  • Zainteresowania:szeroko rozumiana mechanika, sport, żużel( Apator czy jak kto woli unibax)

Napisany 09 grudzień 2010 - 21:44

Głowica C-360 W 360 3p tak samo jak a mf255 3512 po kazdym razie jak sie sciagnie głowice trzeba ja szlifowac bo jak sie to nie zrobi to ciągnik
przepracuje na chwile i z powrotem wyduha uszczelke pod głowicą:lol:

ja wymieniałem uszczelkę pod głowicą, później robiłem silnik i nie wywala mi uszczelek,
a jak tak za każdym razem będziesz szlifował to głowicy Ci zbraknie

#172 Share antonio86

antonio86

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 595 postów

Napisany 10 grudzień 2010 - 11:35

Głowica C-360 co do uszczelki to cięzko powiedzieć co jest przyczyną a co do wału to perkinsa sie nie szlifuje(warstwa utwardzana jest bardzo cienka)

#173 Share zdruj77

zdruj77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 398 postów

Napisany 10 grudzień 2010 - 11:51

Głowica C-360 co tu dużo mówić coś jest po prostu krzywe a pewnie wszystko razem (głowica i blok) jak splanujesz głowicę a blok jest krzywy to tak czy siak powierzchnia styku jest nie równa w 16245 miałem za nisko osadzoną tuleje pewnie nie było podkładki i co roku uszczelka do wymiany

#174 Share prometeusz

prometeusz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów

Napisany 10 grudzień 2010 - 15:20

Głowica C-360

co do uszczelki to cięzko powiedzieć co jest przyczyną a co do wału to perkinsa sie nie szlifuje(warstwa utwardzana jest bardzo cienka)

ja w moim szlifowałem, jeden czop główny po obróceniu panewki to nawet na drugi szlif i 800mth i nic się nie dzieje
a tak na marginesie to można dać wał do azotowania

#175 Share iron

iron

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1488 postów

Napisany 10 grudzień 2010 - 23:13

Głowica C-360 mi jak padł silnik to od razu nowy wał poszedł ,głowica nie była szlifowana i zrobiłem 3500 mtg i nic sie nie działo .jak nie był silnik przegrzany i nie ma wżerów to po co szlifować głowicę???wielką rolę tu odgrywa jak koledzy piszą dobre osadzenie tulei chodzi o głębokość.a jeśli chodzi o klucz dynanometryczny to nie używam.szkoła wujaszka który 40 lat w PKS robił i mnie troche nauczył.według mnie masz walnięty blok.

#176 Share roltech

roltech

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 320 postów

Napisany 16 grudzień 2010 - 22:29

Głowica C-360 Dzisiaj znajomy mechanik, pokazał mi wypaloną (pomiędzy 1 i 2 cylindrem) uszczelkę pod głowicę od 360-3p. Rozchylił blachy, urwał kawałek "tego" tworzywa upchanego między nimi i podpalił. Spłoneło jak karton. Mamy "wysokiej" jakości części zamienne.

#177 Share mix

mix

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 310 postów

Napisany 07 styczeń 2011 - 11:53

Głowica C-360 Doświadczony mechanik mówił że zawsze między 1 a 2 tłokiem wydmuchuje tą uszczelkę. A ja mam pytanie czy pasuje blok od MF 255 do Ursusa c360 3p chodzi mi o łączenie z skrzynią biegów czy pasuje rozstaw śrub itd. Proszę o szybką odpowiedź.

#178 Share roltech

roltech

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 320 postów

Napisany 07 styczeń 2011 - 14:30

Głowica C-360 Te bloki są takie same.

#179 Share mix

mix

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 310 postów

Napisany 08 styczeń 2011 - 08:58

Głowica C-360 Może ktoś to potwierdzić?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#180 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 9119 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 08 styczeń 2011 - 19:02

Głowica C-360 W tych ciągnikach silniki są takie same wiec i blok się nie różni. 3p miały tylko odpowiednia przystawkę pod most.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)