Skocz do zawartości

Zdjęcie

Fortschritt/MDW 524 wady i zalety

58 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Dawid727

Dawid727

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 290 postów

Napisany 14 kwiecień 2009 - 19:57

Fortschritt/MDW 524 wady i zalety to co to za mechanik ? Fortschritt jest prosty jak bizon :) tylko trochę lepszy... mam 514 to nie mogę narzekać bo bym do spowiedzi musiał iść :) co do 524 jest to troche większa 14stka tak samo jak 517 i 527.... ja jak będe kupował to biorę 525 trochę droższy ale wart swej ceny.

Pozdro

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Fortschritt/MDW 524 wady i zalety Dzisiaj, 03:09
  •  

#22 Share JD7600

JD7600

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 25 listopad 2009 - 15:14

Fortschritt/MDW 524 wady i zalety MDW 527 Ernte Maister. Mamy takiego juz 4 sezo i idzie jak przecinak tylko wymienilismy podsiewacz bo cały był popenkany i nie było sensu go już łatac.
Przyzbiorze 6 ton przenicy kosi 2/3 Ha na godzine.a przy Słabym jęczmieniu to 6/7 2 bieg i hydrostst do dechy.Heder 6.6

#23 Share PronarekP5

PronarekP5

MarcinWyrwich

• Members
  • PipPipPip
  • 569 postów

Napisany 29 sierpień 2010 - 19:33

Fortschritt/MDW 524 wady i zalety Witam wszystkich użytkowników forum , natknąłem się na temat @MECHANIZATOR-a wady i zalety tego oto kombajnu ale nic tam nie wyczytałem ani na forum podanym w postach , konkretnie chce się dowiedzieć jaka wydajność osiąg owy kombajn , ile pali, jaki przebieg wróży jeszcze dalszą eksploatacje bez większych problemów , i jak z dostępem do części , pasy są jakieś normalne <miarowe> takie jakie można łatwo dostać , i wreszcie łożyska , bo do tej pory w International-u natknąłem sie na gwinty i łożyska calowe co mnie zraziło do Case i MF-a bo to one maja wszystko w calach , dlatego myślę ze za nie wielką stosunkowa kasę można kupić kombajn wart uwagi , kombajn na 30 ha i za ok 45 tyś . Interesuje mnie również rozmiar tego kombajnu - długość wysokość , i jak wygląda obsługa tego kombajnu - czyli wszystko po trochu jak dla kogoś kto nie miał z tym styczności . No i oczywiście na co zwrócić uwagę przy oglądaniu , przeważnie kombajny z Czech bo są tańsze a jak normalnie użytkowany to tak samo będzie pracował . A że jestem z opolskiego to kombajny sprowadzone z Czech są łatwo dostępne czy w opolskim czy to w dolnośląskim do którego nie ma zbyt daleko .

Pozdrawiam i czekam na wyczerpujące posty na temat tego kombajnu ,

(byłbym wdzięczny jak by któryś z moderatorów połączył tematy z tematem mechanizatora - tak żeby nie robić na forum niepotrzebnego zamieszania) .
FENDT PoweR i nie ma mocnych !

#24 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7800 postów

Napisany 29 sierpień 2010 - 19:54

Fortschritt/MDW 524 wady i zalety Kolo mnie są takie 2 a trzeci niebieski.Z czego niebieskiego i zielonego mają bracia.to dobre kombajny.Mało palą.wydajność mają dużą.Kosiłem nim kiedyś u sąsiada jak go przyprowadził.20 ha rzepaku dla niego ta żaden problem dziennie.Wydajniejszy od 516 czy 517.Silnik 6 rzędówka mało palący.Nie wiem ile dokładnie ale sąsiad ma 516 i 524 to mówi że 524 dużo mniej pali,a przy tym wydajniejszy.Części koło Świdnicy a dokładnie w Pankowie i Pszennie są chyba prawie wszystkie.A i rozebranych też jest.gwinty łożyska są w nim typowe.Posiada 4 wytrząsacze które pasują od 512 z małym przerobieniem na śruby a o polowe tańszym niż od 524.

Ja mam do koszenia ponad 110ha i bizon po tym roku mi się trochę znudził to chyba też takiego kupie.bo co za 50 tyś można kupić z taką wydajnością.A do Pankowa mam z 20 km.

Jest w nim trochę elektryki i czujników.Komputer.Jak nim kosiłem to naprawdę super się jeździło.

#25 Share piciaj

piciaj

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 300 postów
  • Zainteresowania:mechanika zootechnika treningi krav maga

Napisany 29 sierpień 2010 - 20:22

Fortschritt/MDW 524 wady i zalety Witam. Podłączam sie do tematu również jestem zainteresowany tymi kombajnami MDW 524 , licze na rzetelne odpowiedzi kolegów z forum którzy sie na tym znają, im więcej wypowiedzi tym bardziej miarodajna wiedza B)
znalazłem to czego szukałem ..:)))

#26 Share kapec24

kapec24

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 93 postów

Napisany 29 sierpień 2010 - 21:06

Fortschritt/MDW 524 wady i zalety Z Pankowa ja biore części do 512 a jestem z kujaw. Ponoc część części sami produkują. A jeśli nie to w Case powinni do MDW mieć bo oni to wykupili i kontynuowali przez jakiś czas produkcje tych modeli pod swoją banderą, tylko że tam sa dużo droższe. A co do kombajnów z Czech to są tańsze ale ponoć strasznie styrane - swego czasu interesowaliśmy się tym kombajnem z tatą ale nie było kasy i sie rozeszło. i to tyle co moge pomóc

#27 Share PronarekP5

PronarekP5

MarcinWyrwich

• Members
  • PipPipPip
  • 569 postów

Napisany 30 sierpień 2010 - 11:38

Fortschritt/MDW 524 wady i zalety widziałem w nich na słupku takie jakby komputer pokładowy - czemu on służy , i co w tym kombajnie jest sterowane elektronicznie??

#28 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7800 postów

Napisany 30 sierpień 2010 - 12:15

Fortschritt/MDW 524 wady i zalety To jest komputer.Wyświetla on wszystkie obroty w kombajnie,ile ma zboża w zbiorniku i coś tam jeszcze .Elektrycznie włącza się sieczkarnie przez elektromagnes lub coś w tym rodzaju.Ale nie jestem pewny kiedyś mi tłumaczyli,ale teraz nie pamiętam.Pytałem dlaczego jak jadą na pole to sieczkarnia działa.Chodzi o to że na postoju może pracować tylko sieczkarnia, a młocarnia jest wyłączona.Rura do zboża.

A w Pankowie produkują części.

#29 Share PronarekP5

PronarekP5

MarcinWyrwich

• Members
  • PipPipPip
  • 569 postów

Napisany 30 sierpień 2010 - 13:07

Fortschritt/MDW 524 wady i zalety A teraz nasuwa mi się pytanie jak to wszystko sprawdzić w tym kombajnie może ktoś podesłać jakieś foto z przełącznikami w kombajnie i wajchami żeby wiedzieć przy oglądaniu maszyny co powinno się załączyć po przyciśnięciu danego guzika / przełączeniu wajchy lub ewentualne sprawdzenie co jest nie tak.

#30 Share Arturos21

Arturos21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 326 postów

Napisany 14 styczeń 2011 - 22:25

Fortschritt/MDW 524 wady i zalety Witam chciałbym sie dowiedziec jakie funkcje ma ten komputer w 524 jak go sprawdzić czy wszystko działa??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share Zenon5072

Zenon5072

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 24 luty 2011 - 18:30

Fortschritt/MDW 524 wady i zalety ile ma klawiszy model 524?

Edytowany przez Zenon5072, 24 luty 2011 - 21:22.

#32 Share qba

qba

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów

Napisany 27 luty 2011 - 08:14

Fortschritt/MDW 524 wady i zalety cztery sztuki

#33 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7800 postów

Napisany 27 luty 2011 - 12:03

Fortschritt/MDW 524 wady i zalety I pasują od 512 z małą przeróbką.

#34 Share Arturos21

Arturos21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 326 postów

Napisany 23 grudzień 2011 - 23:20

Fortschritt/MDW 524 wady i zalety Witam chciałbym się dowiedzieć jak kosić rzepak 524 bez stołu czy na sitach od zboża można czy trzeba kupic do rzepaku

#35 Share grzepo

grzepo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 266 postów

Napisany 24 grudzień 2011 - 15:19

Fortschritt/MDW 524 wady i zalety Napiszcie jak wiecie (jak robiliście takie rzeczy) ile może kosztować np. regeneracja rozdzielaczy, naprawa silnika, ile kosztują sita.
Albo podajcie typowe usterki w tych sprzętach, żeby zwrócić na nie szczególną uwagę. (np. słyszałem o problemach z wałem co napędza podsiewacz, ale nie wiem czy to prawda?)
I jeszcze jedno E524 jest na hydrostacie czy ma napęd mechaniczny, jak tak to ile biegów?

#36 Share misiek38

misiek38

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 190 postów

Napisany 20 czerwiec 2012 - 20:02

Fortschritt/MDW 524 wady i zalety 524 ma kilka udogodnień w stosunku do 514 minusem jest silnik a +kabina ,sterowanie elektrohydrauliczne czujniki i kilka innych drobnych rzeczy.

Edytowany przez misiek38, 20 czerwiec 2012 - 20:02.

#37 Share grzepo

grzepo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 266 postów

Napisany 21 czerwiec 2012 - 06:20

Fortschritt/MDW 524 wady i zalety Jakie to udogodnienia i jakie minusy?

#38 Share bart07

bart07

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 28 październik 2012 - 13:42

Fortschritt/MDW 524 wady i zalety Witam serdecznie.
Rozglądam się za kombajnem zbożowym do okolo 40 tys. zl.
Kombajn pracowalby na okolo 30ha wlasnych oraz w uslugach.

Ostatnio przegladając różne oferty natrafilem na Fortschritt'a 524 i chcialbym sie dowiedzieć co nieco na jego temat od posiadaczy i użytkowników tego sprzętu.

Jak wygląda jego wydajność,spalanie, pojemność zbiornika. jak z awaryjnością tych modeli, dostępnościączęści.

Ogólnie wady i zalety tych kombajnów.

Przeszukalem forum i nic konkretnego niestety nie znalazlem.

Pozrawiam

#39 Share Pawel21990

Pawel21990

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i robienie filmików:
    www.youtube.com/user/Pawel21990

Napisany 10 listopad 2012 - 22:02

Fortschritt/MDW 524 wady i zalety wydajność w dobrej pszenicy 1,25-1,5ha/h mi wychodziła. Zbiornik gdzieś 3,5t, z awaryjnością to zależy jakiego kupisz i czy wszystko będzie ok przed żniwami. miałem parę d*pereli do wymiany bo mam go pierwszy sezon. Spalanie mniejsze od supra. Musi być sprawna w nich elektryka bo możesz się potem trochę namotać żeby dojść z tym wszystkim. Słabe punkty to pękające półosie, wytrząsacze są 4 szerokie i też lubią popękać.. Zalety to cicho w kabinie, słychac tylko bęben, wygoda - ja mam klimę. Ogólnie fajny kombajn :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share tomek83

tomek83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 197 postów

Napisany 18 listopad 2012 - 21:05

Fortschritt/MDW 524 wady i zalety Witam!
Zastanawiam się nad zakupem MDW 524 i dlatego mam pytanko o tempo opróżnienia i czystość zbiornika po opróżnieniu.
Wydaje mi się że ta pionowa część rury wysypu to chyba jest błąd konstrukcyjny.
Co o tym myślicie?