goldas

New Holland tc5070 vs Massey Ferguson 7244 Activa

Polecane posty

kamil41    29

że to był niby inny model (wiekszy) niż naklejki na to wskazywały (5220) :) chłopaki możecie wierzyć albo nie ja swoje wiem i ci którzy widzieli też

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

z @b0gdanem mowilismy o kombajnie Fendt 6300 C, ze ma sredni przerob 20 t/h, a nikt nie mowil, ze ty widziales co innego niz jest na naklejce.

czytaj ze zrozumieniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@kamil41 to był czujniki, a je kalibruje się samodzielnie. Także poziom na potencjometrze poziomowi nie równy, bo można mieć bardzo rozbieżne czułości. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil41    29

a ja nie mówiłem tego w związku z wypowiedzią Bogdana, sam stwierdziłem że kombajn nie był chyba oszukany xD wiec Ty @brzozak czytaj ze zrozumieniem. Bedąc na polu jakoś zielonych pasów nie widziałem ale widze że podzielasz twierdzenie Nie zobacze nie uwierze. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arbuz89    0

w tym roku zakupiłem NH TC5070 z separatorem , przy plonach pszenicy 6.5-7.5 t/ha nie wymluciłem wiecej jak 10 ton czystej pszenicy na godzine, ustawialem przestawialem i nic z tego , jak kosilem szybciej gubił, przestawialem sita wiatr młucarnie to albo kosilem brudne albo goniło za kombajn co pozniej wyszło na polu po talerzowce pola zielone sie porobily tam gdzie probowalem szybciej jezdzic , troche rozczarowany jestem po nim ale sie ciesze ze nie kupilem mniejszego TC bo wydajnosc by byla jeszcze mniejsza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

Co jak co ale zdecydowanie obstawiałbym za kombajnem New Holland.

 

W kombajnach są 2 marki które SPECJALIZUJĄ się w kombajnach: New Holland oraz Claas. A włoskie Fendty (a nie niemieckie jak w fałszywej reklamie korbanków!(w tle włoski Fendt a napis "niemieckie kombajny", włoskie Masseye, brazylijskie John Deere daleko zostają w tyle, jako marki robiące ciągniki a kombajny jedynie "dla wypełnienia swojej oferty, nic pozatym".

 

Jakość, dostępność części (!), ceny częśći, serwis doświadczony, pewność jakośći (NH robi kombajny nie od dziś więc mamy pewność co bierzemy) wszystko to w kombajnach przemawia za New Hollandem.

Wszystkie te marki mają podobne doświadczenie, w podobnym czasie rozpoczęły budowę kombajnów (najwcześniej massey http://konedata.net/MF21.htm ) :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

poza tym nh t5070 moze byc wyposazony w 2 beben mlocacy, a ten fendt nie, wiec to tez swoje daje.

 

Hmm..pewnie chodzi Ci o sepator obrotowy (tylko to nie jest bęben młócący :P )..Tak więc jak byłem w fabryce w płocku,to pytałem się faceta tego co składa te kombajny,co tak na prawdę daje ten sepator.On mi powiedział że to jest dobra rzecz do mokrzejszych zbóż,.On ma takie specjalne "łapki",które ładnie wymłacają to co młocarnia nie dała rady wymłócić..wtedy tylko pomaga domłócić nie domłócone ziarna,aby straty były niższe.Zaś w suchym zbożu nie wpłynie to w dużym stopniu na wydajność :o

Edytowano przez adrian300895

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damin180894    9

tutaj bardziej chyba nie chodziło kto pierwszy wyprodukował i konkretna data tylko raczej ilość sprzedanych sztuk i większa popularność kombajnów NH niż MF. Sam mam 5070 i nie narzekam i przy zakupie kierowaliśmy się ceną i dostępnością części i serwisu, a po drugie mam 15 km do fabryki więc znam ludzi którzy znają go od gardzieli po szarpacz i mogą mi szybko zdiagnozować jakąś usterkę, a to też się liczy. Wg. mnie NH robi się powoli tak popularny w kombajnach jak wspaniały polski Bizon. A jeszcze jedno znajomy kupił Fendta w tym roku odpowiednik naszego TC 5070 i też nie narzeka. Ale ja oglądałem ten kombajn i wrażenia wykonaniem na mnie nie zrobił wole pracować w swoim jak tu gdzieś przeczytałem POLSKIM New Holland'em.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil41    29

skoro z popularnościa NH jest tak jak Biozna to raczej chwalic nie ma sie czym bo z wyjatkiem naszego kraju to za bardzo znany nie jest.

NH ma dobra polityke w Polsce co łączy sie z najwiekszą sprzedaza, wystarczy dać mały zadatek a kombajn mozemy odebrać w czerwcu zadan inna firma sie na to raczej nie zgodzi. Ceny w zł a do tego bardzo korzyste finansowanie wiec jesli ktoś nie ma gotówki to różnica w cenie jest duzo korzystniejsza na korzyść NH

Swoją drogą ile claas spzedaje rocznie kombajnów w Polsce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

W Płocku robią ok. 1400 gotowych nh z czego ok 300-400 idzie na Polske, reszta na export.Massey jeszcze długo tyle nie wprowadzi na nasz rynek a co za tym idzie, mało sztuk mało części, mało fachowców.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil41    29

massey pewnie nie ale z fendtem to pewnie nie tak długo. 100kombajnów pracowało w poprzednim roku a o kombajnie nikt nic nie widział a mimo to sie sprzedało ich tyle co JD, zobaczymy co przyniesie ten sezon. Ja jestem za Masseyem. W okolicy jest tylko jeden NH i szału na wsi nie robi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi NH jakoś bardziej przypada do gustu,z racji swego doświadczenia w robieniu kombajnów,a fendt,jeszcze trochę nie doświadczona marka.Jedyne co za fendem przemawia to pięć klawiszy,za całkiem przyzwoitą cenę.W innym temacie pisze że NH i AGCO się połączy,i ciekawe co z tego wyniknie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

Ale Laverda te kombajny klepie już ładnych parę lat :D Osobiście uważam że kombajny od korbanka puki co bedą miały dość dobre ceny i jak było do tej pory, szybki serwis, ale sam osobiście chyba bym HN kupił :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damin180894    9

u nas są praktycznie z nowych same NH trochę claasów i JD a i jeden ten fendt, jd szału nie robią a o fendtcie nie można za dużo powiedzieć bo ma jeden sezon za sobą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bogdan ok.Laverda robi te kombajny,może i mają jakieś doświadczenie w ich robieniu,ale na pewno mniejsze niż NH.Nie mówię że Lavelda to słaba firma,tylko może jeszcze w Polsce nie przetestowana w takim stopniu jak nh (w ogóle ich na polach nie widać,ale możliwe że dzięki korbankom się to w pewnym stopniu zmieni)i jeszcze trochę wody w wiśle upłynie jak polacy przetestują ich produkty :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAROL0905    2

Korbanek w życiu nie wprowadził by kombajnów maseya i fenda gdyby nie pożegnanie z niemieckim koncernem claas i zyskami ze sprzedaży tych maszyn. Nie ma się co czarować. Czemu te kombajny nie były wcześniej w ofercie korbanków na równi z claasem ????????

 

Wg mnie Korbanek nie może pogodzić sie ze strata i teraz kontratakuje, jestem w stanie śie założyć za za 5 lat i tak kombajny fenda i maseya nie beda liczną grupą

 

 

Sam osobiście mam zadatkowanego New Hollanda TC5070 RS, byłem na pokazach fenda , claasa,oglądałem, rozmawiałem, przedstawicieli przez podwurze chyba z dziesięciu się przewineło Miałem wziąsc claasa dominatora 150 ale odpadł przez cene ( prawie 300 tyś netto ) wolałem dołożyc troche i wziąsc 5 klawiszy NH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok.Laverda jest starsza od NH o 22lata.Ale zobacz że wszystkie rekordy wydajności które są i były bite są wygrywane przez NH,więc to też o czymś świadczy..

Fendt z Masseyem mogą być liczną grupą,jeżeli przebiją ceną NH (chociaż wydaje mi się to nie możliwe),jeżeli możesz zdradź cenę tego NH.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil41    29

dziwne jest porównanie cenowe claasa i NH inna jakość wykonanie.

 

oczywiste jest to że bedzie ich mnie w Polsce bo NH już dawno debiut ma za sobą ale sprzedaż pewnie bedzie na podobnym poziomie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra może lepsze porównanie (też się interesuje kombajnem) i dostałem takie oferty:

NH tc5050 4m heder bez wózka 2010r bez sieczkarni za 305brutto

Claas Domi 150 4,2heder bez sieczkarni i wózka 300netto

Nie wiem czemu mam płacić o tyle więcej za kombajn o podobnej wydajności,i jeszcze słabszym lifcie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil41    29

to dlaczego ciągnik kupiłeś Fendta a nie NH? róznica w cenie chyba była podobna.

i odp może też za Cb kolego Adrianie, ciągnik pracuje 1000godz rocznie a kombajn 200godz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fenda kupiłem bo za podobną cenę mam skrzynię bezstopniową i kilka fajnych rozwiązań których w nh niema,w dodatku miałem już jednego i wiedziałem czego mogę spodziewać po tej marce,i sądzę iż kolejny zakup też będzie z tej stajni,ale mniejsza z tym.

Tym bardziej nie widzę sensu przepłacać tyle za kombajn,który robi te przykładowe 200h rocznie,a za tą cene mogę kopić np.kosiarkę i jeszcze jedną drobną maszyne..więc niema co porównywać traktora do kombajna,bo to w ogóle inna bajka..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil41    29

Też dokładnie tak uważam. Nie kupiłbym claasa pomimo że jest najlepiej wykonany, znajomy z okolicy zamówił Avero zobacze w żniwa co on pokaże.

 

Zawsze myslałem że po claasie jest JD a słysze ze ma raczej złą opinie???nawet nie ma na niego za wielu chetnych bo 100sztuk to korbanek sprzedał kombajnów o których praktycznie wczesniej nic nikt nie wiedział

 

Jakie widzicie zalety NH nad MF?? z wyjatkiem "doswiadczenia"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ARTI2019
      Przymierzam się do zakupu xp31, na co szczególnie zwrócić uwagę? i jakie opinie macie o tych kombajnach, przesiadka będzie z bizona więc pewnie spory przeskok natomiast zastanawia mnie awaryjność głównie na forach najwięcej tematów awaryjności jest o elektronice? głupi nie jestem proste tematy sam ogarnę natomiast co z sterownikami itd? 
      jak awaryjność podsiewaczy? też coś słyszałem żeby uważać i ogólny komentarz użytkownika potrzebny  
            Cytuj   Edytuj
    • Przez Thorod
      Witam, mógłby ktoś wytłumaczyć czym się różnią oba komputery w serii lexion 400? (98r). Co jest lepszym wyborem, jak z awaryjnością tych serii?
    • Przez Qbszon
      Zastanawiamy się nad kupnem kombajnu bizon odpada zastanawialiśmy sie nad jakimś claasem dominatorem jaki byscie mogli polecić na 60 ha?
    • Przez Cezar81
      Witam kolegów. Martwi mnie dziwny odgłos w trakcie jazdy lexion 420 ale tylko powyżej 20km/h zastanawiam się czy to coś w skrzyni czy zwolnice ... Spotkał się ktoś z czymś takim... Dodam że zmiana biegów bez jakichkolwiek zgrzytów a stany oleju prawidłowe 
    • Gość
      Przez Gość
      Planuję zakup kombajnu na 90ha głównie zboża w grę wchodzą wszystkie marki. Proszę o opinię na temat tych kombajnów. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj