Skocz do zawartości

Zdjęcie

dopłaty

10 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Sakuratorek

Sakuratorek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 06 wrzesień 2010 - 21:49

dopłaty Witam Wszystkich.
Jeśli był taki temat to przepraszam ale jest ich dużo a jak brak czasu to trudno przeglądnąć wszystko. Obecnie posiadam 6ha ziemi, klasa 3,4,5. I moje pytanie: czy istnieje szansa dostania dofinansowania na zakup jakiegoś sprzętu, ziemi lub czegokolwiek. Tylko jest jedna trudność, nie posiadam wykształcenia rolniczego. a KRUS płace dopiero od 6 miesięcy. Ziemie przepisali na mnie rodzice, a chętnych żeby to wydzierżawić brak(Podkarpacie). I postanowiłem coś sam z tym robić. jeśli znacie jakieś możliwości to chętnie poczytam.

p.s. areał bez większego problemu mógł by dojść do 15-20ha(dzierżawa)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
dopłaty Dzisiaj, 12:20
  •  

#2 Share mierzwik20

mierzwik20

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 06 wrzesień 2010 - 21:55

dopłaty Kolego na taki areał to bedzie ci cięszko cokolwiek dostać oprócz obszarówki. I jak się nie myle to na sprzęt dzierżawa sie nie liczy tylko własność musisz mieć i przy okazji osiągnąć 4 ESU. A może byś sie załapał na "Młodego rolnika". A dokładniej to z jakiego rejonu Podkarpacia jestes??

#3 Share Farmtrac685DT

Farmtrac685DT

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 225 postów

Napisany 07 wrzesień 2010 - 08:28

dopłaty a nie masz mozliwości uzupełnienia wykształcenia? na uzupełnienie masz trzy lata jeśli byś chciał wziąć kase na młodego rolnika

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share Marcin 80

Marcin 80

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 322 postów

Napisany 07 wrzesień 2010 - 08:32

dopłaty

Kolego na taki areał to bedzie ci cięszko cokolwiek dostać oprócz obszarówki. I jak się nie myle to na sprzęt dzierżawa sie nie liczy tylko własność musisz mieć i przy okazji osiągnąć 4 ESU. A może byś sie załapał na "Młodego rolnika". A dokładniej to z jakiego rejonu Podkarpacia jestes??

jak już ma na siebie ziemię to nici z premii na młodego rolnika jedynie kredyt z linii MR

#5 Share Sakuratorek

Sakuratorek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 07 wrzesień 2010 - 18:38

dopłaty

Kolego na taki areał to bedzie ci cięszko cokolwiek dostać oprócz obszarówki. I jak się nie myle to na sprzęt dzierżawa sie nie liczy tylko własność musisz mieć i przy okazji osiągnąć 4 ESU. A może byś sie załapał na "Młodego rolnika". A dokładniej to z jakiego rejonu Podkarpacia jestes??

Dokładniej z pow. krośnieńskiego. ziemie mam na siebie od 6 mies i wtedy dopiero zacząłem płacić KRUS. Mam możliwość uzupełnić wykształcenie ale to by był tylko kurs przygotowujący do prowadzenia działalności agroturystycznej.Ale taki kurs zapewne się nie łapie do premii Na studia niestety nie mogę sobie pozwolić.

#6 Share Wacek21

Wacek21

Farmer ze śląska

• Members
  • PipPipPip
  • 1845 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Disco Polo :D

Napisany 07 wrzesień 2010 - 18:49

dopłaty

jak już ma na siebie ziemię to nici z premii na młodego rolnika jedynie kredyt z linii MR

Zalezy jak dlugo ja ma, jesli nie dluzej niz chyba 16 miesiecy to moze jeszcze startowac, ale głowy nie dam, ze nabory jeszcze trwają na podkarpaciu...
Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share mierzwik20

mierzwik20

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 08 wrzesień 2010 - 11:59

dopłaty Nabory na młodego rolnika jeszcze trwają na Podkarpaciu. Dopiero jest 80% procent złożonych wniosków. Najlepiej jak podskoczysz do ODR-u w twojej okolicy i zapytasz co i jak to ci powiedzą czy się łapiesz czy nie. Aha tylko nie zapomnij że po trzech latach od otrzymania kasy na młodego musisz mieć na własność średnią krajową. Tak że się zastanów czy dasz rady tyle ziemi kupić.

#8 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9691 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 08 wrzesień 2010 - 12:55

dopłaty z tym ze z 6ha cięzko będzie przekroczyć 4ESU, u mnie z 30ha było 9, no chyba ze będzie dużo jarzyn albo zwierzaków

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

#9 Share Marcin 80

Marcin 80

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 322 postów

Napisany 08 wrzesień 2010 - 18:44

dopłaty

Zalezy jak dlugo ja ma, jesli nie dluzej niz chyba 16 miesiecy to moze jeszcze startowac, ale głowy nie dam, ze nabory jeszcze trwają na podkarpaciu...

Nie prawda pracuję w tym zawodzie to troszkę wiem i tak : może składać wniosek jeśli nie ma nic na siebie ani ziemi ani zwierzaka lub ma je w posiadaniu poniżej 12 miesięcy ale dostał je w drodze spadku i w trakcie nieprzerwanej nauki !!!

#10 Share lukas21

lukas21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisany 08 wrzesień 2010 - 22:21

dopłaty chyba coś źle piszesz bo z tego co wiem to jeżeli ktoś nabył posiadłośc w drodze spadku np. 10 lat temu i cały czas się uczy to pszysługuje mu prawo złożenia wniosku
Trend is your friend

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Marcin 80

Marcin 80

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 322 postów