Polecane posty

Deutz1    0

Witam.

 

Czy ktoś wie jakie są oryginalne rozmiary opon do 3080 w moim tył jest 18,4x38 w innym 16,9x38 a przód w obu 13.6x28

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz(ZDUN)    327

18,4 powinien mieć 14,9 chyba że 18,4 jest na niższym profilu 70 a 16,9 ma 13,6 w pelnym 85


Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Kombinacje sa 2 w oryginale czyli 18.4 R38 tył i 14.9 R28 przód

16.9 R38 tył i 13.6 R28 przód

 

No i do tego dochodza jeszcze szersze zamienniki tych opon o nizszym profilu czyli naprzykład 18,4 to 520/70 a 14.9 to 420/70 a 16.9 to 480/70 chyba.

Jak gdzies sie pomyliłem to poprawcie jak cos B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masseyf30    82

Witam. Ja mam w moim MF 3095 opony tył: 16.9 R38 a przód: 13.9 R28. Przeglądałem strony odnośnie danych technicznych i tam wszędzie jest że on ma mieć opony tył: 18.4 R38 a przód 14.9 R28. Czy tak też może być. I czy moge założyć do niego te większe rozmiary?? Czy raczej nie bo może coś w układzie napędowym sypnąć??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pielu    0

ja mam tyl 480/70 a przod 380/70 ale co z tego jak ma zaparcie to 1 na B na zajacu niema sily obrucic czterech na raz

napiszcie prosze czy wasze 3080 na tym biegu potrafi kopac sie na przyklad z plugiem i nie zejsc z obrotow skrzynia vmax 30km/h

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Jarek22B
      Z jakimi oponami brać NH T5050 (96 KM)?
       
      W standardzie są:
      tył – 420/70R/34
      przód – 340/70R/24
       
      Wydają mi się one stanowczo za wąskie jak do tego modelu. NH TD5050 który jest lżejszy blisko 0,5 tony i ma z konia lub 2 mniej ma ogumienie 480 tył i 360 przód. Jest to dla mnie nie zrozumiałe!!!
       
      Dodatkowo przedstawiciel z którym rozmawiałem o zakupie ciągnika za szersze ogumienie liczy mi ok. 8 tys. Tłumaczy to że mają preferowane jakieś linie odnośnie sprzedaży, przy której mogą zaoferować najlepszą cenę. I tak wychodzi że T5050 z szerszym ogumieniem wychodzi prawie w cenie T5060 (106 KM), na który może bym się i zdecydował jakbym we wniosku nie ograniczył się do ciągnika o mocy do 100 KM.
    • Gość Profil usunięty
      Przez Gość Profil usunięty
      Witam ! Jaki najszerszy rozmiar opon w valtrze a 92 można było by wziąć aby mieścił się bez problemu w bruździe przy orce ? Jest dużo podmokłych łąk więc szerokie opony były by najlepsze . Mamy zamiar kupić ten traktor więc prosiłbym o szybką odpowiedź .
      Sorki jeśli podobny temat już był ale nie mam czasu szukać .
    • Przez RycerzNocy
      Chciałbym założyć felgi i opony 10/15 (takie jak są w rozrzutniku obornika) do c-360 i co muszę przerobić aby móc je założyć.
    • Przez plusz01
      Witam
      Mam małe pytanie do szanownych kolegów. Mianowicie przymierzam się do zakupu nowych opon i z tąd moje pytanie. Na początku zaczniemy od przednich opon jaki kupić zwykłe takie jak w oryginale czy może jodłowe które będą miały lepszą przyczepność w warunkach polowych. Ostatnio założyłem do swojego władka wspomaganie więc nie raczej nie będzie problemów ze skrętem interesuje mnie przyczepność które lepiej się sprawdzą ?. Druga rzecz co z oponami do tyłu zostawić oryginalne 11.2 czy może założyć szersze takie jak w C330 12.4 dodam że aktualnie dołożyłem obciążniki na tylne koła około 70 KG na jedno koło. Proszę o pomoc w doborze oraz przedstawienie waszych doświadczeń. Pozdrawiam
    • Przez Digifant
      Czy opony 15 cali z wózka widłowego sprawdzą się w przyczepie jednoosiowej ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj