pawel675

przebudowa stodoły

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
pawel675    0

Witam .

Znajduję się w bardzo nie zręcznej sytuacji. A mianowicie dzierżawimy stajnie od sąsiada nie zapewnia ona rewelacyjnych warunków ale mieści te 14szt. niestety sasiad kazał do maja opróżnić stajnie i wysprzątać stodołę. W tym roku mieliśmy zacząć budowę obory na 40szt ( projekty i mapki gotowe). Ale jak wiecie ten rok jest do niczego ziemniaki wymokły zboża nie sypały .... trudno jest przeżyć a co dopiero inwestować :/ A z bydła zrezygnować nie może gdyż mamy kredyty i duza łąk które można wykorzystać na pasze a zaorać się nieda (gliny). Mysleliśmy z ojcem nad przerobieniem stodoły. Gdyby była na naszym podwórzu już dawno była by przerobiona, ale znajduję się 1km od naszego domu. Dodatkowo jest kiepski dojazd (przez wąskie podwórko babci ). Chcielibyśmy trzymać tam bydło do puki nie wybudujemy obory u siebie. Narazie chcielibyśmy przerobić jeden sąsiek. Trzeba rozwalić szopę żebyśmy mogli wjeżdżać ciągnikiem z turem (FT 675DT ) w celu wywalania obornika. Obora miała by być na głębokiej ściółce. Nie chcemy wkładać pieniędzy na rok czy dwa dlatego wybetonowanie odpada . myśleliśmy nad płytami drogowymi ale za tanie one nie są i tu właśnie moje pytanie czy bydło może chodzi bez utwardzonego terenu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

Jakoś po pastwisku chodzi bydło a nie jest utwardzone a wiec jak na krótka metę przyjmijmy na rok czasu powinno wytrzymać a na dłuższą mete to nie wytrzyma. Mówisz iz zamierzasz wywalać gnój TURem wiec jak podłoże jest nie utwardzane będziesz wyradział tzn. dół.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rumin    0

Do stodoły to dobry pomysł tylko drewniana konstrukcja 10 lat i po niej. Po 4 wywalaniu obornika już stamtąd jednym ciągnikiem nie wyjedziesz. Chociaż te płyty połóż.

 

Jak jest położysz to po 1 roku możesz zabrać te płyty i wyłożyć wjazd do nowej obory, podwórko itp.


"Kto gówno sieje, ten gówno zbiera..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel675    0

@rumin właśnie dlatego wole zainwestować w płyty niż w wylefkę .

ale boję się że na to nawet nie będzie kasy. O wywalanie gnoju się nie boje w gorszych warunkach się pracowało.

 

 

A co wy byście zrobili na mojej sytuacji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    500

Zrobili na prawdę chudy beton na dobrze ubitej podsypce B)

5 cm to nie wiele a jak może ułatwić pracę B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

Na warstwie 5cm betonu wszystko popęka i szkoda roboty. Jak tak to na spód kamienie gruz i na to beton oraz jakieś druty rożnego rodzaju zbrojenie (nie musi być tego zbrojenia dużo wierzcie mi ze troszkę drutu i nawet jakieś gwożdżę w betonie bardzo ładnie scala i wzmacnia beton

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

Skoro to na krotko to nic nie musisz robić :) klepisko jest porządnie ubite jak będziesz ścielił porządnie tak by gnojówka wsiąkała w słomę to nawet nie zmoczysz klepiska :)

 

Co do konstrukcji drewnianej to na zachodzie często takie występują tylko podstawa to wentylacja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Hombre
      Chciałbym postawić wiatę na bydło opasowe. Wygląda to tak że z jednej strony jest ściana od  starej obory 16 m a boku jest garaż na 6 m więc zachodnia i południowa cześć byłaby zakryta a wschodnia i polnoca odkryta. Chodzi mi o niskie koszty więc zamiast płyty obornickiej chciałbym dać blachę trapezowa z filcem. Ze względu na ograniczona ilość słomy zamiast sciolki myślę nad rusztami tylko nie wiem jak będzie się to zachowywać zima podczas mrozów. Chodzi mi o urazy i czy pozostałości obornika nie będą wtedy przymarzac do ruszt i je zatykać? Bydlo miałoby możliwość wchodzenia do starej obory gdzie będzie słoma. Chętnie wysłucham opinii albo jak ktoś zaproponuje jakieś zmiany
    • Przez szables
      Jakiej firmy polecacie mieszacz powietrza do obory i w jakich cenach się kształtują w zależności od firmy?
    • Przez mariox
      Witam, mam pytanie czy ma ktoś namiary na producenta term do wody które idzie podłączyć pod schładzalnik do mleka, szukam w necie i nie mogę nigdzie znaleźć, być może źle szukam albo inaczej się to nazywa.
      Pozdrawiam.
    • Przez krystek44
      cześć, planuje przebudowę obory 8x26 na krowy mleczne jakie rozwiązanie by było najlepsze. Myślałem nad obora uwięziową. Ruszta czy ściółka ? Jakie rozmieszczenie stołu paszowego, stanowisk i ewentualnego kanału gnojowej.
       
    • Przez panmino
      Czołem, 
      podchodzę do tematu zbudowania systemu wprowadzania bydła (Highland) do poskromu. Na wiosnę mają być jakieś szczepienia i będę musiał jakoś to towarzystwo wyłapać. Krów jest 9.  Zanim zacznę kombinować, pomyślałem, że zapytam, jakie macie systemy, może wstawicie jakieś zdjęcia z opisem czy się sprawdza i inne przydatne informacje. Z góry dziękuję.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj