Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaki głębosz o jak najmniejszym zapotrzebowaniu na moc

11 odpowiedzi na ten temat

#1 Share look19

look19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 872 postów

Napisany 05 wrzesień 2010 - 10:04

Jaki głębosz o jak najmniejszym zapotrzebowaniu na moc Jaki głębosz o jak najmniejszym zapotrzebowaniu na moc i jak najlepszym wykonaniu? Jakie firmy/modele polecacie? Jak ma być wyposażony? Co warto do niego wziąć, a czego nie?

Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaki głębosz o jak najmniejszym zapotrzebowaniu na moc Dzisiaj, 18:09
  •  

#2 Share piwex16

piwex16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 182 postów
  • Zainteresowania:pasja Rolnictwo i oczywiście to tez praca :)

Napisany 05 wrzesień 2010 - 12:16

Jaki głębosz o jak najmniejszym zapotrzebowaniu na moc a może byś podał jak masz traktor i ziemie w tedy będzie lepiej coś powiedzieć ? B)
Miłość :P

#3 Share look19

look19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 872 postów

Napisany 05 wrzesień 2010 - 18:32

Jaki głębosz o jak najmniejszym zapotrzebowaniu na moc Mam nh t5060 a ziemie przewaga 5-6klasa, trochę 4 wszystkiego pod pług ok 35ha, z czego większość, to górki. Nie planuję głęboszować głębiej niż 40cm, bo to bez sensu.

Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

#4 Share piwex16

piwex16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 182 postów

Napisany 08 wrzesień 2010 - 19:21

Mam nh t5060 a ziemie przewaga 5-6klasa, trochę 4 wszystkiego pod pług ok 35ha, z czego większość, to górki. Nie planuję głęboszować głębiej niż 40cm, bo to bez sensu.

Jak masz takiego nh to kup sobie o 3 żębach unia kret najlepiej bo większego nie ma sensu bo masz trochę za mało kucyków pod maską o 5 zębach żeby kupić i jak nie masz kamieni to ci zwykły wystarczy do takich prac polowych :D

#5 Share look19

look19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 872 postów

Napisany 11 wrzesień 2010 - 21:56

Jaki głębosz o jak najmniejszym zapotrzebowaniu na moc Mam zamiar uprawiać do 40cm. Głębiej nie trzeba. Mój wujek ma belarusa 1025 i nim głęboszował 5 zębowym, więc myślę, że t5060 da radę zwłaszcza, że ma więcej krzepy niż ten belarus i ma szersze koła, przez co ma większe zaparcie.

#6 Share piwex16

piwex16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 182 postów

Napisany 11 wrzesień 2010 - 23:38

Mam zamiar uprawiać do 40cm. Głębiej nie trzeba. Mój wujek ma belarusa 1025 i nim głęboszował 5 zębowym, więc myślę, że t5060 da radę zwłaszcza, że ma więcej krzepy niż ten belarus i ma szersze koła, przez co ma większe zaparcie.

jak tak mówisz to kup na 5 łapach i będzie git :blink:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share deer

deer

gleboryjca

• V.I.P.
  • rank
  • 1279 postów

Napisany 12 wrzesień 2010 - 07:03

Jaki głębosz o jak najmniejszym zapotrzebowaniu na moc Jeżeli T 5060 uciągnie 5 łapowy głębosz na 40 cm to ta ziemia na pewno nie wymaga głęboszowania.

Zbędne wydatek na głębosz i na paliwo :blink:.
BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

#8 Share look19

look19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 872 postów

Napisany 14 wrzesień 2010 - 00:01

Jaki głębosz o jak najmniejszym zapotrzebowaniu na moc Na 6z na piachu to byle jakim narzędziem wbijesz się głęboko. Tym belarusem gościu na 60cm głęboszował (fakt, że polowymi biegami)

#9 Share leszekd

leszekd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 827 postów

Napisany 20 listopad 2010 - 11:56

Jaki głębosz o jak najmniejszym zapotrzebowaniu na moc Witam w tym roku jesienią głęboszowałem swoje pola ursusem 1614 -2 nogi o dodatnim koncie nachylenia 1 polowa ledwie zipał na głębokości około 60 cm. Grunty klasy czwartej płytsza praca była bez sensu szkoda ropy.
Głębosz był wynajęty brakowało w nim kreta jeżeli zdecyduję się na kupno kret jest nieodzowny kształtuje kanały dla lepszego spływu wody wiosną.

#10 Share Masseyek6290

Masseyek6290

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 204 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze
    rolnictwo

Napisany 08 grudzień 2010 - 17:32

Jaki głębosz o jak najmniejszym zapotrzebowaniu na moc Ja ci polecam UNIA KRET,mam taki sam 3 zębowy i bardzo dobrze sie sprawuje,bardzo twarda konstrukcja,niekupuj czegoś prywatnego bo sie nie opłaca sąsiad kupił jakiś tam prywatny niebieski po zrobieniu 2 ha urwał sie cały ząb(rapa)chodźrobił może na 30 cm głebokości,ja mam swojego 5 lat i naprawde Polecam!
Mocy dostarczają: -Massey Ferguson- & -Case- & -U-R-S-U-S-!!!

#11 Share Sprzedawca

Sprzedawca

Nowicjusz

• userphoto
  • Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 08 luty 2011 - 10:04

Jaki głębosz o jak najmniejszym zapotrzebowaniu na moc Jest to 106 kM. Polecam 3 zębowy, jeżeli będzie to pożądny Głębosz z szeroką łapą. Średnio na łąpę liczymy ok 30kM, więc maksymalnie 4 łapy ze względu na lekką glebę.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#12 Share Guido

Guido

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 03 marzec 2011 - 11:00

Jaki głębosz o jak najmniejszym zapotrzebowaniu na moc Firmy stosują różne dłuta, spotkałem się z szerokością 100mm i 195mm w głęboszu z Żukowa.