Skocz do zawartości

Zdjęcie

pług orlik czy zagonowy?

14 odpowiedzi na ten temat

#1 Share konarek

konarek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów
  • Zainteresowania:All po trochu ;p

Napisany 05 wrzesień 2010 - 15:10

pług orlik czy zagonowy? B) :) który plug 3-skibowy do 60-dziesiątki? zagonowy czy orlik
proszę o uzasadnienie bo niewiem który wybrać
B)
sprzedam:
_Nowa Pompa hydrauliczna podnośnika (nie wzmocniona) c330 Hydrotor Tuchola (z gwarancją) -200 zł
|PW| **Przedmiot mogę wystawić na Allegro**

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
pług orlik czy zagonowy? Dzisiaj, 07:28
  •  

#2 Share grzesiu09091987

grzesiu09091987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 472 postów

Napisany 05 wrzesień 2010 - 15:36

pług orlik czy zagonowy? Kolego pług zagonowy i Orlik to jest to samo , ORLIK nazwa pługa występuje w werjach od 2 do 4 skib. Ja mam 3x30.

#3 Share rafal4610

rafal4610

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 918 postów

Napisany 05 wrzesień 2010 - 16:01

pług orlik czy zagonowy? ja ciągałem 4x30 ale troche ciężko miał. Jak była jakaś górka to czasami biegów brakło:D Zazwyczaj mają 3x30 i mi sie wydaje że to odpowiedni pług do c360.

#4 Share przemek11441

przemek11441

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze

Napisany 05 wrzesień 2010 - 16:13

pług orlik czy zagonowy? Ja mam 3x35 i spokojnie daje rade B) Polecam 3x35
Zetor zawsze i wszędzie NAJLEPSZY będzie !!!!!!!!

#5 Share casemxu125

casemxu125

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 251 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo od małego

Napisany 05 wrzesień 2010 - 17:03

pług orlik czy zagonowy? chwalicie się co te wasze 60-tki potrafią ale jak jest tak naprawdę w praktyce?
Life Is Brutal...

#6 Share tomi382

tomi382

NIEZALEŻNY

• Members
  • PipPipPip
  • 1460 postów

Napisany 05 wrzesień 2010 - 17:25

pług orlik czy zagonowy? Każdy szanowany operator C-360 używa pługu o rozstawie 3x35. Więc i każdy zdrowo myślący członek AF poleci Ci takie parametry więc nie ma co wydziwiać bo przyniesie Ci to więcej męczarni niż to warte B)

#7 Share Filipoo

Filipoo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 838 postów
  • Zainteresowania:mechanizacja, rolnictwo, praca w lesie

Napisany 05 wrzesień 2010 - 19:51

pług orlik czy zagonowy?

ja ciągałem 4x30 ale troche ciężko miał. Jak była jakaś górka to czasami biegów brakło:D Zazwyczaj mają 3x30 i mi sie wydaje że to odpowiedni pług do c360.

dlaczego jak ciągałś 4x30 to pod górki ci biegów brakowało??? tak tez uwazam ze 3x30 jest odpowiednim oczywiście jesli masz ziemie łatwe w uprawie czy tam lekkie w upraiwe bo jak naprawde ciezkie W UPRAWie nie mówie o ciezkiej ziemi (z rególly ciezka ziemia to I i II klasa)to mozesz miec problemy zeby uciagnąć na odpowiedniej głebokości. u mnie np na VI klasie c-385 iz pługiem 4x35 na 1,20ha spaliła 26 litrów ( głęboka orka) a w transporcie na godzine zegarowa pali nie całe 6 litrów tak dokładniej:blink:

#8 Share samczyk1991

samczyk1991

Technik mechanik

• Members
  • PipPipPip
  • 1058 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,a w szczególności jej mechanizacja.

Napisany 05 wrzesień 2010 - 20:17

pług orlik czy zagonowy?

Kolego pług zagonowy i Orlik to jest to samo , ORLIK nazwa pługa występuje w werjach od 2 do 4 skib. Ja mam 3x30.

Są i orliki 5 skibowe.
W takim razie dlaczego różnią się cenowo o parę setek pln ? B)
Wraz z wzrostem ilości korpusów rośnie różnica w cenie między orlikiem i zagonowym, nowe z tej samej firmy B)
Wieczny kawaler ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share grzesiu09091987

grzesiu09091987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 472 postów

Napisany 05 wrzesień 2010 - 20:30

pług orlik czy zagonowy? A czy Orlik jest pługiem bezzagonowym? Osobiście 5 skibowego jeszcze nie widziałem.

#10 Share tomi382

tomi382

NIEZALEŻNY

• Members
  • PipPipPip
  • 1460 postów

Napisany 06 wrzesień 2010 - 00:06

pług orlik czy zagonowy? Zagon czyli musisz objeżdzać pole dookoła a każdy pług który nie jest obracany jest pługiem zagonowym nawet jeśli to orlik czy pelikan B)

#11 Share grzesiu09091987

grzesiu09091987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 472 postów

Napisany 06 wrzesień 2010 - 06:58

pług orlik czy zagonowy? To ja doskonale wiem ,że Orlik jest zagonowy. Kolega w temacie pewno wacha się czy kupić pług zagonowy Orlik czy jakiś inny pług mniej znanego producenta. Jeżeli jest wykonany z miarę dobrych materiałów to można kupić mniej znanego producenta. Kolega kiedyś kupił pług do 16 ki za ok 4 tys 5x40 chyba to jak kamień przetarł się po odkładnicy to została dziura w niej.

#12 Share rafal4610

rafal4610

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 918 postów

Napisany 06 wrzesień 2010 - 11:21

pług orlik czy zagonowy? napisałem że brakowało biegów bo tam była glina i spora góra to miał problemy ciągać. Wszystkie ziemie mam ciężkie i są pagórki i 4x30 ciągałem. Silnik 11 lat po remoncie i tylko głowice regenerowałem a tak wszystko ok. W mojej okolicy kilka osób ciąga 4x30 i dają rade a ziemie naprawde nie są lekkie.

#13 Share Filipoo

Filipoo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 838 postów
  • Zainteresowania:mechanizacja, rolnictwo, praca w lesie

Napisany 06 wrzesień 2010 - 19:33

pług orlik czy zagonowy? ale jakoś niewidze tego by 60 nie dała ray na dwójce ciągnac pługa przeciez ona sie zakopie a nie zadusi na dwóje wiec inny bieg nie potrzebny bo po co by wolniej jechać?? bo przeciez szybciej nie da rady jechać chyba ze 3x30 i z górki to na 3 by poszedł:) nawet te 4x30 pociągnie na dwójce ale bedzie sie kopać a szkoda

#14 Share stasiex

stasiex

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 686 postów

Napisany 06 wrzesień 2010 - 19:44

pług orlik czy zagonowy? Ale bajki piszecie - pług typu orlik to typowy pług do orki średniej i podorywek, szerokość skiby 25 cm i dużo mniejsze odkładnice. Dylemat opisany w pierwszym poście dotyczy z pewnością oferty jednej ze składnic maszyn w woj. łódzkiem, gdzie pojęcie "zagonowy" dotyczy typowego pługa o szerokości skiby 30 cm do orki średniej i głębokiej.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#15 Share konarek

konarek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów
  • Zainteresowania:All po trochu ;p

Napisany 11 wrzesień 2010 - 19:14

pług orlik czy zagonowy?

Ale bajki piszecie - pług typu orlik to typowy pług do orki średniej i podorywek, szerokość skiby 25 cm i dużo mniejsze odkładnice. Dylemat opisany w pierwszym poście dotyczy z pewnością oferty jednej ze składnic maszyn w woj. łódzkiem, gdzie pojęcie "zagonowy" dotyczy typowego pługa o szerokości skiby 30 cm do orki średniej i głębokiej.

Właśnie o to mi chodziło :blink:
sprzedam:
_Nowa Pompa hydrauliczna podnośnika (nie wzmocniona) c330 Hydrotor Tuchola (z gwarancją) -200 zł
|PW| **Przedmiot mogę wystawić na Allegro**