Skocz do zawartości

Zdjęcie

szkolenia dla rolników

4 odpowiedzi na ten temat

#1 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 05 wrzesień 2010 - 14:57

szkolenia dla rolników chciałbym poruszyć temat dotyczący podnoszenia kwalifikacji zawodowych, słyszałem o wielu projektach dotyczących realizacji szkoleń dla osób prowadzących działalność rolniczą, w wyniku których rolnicy mieli znaleźć zatrudnienie w innych branżach bądź podnieść swoje kwalifikacje, mam pytanie czy uczestniczyliście w takich przedsięwzięciach, na czym one polegają i do kogo są skierowane? czy rolnik może wziąć udział w szkoleniach dla bezrobotnych prowadzonych przez PUP`y oraz czy może otrzymać wsparcie w wysokości 40tys zł na uruchomienie pozarolniczej działalności gospodarczej; jeśli znajdę troszeczkę czasu postaram się zgłębić temat, ale obecnie liczę na Wasze wsparcie i mam nadzieję, iż podzielicie się wiedzą i doświadczeniami

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
szkolenia dla rolników Dzisiaj, 05:19
  •  

#2 Share chaner123

chaner123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 143 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo Motoryzacja dobry film

Napisany 05 wrzesień 2010 - 16:03

szkolenia dla rolników osobiście brałem odział w 2 takich szkoleniach:
1."Kierowca kat. C i C+E dla rolników odchodzących z rolnictwa na Warmii i Mazurach" kurs odbywał się od marca 09 do grudnia 09 w ramach kursu był, przewóz rzeczy, przewóz materiałów niebezpiecznych ADR, doradztwo zawodowe, kurs języka obcego(w tym przypadku niemieckiego),wszystkie potrzebne badanie lekarskie, oczywiście uzyskanie prawa jazdy kat. C i C+E. (nie było granic wiekowych)
2. Operator Koparko-ładowarki kat.III-wszystkie typy: zdanie egzaminu teoretycznego i praktycznego, doradztwo zawodowe (kurs głównie dla osób do 25lat i od 45)

W obu przypadkach szkolenia były w pełni z pieniędzy unnijnych: materiały szkoleniowe spotkania z doradcami, katering, zwrot kosztów dojazdu, egzamin(za pierwsze podejście, jeżeli ktoś nie zaliczył na poprawkę wykładał własną kasę)
Kursy były dla rolników jak i domowników, ubezpieczonych w KRUSie, mieszkających na wsi, nie pracujęcych poza gospodarstwem
Tyle mogę napisać od siebie B)

#3 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 05 wrzesień 2010 - 18:05

szkolenia dla rolników dziękuję za odpowiedź, wskaż jeszcze proszę czy udział w kursie wiązał się z koniecznością podjęcia pracy w nowym zawodzie oraz zaniechaniem produkcji rolniczej odejściem z KRUS?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share chaner123

chaner123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 143 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo Motoryzacja dobry film

Napisany 05 wrzesień 2010 - 18:52

szkolenia dla rolników Nie, nie ma terminu w którym musiałbym podjąć prace w nowym zawodzie i to w tym uważam za największą zaletę

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share cipekfan69

cipekfan69

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów

Napisany 03 styczeń 2011 - 22:38

szkolenia dla rolników na właśnie ale jeśli chciałbym pozostać właścicielem gospodarstwa to moge również skorzystać z takich szkoleń?