Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaki ciągnik wybrać do 76KM (nowy)

45 odpowiedzi na ten temat

#21 Share undergrand

undergrand

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 06 wrzesień 2010 - 14:22

Jaki ciągnik wybrać do 76KM (nowy) Farmtrac słyszałem od mechanika gwarancyjnego że jak się trafi. Słyszałem też że w mojej okolicy mieli ten traktor i się rozsypał. Ja osobiście nie jestem za takimi składakami.
Myślę że warto by było się zastanowić nad Landini, często trafiają się stare, a więc firma długo funkcjonuje, i tak samo słyszałem że lepsze są od Lamborgini. A co do Lamborgini gościu w okolicy ma nowego i mówi że wir w baku, zmniejszali mu dawkę paliwa, ale i tak dalej pali lokomotywa...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaki ciągnik wybrać do 76KM (nowy) Dzisiaj, 01:27
  •  

#22 Share look19

look19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 872 postów

Napisany 06 wrzesień 2010 - 14:43

Jaki ciągnik wybrać do 76KM (nowy) T8 to ten mniejszy, a T9 to ten większy (przegubowy na wszystkich równych kołach).
EDIT: w moich stronach mówią co innego, że landini to badziewie, a lamborghini jest dobre. Z resztą więcej w Polsce jest lamborghini, a % na pewno jest więcej użytkowników zadowolonych z lamborghini niż z landini. Landini to kooperacja z mccormickiem, ten ostatni to szajs.

Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

#23 Share rafalkom555

rafalkom555

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1499 postów

Napisany 06 wrzesień 2010 - 15:42

Jaki ciągnik wybrać do 76KM (nowy) do case jx90 pneumatyka kosztowała 2lata temu albo 3,5tys lub 4,5tys, kolega brał B)

#24 Share semos

semos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 954 postów

Napisany 06 wrzesień 2010 - 20:02

Jaki ciągnik wybrać do 76KM (nowy) znalazłem ofertę na allegro na NH TD5020 bez pneumatyki 116850 zł brutto na oponach 12,4 R20 ; 14,9 R30

Ciekawe czy z pneumatyką diler go sprzeda za 110 tyś lub mniej.

#25 Share NHTD5030

NHTD5030

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 170 postów

Napisany 07 wrzesień 2010 - 13:58

Jaki ciągnik wybrać do 76KM (nowy) dla was wszystko szaj a mówicie że Nh ma gorszy kolor niż case case kojazy mi sie z gł***nem :) z co do Nh to myslę ze taka cene 116 tys kupisz z pneumatyka teraz strasznie ciągniki drożeja :)

#26 Share Ursusc385

Ursusc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2975 postów

Napisany 07 wrzesień 2010 - 16:31

Farmtrac słyszałem od mechanika gwarancyjnego że jak się trafi. Słyszałem też że w mojej okolicy mieli ten traktor i się rozsypał. Ja osobiście nie jestem za takimi składakami.
Myślę że warto by było się zastanowić nad Landini, często trafiają się stare, a więc firma długo funkcjonuje, i tak samo słyszałem że lepsze są od Lamborgini. A co do Lamborgini gościu w okolicy ma nowego i mówi że wir w baku, zmniejszali mu dawkę paliwa, ale i tak dalej pali lokomotywa...

A ja słyszałem od maechanika że Landini to jak się trafi :)
Zresztą jak piszesz że lamborghini dużo pali to... jaki to był model ??

Pewnie Farmer jak sie trafi a nie farmtrac

Po 3 już wiele razy o tym było pisane wszystki ciągniki to praktycznie składaki !!! :)
JD też składak bo ma przedni most carraro itp.
Widać kto ile się zna jak pisze takie rzeczy...

#27 Share FarmerF10244C1

FarmerF10244C1

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 744 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, sport, muzyka :)

Napisany 07 wrzesień 2010 - 17:44

Jaki ciągnik wybrać do 76KM (nowy) Bogu Ursusów 360 jakie to dokładniej modele? Te chińskie czy nie? Ja bym Polecił Ci Hollanda, teraz tego pełno, w przyszłości nie będzie problemu z częściami, może będzie nawet tak jak teraz z c360,c330. :) Landini to może i nie głupi, znajomy ma coś w nim robił już, chyba tylny most, ciągnik jest z 2006/7. Sąsiad ma C-MAX (McC) miał już jakieś przewinienia, ale to co( lub sąsiad TD z turem) to te Farmery, Farmtracki sie nie umywają. :) Z tego co mi wiadomo w Polce ludzie mieli sprawy w sądzie o Farmery, Farmtracki i Fotony - same na F - a mi ostatnim czasem się ta literka dobrze kojarzy... :)
KPK - Ochrona

#28 Share NHTD5030

NHTD5030

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 170 postów

Napisany 07 wrzesień 2010 - 19:02

Jaki ciągnik wybrać do 76KM (nowy) u mnie jest 5 NH w moich stronach u znajomych i zaden nie narzeka pieknie pracują :)

#29 Share Ursusc385

Ursusc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2975 postów

Napisany 07 wrzesień 2010 - 19:15

Bogu Ursusów 360 jakie to dokładniej modele? Te chińskie czy nie? Ja bym Polecił Ci Hollanda, teraz tego pełno, w przyszłości nie będzie problemu z częściami, może będzie nawet tak jak teraz z c360,c330. :) Landini to może i nie głupi, znajomy ma coś w nim robił już, chyba tylny most, ciągnik jest z 2006/7. Sąsiad ma C-MAX (McC) miał już jakieś przewinienia, ale to co( lub sąsiad TD z turem) to te Farmery, Farmtracki sie nie umywają. :) Z tego co mi wiadomo w Polce ludzie mieli sprawy w sądzie o Farmery, Farmtracki i Fotony - same na F - a mi ostatnim czasem się ta literka dobrze kojarzy... :)

O co ci chodzi ?? Już widze ze coraz wiecej osób się do mnie czepia z nie wiadomo jakich powodów... :)
Patrze że dla połowy was to jak kupować ciągnik to najlepiej JD albo inny bo przecież jak ktoś nie ma kasy to nie kupi np. FT bo to składak, napewno będzie awaryjny będą się później sądzić o nego - wkurzające takie posty, niby słyszeliście o tym, ale ile w tym prawdy ?? Ja też słyszłem wiele żeczy i co ?? Dajcie jakiś dowody a nie

P.S Same na F tak ?? to nawet Fendt ??

#30 Share rafalkom555

rafalkom555

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1499 postów

Napisany 07 wrzesień 2010 - 20:15

Jaki ciągnik wybrać do 76KM (nowy) opony z tyłu 14.9 r30 to smieszne, ja mam w 5314 16.9 r34 i są w sam raz, nie wiem co tak oszczędzają na tych oponach, w serii T to już tak nie ma :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share look19

look19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 872 postów

Napisany 08 wrzesień 2010 - 11:06

Jaki ciągnik wybrać do 76KM (nowy) Ludzie! Zacznijcie że czytać ze zrozumieniem. Sprawy w sądzie były o Farmery, bo w ich umowie gwarancyjnej była mowa, że za wszystkie naprawy w ramach gwarancji płaci użytkownik. To bezsens. Ale to było już ze 2-3lata temu i myślę,że teraz już to zmienili. Jeśli farmer się poprawił, to z john deere pod maską jest lepszy niż farmtrac z perkinsem. Co z tego, że perkins mało pali, jak nie ma życia w sobie w przeciwieństwie do john deere. Tam czuć te 80km, w perkinsie nie i zapamiętajcie raz na zawsze: nie ma nic za darmo, albo bierzesz ciągnik mułowaty i oszczędny, albo krzepki i palący trochę więcej. Iveco tez nie należy do oszczędnych, ale wystarczy tylko rozsądnie obchodzić się z gazem i mamy w lekkich pracach oszczędny ciągnik, a w ciężkich taki z zapasem mocy. Ta miłość do perkinsów chyba zrodziła się u posiadaczy ursusów c360 3p, 2812,3512/14,4512/14 itd.

Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

#32 Share NHTD5030

NHTD5030

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 170 postów

Napisany 08 wrzesień 2010 - 13:20

Jaki ciągnik wybrać do 76KM (nowy) dokładnie ja mam inveco i nie nazekam jest brdzo mocny tylko jak w ciężkich precach zeby dostal mocy trzeba czekaj na turbinę ale ma dobry zryw i pieknie pracuje :)

#33 Share look19

look19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 872 postów

Napisany 08 wrzesień 2010 - 14:59

Jaki ciągnik wybrać do 76KM (nowy) Nie wiem dlaczego tak jest, ale niektórzy ekscytują się tym, że mogą perkinsa kręcić do 2500obr/min bez żadnych konsekwencji. A mocy jak nie było tak nie ma. Tak się składa, że miałem perkinsa w 355 i nie chwaliłem tego.

#34 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3103 postów

Napisany 08 wrzesień 2010 - 16:11

Jaki ciągnik wybrać do 76KM (nowy) A przed wojną to mój dziadek mówił że najlepsze, to konie są gniade, bo kare to jakieś leniwe... ciekawe czy teraz też tak jest? :D ile czasu trzeba, aby ludzie przestali opierać opinie na temat silnika Perkinsa sprzed 30 lat z obecnymi??? Teraz fabrycznie maksymalne obroty dla silników Perkinsa w ciągnikach MF, to 2300 obrotów

#35 Share Ursusc385

Ursusc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2975 postów

Napisany 08 wrzesień 2010 - 17:59

Jaki ciągnik wybrać do 76KM (nowy) No niestety im tego nie wytłumaczysz :D

#36 Share look19

look19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 872 postów

Napisany 08 wrzesień 2010 - 18:12

Jaki ciągnik wybrać do 76KM (nowy) Gościu z mojej wioski ma mf-a 3095 i on też jest słaby czytaj: nie daje rady z pługiem kverneland 4x50 na klasie ziemi 6z bez łużki pełnej piachu na turze. I bynajmniej nie opowiadam bajek, bo na własne oczy widziałem. Niejeden 1224 szybciej orze.

#37 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3103 postów

Napisany 08 wrzesień 2010 - 18:34

Jaki ciągnik wybrać do 76KM (nowy) no ba :D Ciągnik co najmniej 15-letni a równie dobrze może mieć 22 lata, przebieg pewnie z 10000 mth albo i więcej bez remontu, moc 107 KM, pług 2 metry szerokości porównany do ciągnika o mocy 120KM w którym remonty robi się na bieżąco...

#38 Share miszka31

miszka31

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1139 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze

Napisany 08 wrzesień 2010 - 18:48

u mnie jest 5 NH w moich stronach u znajomych i zaden nie narzeka pieknie pracują :D

każda jaszczurka swój ogonek chwali, zapytaj użytkownika mtz i też powie ci że chodzi jak zegarek :D

#39 Share FarmerF10244C1

FarmerF10244C1

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 744 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, sport, muzyka :)

Napisany 08 wrzesień 2010 - 18:57

Jaki ciągnik wybrać do 76KM (nowy) @Ursusc385 ja chcę tylko tego abyś mi napisał jakie modele mają te mosty, bo mnie ciekawi czy to te chińskie czy Jd jeszcze w innych seriach szuka oszczędności? I chodziło mi akurat, że te 3 są na F, a co do Fendta to nie wiem, ale raczej będzie lepszy. :D
I też co z tego, że Farmtrac ma podzespoły dobrych(?) producentów? Bo są i te lepsze i gorsze, wątpię czy Perkins czy Mido czy jak tam nie ma fabryki w Chinach. A w Farmerach to ciekawi mnie jaki to dokładniej model silnika, może jakiś z 70 lat. :D Ciągnik, i to jeszcze z ładowaczem to najważniejsza maszyna w hodowli, jej tygodniowy brak może dużo planów zaprzepaścić, i dlatego lepiej zainwestować w coś pewnego. :) Polacy tak produkują, jak w piłkę nożną grają. :D
KPK - Ochrona

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share look19

look19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 872 postów

Napisany 08 wrzesień 2010 - 19:52

no ba :D Ciągnik co najmniej 15-letni a równie dobrze może mieć 22 lata, przebieg pewnie z 10000 mth albo i więcej bez remontu, moc 107 KM, pług 2 metry szerokości porównany do ciągnika o mocy 120KM w którym remonty robi się na bieżąco...

Niestety. Ursus z roku 1989, a mf z 1993. Ursus sprowadzony z Danii, a mf z GB. W dodatku mf ma większe koła bo z przodu r28x16,9, a ursus r24x14,9, z tyłu takie same - r38x18,4