bobekmariusz

claas rollant 255 roto cut

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

chciałbym wiedzieć ile km do niej potrzeba zakładając że będzie pracować z włączonymi nożami w sianokiszonce łąki bez górek, oraz chciałbym wiedzieć jakie są wasze opinie na temat owej prasy z góry dzięki za udział w dyskusji

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
korks    5

Po kilku latach używania claasa 250 RC mogę stwierdzić że to dobra prasa, a co do mocy to tak 120KM jak no moje oko to minimum. Fakt że ciągałem ja na początku zetorem 11441 ale ciagnik mocno dostawał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vektor    9

Ja mam 250 RC i ciągnę JD 96km / 6 cylindrów ale robię bez noży i nie ma aż tak ciężko z nożami nie próbowałem.


:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

może powiecie coś na temat docisku w tej prasie ,czy nie otwiera sie lekko klapa przy dobijaniu oraz jaka jest różnica pomiędzy claas 250 roto cut a 255 roto cut czy tylko ze w 250 są zamki zamiast docisku i ile km potrzeba do 250roto cut

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deutz611    0

Także przyłączam się do pytania o zapotrzebowanie mocy, jak również siłę zgniotu. Dostałem informacje od byłego użytkownika tej prasy z AF iż owa maszyna lubi otwierać tylną klapę i za bardzo nic z tym nie można zrobić. Z drugiej strony posiada regulacje ciśnienia, ale to nie zawsze spełnia poprawnie swojego zadania. Również panel sterujący w tej prasie jest dość awaryjny (często problem ze stykami). To usłyszałem i chciałbym zweryfikować tą informacje, czy jest prawdziwa???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukassz19    0

Witam może wiecie już coś na temat klapy czy się nie uchyla i czy są zamki i jaka jest różnica między 250 a 255?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A czy to nie jest tak przypadkiem że w obu prasach w standardzie cofanie rotora jest mechaniczne, a hydrauliczne w opcji? Na pewno w 255 masz w standardzie kółka skrętne w podbieraku, a w 250 jako opcja. W 255 są mocniejsze łożyska w standardzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroks0505    0

Odświeżę trochę temat i zapytam. Przymierzam się do zakupu prasy Claas Rollant 255rc z owijarką. Czy ktoś z Was ma doświadczenie w pracy z nią? Jak się sprawuje? Jakie są z nią najczęstsze problemy itp.? Za wszelkie odpowiedzi i podpowiedzi serdeczne dzięki  z góry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Generalnie uważam że to udana konstrukcja która się sprawdza w prasowaniu zwłaszcza sianokiszonek. Co do problemów jeśli nie jest nadmiernie wyeksploatowana i zadbana to co najwyżej łożysko gdzieś może polecieć.  

  • Like 1

„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj