Skocz do zawartości

Zdjęcie

agrofarm 410,pompowtryski

11 odpowiedzi na ten temat

#1 Share maniol913

maniol913

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 05 wrzesień 2010 - 19:10

agrofarm 410,pompowtryski Witam.Moje pytanie dotyczy modelu agrofarm 410,zamierzam w niedługim czasie sprawić sobie nowego 85km z skrzynią biegów 4+3pólbiegi pod obciążeniem załanczane. Jestem już od dłuższego czasu posiadaczem DX 6.05 105km jestem bardzo zadowolony,ale powracając do mojego dylematu no więc te nowe silniki są na pompowtryskach czy ktoś z was eksplatuje takie silniki bo słyszałem że są te pompo wtryski bardzo czułe na paliwo czy to prawda ,bo powiem szczerze że tylko tego się obawiam .Proszę o szczere odpowiedzi .Pozdrawiam .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
agrofarm 410,pompowtryski Dzisiaj, 22:09
  •  

#2 Share DF24

DF24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 208 postów

Napisany 05 wrzesień 2010 - 19:21

agrofarm 410,pompowtryski o pompowtryski niemasz co sie bac predzej filtr paliwa szlak trafi sam posiadam agrotrona 128 z 2004r i jest na pompowtryskach i nic sie z nimi nie dzieje B) jak bedziesz lał mu czyste paliwo to niemasz co sie martwic B)

Małorolny jestem. (106ha)

#3 Share rafalkom555

rafalkom555

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1483 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja itp.

Napisany 05 wrzesień 2010 - 19:42

agrofarm 410,pompowtryski z półbiegami to wersja GS? ile ta wersja kosztuje? w jeszcze numeracji 85 było 12tysi

#4 Share mariusz(ZDUN)

mariusz(ZDUN)

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1050 postów

Napisany 05 wrzesień 2010 - 20:48

agrofarm 410,pompowtryski to nie są pompo wtryski po pierwsze i zapraszam do lektury co to jest pompowtrysk tu są pojedyncze pompy tłoczkowe napędzane z wałka rozrządu podające paliwo na wtryski to się trochę różni od pompo wtrysku robiłem coś takiego właśnie w tamtym roku i pompy po regeneracji przez Boscha przy oddaniu starych to koszt coś koło 800zł z sztukę ale nie jest to zbyt wrażliwy element oczywiście nie ma zeczy nie zniszczalnych jak będziesz lał gó...o to i gó...o będziesz jeżdził wszystkim
Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

#5 Share groszek

groszek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów

Napisany 06 wrzesień 2010 - 04:18

agrofarm 410,pompowtryski niemasz sie co bać o pompowtryski, są tak samo wrazliwe na paliwo jak zwykła pompa, czyli lać w miare czyste i ogień, znam osoby które na pompowtryskach w ciągniku jeździły na paliwie o lekkim czerwonym zabarwieniu B) i nic sie niedziało dalej śmigają

#6 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 06 wrzesień 2010 - 06:24

agrofarm 410,pompowtryski podobno w pierwszym okresie exploatacji należy wybitnei dbać o paliwo a potem jak się już wszystko dotrze to nie ma bacia, filtry paliwowe są bardzo dokładne, na zimę to tylko paliwa werwa/dynamic nic się nie dzieje, prędzej pompki podające padają niż same pompowtryski, od znajomego mechanika wiem ze jak ktoś jeździ na jakimś badziewie, albo się trafi kiepskie paliwo i przyheblują się te pompowtryski to ciężej chodzą i wyrabia się szybko wałek rozrządu, ale to było kilka kilkanaście lat temu, myślę że od tamtego czasu jakość paliwa na cpn-ach znacząco się poprawiła chociaż nigdy nic nie wiadomo B)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share maniol913

maniol913

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 06 wrzesień 2010 - 14:00

agrofarm 410,pompowtryski za tą wersję 410 gs w Tupadłach koło Inowrocławia chcą 177 tyś z klimą i szyberdachem,z bocznym siedzeniem.A jak z zużyciem paliwa ,czy nadal są ekonomiczne.

#8 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 06 wrzesień 2010 - 14:39

agrofarm 410,pompowtryski brutto czy netto? są ekonomiczne euro 2 euro 3 nie mam pojęcia ale raczej oszczędne ciągniki B)

#9 Share rafalkom555

rafalkom555

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1483 postów

Napisany 06 wrzesień 2010 - 15:38

agrofarm 410,pompowtryski brutto, odliczając jakieś np.12tys za wersje gs z 7-8tys za klime to jest prawie 160tys, takie są ceny. Te df to nie sa aż takie drogie, np. agrotron o takiej samej mocy(agrofarm 420 lub 430) to juz jakieś 30-40tys więcej, tak mi koleś na targach gadał B)

#10 Share maniol913

maniol913

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 06 wrzesień 2010 - 17:59

agrofarm 410,pompowtryski Tak to cena brutto.Może rozwarzyć zakup john-a R,on ma 87km,z tym samym wypasem jest 3tyś. droższy od Agrofarma 410.Wiem bo mój szwagier kupił kilka dni demu.Co wy na to jak mówicie która marka waszym zdaniem jest lepsza.

#11 Share rafalkom555

rafalkom555

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1483 postów

Napisany 06 wrzesień 2010 - 18:21

agrofarm 410,pompowtryski no niby na stare deutz nikt nie narzeka, a na te nowe to nie wiem, JD tez dobre są :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#12 Share radzikus

radzikus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 254 postów
  • Zainteresowania:Honda Civic "UFO" :)

Napisany 07 wrzesień 2010 - 06:06

agrofarm 410,pompowtryski Trochę nie bardzo jak jest porównywać DF 410 agrofarma do JD 5080R gdzie w tym drugim (wersja comfort) właściwie masz wszystko z mocniejsza pompą hydrauliki, podnośnikiem, oraz wyposażeniem standardowym jak chociażby klima. No i to czego DF nie ma to EHR (no chyba, że kupisz wersje profiline za ponad 200tys brutto).
C-330,C-360 3P,JCB 530/70 Super Agri, DF Agrotron

Dodaj odpowiedź