kissmy...

szkolenia dla rolników

Polecane posty

kissmy...    67

chciałbym poruszyć temat dotyczący podnoszenia kwalifikacji zawodowych, słyszałem o wielu projektach dotyczących realizacji szkoleń dla osób prowadzących działalność rolniczą, w wyniku których rolnicy mieli znaleźć zatrudnienie w innych branżach bądź podnieść swoje kwalifikacje, mam pytanie czy uczestniczyliście w takich przedsięwzięciach, na czym one polegają i do kogo są skierowane? czy rolnik może wziąć udział w szkoleniach dla bezrobotnych prowadzonych przez PUP`y oraz czy może otrzymać wsparcie w wysokości 40tys zł na uruchomienie pozarolniczej działalności gospodarczej; jeśli znajdę troszeczkę czasu postaram się zgłębić temat, ale obecnie liczę na Wasze wsparcie i mam nadzieję, iż podzielicie się wiedzą i doświadczeniami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chaner123    12

osobiście brałem odział w 2 takich szkoleniach:

1."Kierowca kat. C i C+E dla rolników odchodzących z rolnictwa na Warmii i Mazurach" kurs odbywał się od marca 09 do grudnia 09 w ramach kursu był, przewóz rzeczy, przewóz materiałów niebezpiecznych ADR, doradztwo zawodowe, kurs języka obcego(w tym przypadku niemieckiego),wszystkie potrzebne badanie lekarskie, oczywiście uzyskanie prawa jazdy kat. C i C+E. (nie było granic wiekowych)

2. Operator Koparko-ładowarki kat.III-wszystkie typy: zdanie egzaminu teoretycznego i praktycznego, doradztwo zawodowe (kurs głównie dla osób do 25lat i od 45)

 

W obu przypadkach szkolenia były w pełni z pieniędzy unnijnych: materiały szkoleniowe spotkania z doradcami, katering, zwrot kosztów dojazdu, egzamin(za pierwsze podejście, jeżeli ktoś nie zaliczył na poprawkę wykładał własną kasę)

Kursy były dla rolników jak i domowników, ubezpieczonych w KRUSie, mieszkających na wsi, nie pracujęcych poza gospodarstwem

Tyle mogę napisać od siebie B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

dziękuję za odpowiedź, wskaż jeszcze proszę czy udział w kursie wiązał się z koniecznością podjęcia pracy w nowym zawodzie oraz zaniechaniem produkcji rolniczej odejściem z KRUS?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chaner123    12

Nie, nie ma terminu w którym musiałbym podjąć prace w nowym zawodzie i to w tym uważam za największą zaletę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cipekfan69    0

na właśnie ale jeśli chciałbym pozostać właścicielem gospodarstwa to moge również skorzystać z takich szkoleń?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj