MECHANIZATOR

Fortschritt/MDW 524 wady i zalety

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
jacek1114    0

witam mam 524 trzeci sezon niezły kombajn mam tylko jedną wade rwie mi wał jezdny ten co przechodi z lewej strony na prawą poszły juz 4 wały może wiecie co jest nie tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pandanus    5

mam 524 juz 7 sezonów i nigdy nie było problemu z wałem jezdnym

ale tydzien temu pękła mi półoska od przedniego koła kiedy zostało juz tylko 30 arów kukurydzy do skoszenia a miałem go sprzedać zaraz po sezonie ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JELONEK09    1

witam. mam pytanie o kombajn 524 ponieważ planuję taki zakup. chodzi mi o zapchanie młocarni. czy to się zdarza i jak wyczyścić, czy jest dobry dostęp, czy łatwo wyrywać słomę lub czy jest jakiś klucz do cofania bębna młócącego. jak to wygląda? Ostatnie żniwa kosił u mnie claas dominator 76, jak się zapchała młocarnia w rzepaku to bite dwie godziny nożykiem wycinaliśmy po słomce. Już znacznie łatwiej jest wyczyścić w bizonie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KamilK199    9

Jesli ma takie samo rozwiazanie jak w 514 ze opuszczasz klepisko dzwignia to nie bedzie problemu, U mnie kiedys laplo duza kupke zyta ze az paski zaczeky sie palic, tak zablokowalo, dzwignia na dol, wyplul wszystko z tylu i spowrotem pomalu w heder i jazda dalej.


Ursus:360, 360 3P,Białoruś JUMZ koparka rolnicza,MF 595 MKII MP:)
a w przyszłości Fendt(612 145KM) lub MF(8110-8120,135-145KM):)
Jeśli jesteś z okolic Wielunia i Sieradza napisz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
longi    0

na osi młocarni która znajduje sie nad lewym kołem za schodkami jest otwór,my robimy tak-gdy zapcha sie bemben to nakładasz rure na tą oś,i obracasz młocarnie,wcześniej musisz opuścić klepisko dzwignią w kabinie.ogólnie fajny kombajn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztofz14    75

Jak jest w tym kombajnie z regulacją obrotów bębna.Czy można zmniejszyć jak w bizonie czy np. do rzepaku trzeba zakładać przekładnie zwalniającą.Jakie ona daje obroty i czy montaż jest skomplikowany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

mam kilka pytań odnodnie tego kombajnu

Jak z dostepem do czesci w południowo wschodniej polsce tj woj podkarpackie / lubelskie


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

tak tylko we żniwa czekanie 24h na kuriera to boli. po częsci do clssa mam ok 80km wiec kiedy trzeba to jade


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzybu1    35

Panowie a jak jest z przystawka do qq i ogólnie koszeniem kukurydzy ? Czy były produkowane z przystawkami, czy trzeba kupić i przerabiac pod niego ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

trzeba kupić ale pasuje bez przeróbek podobno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tlewandowski    72

z tym uszkadzaniem wału jezdnego to trzeba sprawdzić łożysko na którym wisi koło wariatora jazdy ale to na dole na skrzyni, niestety trzeba odkręcić przednie koło żeby było dobre dojście do tego przy okazji można zajrzeć do sprzęgła bo to też nie jest najmocniejsza strona tego kombajnu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
giziulek    11
Ja do swojego 524 przerobilem przystawkę do kukurydzy od claasa 4 rzędowa, na 2 biegu idzie bez problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
osmy888    1
Dnia 1.04.2018 o 21:04, giziulek napisał:

Ja do swojego 524 przerobilem przystawkę do kukurydzy od claasa 4 rzędowa, na 2 biegu idzie bez problemu.

Z docinaczem ?


a ja mam Fortschritt-a E-512 !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
osmy888    1

Problem z przyśpieszaczem w 524. Nie działa zwalnianie na przyśpieszaczu tzn. w momencie pociągnięcia dżojstika do tyłu koła wariatora nie chcą się rozjechać. Gdzie może być problem ?


a ja mam Fortschritt-a E-512 !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PronarekP5    67

Problem może być w module z Elektroniką, nasz MDW właśnie twardo się stawiał przed sprzedażą, guziki i właśnie przyspieszacz nie chciał chodzić, nie pamiętam czy styki się przetrwały czy takie elektroniczne części się wypalily. A co do wału jezdnego to problem tkwi nie w wałach tylko w tym że powinno się wymienić i wał i środek z wariatora czyli tuleja która siedzi na okrągłej części wału, i wieloklinu wewnątrz wariatora na tym nie może być luzu. Jak będzie luz będzie wtedy zrywać wał.


FENDT PoweR i nie ma mocnych !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
osmy888    1

Okazało się że było zbyt mało oleju hydraulicznego w zbiorniku :) 

Czy orientuje się ktoś gdzie można kupić przełączniki np. wycieraczek, dmuchawy, świateł itp. do 524 ?


a ja mam Fortschritt-a E-512 !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037
dzwoń do Pszenna albo do Pankowa. a może ktoś zrobić mi foto tych dwóch wtyczek od monitora co są koło lewarka od biegów? wie ktoś jak ustawić kąt wtrysku w 524 ?tzn ile stopni ma być ? bo mój dziad nie chce palić po postoju a pompa po regeneracji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lexion1012    1
Dnia 28.10.2012 o 13:42, bart07 napisał:

Witam serdecznie.

Rozglądam się za kombajnem zbożowym do okolo 40 tys. zl.

Kombajn pracowalby na okolo 30ha wlasnych oraz w uslugach.

 

Ostatnio przegladając różne oferty natrafilem na Fortschritt'a 524 i chcialbym sie dowiedzieć co nieco na jego temat od posiadaczy i użytkowników tego sprzętu.

 

Jak wygląda jego wydajność,spalanie, pojemność zbiornika. jak z awaryjnością tych modeli, dostępnościączęści.

 

Ogólnie wady i zalety tych kombajnów.

 

Przeszukalem forum i nic konkretnego niestety nie znalazlem.

 

 

Pozrawiam

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lexion1012    1
Dnia 8.07.2007 o 19:59, MECHANIZATOR napisał:

do cięcia byłoby trochę ponad 200 ha - znajomy ma tyle i pytal się mnie o radę ale ja nie umiem mu tak od reki odpowiedziec - a jego rekord to lepiej nie wspominać - potrafi 3 - 4 razy dziennie zjeżdzać do gospodarstwa zeby cos przy nim zrobić - jak w zeszłym roku skończył ostatni kawałek kosić to nie dość ze mu się silnik zapowietrzył to jeszcze orbitrol wysiadł i 1,5 km do domu jechał 3 godziny - i tak mnie wypytuje właśnie o fortschrity - kiedyś o 514 a teraz o 524

Na ten areał dobry będzie Fortschritt 516 albo 517, Ewentualnie Bizon Gigant. Ceny tych kombajnów są przystępne. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037
tlewandowski napisał:

mam jeszcze jakieś części od 524 podsiewacz napewewno i chyba sita jakieś jak ktoś jest zainteresowany to pisać

sito górne masz może.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez agropiotrmosz
      Witam
      Poszukuje opisu skrzynki bezpieczników w E-514. Który od czego odpowiada i jakie natężenie ma mieć.
      Z góry dziękuje :)
    • Przez KrzysztofL
      Witam mam nietypowy problem .Odebrałem silnik po kapitalnym remoncie ,założony do kombajnu pali , ciśnienie na zimnym 5,5  rozgrzany 4 atmosfery ,ale problem polega na tym że zapala mi się kontrolka zabrudzenia filtra ( ciśnienia oleju ) . Wymieniłem filtr na nowy ,nie pomogło , wymieniłem czujnik ciśnienia oleju i można powiedzieć że pomogło tylko na odwrót. Przy zgaszonym silniku kontrolka się nie świeci ale gdy odpalę kombajn to kontrolka się zapala . Nadmieniam że ciśnienie pokazuje 5,5 na zimnym . nie mogę docierać silnika bo nie wiem o co chodzi z tą kontrolką . Brak mi pomysłów . Pomocy.
    • Przez pi0tr
      Witam.
      Mam następujący problem z moją maszyną. Podczas koszenia dosyć często zdarza się że bęben młócący nie pobiera materiału. Heder i przenośnik pochyły działąją bez zarzutu, słoma gromadzi się na wysokości chwytacza kamieni (był czyszczony kilka razy, niczego to nie zmienia) i wraca górą przenośnika do ślimaka i tam kombajn go 'wypluwa'. Jak już bęben złapie to co się nagromadziło to zazwyczaj kończy się to zabiciem młocarni. Taśma przenośnika jest dosyć luźno ale to nie ona jest problemem - słoma jest wciągana do podajnika i stamtąd wraca. W okolicy chwytacza kamieni wszystko wygląda normalnie - nie ma żadnych przeszkód, nic nie jest wygiętw, wygląda jak fabryczne. Czy ktoś ma pomysł jaka może być przyczyna tego problemu? Prosze o pomoc - usterka zabiła już dwa pasy napoędzające całą młocarnię i dwa pasy od bębna.
    • Przez Michael18
      Witam Serdecznie, jak w temacie. Niestety nie wiem co mam zrobić, aby odpowietrzyć wysuw motowideł w kombajnie 514. Proszę o wytłumaczenie co mam dokładnie zrobić. Z góry dziękuję za pomoc! 
    • Gość
      Przez Gość
      Witam,
      mam problem z fortschrittem e514 dużo słomy wpada na podsiewacz i sita, co później idzie do zbiornika.
      Próbowałem już różnych rozwiązań zmieniłem nawet dolne sita na żaluzjowe, ale myślę że problem może tkwić w odrzutniku lub coś za bębnem jest nie tak. Słoma z bębna powinna raczej wpadać na wytrząsacze a dużo mam jej na sitach i już nwm co mam zrobić.
      Proszę o rady, pozdrawiam. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj