Skocz do zawartości

Zdjęcie

[marchew] Kopanie marchwi

101 odpowiedzi na ten temat

#1 Share agro973

agro973

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 507 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze

Napisany 10 wrzesień 2010 - 12:55

[marchew] Kopanie marchwi Jeśli w złym dziale zamieściłem temat to proszę o przeniesienie. Przejdźmy do setna spraw a mianowicie czym kopiecie marchew(proszę podać nazwę i symbol kombajnu), jaką macie wydajność, jakim ciągnikiem kopiecie,ile macie ha marchwi,jakie odmiany i jak się kombajn sprawuje i ile go użytkujecie?
Temat zakładam z ciekawości bo może innym się przydadzą takie informacje.

Edytowany przez dogberry, 23 czerwiec 2014 - 13:08.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
[marchew] Kopanie marchwi Dzisiaj, 03:26
  •  

#2 Share pawel6485

pawel6485

gospodar18

• V.I.P.
  • rank
  • 614 postów

Napisany 10 wrzesień 2010 - 19:37

[marchew] Kopanie marchwi Witam my kopiemy Grimmem DL 1500 kombajn nie jest nasz wypożyczamy go ciagał go zetor 10540 pow uprawy 5 ha odmiana Joshi

#3 Share kajetan

kajetan

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 01 październik 2010 - 20:30

[marchew] Kopanie marchwi Koledzy odświeżam temat.
Mam zamiar maksymalnie zmechanizować zbiór marchwi, w związku z tym zastanawiam się jaki kombajn nadawałby się najlepiej. Do tej pory ogławiamy dwurzędową obcinarką Weremczuka i później kopaczka lub wyorywacz, a jeśli nie ma warunków to zbiór ręczny w pełni (poza Wyorywaniem).
Jaki kombajn można zastosować do zbioru marchwi (z możliwością ogławiania). Czy na forum są użytkownicy kombajnów ASA-LIFT lub Simon, czy też Alina? Zastanawiam się jak w praktyce wygląda praca tych maszyn. Czy dają sobie radę także na cięższej, gliniastej glebie?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share kris19911

kris19911

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 417 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, komputery
    KPK kumurun team

Napisany 03 październik 2010 - 13:35

[marchew] Kopanie marchwi Simone raczej jest kombajnem z wyższej półki więc o ile marchew utrzyma nać to da rade ja wykopać. Ja czekam bo mozę w tym tygodniu w końcu przyprowadzą do mnie kombajn SATOR XXL. Kombajn od czerwca ma już kolega kopie i obiera niemalze jak ręcznie. A co do cięższych gleb to o ile marchew pietruszka czy co tam ma mocna nać to radzi sobie napewno lepiej niż Alina z Weremczuka.

#5 Share kajetan

kajetan

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 04 październik 2010 - 20:24

[marchew] Kopanie marchwi Nie słyszałem w sumie Satorze, ale już słyszę :)A jaki to przedział cenowy? Czekam więc na opinie. My męczymy dalej ręcznie :/

Witam Ponownie.
Kolego kopałeś tym Satorem? Jak się sprawuje maszyna?
W przyszłym sezonie zamierzam kupić kombajn i zastanawiam się co wybrać.

#6 Share kris19911

kris19911

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 417 postów
    KPK kumurun team

Napisany 01 listopad 2010 - 13:23

[marchew] Kopanie marchwi Tak już po wykopkach. Kopało się względnie dobrze, tylko na ciężkich ziemiach szło dużo ziemi, ale radził sobie dobrze, ale jeśli myślisz o zakupie kombajnu to bardziej polecę ci Dewulfa (tylko nie wiem jaka cena, jeśli podobna dewulf napewno będzie lepszy), nie zabija naci w okolicy noży, reszta bardzo podobna. Ja za Satora dałem 120 tyś brutto. Zobaczymy jak będzie się spisywał po 2-3 sezonach.

#7 Share marcin974

marcin974

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3082 postów

Napisany 01 listopad 2010 - 16:43

Koledzy odświeżam temat.
Mam zamiar maksymalnie zmechanizować zbiór marchwi, w związku z tym zastanawiam się jaki kombajn nadawałby się najlepiej. Do tej pory ogławiamy dwurzędową obcinarką Weremczuka i później kopaczka lub wyorywacz, a jeśli nie ma warunków to zbiór ręczny w pełni (poza Wyorywaniem).
Jaki kombajn można zastosować do zbioru marchwi (z możliwością ogławiania). Czy na forum są użytkownicy kombajnów ASA-LIFT lub Simon, czy też Alina? Zastanawiam się jak w praktyce wygląda praca tych maszyn. Czy dają sobie radę także na cięższej, gliniastej glebie?

Wuja ogławiał obcinarką grimma i tarcze musiał mieć odkręcone bo mf 255 nie dawał rady, kupił weremczuka, identyczna jak ten grimme i mf'ik kręci nią idealnie i z tarczami, poźniej c-330 z bolko wjeżdza :)

A Dewulf coś okolo 250tys Euro jak dobrze pamiętam, u wuja w grupie mają, 70t na godzine wygrzebie z ziemi, to jest wydajność oszałamiająca, inne okopowe tez tym zbierają :)

Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

#8 Share kris19911

kris19911

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 417 postów
    KPK kumurun team

Napisany 01 listopad 2010 - 21:44

[marchew] Kopanie marchwi Zależy od tego jaki areał będzie zasiany. Ten dewulf to pewnie samojezdny.

#9 Share mieciel

mieciel

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 03 listopad 2010 - 07:29

[marchew] Kopanie marchwi mój znajomy ma 100ha zbiera to jednożendowym kombajnem grimme ma około 4tyś ton park maszynowy ma rozbudowany fest przymierza sie do kupna samojezdnego grimme.

#10 Share kris19911

kris19911

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 417 postów
    KPK kumurun team

Napisany 05 listopad 2010 - 20:30

[marchew] Kopanie marchwi To już plantatorzy wielkoobszarowi, ja mam w sumie coś około 30ha więc staram się wycisnąć z tej powierzchni jak najwiecej.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share kajetan

kajetan

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 09 listopad 2010 - 20:48

[marchew] Kopanie marchwi U mnie powierzchnia uprawy będzie wynosić 12 ha.
Nie wiem czy jest sens przy takim areale inwestować w maszynę za 120 tys. zł, zastanawiałem się nad tym bolkiem, ale słyszałem różne opinie. A co sądzicie o Alinie z Weremczuka? Pewnie będę szukał sprzętu używanego.

#12 Share kris19911

kris19911

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 417 postów
    KPK kumurun team

Napisany 16 listopad 2010 - 21:57

[marchew] Kopanie marchwi Towar po bolku na mycie raczej się nie nadaje.... zwłaszcza biały który łatwo poobdzierać. No Alinami też kopią tylko że wydajność jest mniejsza.

#13 Share cipekfan69

cipekfan69

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów

Napisany 05 grudzień 2010 - 03:39

Wuja ogławiał obcinarką grimma i tarcze musiał mieć odkręcone bo mf 255 nie dawał rady, kupił weremczuka, identyczna jak ten grimme i mf'ik kręci nią idealnie i z tarczami, poźniej c-330 z bolko wjeżdza :)

A Dewulf coś okolo 250tys Euro jak dobrze pamiętam, u wuja w grupie mają, 70t na godzine wygrzebie z ziemi, to jest wydajność oszałamiająca, inne okopowe tez tym zbierają :(

a czy po tej obcinarce towar nadaje się na przechowanie do wiosny? chodzi o marchew, pietruszke, buraczki ćwikłowe itp. i czy po takiej obcinarce to warzywa jedynie na przemysł czy na handel w formie nieprzetworzonej też nadaje się ? przepraszam za moje pytania ale nie uprawiam żadnych z wyżej wymienionych warzyw i nie mam żadnego pojęcia o ich uprawie i sprzedaży. Będę wdzięczny za jakąkolwiek odpowiedz.

#14 Share kajetan

kajetan

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 05 grudzień 2010 - 21:35

[marchew] Kopanie marchwi Po obcinarce kolego, to jedynie do szybkiej sprzedaży. Nie wiem jak to jest w przypadku buraczków ćwikłowych, ale pietruszka, marchew itp. do przechowania, to jedynie z nacią oberwaną przy główce. Jeśli do przechowania zostawisz warzywo obcięte obcinarką, lub nożem, zwiędnie w ciągu kilku dni. W przypadku obcinarki weremczuka można jednak podnieść piły tnące, wtedy nać jest jedynie obijana poprzez dwa wałki z pasami i myślę, że taka z powodzeniem nada się do przechowania.

#15 Share marcin974

marcin974

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3082 postów

Napisany 05 grudzień 2010 - 22:16

[marchew] Kopanie marchwi Tsk dokładnie, unosi się tarcze i wyłącza napęd hydrauliczny, a jak się dobrze ustawi to mozna tak pracę wykonać ze 70% będzie obcięte na zero ;)

Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

#16 Share cipekfan69

cipekfan69

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów

Napisany 06 grudzień 2010 - 11:13

[marchew] Kopanie marchwi aha dziękuje ślicznie za odp ale jedno mnie zastanawia przy sprzedaży towaru na wiosne to jak ucinacie te końcówki z resztą naci ? jedynie ręcznie czy istnieje może jakiś ogławiacz stacjonarny ? a może sprzedajecie z tą końcówką naci?

#17 Share kajetan

kajetan

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 15 grudzień 2010 - 21:14

[marchew] Kopanie marchwi Kolego z tego co wiem, są dwie firmy produkujące ogławiacze stacjonarne do marchwi, też przymierzam się do zakupu, ale nie wiem jak one sprawdzają się w praktyce. Jeśli potrzebujesz kontaktu, napisz do mnie.
Mnie interesuje jeszcze kwestia przechowania marchwi do wiosny - do tej pory sprzedawaliśmy bezpośrednio z pola.
Jak koledzy przechowujecie marchew - większe ilości? W chłodniach czy też w magazynach bez regulowanej atmosfery? Jak najlepiej przechować żeby nie zwiędła i nie zgniła?

#18 Share kris19911

kris19911

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 417 postów
    KPK kumurun team

Napisany 19 grudzień 2010 - 11:09

[marchew] Kopanie marchwi Skrzyniopalety, agregat temp 0-1,5 stopnia i do maja może leżeć

#19 Share kajetan

kajetan

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 17 styczeń 2011 - 21:21

[marchew] Kopanie marchwi Koledzy czy ktoś ma doświadczenie w kopaniu marchwi kombajnem Pyra 1500?
Po przeanalizowaniu wszystkich za i przeciw (rozmawiałem z dealerami Asa-Lift, Satora, Weremczuka) do wniosku wpisałem właśnie kombajn Pyra 1500. Nie wiem, czy będzie to trafna decyzja, mam nadzieję, że będzie kopać marchew z powodzeniem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share kris19911

kris19911

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 417 postów
    KPK kumurun team

Napisany 19 styczeń 2011 - 13:37

[marchew] Kopanie marchwi Jaka cena kombajnu i co bedziesz później z tym towarem robił( na mycie, brudna czy całkiem przemysł).