goldas

New Holland tc5070 vs Massey Ferguson 7244 Activa

Polecane posty

goldas    2

Chciałbym poznać Wasze opinie na temat tych kombajnów, który lepszy i dla czego. Są to kombajny podobnych mocy i wydajności w zbliżonym przedziale cenowym. Z góry dzięki. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anticius    0

Mógłbyś podać ceny tych kombajnów?

 

Wracając do tematu, wybrałbym bez patrzenia w ceny masseya ze względu na niezawodności i wysoką jakość wykonania, new holland'y jeszcze trochę odstają pod tymi względami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Anticus nie zgodzę się z tobą ponieważ Nh ma większe doświadczenie w robieniu kombajnów i ich wykonanie jest lepsze :D ja bym wybrał TC :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

wybrałbym bez patrzenia w ceny masseya ze względu na niezawodności i wysoką jakość wykonania

laverdy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
goldas    2

Ferguson, Fendt i Laverda to te same kombajny różnią się kolorami. Cena NH i Masseya to ok. 350 tyś. netto. Oglądałem NH i Masseya, powiem szczerze że jakość wykonania i dbałość o detale jest dużo lepsza w fergusonie ale w kombajnie nie wygląd jest najważniejszy.

Byłbym wdzięczny gdyby wypowiedzieli się posiadacze tych kombajnów, albo osoby które maja wiedzę techniczną na temat tych maszyn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szeryff    0

Pierwszy sezon użytkuję Fendta 5220E,do dzsiaj obskoczyłem 210ha,przy złej pogodzie,ciągłym topieniu kombajnu w błocie.Faktycznie kombajn Laverda pomalowany na zielono,byłem w fabryce,widzałem.Wykonanie napewno lepsze niż polskiego New hollanda,chociaż silniki takie same.Wydajność w pierwszym sezonie zależna od operatora :D ,zanim się dojdzie do wprawy.Po 50ha ,pszenżyto plon 9t 2ha na godz.Spalanie przy plonach 5-6t ok14l/ha narazie bezawaryjnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w2004    0

Co jak co ale zdecydowanie obstawiałbym za kombajnem New Holland.

 

W kombajnach są 2 marki które SPECJALIZUJĄ się w kombajnach: New Holland oraz Claas. A włoskie Fendty (a nie niemieckie jak w fałszywej reklamie korbanków!(w tle włoski Fendt a napis "niemieckie kombajny", włoskie Masseye, brazylijskie John Deere daleko zostają w tyle, jako marki robiące ciągniki a kombajny jedynie "dla wypełnienia swojej oferty, nic pozatym".

 

Jakość, dostępność części (!), ceny częśći, serwis doświadczony, pewność jakośći (NH robi kombajny nie od dziś więc mamy pewność co bierzemy) wszystko to w kombajnach przemawia za New Hollandem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

pszenżyto plon 9t 2ha na godz.

nie ma takiej opcji, zeby ten komabajn mial taka przepustowosc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szeryff    0

Heder 5,4m prędkośc 4 do 4,2 km/h jest to wydajność teoretyczna,bo niezawsze udaje sie kosić bez przestojów,zwłaszcza jak jesm mokro na polu.W agromechanice z czerwca jest test masseya 7260 różnice to275KM,walec wciągający i separator pozostałe parametry identyczne.Wydajność w pszenżycie2,4ha 21t/h przy plonie 8,6t Jęczmień 2,6ha 19t przy 7,1t.Pszenica2,9ha 23,8t/h przy 8,1t.Wiem,że to większy kombajn,ale 5220E na dobrym polu wciągnie jakieś 16-18t/h.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
goldas    2

Massey 7244 był na testach w mojej miejscowości kosił właśnie pszenżyto myślę że w godzinę machnął grubo ponad 2 ha ale zboże nie było rewelacyjne, plon na pewno nie przekroczył 5 ton z hektara

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

Co jak co ale zdecydowanie obstawiałbym za kombajnem New Holland.

 

W kombajnach są 2 marki które SPECJALIZUJĄ się w kombajnach: New Holland oraz Claas. A włoskie Fendty (a nie niemieckie jak w fałszywej reklamie korbanków!(w tle włoski Fendt a napis "niemieckie kombajny", włoskie Masseye, brazylijskie John Deere daleko zostają w tyle, jako marki robiące ciągniki a kombajny jedynie "dla wypełnienia swojej oferty, nic pozatym".

 

Jakość, dostępność części (!), ceny częśći, serwis doświadczony, pewność jakośći (NH robi kombajny nie od dziś więc mamy pewność co bierzemy) wszystko to w kombajnach przemawia za New Hollandem.

No nie wiem kto robi lepszą jakość, Polska, Brazylia czy Włochy. A po drugie nie ma się co sugerować kto składa, ważne z czego składa. Ja i tak bym myślał nad claasem ewentualnie JD.


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

Wiem,że to większy kombajn,ale 5220E na dobrym polu wciągnie jakieś 16-18t/h.

lexion wciagnie 40 t/h i to lekkim piardem i co z tego?

ten kombajn co opisujesz mialby o 50% wieksza wydajnosc niz wszystkie inne na rynku o zblizonych parametrach, wiec wybacz, ale ci nie wierze. wydaje mi sie, ze te 9t/ha to "lekko" naciagane jest. tak jak przedmowca pisze taki kombajn moze wymlocic ponad 2 ha/h, ale gdy zboze sypie 5 t/ha :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil41    29

kolega ma racje ze 5220 da rade wymłócić 16-18t w godz zakładając ze jest dobry plon i kształtne pole

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Dla mnie te 16 ton też wydaje się być lekkim przerostem formy nad treścią. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

Fendt 6300 C ociągał maksymalne wydajności na poziomie 20t/h w rzepaku i 26 t/h w pszenicy (7,8 t/ha), ale to sporo większy kombajn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

no wiec wlasnie skoro o wiele wiekszy kombajn mloci 20 t/h (i to sie zgadza bo wszystkie tej wielkosci tyle mloca), to jak moze 5220 wymlocic 18? chyba, ze koledzy pisali o chwilowej wydajnosci, razem ze sloma :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szeryff    0

Ze słomą to może nie,podawałem wydajność maksymalną jaką się da wycisnąć,nie jest to średnia z całego dnia,która kształtuje sie na poziomie 15t.Wszystko zależy od plonu i pola.W niedzielę 5 godzin 3 ha i 14ton wilg 19% :) 4X wyciąganko.Macie może gąsienice?Wyczytałem na AF,że NH 5070 przerobi 14t/h,nie jest rozbieżność o 50%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil41    29

18ton nie udało mi się osiagnąć tylko 15 ale nie ukrywam że pojecia o jexdzeniu kombajnem to ja nie mam wiec myśle że jednak udałoby sie te 18ton osiągnąć przy plonie 7t/ha...w okolicy jest CWS 1470 i osiąga też wydajność rzedu 16t pomimo ze jest troche mniejszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

14, a 18 jak podawales na pocztaku to lekka roznica nie? poza tym nh t5070 moze byc wyposazony w 2 beben mlocacy, a ten fendt nie, wiec to tez swoje daje. z reszta jak mozesz to kos nawet 20 t/h.

 

cws 16 - wolne zarty, ciekawe z jakimi stratami kosi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Chciałem to napisać, że można kosić i po 16t/h tylko pytanie co leci do zbiornika i za kombajn. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil41    29

raczej nie widze opcji ze model na pokazie był inny jak nakleiki na to wskazywały. Zboze lepsze jak po bizonie a straty pokazywał komputer 1-2 ale nie wiem jak to sie przelicza. Skala była od 0-10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ARTI2019
      Przymierzam się do zakupu xp31, na co szczególnie zwrócić uwagę? i jakie opinie macie o tych kombajnach, przesiadka będzie z bizona więc pewnie spory przeskok natomiast zastanawia mnie awaryjność głównie na forach najwięcej tematów awaryjności jest o elektronice? głupi nie jestem proste tematy sam ogarnę natomiast co z sterownikami itd? 
      jak awaryjność podsiewaczy? też coś słyszałem żeby uważać i ogólny komentarz użytkownika potrzebny  
            Cytuj   Edytuj
    • Przez Thorod
      Witam, mógłby ktoś wytłumaczyć czym się różnią oba komputery w serii lexion 400? (98r). Co jest lepszym wyborem, jak z awaryjnością tych serii?
    • Przez Qbszon
      Zastanawiamy się nad kupnem kombajnu bizon odpada zastanawialiśmy sie nad jakimś claasem dominatorem jaki byscie mogli polecić na 60 ha?
    • Przez Cezar81
      Witam kolegów. Martwi mnie dziwny odgłos w trakcie jazdy lexion 420 ale tylko powyżej 20km/h zastanawiam się czy to coś w skrzyni czy zwolnice ... Spotkał się ktoś z czymś takim... Dodam że zmiana biegów bez jakichkolwiek zgrzytów a stany oleju prawidłowe 
    • Gość
      Przez Gość
      Planuję zakup kombajnu na 90ha głównie zboża w grę wchodzą wszystkie marki. Proszę o opinię na temat tych kombajnów. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj