Skocz do zawartości

Zdjęcie

Polska kosiarka rotacyjna. Remont.

31 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2887 postów
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 26 sierpień 2011 - 20:18

Polska kosiarka rotacyjna. Remont. Witam. Panowie pociekł mi olej przez bęben w kosiarce polskiej ze Zbuczyna. Jak ten uszczelniacz zmienić? Trzeba cały bęben wyciągać czy jak?, i gdzie on tam siedzi? Jak to zrobić?

mix 1.5kg smaru +2 l oleju rozwiązało problem

Edytowany przez Rolnik1973, 30 czerwiec 2012 - 19:02.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Polska kosiarka rotacyjna. Remont. Dzisiaj, 13:56
  •  

#22 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1451 postów

Napisany 28 sierpień 2011 - 21:52

Polska kosiarka rotacyjna. Remont. kupa roboty,trzeba od dolu rozebrac praktycznie cala,talerze. lozyska, zeby dostac sie do tego simmeringa, mozna by sprobowac od gory ale tez trzeba sciagnac oslone rozkrecic rame,wyciagnac kola stozkowe.
najlatwiej to zrobic mix z oleju i smaru i to powinno zatamowac wyciek.

buk, humor ,seks ,rokendrol.

#23 Share zibi102

zibi102

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 06 wrzesień 2011 - 12:56

Polska kosiarka rotacyjna. Remont. Witam.
Ja swoją kosiarkę poskładałem na oryginalnych polskich łożyskach i nie chcę już innej nawet nowej- chyba ,że jakąś firmową. Robiąc remont nie ma co kupować jakiś tandetnych łożysk. wydaje mi się,że lepiej zrobić pożądny remont jak kupować składaki z niewiadomo jakich części. Jedyny błąd jaki zrobilem to kupiłem nowe talerze- po trzech latach wyglądają gorzej jak stare po 10 latach. U mnie po remoncie już trzeci rok śmiga jak nowa ,a tnie 5 ha x 3 pokosy.
W polskiej kosiarce jest zrobione dziwne smarowanie łożysk -takie kropelkowe (olej sączy się z głównej przekładni przez filcowe podkładki do samego dołu tzn. talerzy i nie wolno stosować łożysk zamkniętych) ja zrobiłem mały patent i łożyska zamknięte pootwierałem od góry żeby olej miał lepszy dostęp a od dołu sączył się wolno.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share czesio35

czesio35

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 23 czerwiec 2012 - 22:33

Polska kosiarka rotacyjna. Remont. Witam!
Mam mały problem z polską kosiarką, od zeszłego sezonu nie kosi jak powinna, rozrzuca pokos i nie zawsze wykasza. Łożyska nie mają luzów, paski wymieniłem.
A jak sprawdzić czy dobrze są smarowane łożyska bo oleju nie ubywa a delikatne ubytki powinny być? Pracuje na 8 ha od 15lat

#25 Share conny

conny

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 30 czerwiec 2012 - 12:03

Polska kosiarka rotacyjna. Remont. sprawdź przegub w kosiarce jak ma duże luzy to nie naciągniesz pasków

Edytowany przez Marcin91, 30 czerwiec 2012 - 12:59.
cytowanie poprzedniego posta

#26 Share czesio35

czesio35

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 02 lipiec 2012 - 22:44

Polska kosiarka rotacyjna. Remont. Właśnie sąsiad zwrócił mi na to uwagę. Jest trochę wyrobiony ale nie ma tragedii.
Ale dzięki za podpowiedź.

Edytowany przez Marcin91, 02 lipiec 2012 - 22:47.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#27 Share Junkers

Junkers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1595 postów

Napisany 06 październik 2012 - 22:51

Polska kosiarka rotacyjna. Remont. Witam, ostatnio maiłem okazję widzieć kosiarkę Krone 1,35 po 4 nożyki na bęben bez pasków tylko na przekładnie, rok ok.1985 i najbardziej mnie zaciekawił sposób montażu nożyków, nożyki były przykręcane śrubami do górnego talerza i od wierzchu nakrętka.
Teraz mam dylemat czy można tak zrobić w polskiej kosiarce (Z-180) 1,65m, trzeba by kupować te śruby/bolce i nakrętki i wiercić dziury pod nie w bębnach i w dolnym talerzu aby móc wysuwać bolce przy wymianie nożyka. Denerwuje mnie sposób montażu nożyków w polskich kosiarkach - jest za słaby i wypadają nożyki i nawet te bolce z trzymaków, w tej Krone jest tylko śruba i nic więcej, jedyna wada to czas wymiany łożyska, bo trzeba będzie odkręcać nakrętkę.
Ciekawi mnie jeszcze czy można by zrobić tak na 4 nożyki na bęben, było by wtedy lżej ciąć i na wolniejszych obrotach i co się stanie jak natrafi na kamień, bo talerz się chyba nie zegnie, co o tym sądzicie, bo muszę wymienić wszystkie 6 trzymaków i nie wiem czy jest sens??
Zaraz podam zdjęcie moich wypocin jak to ma wyglądać...
Dodany obrazek

Edytowany przez Junkers, 06 październik 2012 - 22:59.

KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

#28 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7626 postów

Napisany 07 październik 2012 - 05:43

Polska kosiarka rotacyjna. Remont. Bo łapy trzeba po producencie poprawić. Przyspawaj bolca który trzyma nożyk. Samo zanitownie nie trzyma na dłuższą metę. Jak będziesz je montował to sprawdzaj czy te bolce wchodzą w otwór w górnym talerzu. Jak nie to skróć dwa krótkie bolce ktoóre to ustalają. Gwarantuję ci że nożyk urwie a bolec zostanie cały.
KPK Kumurun Team

#29 Share Junkers

Junkers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1595 postów

Napisany 08 październik 2012 - 22:27

Polska kosiarka rotacyjna. Remont. Jednak rozwiązanie na przykręcany sam bolec do górnego talerza wydaje mi się lepsze, poza tym bolec z kosiarki polskiej ma u góry poszerzenie szersze niż 16mm, a mi potrzebne jakiekolwiek przykręcane bolce mogą być na 16mm jak nie to się stoczy, bo akurat mam ok 30 nożyków ze złomu, okoliczna fabryka je wywaliła, są bardzo twarde że nawet młotkiem je ciężko skrzywić, a w zakładzie powiedzieli ze nie będą ich roztaczali, bo są za twarde.
Ma ktoś może jakąś kosiarkę z takimi przykręcanymi bolcami do górnego talerza, np. Krone albo inną??
KPK Kumurun Team
Belarus 952.4 - U C-330

#30 Share lukas1000

lukas1000

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 01 lipiec 2013 - 17:54

Polska kosiarka rotacyjna. Remont. panowie jak sie dobrać do łożyska w z-173 od strony tależa czy słupicy tj cała słupice odkrecic? pytam bo robię 1 razz a sprawa jest nagła potrzebyję szybkiej odpowiedzi z góry dziękuję :-)

#31 Share Junkers

Junkers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1595 postów

Napisany 02 lipiec 2013 - 08:57

Polska kosiarka rotacyjna. Remont. Ale do którego łożyska??
KPK Kumurun Team
Belarus 952.4 - U C-330

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#32 Share tracker

tracker

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 139 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, polityka, motoryzacja, mechanizacja

Napisany 08 sierpień 2013 - 09:09

Polska kosiarka rotacyjna. Remont. Mam kosiarkę Famarol Meduza 1,65 m, super sprzęt, ale zajechałem ją z 20 lat temu jak byłem młody i głupi - nie wiedziałem że do skrzyni się leje olej i się rozleciała i od tego momentu już nigdy tak dobrze już nie chodziła. Miała już kilka remontów, ostatni rok temu i w sobotę znowu mi siadła, tylni bęben nie chodzi - pewnie poszły koła zębate - jak je ustawiacie "na papier" aby przy obrocie nie cięło???? I drugie pytanie od zawsze cieknie mi pierwszy bęben od góry, rok temu wymieniłem simering ten przy tym małym kole pasowym i simering pod 1 kołem zębatym w skrzyni - myślałem że nie będzie już ciekł, a tu dalej cieknie - co wyjazd muszę dolewać z litra - cieknie po bębnie - co źle złożyłem, czy jest tam jeszcze coś ?????

Można zastosować mix olej + smar, ale to wpływa na trwałość kosiarki - opiłki nie osiadają na dnie skrzyni tylko piłują łożyska i koła zębate.

Edytowany przez tracker, 08 sierpień 2013 - 09:12.