Skocz do zawartości

Zdjęcie

TYTAN13 z uni czy N229 z warfamy

6 odpowiedzi na ten temat

#1 Share dzikv

dzikv

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 08 wrzesień 2010 - 23:03

TYTAN13 z uni czy N229 z warfamy Witam wszystkich
Przymierzam sie do zakupu rozrzutnika , na uwadze mam trzy modele (TYTAN13 z uni N229 i N265 z warfamy) . Co mozecie powiedziec mi o tych maszynach, ktora z nicz Mozecie polecic jako sprzet trwaly i praktyczny?
Jaki adapter jest lapszy cztero czy dwu walcowy ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
TYTAN13 z uni czy N229 z warfamy Dzisiaj, 09:12
  •  

#2 Share Andrzej24871

Andrzej24871

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 846 postów

Napisany 09 wrzesień 2010 - 08:26

TYTAN13 z uni czy N229 z warfamy ja bym wziął n265 ma 13.8 m3 pojemności bo n229 ma 12.4 m3 a tytan ma tylko 11 m3 . Obornika zawsze ładuje sie kopiato "ile wlezie" poco komu ładowność skoro nie będzie gdzie wcisnąć tego g@wna :D czy do zwózki zielonek będzie w sam raz taka więkrza ładowność no i cena n265 chyba 64 tyś brutto kosztuje moim zdaniem to nie wiele chociaż do tytana można w opcji wziąść skrzynie z dwoma prędkościami to też jest plus ale ja i tak bym wziął n265.
Czteri o dwu walcowy każdy jest dobry pod jakimś kątem , dwu walcowy szerzej rozrzuca i lepiej sobie radzi z ubitym obornikiem ma więkrzą bezwładność i chyba prędkość kątową ale tego już pewny nie jestem a minus jest taki że troche więcej mocy potrzebuje, cztero-walcowy potrzebuje mniej mocy ma mniejszą szerokość roboczą i chyba tak mi się tylko wydaje że równiej rozrzuca .
O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

#3 Share Grzechu87

Grzechu87

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 09 wrzesień 2010 - 13:01

TYTAN13 z uni czy N229 z warfamy Zależy ile możesz wydać na rozrzutnik ale widzę że szukasz w granicach 70 000 netto. pomyśl może nad rozrzutnikiem z wyższej półki... Mam na myśli markę MENGELE
Rozrzutnik 8 tonowy, który ma skrzynię od 11 ton ma najlepszą wersję podłogi czyli drewnianą, ocunkowaną ramę możliwość zamontowania różnych adapterów pionowy dwuwalcowy pionowy czterowalcowy
poziomy dwuwalcowy i najlepszy moim zdaniem dwuwalcowy poziomy z talerzami rozrzucającymi... najlepszy gdyż uzyskujemy dwie maszyny w jednym rozrzutnik obornika i rozsiewacz wapna
gdyż ten rozrzutnik jest do tego przystosowany.... Co do rozrzutników polskich to unikaj jak ognia tytanów kiepskie zaczepy i bardzo duże zapotrzebowanie na moc, wysoki załadunek
i przekładnię która wysiada .... warfama ma zle umiejscowiony tandem bo przy końcu rozwożenia gdy ładunek jest na tyle odciążą tylną oś ciągnika w ten sposób, że bez przedniego napędu nie da rady pracować... sprzedaję maszyny wszystkich trzech marek więc piszę tutaj opinie klientów.... jeżeli interesują Cię ceny czy informacje szczegółowe napisz jarecki.grzegorz@wp.pl
chętnie pomogę....

#4 Share sthil007

sthil007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 155 postów

Napisany 09 wrzesień 2010 - 13:04

TYTAN13 z uni czy N229 z warfamy Pracowałem tytanem 13 z adapterem dwu walcowym głownie przy pomiocie kurzym bardzo równo i szeroko rozrzuca byłem pozytywnie zaskoczony maszyną polecam.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share dzikv

dzikv

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 09 wrzesień 2010 - 21:48

TYTAN13 z uni czy N229 z warfamy Tez jestem tego zdania ze pojemnosc jest wazniejsza niz ladownosc alw warfamie nie moge zrozumiec zapotrzebowania mocy
N229 13 T 130KM przy 12,4 m pojemnosci potrzebuje wiecej mocy niz N265 , ktory pprzy 13,8m potrzebuje tylko 110 KM Zastanawia mnie to bardzo bo te kola sa troche male jak do takiej ladownosci im wieksze tym chyba lzej sie go ciagnie , takie jest moje zdanie .
N265 bardziej by mi pasowal bo moj ciagnik ma 120 KM

#6 Share dzikv

dzikv

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 10 wrzesień 2010 - 21:28

TYTAN13 z uni czy N229 z warfamy NA to wyglada .Marki MENGELE raczej nie znam ,przyczepy zbierki podobno robili dobre . To i moze rozrzutniki sa ok. trzeba by zobaczyc na zywo i porownac , bo co do awaryjnosci to tego sie nie przewidzi przeciez ,jednemu chodzi maszyna drugiemu sie psuje zalezy jak sie trafi .Ja raczej stawiam na polskie maszyny zawsze troszke tansze no i z czesciami latwiwj ,chociaz nie zawsze .
N265 napewno ma wiekszy nacisk na zaczep bo przecierz jest djugi i kola ma mocno z tylu .
TYTAN to wygladowo mi sie podoba , ale wiadomo to nie ma sie podobac tylko byc praktyczne.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share Andrzej24871

Andrzej24871

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 846 postów

Napisany 11 wrzesień 2010 - 11:31

TYTAN13 z uni czy N229 z warfamy @dzikv nie chce mi się sprawdzać ale ta większa moc być może bierze się z większego nacisku na zaczep :blink: heh i chyba nie trudno się domyślić że kolega Grzechu87 zdaje się jest dilerem marki mengele( być może się myle ale moim zdaniem coś jest na rzeczy) aha i dzikv edytuj sobie posta i jednego napisz żeby moderator wykasował bo dostaniesz oszczerzenie : "nie pisz posta pod postem użyj opcji edit" Pozdro
O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.