Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czy bedzie sie opłacać??

21 odpowiedzi na ten temat

#21 Share hubert9595

hubert9595

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów
  • Zainteresowania:konie, praca w gospodarstwie, maszyny, motoryzacja

Napisany 07 październik 2010 - 18:24

Czy bedzie sie opłacać?? Witam tak jak kolega myślę o założeniu stada, tylko że bydła mięsnego nie myślałeś żeby kupić jak masz kasę ze 2 czysto rasowe zacielone jałówki ja proponuje Limousine i powiększać stado lub bardziej oszczędnie kupić jałówki zwykłych HF i zacielać mięsnymi rasami a po między wycieleniami dokupywać cielaki żeby nie doić. Ja osobiście jestem za czysto rasowymi ale koszta są wysokie, ale i osiągi też a po jakimś czasie dojdziesz do wysokiego stadka tylko jałoszki po wycieleniu zostawiaj na mamki a byczki na opas i do przodu i pomyśl o bez uwięziowej oborze o wiele wygodniejsza a dla opasów to może być i wiata one i tak większość czasu spędzały by na łące jeśli oczywiście masz przy budynkach nawet zimą. Ja właśnie tak mam zamiar zrobić mam witę stalową tylko trochę przerobie i za rok ruszam.
Życzę powodzenia:)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Czy bedzie sie opłacać?? Dzisiaj, 03:24
  •  

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Czy bedzie sie opłacać?? Dzisiaj, 03:24
  •  

#22 Share sylwek20prosto

sylwek20prosto

Zaawansowany

• Validating
  • PipPipPip
  • 186 postów
  • Zainteresowania:motocykle , rolnictwo itd... ( ';' )

Napisany 30 grudzień 2010 - 21:56

Czy bedzie sie opłacać?? Witam trudno mi powiedzieć czy będzie się opłacać to zależy od ciebie jak będziesz tym kierował. Ja bym został przy tym rolnictwie skoro masz możliwość tylko na początek radził bym iść Ci do pracy i jednocześnie chować opasy i zwiększać obsadę powoli "Rzymu nie zbudowano w jeden dzień".

;) pozdrawiam i życzę sukcesów .. :P

Edytowany przez sylwek20prosto, 29 maj 2011 - 22:30.