Skocz do zawartości

Zdjęcie

Fura z niemiec

25 odpowiedzi na ten temat

#1 Share lysyrolnik

lysyrolnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1353 postów

Napisany 05 wrzesień 2010 - 18:12

Fura z niemiec Witam na dniach jadę po swój pierwszy własny samochodzik B) , trafiło mi się oczko sprowadzone z Niemiec.
Auto jest niestety nieopłacone i będę to musiał zrobić samemu, a za bardzo się nie orientuje w tym temacie.
Byłbym bardzo wdzięczny gdyby ktoś napisał mi krok po kroku co muszę zrobić od momentu przyprowadzenia auta na podwórko. Dużo jest chodzenia za tym? Z jakimi to się wiąże kosztami taka wycieczka po urzędach o stacjach kontroli pojazdów ?

Pozdrawiam B)

Honda - The Power of Dreams :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Fura z niemiec Dzisiaj, 07:35
  •  

#2 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 05 wrzesień 2010 - 18:23

Fura z niemiec tłumacz, przegląd (choć chyba nie wymagany jak ma aktualny z niemiec ale pewien nie jestem bo coś mieszali z tym), opłacić akcyze, Urząd Celny, Skarbowy, wydział komunikacji i to chyba wszystko

#3 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 05 wrzesień 2010 - 18:24

Fura z niemiec jeżeli sam sprowadzałeś samochód z niemiec to najpierw opłacasz celników jeżeli to nie ty sprowadzałeś go to ten obowiązek jest nałożony na osobę która go sprowadziła, wysokość podatku dla silników do 2.0 ok 3% pow 2.0 ok 18%
następnie US chyba ok 160 zł, potem badania techniczne (ceny nie pamiętam) oraz komunikacja czyli podatek ekologiczny 500zł i koszty tablic i dowodu (nie pamiętam dokładnie) i ubezpieczenie i jeździsz nowym samochodem hehe, jak masz te urzędy blisko to do załatwienia w 1 dzień jak nie ma za dużych kolejek

Edit

zapomniałem właśnie jak wyżej wspomniane że zaczynamy wszystko od tłumacza a bierze ok 120zł za wszystkie papiery

#4 Share adas323

adas323

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 124 postów

Napisany 05 wrzesień 2010 - 18:38

Fura z niemiec Ale jest mały problem bo urząd skarbowy ma 2 tygodnie na wystawienie głupiego papierka potrzebnego do wydziału komunikacji.

#5 Share Lukaszjarm

Lukaszjarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1438 postów

Napisany 05 wrzesień 2010 - 18:42

Fura z niemiec ten papier w US przewaznie od reki wystawiaja zalezy od pracownikow
ja tez w jeden dzien zalatwilem tylko dzien wczesniej do tlumacza papiery dalem

#6 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 05 wrzesień 2010 - 18:45

Fura z niemiec Ja 3 dni to załatwiałem chyba bo musiałem w celnym czekać za tym ich papierkiem.

#7 Share wojoch7340

wojoch7340

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 261 postów

Napisany 05 wrzesień 2010 - 18:47

Fura z niemiec 1przetłumaczenie
2celny
3skarbowy
4przegląd
5wydział komunikacji
6oc
koszt to tak do 2tyś
jaki sam kupiłeś

#8 Share lysyrolnik

lysyrolnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1353 postów

Napisany 05 wrzesień 2010 - 18:58

Fura z niemiec Dzięki panowie już mniej więcej wiem co i jak B)
Teraz ubezpieczenie, jaką ubezpieczalnie polecacie?którą mam omijać szerokim łukiem? Która ma najkorzystniejszy pakiet OC+AC? Kwalifikuję się jeszcze pod młodego kierowcę, ale ten fakt przeboleję w tym roku. Auto biorę w całości na siebie, w razie "w" mamie nie zabiorą zniżek.

Jak autko będzie na podwórku to się pochwalęB) Na razie nic nie mówię żeby nie zapeszać :)

#9 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 05 wrzesień 2010 - 19:04

Fura z niemiec Tańsze OC to masz od 24 roku życia i jak się ma prawko 4 lata bodajże. Sam mam auto na siebie i samego OC na początku miałem 1800zł. teraz po 3 latach zeszłem do 1500

#10 Share wojoch7340

wojoch7340

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 261 postów

Napisany 05 wrzesień 2010 - 20:14

Fura z niemiec zarejestruj na mame np. jak mama ma w PZU dom i inne sam to ty zarejestruj w copmensa i jak bedziesz maił kolizje to tylko mamie wezna zniszki w compensa a nie w PZU ja tak zzrobie bo się pytałem i zamiast płacić 1000zł to płacisz 400zł opłaca sie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share MarioCCH

MarioCCH

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 05 wrzesień 2010 - 20:44

Fura z niemiec kolego powiem tak... nie radze kupować auta na tzw. umowę z Niemcem od handlarza uwierz mi. Jeśli kupisz takie autko a po przejechaniu nawet 1km coś się stanie np jakaś awaria to do kogo pójdziesz?? Do handlarza? a może do Niemca, który został wymyślony przed twoim przyjazdem przez polaczka i z nim właśnie masz umowę. Jeśli auto jest godne uwagi to daj takiemu gostkowi zaliczkę spisz umowę przedwstępną z handlarzem i niech to on OPŁACI ten samochód. Ty zaoszczędzisz sobie czas i nerwy i w razie nieprzewidzianej przygody masz umowę z tym handlarzem i możesz auto zwrócić nawet. Jeśli sprzedający na to się nie zgodzi to oznacza że z autkiem może coś być. Jeszcze jedno nie słuchaj bredni że przez to że on będzie opłacał auto że będzie drożej (bo może aż o 300zł!) czy że będziesz przez to 2 właścicielem w PL. Uwierz te 300zł to jest nic co może cie spotkać w przyszłości ..więcej mogę opisać na pw. Mam nadzieje że pomogłem nie tylko tobie. Pozdro

#12 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 05 wrzesień 2010 - 20:56

Fura z niemiec

Teraz ubezpieczenie, jaką ubezpieczalnie polecacie?którą mam omijać szerokim łukiem? Która ma najkorzystniejszy pakiet OC+AC? Kwalifikuję się jeszcze pod młodego kierowcę, ale ten fakt przeboleję w tym roku. Auto biorę w całości na siebie, w razie "w" mamie nie zabiorą zniżek.

Jeśli to ta pojemność co dzisiaj pisaliśmy, a nie masz 25 lat i żadnych zniżek to będzie drooogo, samo OC licz lekką ręką jakieś 2 kafle...

#13 Share lysyrolnik

lysyrolnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1353 postów

Napisany 15 wrzesień 2010 - 19:01

Fura z niemiec No i wreszcie jest na podwórku autko:)
Srebrna Honda Accord VI gen. z końcówki 99r. :P

#14 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 16 wrzesień 2010 - 00:14

Fura z niemiec Foty daj :P Szkoda że nie Pirates Black ale też fajna, przedlift moim zdaniem jest ładniejszy, ogólnie pozytywnie że nie gebels B)

#15 Share lysyrolnik

lysyrolnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1353 postów

Napisany 16 wrzesień 2010 - 16:34

Fura z niemiec Są i fotki B) Szczerze powiedziawszy to w srebrnym kolorze zacnie się prezentuje tak jak dla mnie B) Kolejnym krokiem, ale to na przyszły sezon to zakup ładnych alusków do tegoż autka :P
http://www.fotosik.p...3cb1f14105.html
http://www.fotosik.p...fc9a75bf63.html
http://www.fotosik.p...ce22b3f174.html

#16 Share jakub16

jakub16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 432 postów
  • Zainteresowania:Nowoczesne ciągniki i maszyny rolnicze.

Napisany 16 wrzesień 2010 - 17:55

Fura z niemiec Jaki tam motor siedzi ?
Już 5 lat na AF ;)
Pozdrawiam wszystkich

#17 Share lysyrolnik

lysyrolnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1353 postów

Napisany 16 wrzesień 2010 - 18:24

Fura z niemiec Motor to 2.0 benzyna o mocy 147KM :P

#18 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 17 wrzesień 2010 - 08:12

Fura z niemiec Jak to szło...? w świni i patyku z siodłem w prądzie B) jeszcze ładne 17", może nieco zglebić i będzie fajnie. Powiem Ci że ten silnik rewelacyjnie brzmi na filtrze stożkowym :P

#19 Share WeSolyRomeK

WeSolyRomeK

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 130 postów

Napisany 17 wrzesień 2010 - 16:56

Fura z niemiec Widać że auto od niemca, ładnie utrzymany, ja miesiąc temu zostałem szczęśliwym posiadaczem golfa IV 1.9tdi i też jest super zadbany, jestem z niego bardzo zadowolony czego i tobie życzę.
Macarena, macarena, baila, baila, ella, ella
Macarena, macarena all night long

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share lysyrolnik

lysyrolnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1353 postów

Napisany 17 wrzesień 2010 - 18:37

Fura z niemiec @mirasek silnik nawet na serii pięknie pracuje, dzisiaj przetestowałem :) Aluski to będzie temat na zimę. Czekam na tą fotkę acco z profi felgami co mi wspominałeś :)
Ha no ba, nawet antenę od CB z położoną wiązką dostałem :)

@WesołyRomek autko faktycznie zadbane, póki co jeździłem tyle co po podwórku i złego słowa powiedzieć nie mogę :D Zobaczymy jak będzie w dalszej eksploatacji :D