Zaloguj się, aby obserwować  
michal1993

Troll

Polecane posty

michal1993    461

Kupiłem używanego trolla i w związku z tym mam pytanie: czym może być spowodowane niedomykanie wideł przy załadunku obornika? Wiem że na forum jest już taki temat ale "triki" w nim zawarte u mnie nie działają. Wymieniłem uszczelniacze na siłowniku, filtr oleju, zamieniam sekcjami i nic nawet małej kupki obornika nie jest w stanie ścisnąć. Dodam jeszcze, że pompa ma 3 lata, kupiona była jako nowa, producent Tuchola. Czekam i z góry dziękuje za odpowiedzi


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    461

No YT nie mam, więc wolałbym, żebyś mi coś tu napisał.


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

Mam to samo Ah te trolle to to nic porządnego sprzedam z pocałowaniem ręki wyremontowany... Ale kto to kupi..


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robigal    0

Nie domyka Ci wideł bo siłownik nie wysuwa się do końca? czy siłownik jest wysunięty do końca a widły są nie domknięte?

Troll ma dwie pozycje mocowania wideł, jeżeli masz je zamocowane na dolne otwory to powinny się domykać.

Sprawdź jeszcze zawór ciśnieniowy może pod niego coś podeszło.

 

Posiadam Trolla od nowości ma 15 lat i z hydrauliką nie ma żadnych problemów, chodzi szybko, nie wymaga dużego ciągnika, bez problemu współpracuje z C330.

Wada to słaba konstrukcja ramy, potrafi pękać, ale po wzmocnieniu dalej będzie pracował przez wiele lat.

Za te pieniądze bardzo dobry sprzęt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodi    520

Ale na pusto ci się do końca domyka?? Jeśli tak to sworzeń łączący ramiona łap masz wydarty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

A mi domknie ale jak wszystko z wideł spadnie inaczej nie :D Cały chwytak miałem u tokarza zero luzów


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ignas5340    0

Ja swojego mam juz 8 lat i dla mnie to jest wariat! :D nie zamieniłbym sie za cyklopa bo dla mnie to muły, za wolne. Nie miałem zadnej awarii oprucz przewodu który strzelił jak zaczepiłem go do zetora i ładowałem obornik. Nowego ojciec kupił za 8200zł. Było warto!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    461

On na pusto domyka, tylko przy niewielkiej ilości obornika już nie daje rady, zostaje ok 20 cm luzu. Po prostu jak dostanie minimalne obciążenie to domyka do pewnego momentu a przy rozdzielaczu czuć jakby siłownik się skończył. Jak podniesiony, jakimś cudem, obornik wypadnie, to wtedy się samoczynnie domykają. Te luzy sprawdzę, a widły mam przykręcone na te górne otwory. Wczoraj kombinowałem wszystkie węże przeczyściłem i nic. Ale mówię przełożę mu szypy, a tu miłe zaskoczenie, bo je jakimś cudem domykał i pozwoliło mi to na pracę. Dodam,że do jednej strony szypy, na dłuższym boku są dospawane oczka, które powodują, że się trochę mniej otwierają a bardziej zamykają.


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodi    520

Jak sprawdzisz sworzeń to napisz. Ja mam tak już wytarty że nie da rady go wybić. Zapiekł się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
duszekl    4

No YT nie mam, więc wolałbym, żebyś mi coś tu napisał.

może masz na inne otwory widły zamontowane lub masz otwory na siłowniku wyjebane tam gdzie się go zakłada i ci tez moze nie domykać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    461

Ten sworzeń wczoraj oglądałem i śladów zużycia nie zauważyłem, bynajmniej tam gdzie mogłem zobaczyć, ponieważ on teraz stoi oparty szypami o ziemię, nie wiem jak tam ten sworzeń w tej ramie chwytaka, ale z wierzchu wygląda dobrze, otwory w siłowniku mają małe luzy na bolcu


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez piotreksz231
      Witam mam takie pytanie, otóż wymieniam uszczelniacze w obu siłownikach obrotu w cyklopie t 214 i zastanawia mnie czy po złożeniu siłowników i zamontowaniu na miejsce trzeba je jakoś odpowietrzać, chodzi mi głównie o to połączenie z tyłu które łączy oba siłowniki stalową rurką jeden z drugim, bo tak na mój rozum to nie ma tam się skąd wziąć olej bo nie ma połączenia z rozdzielaczami.
       
      Dziękuje z góry za odpowiedź.
    • Przez hos
      Witam wszystkich serdecznie.
      Poszukuje instrukcji obsługi Trolla T-274. Może ktoś takową posiada, może nawet w wersji elektronicznej 🤪?
      Z góry dzięki za pomoc.
    • Przez Bonex157
      Pacjent cyklop t214
      Uruchamiany w obecnej temperaturze cyklop dosłownie nie podnosi nawet na obrotach, obrót i łapy płynnie działają. Dopiero po 5-10 min zaczyna działać sekcja od ramion po wciśnięciu równoczesnie obrotu i podnoszenia siłownik się wysuwa, bez obrotu muł. Dzielnik strumienia uszczelniony został. Zazwyczaj pracował latem więc nie było problemu. 
      Poszukuję ramienia chwytaka do cyklopa
    • Przez mariusz031992
      Witam serdecznie. Chciałbym zbudować łyżkę podsiębierną do ładowacza troll. Niestety brak mi wizji wymiarów samej łyżki jak i mocowań czy też tej "przekładni" pod siłownik. Macie może jakieś rysunki techniczne (nawet i odręczne) czy też  może podacie wymiary wszystkich elementów? https://www.youtube.com/embed/ZOfuYrYxVJI 
    • Przez rolnikgospodarny95
      Chciałbym pomalować ładowacz jakie farby wybrać popielaty i pomarańczowy mam do wybrania ale nie wiem jak oryginalnie z odcieniami RAL było 


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj