Skocz do zawartości

Reklama

Zdjęcie

Polska kosiarka rotacyjna. Remont.

• Nie możesz odpowiadać w tym temacie
31 odpowiedzi na ten temat

#1 zibi102

zibi102

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 08 lipiec 2007 - 17:35

Polska kosiarka rotacyjna. Remont. wlasnie remontuje polska kosiarke i chce wymienic w niej lozyska w bebnach. oryginalnie jest takie dziwne smarowanie lozysk poprzez klin na walku w ktorym jest kanalek i troche filcu ktorym powoli cieknie olej i ma smarowac lozyska. problemem jest jeszcze to ze niektore lozyska sa kryte tylko z jednej strony. Ja chce wymienic wszystkie lozyska na kryte. pisza ze lozyska kryte maja wytrzymalosc 9000 obr/min a smarowane olejem 12000 obr/min. ciekawy jestem jak to jest w praktyce. Prosze o rady bo niedlugo ciecie.

szkoda ,że nikt nie mógł pomóc, rozumiem takich kosiarek użytkownicy tego forum nie używają bo wszyscy są już tacy kasowni i mają same nowe , i nikt nigdy ich nie naprawiał. Dzięki już ją wyremontowałem.
  • 0

#2 MarcinPykuS

MarcinPykuS

VIP, były Moderator Forum

• V.I.P.
  • 2954 postów
  • 6011417

Napisany 30 sierpień 2007 - 14:48

Polska kosiarka rotacyjna. Remont. I jak...?? :P

Wszystko w porządku...?? :P

Ja też mam polską kosiarkę...ma już dobre parę lat ale jeszcze wszystko jest sprawne i nie wymaga remontu... :D

POZDRAWIAM
  • 0

#3 abuk14

abuk14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 828 postów

Napisany 30 sierpień 2007 - 16:46

szkoda ,że nikt nie mógł pomóc, rozumiem takich kosiarek użytkownicy tego forum nie używają bo wszyscy są już tacy kasowni i mają same nowe , i nikt nigdy ich nie naprawiał. Dzięki już ją wyremontowałem.

Wiesz co... Nie wszyscy mają czas, aby ciągle odpowiadac napytania... Naprawdę miły jestes. Może chociaż byś określił jej typ.
  • 0

#4 zibi102

zibi102

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 03 wrzesień 2007 - 04:24

Polska kosiarka rotacyjna. Remont. Troche mnie ponioslo -Przepraszam.
kosiarka chodzi teraz super ale mialem problem z gornym talerzem kupilem nowy i byl skrzywiony.
moja kosiarka to so-36 ale niewidze roznicy miedzy moja a np. z-172 czy z 176 czy jakos takie nr.
:)
  • 0

#5 abuk14

abuk14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 828 postów

Napisany 03 wrzesień 2007 - 07:12

Troche mnie ponioslo -Przepraszam.
kosiarka chodzi teraz super ale mialem problem z gornym talerzem kupilem nowy i byl skrzywiony.
moja kosiarka to so-36 ale niewidze roznicy miedzy moja a np. z-172 czy z 176 czy jakos takie nr.
:)

OK, rozumiem
A wracając do kosiarek to praawie wszystkie mają takie same konstrukcje ( większosc jest produkowana przez małe firmy). W sklepie z częściami nie pytają się o typ, tylko mówisz jaką chcesz częśc.
  • 0

#6 Nitram92

Nitram92

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 03 wrzesień 2007 - 09:22

Polska kosiarka rotacyjna. Remont. Moja wlasnie wczoraj przyjechala po remacie od kowala heh nowa skrzynia przekladni zebatej przy okazji wszystkie piasty walek w zeszlm roku tryby nowe paski teraz chodzi cichutko, nic nie stuka puka lux poprostu przy rozpedzanu chodzi tak jak nowa znczy jest taki zarabisty dzwiek jak rozpedzanie sie silnika samolotu odrzutowego :) a pozniej aby slychac ciagnik
  • 0

#7 Adik_ziel

Adik_ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2163 postów
  • 9446307
  • Zainteresowania:Rolnictwo i Motocross ;)

Napisany 03 wrzesień 2007 - 09:38

Polska kosiarka rotacyjna. Remont. ja też mam polską od roku i jak na razie jestem zadowolony ;]
  • 0
«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

#8 samo

samo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 421 postów
  • 5991306
  • Zainteresowania:konie i jeżdziectwo

Napisany 03 wrzesień 2007 - 10:34

Polska kosiarka rotacyjna. Remont. ja z wójkiem robiłem remont tej kosiarki http://www.agrofoto....t...i&img=17566 ok 2 lata temu. wymienione zostało praktycznie wszystko. alejednak stare zawsze będzie starym.
teraz doszliśmy do wniosku że lepiej było kupić nową
  • 0

#9 Nitram92

Nitram92

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 03 wrzesień 2007 - 13:40

Polska kosiarka rotacyjna. Remont. Moja kosiarka bez rematu cykala 10 lat a kosi co roku 12 ha x3 pokosy + jakies tam trawki lucerny do spasania od 2 latek miala jeszcze do objechania 18 ha sasiada x3 pokosy plus to co umnie [takze sie narobila] teraz ze starej kosiarki zostalo tylko rama glowna [ta bez niczego w srodku] i bebny, ale zamki do nozy nowe mam, dodatkowo kowal te bebny ladnie obtoczyl i wywazyl . No i oslony [taka skoropodobna plachta za 150z,l tez zostala kupiona nowa rok temu. teraz te 2/ 3 sezony powinna sigac lux a pozniej juz ojciec mowil ze bezwzglednie na to jaki bedzie jej stan kupimy jeszcze jedna troche wieksza do 1201 i najwyzej bedziemy smigac we 2
  • 0

#10 kosiarka

kosiarka

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 81 postów

Napisany 03 luty 2009 - 18:04

Polska kosiarka rotacyjna. Remont. Potrzebuje schematu instrukcji naprawy kosiarki ??
Chyba ze ktoś wie czemu nam nie chce wyjść wałek z bębna od strony łożyska żeby założyć segery i złożyć do kupy a rozkręcaliśmy by zrobić uszczelnienie przy misce (ramie do której są przykręcone bębny ) a i wcześniej wchodziło bez problemu ??
Jest to polska kosiarka 160 cm ;)
Z góry dziękuje
Jak coś źle zrobiłem to przepraszam to mój 1 post
  • 0

#11 jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1211 postów

Napisany 03 luty 2009 - 20:11

Polska kosiarka rotacyjna. Remont. Przy użyciu ściągacza i siły każde zejdzie. Ewentualnie młot 5 kg. wd-40
  • 0

#12 piciaj

piciaj

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 300 postów
  • 8943563
  • Zainteresowania:mechanika zootechnika treningi krav maga

Napisany 05 marzec 2009 - 02:02

Polska kosiarka rotacyjna. Remont. Mam pytanie panowie, mianowicie, jaki powinna być szczelina miedzy górnym a dolnym talerzem w polskiej kosiarce?? Dzięki za odpowiedz <_<
  • 0
znalazłem to czego szukałem ..:)))

#13 Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 05 marzec 2009 - 09:35

Polska kosiarka rotacyjna. Remont. Zibi rozbierałeś słupice? Nie prościej i taniej było by kupić kompletne słupice? A kosiarka tak już ma ze po iluś tam setkach godz przepracowanych muszą być wymienione słupice i tryby, w mojej starej z famarolu a kosiła rocznie bardzo dużo po zarobkach itd a u siebie 3x15 ha wymieniana miała już wszystko po 4 razy i błędem było remontowanie tego złoma, bo kolejne wymiany słupic znacząco skracały ich żywotność, lepiej kupić choćby z targu nową i kilka lat jest spokój, to że powymieniałeś wszystkie łożyska i teraz jest spokój nie licz na to że pochodzi tyle co nowa max 40-50% tego co nowa
  • 0

#14 jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1211 postów

Napisany 05 marzec 2009 - 19:12

Polska kosiarka rotacyjna. Remont. Szczelina zależy od tego jakie kupowałeś części zamienne. Jedne maja bardziej wygięte talerze a drugie mniej, są tez grubsze i cieńsze. Im mniejsza tym lepiej-mniej ziemi wchodzi i niżej siecze. Może być problem z dopasowaniem uchwytów noży. Ogólnie burdel z częściami .
  • 0

#15 piciaj

piciaj

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 300 postów
  • 8943563
  • Zainteresowania:mechanika zootechnika treningi krav maga

Napisany 07 marzec 2009 - 10:17

Polska kosiarka rotacyjna. Remont. Chodzi mi o to, w normalnej kosiarce standardowej jaka szczelina miedzy tymi talerzami i tyle, czyli ktoś uprzejmy pójdzie z miarka pod wiatę i zmierzy :P
  • 0
znalazłem to czego szukałem ..:)))

#16 jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1211 postów

Napisany 08 marzec 2009 - 10:47

Polska kosiarka rotacyjna. Remont. Zależy w którym miejscu się mierzy, mam pokrzywione talerz wiec 19-24mm. Kupie inne talerz i będzie inna, różni nieudacznicy produkują części, każdy ma swój standard
  • 0

#17 janusz20

janusz20

<<<<<<<<<<<<<<<<

• Members
  • PipPipPip
  • 1674 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co związane z rolnictwem. Budownictwo, Historia

Napisany 17 czerwiec 2010 - 19:48

Polska kosiarka rotacyjna. Remont. Mam pytanie czy ktoś remontował w kosiarce ten przegub nie chodzi mi tylko o wymianę tych tulejek plastikowych bo to już u mnie nie wystarcza i luzy są dalej, zastanawiam się czy jedynym wyjściem będzie wymiana tej skrzynki (bo właśnie na niej jest największy luz) czy też da się to w jakiś magiczny sposób zregenerować?
  • 0

#18 wojtek918

wojtek918

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 214 postów
  • Zainteresowania:Projektant konstrukcji budowlanych. Projekty, optymalizacja

Napisany 18 czerwiec 2010 - 06:15

Polska kosiarka rotacyjna. Remont. Kolego jeden uchwyt z tej ramy jest odkręcany i można go wymienić koszt ok 30 zł drugi niestety jest zespawany z ramą. U mnie też mamy taki problem obecnie robimy remont kosiarce i daliśmy te rame tokarzowi wyciął stary element dotoczył nowy i wspawał ( koszt 40 zł). Jutro uruchamiam kosiarkę mam nadzieje że będzie chodzić cicho :)
  • 0

#19 janusz20

janusz20

<<<<<<<<<<<<<<<<

• Members
  • PipPipPip
  • 1674 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co związane z rolnictwem. Budownictwo, Historia

Napisany 18 czerwiec 2010 - 11:55

Polska kosiarka rotacyjna. Remont. A masz pewność że tokarz przyspawał to prosto czy też przyspawał najpierw to tak na oko a później do wyśrodkowania użył wytaczarki (nie mylić z tokarką)
  • 0

Google AgroFoto Ads Polska kosiarka rotacyjna. Remont.

• Reklama google
Dzisiaj, 12:58
  •  

#20 wojtek918

wojtek918

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 214 postów
  • Zainteresowania:Projektant konstrukcji budowlanych. Projekty, optymalizacja

Napisany 18 czerwiec 2010 - 12:34

Polska kosiarka rotacyjna. Remont. Jutro będę to składał to się zobaczy :) ale wszystko jest pomierzone i powinno spasować.
  • 0

Także otagowane jednym lub więcej z tych słów kluczowych: %s