TheCinek

Wóz paszowy Metaltech

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
TheCinek    3

Drodzy agrofotowicze i agrofotowiczki zamierzam zakupić wóz paszowy, chciałem zakupić zagraniczny ale ostatnio przedstawiciel polecił mi właśnie tego Metal-Techa przemawia za nim cena i gwarancja na 2 lata... Ale czy to będzie mieszało??? :blink: Znajomy ma inny polski paszowóz to stoi i podwórko ozdabia :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam u mojego tata w pracy jest metal-tech.maja go juz ze 4 lata i sa z niego bardzo zadowoleni jest super. a daje jesc prawie 400-stu krowom polecam woz z metal-techu :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

o właśnie, też słyszałem że Pieńków chwali sobie ten paszowóz, a lekko to on tam nie ma :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheCinek    3

Kasa to w granicach 60-100tyś , ważne żeby to dobrze pracowało :huh: Z tą pojemnością to dokładnie jeszcze sam nie wiem, ma byc do obory 86 szt. ten z metal-techu to 6 m3 cena 38tyś ale te 6m3 to chyba mało :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przy tylu sztukach to kup sobie coś około 12 metry. W 6 nie wymieszasz nawet beli, a gdzie jeszcze jakieś dodatki. Ja polecam wozy triolet taka 12 kosztuje około 85 tys. brutto. Na pewno będziesz zadowolony. :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

Przy tylu sztukach to kup sobie coś około 12 metry. W 6 nie wymieszasz nawet beli, a gdzie jeszcze jakieś dodatki. Ja polecam wozy triolet taka 12 kosztuje około 85 tys. brutto. Na pewno będziesz zadowolony. :P

bela to się w 5m3 mieści :D widziałem na własne oczy cały proces: załadunek bela + kuku + dodatki, mieszanie około 30 min z tym że bela sianokiszonki była z prasy bez noży

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale jak dla mnie TMR z jednego balota to trochę małe zróżnicowanie paszy. Ja np. mieszam 1 bele pierwszej trawy, połówkę potrawu lub 3 pokosu trochę siana i do tego kuku. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie tylko mocy trezba troche do takiego wozu...bo u nas 80-stka to dzwiga ale dostaje po zaworach i to mocno ale juz 1614 mojego taty to juz gladziutko idzie... :P a ty b0gdan skad jestes dokladnie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

TheCinek ja osobiscie nie mam wozu paszowego ale w mojej wsi jest zaklad ktory taki woz posiada a ja jestem 'przyjacielem' tego zakladu mozna tak powiedziec.jest to metal-techu napewno ale pojemnosc dokladnie nie wiem ale ponad 10m3 to na bank ale dowiem sie dokladnie :P.B0gdan ja ten zaklad mam za oknem mozna powiedziec hehe :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grucha18    15

Metal-Tech, Metal-Fach czy Alimabis co wybrać? No chyba że jakiś zachodni wóz jest w podobnej cenie to oczywiscie też w chodzi w grę. Wóz paszowy o pojemności 8 m3z wysypem na dwie strony. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakbym miał brać polski wóz to tylko Alima Bis. Z tego co na razie wypatrzyłem ma dobre wykonanie i całkiem fajne wyposażenie. Tylko jego cena będzie wyższa niż MF/MT.


KPK - Ochrona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rogeryk    0

mój sąsiad kupił ostatnio Metal Tech 8metrów i na 50 sztuk miesza Ursusem 2812. bele po Sipmie i do tego kukurydza. Mówi że bardzo lekki i nie potrzeba większego ciagnika a ma jeszcze c 360 Zetora 7340 8145

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
John6200    0

Witam:) Koledzy chcę kupić paszowóz z metaltechu wp 10. Docelowo 60 krów. Czy to wystarczy? Czy naprawdę c-360 radzi sobie w tej maszynie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PiotrekNHts    15

Paszowóz sprawuje się bardzo dobrze mój wujek ma WP 12 ładnie rozdrabnia baloty kiszonki i wszystko miesza.

myślę że 60-tka by dała radę ponieważ paszowóz ma przekładnię więc można regulować do mocy ciągnika ale dokładnie nie wiem. Bo mój wujek miesza ursusem 1014.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek420    3

mój szfagier ma wp 8 i c-360 ma w niej co robić podejrzewam jak by wrzucił calgo balota c-360 nie dała by radę ale tak paszowóz bardzo dobrze rozdrabnia kiszonkę i jest godny polecenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

Jeśli WP 8 będzie z reduktorem to c-360 da radę, zaś WP 10 jeśli wrzucisz dwa baloty na raz może zdechnąć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szary065    0

Chciałbym zakupić wóz paszowy z metal-techu wp6 tylko tak się zastanawiam czy 6 metrów sześciennych wystarczy żeby wymieszać w nim całego balota sianokiszonki? Czy nie będzie czasami coś z niego wypadalo? Jak myślicie jego posiadacze?;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

Chciałbym zakupić wóz paszowy z metal-techu wp6 tylko tak się zastanawiam czy 6 metrów sześciennych wystarczy żeby wymieszać w nim całego balota sianokiszonki? Czy nie będzie czasami coś z niego wypadalo? Jak myślicie jego posiadacze? ;)

zasada jest taka: jeśli balot jest dostatecznie wilgotny, to i 5 m3 wystarczy. Ja do swojego WP6 wrzucam balot sianokiszonki (600-800 kg) 30 kg słomy, 250 kg młóta, 300 kg lucerny, lub koniczyny, oraz 600 kg kukurydzy i nic z wozu nie wypada, ale jak napisałem na początku balot musi być dostatecznie wilgotny. Jeśli jest przesuszony, jest masakra :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kotwczapce    30

Proszę o radę jak zdemontować ślimak z przekładni?Jak dobrać się do dolnych śrub mocowania ślimaka Czy serwis robił to u kogoś? Wysiadły mi łożyska i nie wiem jak się za to zabrać. Nie mam pojęcia jak go wydostać w górę, turem nie da rady,pewnie będę musiał poszukać teleskopu.Może ktoś pomoże?


.trzeba być szalonym, żeby nie zwariować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Gesiarz
      witam przymierzam się do zakupu ladawacza do Proximy 110 Power. Chciałbym się dowiedzieć opinii na temat tych ładowaczy, dodam że Tur będzie dość mocno eksploatowany, piszcie jak podnoszą, widoczność itd.
    • Przez mariusz4321
      Czy ktoś z Was spotkał się z sytuacją, że po zimie czujnik nie działa- wskazówki nie odchylają się. Wszystki przewody i płytki w puszkach są sprawdzone. W poprzednim sezonie układ działał do samego końca żniw. Z góry dziękuję za odpowiedź.
    • Przez Matik7171x
      Witam, mam problem z Areską, a mianowicie gdy się rozgrzeje silnik to mam problem z przerzuceniem biegów zolw/zając. Czego to może być wina ?
    • Gość SebastianAdamski
      Przez Gość SebastianAdamski
      Deutz
    • Przez kaczmi
      Witam, Piszę nowy temat bo tamtego nikt już nie otwiera a sprawa robi się pilna czasu coraz mniej a mianowicie zostały dwie przyczepy do wyboru... Metaltech DHB 14 czy Pronar T680H posiada ktoś takie przyczepy, jakieś opinię? Bardzo interesuje mnie jak się te burty hydrauliczne sprawują?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj