Skocz do zawartości

Zdjęcie

Problem z maciorą

17 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Patrick345

Patrick345

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 390 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja,

Napisany 06 wrzesień 2010 - 18:03

Problem z maciorą Mam problem z maciorą przed wyproszeniem pod jednym z sutków pojawiła się jej taka "kulka" twarda wielkości piłki do tenisa. Po odsadzeniu nadal to ma. To już nie pierwszy przypadek u mnie bo wcześniejsze lochy też to miały ale potem im mijało lecz teraz mnie to zainteresowało co to może być. :)
Ursus C-330M każdemu go potrzeba :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Problem z maciorą Dzisiaj, 15:14
  •  

#2 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 06 wrzesień 2010 - 20:01

Problem z maciorą Pewnie jakiś guzek albo zapalenie się pojawiło :/ też czasami u mnie tak jest z maciorami. Kiedyś smarowałem takie rzeczy środkiem przeznaczonym do wymion krów też na zapalenia (nie pamiętam nazwy) zawsze coś tam pomagało.

#3 Share Kris5

Kris5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 170 postów
  • Zainteresowania:Sport, Rolnictwo

Napisany 06 styczeń 2012 - 18:57

Problem z maciorą Nie chciałem zakładać nowegon tematu to piszę tutaj Właśnie przed chwilką zaczeła się prosić pierwszy raz locha i jest strasznie nerwowa nie da się dotknąc nie wspominając o prosiętach może znacie jakieś rady żeby można było do niej jakoś "przystąpić"?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share przemrolnik

przemrolnik

WETERAN

• V.I.P.
  • rank
  • 1162 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, AgroFoto.pl

Napisany 06 styczeń 2012 - 19:20

Problem z maciorą podaj jej zastrzyk na uspokojenie, 2mm w strzykawke i maciora jak by spała. Dodany obrazek Zapytaj weterynarza, teraz nazwy nie pamiętam, jutro pójdę sprawdze to dopisze
Spokojna, napewno da się dotknąć, powolna.. Ja daje jej to na czas porodu, ale to zależy czy jest agresywna.

#5 Share Kris5

Kris5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 170 postów
  • Zainteresowania:Sport, Rolnictwo

Napisany 06 styczeń 2012 - 19:29

Problem z maciorą chyba trzeba bedzie tak zrobić bo jeszcze chwila i klatkę rozniesie po całej chlewni

#6 Share andrzej261082

andrzej261082

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 316 postów

Napisany 06 styczeń 2012 - 21:19

Problem z maciorą Kiedyś dawałem Trankwiline tylko lekarz jak mi sprzedawał to mówił żeby nie stosować na zdenerwowaną żonę :lol:

#7 Share blacha

blacha

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 328 postów
  • Zainteresowania:Hobbystycznie weterynaria i różne tematy związane i spokrewnione z trzodą chlewną

Napisany 06 styczeń 2012 - 21:35

Problem z maciorą Leki uspokajające raczej sobie odpuść, bo to chyba trochę zbyt drastyczne(jak byś się już uparł to jest np. Stresnil). Najlepiej to do kojca wrzuć jej trochę świeżej słomy(jeśli masz taką możliwość) i wyjdź na jakiś czas z kojca, a najlepiej z chlewni, możesz jej podać też oksytocynę - hormon, pobudza instynkty macierzyńskie, z reguły to uspokaja takie lochy. Jest też opcja w postaci Nervosolu do wody, jak mi ktoś kiedyś powiedział, ale niestety nie sprecyzował ile.

Tak na koniec, tę lochę przegnałeś do kojca porodowego(jarzmowego jeśli dobrze myślę), na kilka dni przed porodem? Jeśli tak to czasami jedynym rozwiązaniem może być umieszczenie jej przynajmniej na kilka dni w kojcu swobodnym tzn. otwarty, bez klatki porodowej.
Pomogę tyle co mogę - dalej się zobaczy

#8 Share MariuszT

MariuszT

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 213 postów

Napisany 23 kwiecień 2012 - 18:14

Problem z maciorą A co to może być, gdy maciora leży cały dzień, nie je. Około 2 tygodnie przed wyproszeniem.
Jeżeli pomogłem kliknij zieloną strzałkę.

#9 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 23 kwiecień 2012 - 18:21

Problem z maciorą a jaką ma temperaturę??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share MariuszT

MariuszT

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 213 postów

Napisany 23 kwiecień 2012 - 18:53

Problem z maciorą Nie ma gorączki, temperatura prawidłowa.

#11 Share blacha

blacha

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 328 postów
  • Zainteresowania:Hobbystycznie weterynaria i różne tematy związane i spokrewnione z trzodą chlewną

Napisany 23 kwiecień 2012 - 19:25

Problem z maciorą Jak długo już maciora nie je i jest taka apatyczna?(to tylko dziś/ wczoraj czy już od kilku dni) Czy za maciorą leży wydalony stolec? Do kojca porodowego kiedy ją przegoniłeś?(lub czy była narażona ostatnio na stres, urazy) Czy w okolicach ujścia pochwy lub na gruczołach sutkowych zbiera się może wydzielina? No najważniejsze pytanie - czy maciora pije?

Edytowany przez blacha, 23 kwiecień 2012 - 19:27.

#12 Share MariuszT

MariuszT

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 213 postów

Napisany 23 kwiecień 2012 - 19:32

Problem z maciorą Już od kilku dni. Podczas karmienia wstanie, zobaczy co jest w korycie chwilę pochodzi i położy się znowu.

#13 Share blacha

blacha

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 328 postów

Napisany 23 kwiecień 2012 - 20:11

Problem z maciorą No, a co ze stolcem i zaspokajaniem pragnienia? Co z ewentualnym narażeniem na urazy?

#14 Share MariuszT

MariuszT

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 213 postów

Napisany 24 kwiecień 2012 - 20:00

Problem z maciorą Nie było żadnych urazów, niekiedy napije się ( znikome ilości) podczas karmieni, stolca nie widziałem.

#15 Share blacha

blacha

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 328 postów

Napisany 24 kwiecień 2012 - 20:13

Problem z maciorą Poić ją i jeszcze raz poić, a jak stolca nie ma bądź są takie małe zeschnięte czarne bobki to można spróbować zrobić lewatywę(w tak wysokiej ciąży to myślę, że jedyne ryzyko to to że poród odbędzie się wcześniej) - do lewatywy proponowałbym jednak letnią wodę z olejem roślinnym i solą kamienną(sól zmniejsza wchłanianie wody z jelita) - rób ją codziennie(i kilka razy dziennie) i codziennie podsypuj jej choć trochę paszy, jeśli odda stolec to będzie dobrze(bo nawet jeśli już kilka dni nie je to w jelita na pewno się nie oczyściły całkowicie)

#16 Share MariuszT

MariuszT

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 213 postów

Napisany 24 kwiecień 2012 - 20:22

Problem z maciorą A od czego może to być spowodowane?

#17 Share blacha

blacha

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 328 postów

Napisany 24 kwiecień 2012 - 20:29

Problem z maciorą Przyczyn może być wiele, to dość wysoka ciąża więc same płody uciskają na jelita, sama praca jelit też ulega zmianie, locha w tym okresie dość podatna jest na jakość pożywienia i jego skład, co przy bardzo intensywnym żywieniu i słabemu dostępowi do wody np. z powodu małego przepływu w poidle/smoczku rzadko bo rzadko ale może prowadzić do zaparć, bolesnych wzdęć itd, przynajmniej tak przypuszczam, że w tym jest problem i nazywa się zatwardzenie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#18 Share MariuszT

MariuszT

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 213 postów

Napisany 24 kwiecień 2012 - 20:40

Problem z maciorą Aha. Wielkie dzięki