Skocz do zawartości

Zdjęcie

New Holland tc5070 vs Massey Ferguson 7244 Activa

63 odpowiedzi na ten temat

#41 Share adrian300895

adrian300895

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 740 postów

Napisany 01 styczeń 2011 - 18:10

New Holland tc5070 vs Massey Ferguson 7244 Activa Bogdan ok.Laverda robi te kombajny,może i mają jakieś doświadczenie w ich robieniu,ale na pewno mniejsze niż NH.Nie mówię że Lavelda to słaba firma,tylko może jeszcze w Polsce nie przetestowana w takim stopniu jak nh (w ogóle ich na polach nie widać,ale możliwe że dzięki korbankom się to w pewnym stopniu zmieni)i jeszcze trochę wody w wiśle upłynie jak polacy przetestują ich produkty :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
New Holland tc5070 vs Massey Ferguson 7244 Activa Dzisiaj, 00:02
  •  

#42 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 01 styczeń 2011 - 18:28

New Holland tc5070 vs Massey Ferguson 7244 Activa dlatego też napisałem, że moim wyborem było by NH :D

#43 Share kamil41

kamil41

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1655 postów

Napisany 01 styczeń 2011 - 18:51

New Holland tc5070 vs Massey Ferguson 7244 Activa Laverda chyba jest właśnie starszym producentem od NH

#44 Share KAROL0905

KAROL0905

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 418 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo oraz nowe technologie uprawy i hodowli

Napisany 01 styczeń 2011 - 19:37

New Holland tc5070 vs Massey Ferguson 7244 Activa Korbanek w życiu nie wprowadził by kombajnów maseya i fenda gdyby nie pożegnanie z niemieckim koncernem claas i zyskami ze sprzedaży tych maszyn. Nie ma się co czarować. Czemu te kombajny nie były wcześniej w ofercie korbanków na równi z claasem ????????

Wg mnie Korbanek nie może pogodzić sie ze strata i teraz kontratakuje, jestem w stanie śie założyć za za 5 lat i tak kombajny fenda i maseya nie beda liczną grupą

Sam osobiście mam zadatkowanego New Hollanda TC5070 RS, byłem na pokazach fenda , claasa,oglądałem, rozmawiałem, przedstawicieli przez podwurze chyba z dziesięciu się przewineło Miałem wziąsc claasa dominatora 150 ale odpadł przez cene ( prawie 300 tyś netto ) wolałem dołożyc troche i wziąsc 5 klawiszy NH

#45 Share adrian300895

adrian300895

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 740 postów

Napisany 01 styczeń 2011 - 19:50

New Holland tc5070 vs Massey Ferguson 7244 Activa Ok.Laverda jest starsza od NH o 22lata.Ale zobacz że wszystkie rekordy wydajności które są i były bite są wygrywane przez NH,więc to też o czymś świadczy..
Fendt z Masseyem mogą być liczną grupą,jeżeli przebiją ceną NH (chociaż wydaje mi się to nie możliwe),jeżeli możesz zdradź cenę tego NH.

#46 Share kamil41

kamil41

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1655 postów

Napisany 01 styczeń 2011 - 19:56

New Holland tc5070 vs Massey Ferguson 7244 Activa dziwne jest porównanie cenowe claasa i NH inna jakość wykonanie.

oczywiste jest to że bedzie ich mnie w Polsce bo NH już dawno debiut ma za sobą ale sprzedaż pewnie bedzie na podobnym poziomie

#47 Share adrian300895

adrian300895

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 740 postów

Napisany 01 styczeń 2011 - 20:08

New Holland tc5070 vs Massey Ferguson 7244 Activa Dobra może lepsze porównanie (też się interesuje kombajnem) i dostałem takie oferty:
NH tc5050 4m heder bez wózka 2010r bez sieczkarni za 305brutto
Claas Domi 150 4,2heder bez sieczkarni i wózka 300netto
Nie wiem czemu mam płacić o tyle więcej za kombajn o podobnej wydajności,i jeszcze słabszym lifcie :P

#48 Share kamil41

kamil41

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1655 postów

Napisany 01 styczeń 2011 - 20:33

New Holland tc5070 vs Massey Ferguson 7244 Activa to dlaczego ciągnik kupiłeś Fendta a nie NH? róznica w cenie chyba była podobna.
i odp może też za Cb kolego Adrianie, ciągnik pracuje 1000godz rocznie a kombajn 200godz

#49 Share adrian300895

adrian300895

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 740 postów

Napisany 02 styczeń 2011 - 10:13

New Holland tc5070 vs Massey Ferguson 7244 Activa Fenda kupiłem bo za podobną cenę mam skrzynię bezstopniową i kilka fajnych rozwiązań których w nh niema,w dodatku miałem już jednego i wiedziałem czego mogę spodziewać po tej marce,i sądzę iż kolejny zakup też będzie z tej stajni,ale mniejsza z tym.
Tym bardziej nie widzę sensu przepłacać tyle za kombajn,który robi te przykładowe 200h rocznie,a za tą cene mogę kopić np.kosiarkę i jeszcze jedną drobną maszyne..więc niema co porównywać traktora do kombajna,bo to w ogóle inna bajka..

#50 Share kamil41

kamil41

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1655 postów

Napisany 02 styczeń 2011 - 11:28

New Holland tc5070 vs Massey Ferguson 7244 Activa Też dokładnie tak uważam. Nie kupiłbym claasa pomimo że jest najlepiej wykonany, znajomy z okolicy zamówił Avero zobacze w żniwa co on pokaże.

Zawsze myslałem że po claasie jest JD a słysze ze ma raczej złą opinie???nawet nie ma na niego za wielu chetnych bo 100sztuk to korbanek sprzedał kombajnów o których praktycznie wczesniej nic nikt nie wiedział

Jakie widzicie zalety NH nad MF?? z wyjatkiem "doswiadczenia"

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share GREMLIN

GREMLIN

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 375 postów
  • Zainteresowania:nowoczesne rolnictwo maszyny, dziewczyny z sexy figurą ,bo z twarzy jestem tolerancyjny-grunt to figura

Napisany 02 styczeń 2011 - 11:39

New Holland tc5070 vs Massey Ferguson 7244 Activa Podstawowa zaleta że jest prosty w obsłudze, tańszy od konkurencji w swojej klasie i dajemy pracę ludziom w polsce (płock i nie tylko) mimo iż tylko składaja a produkują trochę blach i koła , a nie Żydom z zagranicy którzy zniszczyli nasze cukrownie i inne fabryki

#52 Share kamil41

kamil41

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1655 postów

Napisany 02 styczeń 2011 - 11:48

New Holland tc5070 vs Massey Ferguson 7244 Activa prostrzy z czym?
tańszy? jeśli nawet to nie za duzo
Mercedesa vito też tylko Polacy składali i wyszła lipa

#53 Share dawid2

dawid2

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 02 styczeń 2011 - 11:55

New Holland tc5070 vs Massey Ferguson 7244 Activa Ja bym proponował pronara vektora to jest prawdopodobnie dobry kombajn

#54 Share frycek

frycek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 02 styczeń 2011 - 13:13

New Holland tc5070 vs Massey Ferguson 7244 Activa podobno Laverda we Włoszech ma 90% udziału w rynku,

#55 Share KAROL0905

KAROL0905

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 418 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo oraz nowe technologie uprawy i hodowli

Napisany 02 styczeń 2011 - 13:21

New Holland tc5070 vs Massey Ferguson 7244 Activa jakosc wykonania claasa jest w tej chwili opłakany Znajomy kupił 2 lata temu mediona 310 4 awarie przez 1 żniwa, Stwierdził ze to nie jest juz ten claas , wykonanie zeszło na 2 plan, a cena została

@adrian
Powiem tak ok 30 tyś wiecej od claasa dominatora i jedzisz kombajnem 2 razy wydajniejszym tc 5070

#56 Share kamil41

kamil41

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1655 postów

Napisany 02 styczeń 2011 - 14:01

New Holland tc5070 vs Massey Ferguson 7244 Activa w byłej fabryce Laverdy AGCO ma 100% udziałow

ogladałem właśnie ze znajomym który zamówił Avero taki kombajn po 2 sezonach i NH TC 5070 po jednym, claas zdecydowanie lepiej wygladał ale wielkośc jest zupełnie inna, wystarczyć spojrzec na sita czy wytrzącacze
nadal nikt nie odp z czym lepszy NH od MF

#57 Share frycek

frycek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 02 styczeń 2011 - 14:33

New Holland tc5070 vs Massey Ferguson 7244 Activa ja myślę że lepszy z ceną no i bardziej popularny, ale ja chyba bym mfa wybrał. W wiosce chodzi 2 dziadki mf i jeszcze na zarobki chodzą a lakier jak na nówce i rdzy na nich nie widac, ale Bizon tez nie jest zły bo części tanie i wszędzie można dostac

#58 Share kamil41

kamil41

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1655 postów

Napisany 02 styczeń 2011 - 14:42

New Holland tc5070 vs Massey Ferguson 7244 Activa bizon jest genialny szczególnie jak go porównamy z claasem z tego samego roku np domi 86-niebo a ziemia ;)

#59 Share Jasiupila

Jasiupila

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 424 postów

Napisany 02 styczeń 2011 - 18:56

New Holland tc5070 vs Massey Ferguson 7244 Activa Na rynku polskim NH będzie liderem, ale Korbanek i tak pokona tych wszystkich dealerów Claasa. W Polsce najwięcej idzie małych kombajnów pokroju Dominator 150 a Tucano 320. NH porównywalnego do 150 można mieć brutto za cenę netto claasa a TC5070 a Tucano 320 to jak niebo a ziemia. AGCO jest po środku.
Jak bym miał wybierać kombajn dla siebie to na 1 miejscu MF Beta-duży kombajn za średnią cenę, 2 miejsce DF bo mi się podoba, 3 miejsce Pronar Wektor bo kocham ryzyko. Te modne hmm my zawsze musimy być inni. Wszyscy kupowali ciągniki JD i Fendt a my DF.
Bizon jest champion. Jest jak Małysz w skokach, może teraz nie zachwyca ale swoje już osiągnął.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share kilonek

kilonek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 13 styczeń 2011 - 12:29

New Holland tc5070 vs Massey Ferguson 7244 Activa

lexion wciagnie 40 t/h i to lekkim piardem i co z tego?
ten kombajn co opisujesz mialby o 50% wieksza wydajnosc niz wszystkie inne na rynku o zblizonych parametrach, wiec wybacz, ale ci nie wierze. wydaje mi sie, ze te 9t/ha to "lekko" naciagane jest. tak jak przedmowca pisze taki kombajn moze wymlocic ponad 2 ha/h, ale gdy zboze sypie 5 t/ha :blink:

człowieku wlej sobie troche oliwy do głowy
co porównujesz lexiona z wydajnoscia 40 t/ha gdzie ma silnik około 400 koni do kombajnu gdzie mam 230 koni!!!!
byłęm na pokazach fendta i widziałęm
rzepak niedosc ze nie był dostatecznie dojrzały i po wykoszeniu miał 14 wilgotnosc i fendt 522o czyli 226 koni motor zawuwał z prędkoscia 4 km, a w jęczmieniu miał 2.5 ha na godzine

Korbanek w życiu nie wprowadził by kombajnów maseya i fenda gdyby nie pożegnanie z niemieckim koncernem claas i zyskami ze sprzedaży tych maszyn. Nie ma się co czarować. Czemu te kombajny nie były wcześniej w ofercie korbanków na równi z claasem ????????

Wg mnie Korbanek nie może pogodzić sie ze strata i teraz kontratakuje, jestem w stanie śie założyć za za 5 lat i tak kombajny fenda i maseya nie beda liczną grupą

Sam osobiście mam zadatkowanego New Hollanda TC5070 RS, byłem na pokazach fenda , claasa,oglądałem, rozmawiałem, przedstawicieli przez podwurze chyba z dziesięciu się przewineło Miałem wziąsc claasa dominatora 150 ale odpadł przez cene ( prawie 300 tyś netto ) wolałem dołożyc troche i wziąsc 5 klawiszy NH

kolego jak niewiesz dokładnie dlaczego tak korbvanek zrobił to ni wypowiadaj sie
prawda jest taka ze korbanek jak zaczoł wprowadzac ciagniki masseya na polski rynek to mógł tez i kombajny, ale class zastrzegł sobie u korbanka wyłacznosc na swoje kombajny i zagroził ze zrezygnuje z współpracy z korbankiem,
A dlaczego korbanek pożegnał się z classem? Otóz mówię, firma klas zaczeła zabardzo dyktowac sobie waruki u korbanka, co mu sie bardzo nie podobało, a głównymi powodami było to ze Class nakładał kary :o na przykłąd: Korbanek zamówił 500 kombajnów danego modelu, a nie udało mu sie sprzedac w ciagu całęgo roku 10 sztuk i za to dostał pare milionów kary, sory ale ja sie sam nie dziwię ze pożegnał się z współpracą Clasa
A tak dla ciekawosci, 5 lat temu byłem na pokazach fendta w niemczech, i ku mojemu zdziwieniu wtedy nie były tam same ciągniki!!! Było wszystko, zarówno ciągniki jaki i prasy a kończywszy na kombajnach fenda

jeśli chcesz coś dodac do swojego poprzedniego posta użyj opcji edytuj

Edytowany przez Matey, 13 styczeń 2011 - 16:39.
pisanie posta pod postem