Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaki ciągnik wybrać do 76KM (nowy)

45 odpowiedzi na ten temat

#1 Share semos

semos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 954 postów

Napisany 05 wrzesień 2010 - 18:51

Jaki ciągnik wybrać do 76KM (nowy) Tak jak w temacie: MOC nie większa jak 76KM

Ciągnik ma posiadać przede wszystkim:
napęd 4x4;
pneumatykę;

będzie wykorzystywany w pracy w gospodarstwie specjalizującej się w produkcji krów mlecznych, czyli wszystkiego po trochę. Cena max 120 brutto.

Na dzień dzisiejszy rozważam takie marki jak: NH td5020; Ursus 5524; Farmer modele o mocy 66KM lub 76KM; Farmtrac 675 DT lub 80 4WD

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaki ciągnik wybrać do 76KM (nowy) Dzisiaj, 22:10
  •  

#2 Share look19

look19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 872 postów

Napisany 05 wrzesień 2010 - 19:14

Jaki ciągnik wybrać do 76KM (nowy) Za te pieniądze to da tylko te w wymienione ciągniki. Za 5tys brutto wyżej dałoby john deere'a 5070m lub lamborghini r2 60. Ja kierowałbym się jak największą masa ciągnika, mocą podnośnika i gabarytami. Z tych w wymienionych nh td5020 jest największy. W prawdzie ma mało biegów i silnik wielkości tego w c360, ale reszta jest ok. Farmtraca nie porównywałem, a farmer ma złe warunki gwarancji (w top agrar polska było opisane), a lamborghini r2 nadaje się raczej jako ciągnik pomocniczy, a nie główny. Podsumowując stawiałbym na new hollanda, bo jest największy, a co za tym idzie jak w przyszłości z biegiem czasu będziesz rozwijał gospodarstwo, to będzie stabilniejszy z ciężkimi maszynami.

Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

#3 Share semos

semos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 954 postów

Napisany 05 wrzesień 2010 - 19:21

Jaki ciągnik wybrać do 76KM (nowy) lamborghini r2 60 odpada ze względu na zbyt małą moc.

NH TD5020 ma moc 72KM wiec jest dużo większy od C-360.

A o co konkretnie chodzi w tej gwarancji Farmera, bo niestety nie mam dostępu do tej prasy.

A i jeszcze z tych co wymieniłem to największy pod względem wagi jest: Farmer F-7258 TE (76KM) = 3740kg; URSUS 5524 = 3525kg; NH TD5020 =3440kg

#4 Share rafalkom555

rafalkom555

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1483 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja itp.

Napisany 05 wrzesień 2010 - 19:26

Jaki ciągnik wybrać do 76KM (nowy) no nh to nawet nawet, sa 2 we wsi, ale maja strasznie opony waskie jak na 70km, ursus to nowość, farmer no nie wiem prosty ciagnik, farmtrac mało elektroniki tak jak i w innych modelach do wybory które dałeś, z tego co wiem to nh ma najmniejsza pojemność silnika, więc musi byc oszczedny B)

look19 co takie piszesz B) nh najwiekszy, chyba nie widziałeś go na zywo, nie jest taki duży, np. nh seriia T o mocy 72km nie wiem dokładnie ale około takiej mocy to jest duzo większa :)

#5 Share agro973

agro973

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 507 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze

Napisany 05 wrzesień 2010 - 19:30

Jaki ciągnik wybrać do 76KM (nowy) Ja bym wybrał Farmtrac'a 80 4WD, ja mam takiego od 3 lat i nie nażekam z agregatem pali 5 litrów, a w orce 6-7 litrów zależy od warunków. Jak się nie mylę to model 675DT rożni się tylko kabiną.

#6 Share semos

semos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 954 postów

Napisany 05 wrzesień 2010 - 19:54

Jaki ciągnik wybrać do 76KM (nowy) a orientuje się ktoś czy tego NH TD5020 z pneumatyką da się kupić za 110 tyś brutto??

#7 Share trq

trq

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 05 wrzesień 2010 - 20:08

Jaki ciągnik wybrać do 76KM (nowy) A może Zetor Proxima 65 lub 75 lub nawet 85 (tyle tylko że ten już ma 82KM).

#8 Share farmersNHtd95d

farmersNHtd95d

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 802 postów
  • Zainteresowania:Fan marki NH i ogólnie nowinki techniczne o maszynach rolniczych.

Napisany 05 wrzesień 2010 - 20:13

Jaki ciągnik wybrać do 76KM (nowy)

a orientuje się ktoś czy tego NH TD5020 z pneumatyką da się kupić za 110 tyś brutto??

Raczej tak to kwestia dilera i targowania się.

#9 Share wojoch7340

wojoch7340

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 261 postów

Napisany 05 wrzesień 2010 - 20:24

Jaki ciągnik wybrać do 76KM (nowy) ja proponuje zetora proxime 62km 72 km i 82km jest to ciężki traktor
zetor.pl strona o danych

#10 Share jakub16

jakub16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 432 postów
  • Zainteresowania:Nowoczesne ciągniki i maszyny rolnicze.

Napisany 05 wrzesień 2010 - 21:09

Jaki ciągnik wybrać do 76KM (nowy) Semos szkoda że nie masz 120k netto bo za 122 netto jest Kubota m 7040 74 konie w sam raz na główny ciągnik dla Ciebie B)
Już 5 lat na AF ;)
Pozdrawiam wszystkich

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Grzechu87

Grzechu87

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 06 wrzesień 2010 - 08:35

Jaki ciągnik wybrać do 76KM (nowy) Kolego odnośnie takiego ciągnika proponuję poważnie zastanowić się nad marką LANDINI jest tam taki model 5H 80 o mocy 74 KM na silniku wolnossącym ciągnik ciężki poważnie wykonany na perkinsie oryginalnym czyli tanie i dostępne części... i w cenie też się spokojnie zmieścisz a ciągnik z zupełnie innej półki... i przynajmniej na zwolnicach planetarnych i z mocną hydraulika nie jak NH.... Chyba najlepszy ciągnik do ładowacza z półki.... jak masz więcej pytań odnośnie takich ciągników To pisz maila
jarecki.grzegorz@wp.pl jestem z branży to chętnie pomogę.....

#12 Share look19

look19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 872 postów

Napisany 06 wrzesień 2010 - 09:07

Jaki ciągnik wybrać do 76KM (nowy) Ja porównywałem gabaryty ciągników z danych technicznych. Najdłuższy jest new holland. Co do zetorów są w podobnej cenie, gorzej wyposażone, mniejsza lista opcji, gorsze wykonanie i dość wysoka awaryjność (forterra)a o proximie nic mi nie wiadomo, bo u mnie jest ich mniej niż lamborghini i new hollandów.

Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

#13 Share semos

semos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 954 postów

Napisany 06 wrzesień 2010 - 11:31

Jaki ciągnik wybrać do 76KM (nowy) zetor raczej odpada - trzeba za wszystko dopłacać i wtedy cena wyjdzie penie tak samo jak NH - a to już zupełnie innna półka.

A co do Landini to marka zupełnie mi nie znana. A jaka jest cena tego LANDINI o mocy 74 KM??

Jeśli wiedział bym, że tego NH mozna kupić niżej 110 tyś brutto to raczej bym się zdecydował na niego a tak to mam zgryz.

#14 Share look19

look19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 872 postów

Napisany 06 wrzesień 2010 - 12:17

Jaki ciągnik wybrać do 76KM (nowy) A może taki new holland tylko tl 5030, bo ma 76km i jest lepszy od td5020/5030 i będzie w tej cenie co td, a ma podnośnik mocniejszy, większą masę itp. Ten model jest w ofercie na kraje spoza unnii chyba, ale w agromie można by się zapytać jak jest z dofinansowaniem.

A może taki new holland tylko tl 5030, bo ma 76km i jest lepszy od td5020/5030 i będzie w tej cenie co td, a ma podnośnik mocniejszy, większą masę itp. Ten model jest w ofercie na kraje spoza unii chyba, ale w Agromie można by się zapytać jak jest z dofinansowaniem.

#15 Share Masseyek6290

Masseyek6290

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 204 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze
    rolnictwo

Napisany 06 wrzesień 2010 - 12:42

Jaki ciągnik wybrać do 76KM (nowy) a myślałeś o Case jx 70 (72KM),niby to samo co NH TD 5020,ale według mnie to nie to samo,ciągnik mało pali,jest zwrotny,i z odpowiednim utargowaniem będziesz go miał napewno za jakieś ok 115 tyś z pneumatyką B)
Mocy dostarczają: -Massey Ferguson- & -Case- & -U-R-S-U-S-!!!

#16 Share NHTD5030

NHTD5030

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 170 postów

Napisany 06 wrzesień 2010 - 13:13

Jaki ciągnik wybrać do 76KM (nowy) nie czytałem c pisze u góry ale ja ci bym doradzał małą proxe bo slyszalem ze dobrze wypadła w testach i NH TD5020 dzięki pozdrawiam B)

#17 Share Pawell18

Pawell18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 316 postów

Napisany 06 wrzesień 2010 - 13:22

Jaki ciągnik wybrać do 76KM (nowy) JAk wyzej bierz Zetora 65 lub 75
A dlaczego wyłacznie do 76 koni???
Cały kłopot polega na tym, że głupcy są pewni siebie, a mądrzy pełni wątpliwości.

#18 Share look19

look19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 872 postów

Napisany 06 wrzesień 2010 - 13:49

Jaki ciągnik wybrać do 76KM (nowy) Zapewne Unia ogranicyła wielkość ciągnika. Wiem coś o tym. Co do case jx w nim moim zdaniem kolorystyka wnętrza jest znacznie ładniejsza niż w nh i jak za podobną cenę to wrto wziąć case, chociaż ten nh z mojego linku jest o wiele lepszy od serii td5000.

#19 Share semos

semos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 954 postów

Napisany 06 wrzesień 2010 - 14:02

Jaki ciągnik wybrać do 76KM (nowy) tutaj różnica w cenie będzie na pewno na korzyść NH? Ciekaw jestem tylko jak duża?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share mateuszrolnik1

mateuszrolnik1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 06 wrzesień 2010 - 14:08

Jaki ciągnik wybrać do 76KM (nowy) [cenzura]

Spam

Edytowany przez krolikNH, 22 wrzesień 2010 - 15:45.