Zaloguj się, aby obserwować  
nikos

zetor 8145 czy ursus 914????

Polecane posty

nikos    0

witam. chciałbym zebyście mi pomogli w wyborze nowego traktorka do gospdarstwa. ?? dzieki z góry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    885

Ja byłbym za ursusem, tego zetorka nie widziałem, nie użytkowałem, ale ponoć mają lepszą kabine. Takich wielkich róźnic między nimi nie ma, jednak postawiłbym na Ursusa. Za 30 tys. masz pięknego po kapitalce. Jeszcze idealny do tura jest :( pozdrawiam


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chota    12

ja bym wzią zetora


URSUS-Moc i Potęga
IHC-Jeszcze więcej mocy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pavel    12

taki temat jest już chyba gdzieś w dziele ursusa lub zetora gdzie porównywano modele 914, 8045, 8145...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankowski17    2

krótko i na temat - ZETOR :(


16 biegów, 500 koni, 40 ton za sobą... To jest to... SCANIA
MAN TGA 41,440 8x6 tym teraz pomykam

POZDROWIONKA DLA CAŁEGO AGRO FOTO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zts    41

Te ciągniki technicznie są identyczne więc lepiej brać takiego który jest w lepszym stanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arni    1

Ja bym brał zetorka, bo komfort jest większy :(


17 lutego 2007r - 17 lutego 2012 pięć lata na af!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
versus    27

Co do komfortu to jak się trafi, są ursusy z komfortem(może rzadziej niż zetory ale są)i są zetory bez komfortu. Te ciągniki są identycznie także ja bym patrzył na stan techniczny a nie na znaczek na masce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Luzak    2

Dokladnie zetor jest tyl :( ko lepszy pod wzgledem komfortu reszta jest prawie identyczna ale osobiscie polecam zetorka:)


Parę filmików z prac polowych :P
www.youtube.com/watch?v=v8ctm9sS6mc
www.youtube.com/watch?v=dyW2Ma50hzQ&feature=channel
www.youtube.com/watch?v=e8iXeg_fEq4&feature=channel
www.youtube.com/watch?v=RRW_jc-ZUdw&feature=channel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kraker    2

zetor ma lepszy komfort, a jeśli brać ten model to najlepiej te po 90r bo miały już orbitrol :(


MF & Zetor siłą naszej gospodarki

Wszystkie moje materiały chronione prawem autorskim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zts    41

ja tam wole ursusa, komfort taki sam a nawet lepszy bo drzwi otwierane są na tył. A że tam nie ma spryskiwacza szyb to mi nie przeszkadza :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

posłuchaj rad i wez tego co będzie w lepszym stanie.

mialem c385 i teraz mam 10145 czyli obie czworki.

roznica w kabinie jest niewielka bo drzwi się otwierają inaczej i masz inaczej tylne okno (sama szyba) no i ten gruby dach.

reszta - mechanika jest prawie taka sama - mozesz trafic na inne zwolnice - obudowy , rozne zaczepy dolne jak i górne ale wszystko jest do dostania.

 

a i nie sugeruj się tym ze ktos sprzedając ciągnik mowi ze ma dodatkowy siłownik do podnosnika bo to koszt 240-300zl lub komplet obciążników. wazniejsza skrzynia biegów w dobrym stanie/wom i przedni napęd.

 

a i przy skrzyniach biegów - sprawdzilem ze w zetorku jakos lepiej mi wchodza biegi. gadalem z kilkoma osobami + ktos na forum pisal ze to prawda choc nie wiem jak to moze byc gdyz jest to ta sama skrzynia, ten sam blok i te same bebechy - jedyne co się rózniło to to ze w zetorku jest czujnik aby nie uruchamiac go na biegu.

 

na przyszlosc polecam przeglądac stare posty lub uzyć wyszukiwarki bo sporo rzeczy bylo szczegolnie przy pozniejszym doborze maszyn do takiego ciągnika.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13
jedyne co się rózniło to to ze w zetorku jest czujnik aby nie uruchamiac go na biegu.

W U912 też jest taki czujnik, tylko mi padł i teraz da sie go odpalić na biegu :( Pewnie C-385 jeszcze go nie miało...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
versus    27

Mój kuzyn też ma taki czujnik w 914. I na biegu nie ma szans aby zapalić. Musi być luz i sprzęgło do końca wcisnięte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

obydwa te ciągniki to ta sama konstrukcja - osobiście wybrał bym zetorka bo rzeczywiscie komfort w kabinie jest lepszy a poza tym to nie ma znaczących róznic - no chyba ze to w która stronę otwierają się drzwi i szerokość błotników ma dla ciebie znaczenie :(


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

a ja bym wybrał zetorka tylko wtedy, kiedy byłby w lepszym stanie technicznym od upatrzonej 914 :(


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtus    2

Jeśli miałby to być używany traktor to patrzyłbym raczej na stan techniczny obydwu maszyn.Mój znajomy kupił jakiś czas temu używanego 914 w bardzo dobrym stanie,ciekawe jest to,że ma szybką skrzynie pięciobiegową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13
w bardzo dobrym stanie,ciekawe jest to,że ma szybką skrzynie pięciobiegową.

A to naprawde ciekawe... Wie ktoś coś więcej o takiej skrzyni? To też taka na dwie wajchy po obu stronach? Ma synchronizację?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zts    41

Nie spotkałem się jeszcze ze skrzynią 5 biegową, chyba że doliczyć do takiej można która widziałem w 914 turbo z Holandii a miała dwa półbiegi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13
914 turbo

Nurtujących pytań ciąg dalszy... :P

Był wogóle 914 turbo? A nie 1014? Jeśli tak to czym sie oba różniły?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chota    12

chyba byl bo spotkałem się z ogloszeniami 914 z TURBO


URSUS-Moc i Potęga
IHC-Jeszcze więcej mocy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13
chyba byl bo spotkałem się z ogloszeniami 914 z TURBO

Może uturbione rzemieślniczo? No są jakies w ogłoszeniach. Ursus 4-Turbo to przecierz 1014 :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xsc    56

uturbione- fajne slowo :P


Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

spieralbym się z tym 914 z turbo.

to co wyjezdzalo na polski rynek bylo albo 914 albo 1014 (to mialo turbo).

ale jak juz gdzies pisalem bylo tzw "male turbo" tylko naprawdę nie pamiętam czy do czworki czy do szóstki ale jak nie patrzyl szly te ciągniki za granicę.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Krzyszt0f
      Witam, doradźcie jakiej mocy ciągnik wybrać na ok 45/50ha myślę nad MF 7s155 albo 7s180 (tylko mf wchodzi w grę) 7s180 przemawia na przyszłość tym że mogę go podnieś do 210km a chyba 7s 155 nie da rady do 200km podkręcić? 
      W przyszłości myślę kupić bezorkowiec, albo jakiś dłutowiec i zastanawiam się nad mocą ciągnika? 
      ziemie w 95% piaski 
      doradzicie coś? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
    • Przez c308
      Witam doszło mi do moich 8 ha 10 ha do obróbki chiałbym kupić nowy porządny traktor w przedziale mocy 70_110 km co proponujecie.Zastanawiam sie nad Tureckim hattatem 398 kolega ma,Jakims lovolem oraz Arbosem napiszcie co polecacie najbardziej,Ciągał by prase,pług cztery skiby,agregat 3 m,przyczepe 5 t.
    • Przez upadłymtz
      Witam. Stoję przed wyborem ciągnika ok.90 koni. Oglądałem wyżej wymienione modele i nie wiem na co się zdecydować.
      W Case skrzynia 12x12 rewers mechaniczny i podnośnik mechaniczny. W New Holland tak samo. Zetor dużo lepiej wyposażony, ale trochę się boję bo ostatnio różne opinie o nim chodzą. Zetor z 2021 roku, jeszcze bez ad blue. Użytkuje ktoś z was takie ciągniki? Jak z awaryjnością?  Z góry dzięki za pomoc. 
    • Przez damianos95
      Witam proszę o podpowiedź co wybrać lepiej renowke 103.54 czy case cs94 renowka full mechaniczny ciągnik czy case skrzynia mechaniczna nie wiem czy jest polbieg jedynie ma ehr i silnik sisu
      Co będzie lepsze na ponad 20ha praca z turem orka agregat itd co będzie tańsze w naprawie dostępność części czy ogólna awaryjnosc tych ciągników 
      Cena dość zblizona jednak 10 lat różnicy między nimi 
      Jakie opinie o silniku sisu jak spalanie awaryjnosc czy części i jeszcze do znawców tematu jakie tam są tuleje ?
      Ogólnie co byście wybrali i dlaczego 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj