Skocz do zawartości

Zdjęcie

Claas Senator i Mercator 70 oraz Messidor

18 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Przemek15

Przemek15

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 08 lipiec 2007 - 22:52

Claas Senator i Mercator 70 oraz Messidor Mysle, ze znajdza sie posiadacze tych kombajnow. Jestem bardzo ciekawy jakie sa roznice pomiedzy tymi kombajnami praktyczne i mniej istotne poza tym, ze Mercator 70 jest nastepca Senatora i w zwiazku z tym jest mlodszy. nie poruszam sprawy Mercatora 75 poniewaz rozni sie sie przede wszystkim od Mercatora 70 posiadaniem dodatkowego dotrzasacza palcowego nad wytrzasaczami. Chyba, ze ktos zna inne roznice to chetnie sie dowiem :( Senator byl produkowany w latach 1967-72, potem jego nastepca Mercator 70 w latach 1972-75, nastepnie Mercator 75 w latach 1975-78 (80). Kolejny watek to Claas Messidor, bez watpienia malo popularny. Wlasciwie dowiedzialem sie onim prze przypadek zagladajac do jednego z gospodarstw. jego zdjecie zamiescilem na farmphoto jakby ktos chcial zobaczyc

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Claas Senator i Mercator 70 oraz Messidor Dzisiaj, 05:49
  •  

#2 Share Przemek15

Przemek15

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 16 lipiec 2007 - 23:08

Claas Senator i Mercator 70 oraz Messidor Czemu taka cisza? Czyzby malo ciekawy temat poruszylem czy po prostu jest niewidoczny?

#3 Share ciagnikfan

ciagnikfan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 417 postów

Napisany 17 lipiec 2007 - 11:12

Claas Senator i Mercator 70 oraz Messidor Temat niewątpliwie ciekawy zwłaszcza jeśli chodzi o claasa Messidora. Podaj tego linka bo nie chce mi się szukać.
...He just takes the tractor another round, And pulls the plow across the ground...

#4 Share Przemek15

Przemek15

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 19 lipiec 2007 - 23:42

Claas Senator i Mercator 70 oraz Messidor Tu masz

#5 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 20 lipiec 2007 - 07:48

Czemu taka cisza? Czyzby malo ciekawy temat poruszylem czy po prostu jest niewidoczny?

Każdy temat jest widoczny.
Czemu cisza?? Zastanówmy się:
1. są żniwa i ludzie mają mniej czasu na internet i agrofoto.
2. to są stare kombajny i nie ma tego wiele w PL
3. jesli już ktos to ma to nie znaczy ze jest internautą - imho posiadacze starczych sprzętów uzytkowanych normalnie a nie traktowanych jako zabytki przeważnie nie korzystają z internetu.

Tu masz

a cos podobnego to widzialem w sąsiedniej miejscowosci.

nawet chyba 2 sztuki
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#6 Share Przemek15

Przemek15

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 21 lipiec 2007 - 22:26

Claas Senator i Mercator 70 oraz Messidor Do Nikita!
Mialem powody przypuszczac, ze temat moze byc niewidoczny. Na przyklad przez dlugi okres w moim profilu w linijce postow mialem przez dlugi czas 0 mimo, ze wyslalem okolo 20 postow, a ostatnio pokazuje, ze 8. Oczywiscie podaje to tylko dla przykladu, bo nie nie jest moim celem wepchnac jak najwiecej postow tylko cos co wg mnie warto pokazac innym. Nastepna sprawa wiem, ze sa zniwa i ludzie, bo z reguly tez uczestnicze aktywnie w zniwach, a wlasciwie w kazdym roku aczkolwiek nie posiadam gospodarstwa, ale tez nie zaliczam sie do sporej grupy osob, ktore niewiele maja wspolnego z rolnictwem i zadaja czesto smieszne pytania i prezentuja nijakie wywody. Nie zamierzam oczywiscie nikogo obrazac, wiec staram sie cierpliwie odpowiadac na ich pytania na ile potrafie, a nie ich ponizac. Czasami oczywiscie nie wiem, bo nie pozjadalem wszystkich rozumow i chetnie sie czegos dowiem od innych. Czesto Ci prosci uprzejmi ludzie wiedza wiecej od wyksztalciuchow. W okilicy, do ktorej jezdze w wakacje zniwa na ogol zaczynaja sie pod koniec lipca od zyta. Nie mamy wczesnego jeczmienia ani rzepaku. W tym roku jednak pracuje w USA wiec zniwa mnie niestety opuscily. Nastepna sprawa, w Polsce jest duzo tego typu sprzetow i starszych tez. Najczesciej spotykane Claasy w Polsce to Consul z lat 60-70 tych i Mercator 60 z lat 70-tych. Nawet kilka osob zamieszczajacych tu zdjecia widze, ze ma podobne Claasy i starsze tez (Europa, Cosmos, Consul, Mercator, Matador Standard itp.). Nastepna sprawa tez sie dziwie, ze tak duzo osob w tej teamatyce jest tu zarejestrowanych. I ostatnia sprawa. Jestes przekonany, ze w sasiednie miejscowowsci sa Messidory, bo Messidor, Senator i Mercator 70 z zewnatrz poza napisem sie wlasciwie niczym nie roznia? Troche sie rozpisalem, bo lubie wyjasniac nieporozumienia. To na tyle

#7 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 21 lipiec 2007 - 22:30

Claas Senator i Mercator 70 oraz Messidor wiesz co do tych kombajnow co stoją niedaleko mnie to dokladnie nie wiem - po prostu zaliczylem je do kategorii sprzetu do 15 tys zl czyli wg mnie "prawie zlomu".
wiem ze jeden kosi juz chyba drugi sezon (w zeszlym roku padl mu silnik) a drugi nie jest jeszcze wyszykowany do zniw bo gosc najmuje kogos innego do koszenia.
a co to dokladnie jest to nie wiem - moze jednego wlasciciela spotkam niedlugo jesli przyjdzie na spotkanie.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#8 Share piotrdeere

piotrdeere

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 19 sierpień 2007 - 21:19

Claas Senator i Mercator 70 oraz Messidor Jakby ktos chcial zobaczyc fotke senatorka to prosze bardzo B)
http://www.agrofoto....t...i&img=26442

#9 Share lukasz345

lukasz345

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 274 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze---->NH

Napisany 08 luty 2008 - 21:02

Claas Senator i Mercator 70 oraz Messidor Ja mam problem. Będę miał do dyspozycji 20000zł, i nie wiem czy kupić starego bizona(części jest dużo i są w miarę tanie) czy claasa mercatora( tu może być problem z częściami). Może mi ktoś coś doradzić??

#10 Share Tomasz1515

Tomasz1515

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 320 postów

Napisany 20 luty 2008 - 13:31

Ja mam problem. Będę miał do dyspozycji 20000zł, i nie wiem czy kupić starego bizona(części jest dużo i są w miarę tanie) czy claasa mercatora( tu może być problem z częściami). Może mi ktoś coś doradzić??

jestem pewien ze większość będzie doradzać ci mercatora ja tez tak bym ci doradził chociaż sam nie mam ale teraz kupuję consula. ile masz ha? ;)
a tak a propos zadaj te pytanie w jakimś poście o mercatorze :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share lukasz345

lukasz345

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 274 postów

Napisany 23 luty 2008 - 13:45

Claas Senator i Mercator 70 oraz Messidor Ha do koszenia mam około 15. Niewiem czy brać claasa, john deere, czy ihc. Problem jest taki że wszystkie małe niemieckie kombajny są stare, wyeksploatowane, a polskie bizony trochę nowsze. Ale to już zależy od pieniędzy ile się ma. Poszukuję małego zwinnego kombajniku na swoje potrzeby bez sieczkarnii. Mi też najlepiej pasował by consul mało pali 4 cylindry i silnik z boku. A swoją drogą niewiem czy lepiej mieć z boku czy z tyłu.

#12 Share Tomasz1515

Tomasz1515

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 320 postów

Napisany 08 marzec 2008 - 17:22

Claas Senator i Mercator 70 oraz Messidor ja myślę że lepiej gdy silnik jest z boku bo łatwiejszy dostęp będzie do niego a poza tym consul jest mniejszy od mercatora i jak na areał do 40 ha będzie
idealny.

#13 Share lukasz345

lukasz345

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 274 postów

Napisany 08 marzec 2008 - 19:20

Claas Senator i Mercator 70 oraz Messidor W sumie tak, bo jak jest z tyłu to kłopoty są z wyjmowaniem przy remoncie (tak jest w bizonie)

#14 Share Davidastra

Davidastra

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 863 postów

Napisany 22 lipiec 2008 - 20:12

Claas Senator i Mercator 70 oraz Messidor Claas Consul jest moim zdaniem lepszy Mam u siebie w domu juz drugiego na podwoziu Mercatora Przedewszystkim cena pasow jezdnych mając silnik z boku masz mniej pasów sa dwa jeden krótki i jeden dłuższy nie pamietam dokładnie rozmiarów ale polskie zamienniki kosztóją ok 150 zł oryginalne niemieckie ok 350 dla porównania dwa pasy jezdne do Bizona kosztują niemalże 800 zl Silniczek perkins 4 - cyl 68 km
Spalanie na poziomie 6 l na godzinke A co do tego ze claas'y sa stare i wyruchane napisze tak Nasze Bizony nigdy nie dorownywały nie dorownują i nigdy nie bedą dorownywac Claasom !!!!

Opus meum est

#15 Share varioTigeer

varioTigeer

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 09 wrzesień 2008 - 21:16

Claas Senator i Mercator 70 oraz Messidor Według mnie to chyba nie komfortowo mieć silnik obok ucha to raz a dwa że na pochyłościach ten kombajn ma źle rozniesiony ciężar nie boisz się że się przewróci?

#16 Share krzys924

krzys924

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów

Napisany 28 marzec 2009 - 18:55

Claas Senator i Mercator 70 oraz Messidor ten claas jest niski... :blink: to wiesz jaki to musi być dół lub rów żeby kombajn wywrócić... od 50 do 60% pochyłości terenu no, ale jeżeli ktoś nie potrafi jeździć to na pochyłość 10% potrafi wywrócić kombajn... :D

#17 Share Mmaciekdd

Mmaciekdd

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, maszyny rolnicze, internet.

Napisany 03 lipiec 2009 - 13:46

Claas Senator i Mercator 70 oraz Messidor Jesli chodzi o Claasa Messidora, to prosze http://www.allegro.p...s_messidor.html Kolega ze wsi, posiada owego Claasa, i jest super, mało się psuje, a jak już się zepsuje to z częściami nie ma problemu, i nie są aż takie drogie. Kombajn moim zdaniem napewno lepszy, i wydajniejszy od Bizona.

#18 Share kamil16251290

kamil16251290

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 556 postów
  • Zainteresowania:Zachodnia technika rolnicza, majsterkowanie, udoskonalanie, jeżdżenie wszystkim co ma koła i silnik.

Napisany 03 lipiec 2009 - 22:11

Claas Senator i Mercator 70 oraz Messidor Claas i bizon to jak dzień do nocy. Mercatora trzeba porównywać co do wydajności z rekordem. Ale czym się różni Claas Messidor od mercatora? Mi się zdaję że tylko nazwą. Ale mogę się mylić bo porównując mercatora z Messidorem z aukcji to zewnętrznych różnic nie widzę. Być może diabeł tkwi w szczegółach :D
Moje posty wyrażają moje zdanie i jeśli ktoś się z nimi nie zgadza to jego problem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#19 Share pawel929

pawel929

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 09 lipiec 2009 - 11:41

Claas Senator i Mercator 70 oraz Messidor ja posiadam claasa messidora :Q katologowo jest to goly klas mercator. do tego wniosku doszli ludzie gaski w sklepie kolo krakowa. roznia sie przedewszystkim modelami siłownikow. i jakies juz drobne rzeczy a reszta to to samo co mercator 70. jak nrazie nie bylo z nim powrznych problemow :D (odpukac)