Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ceny kombajnowania

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
1041 odpowiedzi na ten temat

#921 Share Basia4

Basia4

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 23 lipiec 2012 - 08:36

Ceny kombajnowania Siwy nie tak znów daleko:P

Siwy nie tak znów daleko:P

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ceny kombajnowania Dzisiaj, 03:37
  •  

#922 Share HondaMtx

HondaMtx

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 745 postów
  • Lokalizacja:Sieradzice, gmina Kazimierza Wielka, woj Swietokrzyskie
  • Zainteresowania:rolnictwo, off-road, motoryzacja, motocross

Napisany 23 lipiec 2012 - 09:04

Ceny kombajnowania Koledzy przecież w małopolskim i świętokrzyskim znów takich gór nie ma.. To co mają powiedzieć rolnicy z Podkarpackiego?? A z takimi cenami jak w tych dwóch województwach się jeszcze nie spotkałem. Aha i jeszcze jedno. Skoro utrzymanie tej maszyny tyle kosztuje to dlaczego gościu ode mnie ze wsi się wyłamał i bierze około 280zł za godzine i mu się opłaci?? I nie narzeka ;) także coś jest nie tak z tymi co tyle kasy biorą za godzinę :) bo skoro jemu się opłaci kosić za 280zł a wam 400zł mało to coś jest nie tak z Wami ;)

Edytowany przez HondaMtx, 23 lipiec 2012 - 09:05.

Ursus C-360 --> Zetor 8011 --> Massey Ferguson 3090 :)
Jeśli pomogłem, kliknij w strzałkę na zielonym tle :)
Zapraszam ~~> https://www.facebook.com/Fanpagemf

#923 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 23 lipiec 2012 - 09:32

Ceny kombajnowania Pisałem niejednokrotnie by osoby nie mające kombajnów nie pisały w tym temacie kolego wyżej!!!! ty masz pojęcie ile kosztuje utrzymanie tej maszyny? operator, mechanik, itd. w mojej okolicy jest to 350zł, i jest to świętokrzyskie, ja wszystko wykonuje sam, naprawy, obsługę, itd. i jestem w stanie obniżyć ceny do poziomu 320-330zł, ale ty pewnie nie masz pojęcia że na dzień dobry się leje w bak paliwa za 1000zł, że byle jaki olej kosztuje powyżej 10zł/L, smar 18zł/L itd. w same pierdółki w przygotowaniu do sezonu wsadziłem już 1700zł , a na czysto z godziny zostanie mi tyle co bierze operator... czyli ok 30-40zł...a gdzie zarobek?
Ten co niby się wyłamał to albo idiota, albo analfabeta nieumiejący liczyć...
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#924 Share HondaMtx

HondaMtx

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 745 postów
  • Lokalizacja:Sieradzice, gmina Kazimierza Wielka, woj Swietokrzyskie
  • Zainteresowania:rolnictwo, off-road, motoryzacja, motocross

Napisany 23 lipiec 2012 - 10:03

Ceny kombajnowania I tu byś się zdziwił bo pojęcie mam. od paru lat pracuje z operatorem kombajnu (kolega ze wsi) i wiem ile co kosztuje. A bizonowi Z056 w dobrej robocie to i bak na dzień czasami braknie.
U siebie mam parę ciągników to się orientuje ile oleje kosztują. Tylko zastanawia mnie dlaczego akurat u nas kombajniści biorą tyle, a po innych województwach mniej..
Ursus C-360 --> Zetor 8011 --> Massey Ferguson 3090 :)
Jeśli pomogłem, kliknij w strzałkę na zielonym tle :)
Zapraszam ~~> https://www.facebook.com/Fanpagemf

#925 Share 1210

1210

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 263 postów

Napisany 23 lipiec 2012 - 10:37

Ceny kombajnowania Jestem ze swiętokrzyskiego idla krajana dam ci podpowiedź.
Porównaj średnie powierzchnie gospodarstw to sam dojdziesz do wniosku dlaczego takie ceny?
Poszperaj po danych ile w danych województwach jest kombajnów ( i jakich) a ile rolników.
Poprostu W większości kraju są większe gospodarki i jest więcej kombnajnów.
Małopolskie i Świętokrzyskie mają bardzo rozdrobnione gospodarstwa i nie opłaca się kupować kombajnów ajak ktoś ma kombajn i nie ma konkurencji to cenę dyktuje. Proste jak drut. Nad czym się zastanawiać.
W Sieradzidzach siedzicie na warzywach czy jak płaci warzywo jak np. w tamtym roku papryka braliści mniej za nią bo w łodzkim zniszczyło plantacje? Nie bo jak ktoś tyle chce płacić to się sprzedaje czy towar czy usługę.

#926 Share pasiu66

pasiu66

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1124 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo, Komputery, Internet

Napisany 23 lipiec 2012 - 12:49

Ceny kombajnowania @bobytempelton nie tłumacz im bo i tak im się wydaje, że z tego są kokosy. Niech kupi sobie kombajn jeden z drugim i się kurzy to zobaczy jak to jest. O otrzymaniu nie będe tłumaczył bo już napisałeś. Ja kosze tylko u znajomych i rodziny reszcie odmawiam właśnie dlatego, że nie specjalnie mi się uśmiecha ładować kase w części.

#927 Share Puskar

Puskar

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 23 lipiec 2012 - 13:38

Ceny kombajnowania Witam,
Pytanko takie do Was mam, ile może kosztować kombajnowanie
Class MERCUR Heder 2,60 ? Chodzi mi o stawkę godzinną, (Małopolska).
Proszę o szybką odpowiedź.
Pozdrawiam Puskar

Edytowany przez Puskar, 23 lipiec 2012 - 13:56.

#928 Share capitano12

capitano12

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 23 lipiec 2012 - 14:13

Ceny kombajnowania Witam
Jestem z podkarpacia powiedzcie mi 300 zł bez sieczkarni i 330 ze sieczkarnia to odpowiednia cena ?
Mam Bizona Z056

#929 Share murtek

murtek

John Deere

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2150 postów

Napisany 23 lipiec 2012 - 15:12

Ceny kombajnowania W mojej okolicy (Dolnośląskie) za ha:
-z sieczkarnią rzepak (niezależnie jaki kombajn)- 400- 480 zł
-z sieczkarnią zboża 360- 480 zł
-bez sieczkarni 30 zł taniej
CZĘŚCI ZAMIENNE, OLEJE, FILTRY JOHN DEERE, CASE, STEYR, NEW HOLLAND, MANITOU, VADERSTAD, HORSCH, LEMKEN, KOCKERLING, POTTINGER, HARDI, MASCHIO GASPARDO, FARMET. NISKIE CENY ORAZ SZYBKA WYSYŁKA (18 ZŁ) TEL. 697 970 169 e-mail: m_martka@osadkowski-cebulski.pl

#930 Share KrzychuM

KrzychuM

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 373 postów
  • Zainteresowania:!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Napisany 23 lipiec 2012 - 16:15

Ceny kombajnowania ponad 3 stówy bizonem bez sieki?? masakra...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#931 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3821 postów

Napisany 23 lipiec 2012 - 21:40

Ceny kombajnowania pasiu66 - jak Ci zostaje 30-40zł na godzinie koszenia to albo masz takiego sieczkobrzęka że się kupy nie trzyma albo nie wiem... Gadasz jak mój sąsiad. On odrobił kilkanaście lat temu używanego bizona w dwa sezony a jak po 10 latach przyszło mu zrobić remont silnika, przenośniki zmienić to wielki lament bo do każdego klienta dokłada i co rok przed sezonem gadka że skosi swoje i do stodoły a w rzeczywistości leci jak najszybciej skosić swoje i łapie każdą możliwą okazję. Prawda jest taka że kasa za koszenie to lekki pieniądz i co najważniejsze czysty. Idealna sprawa jak ktoś ma dobry kombajn i niedużo ziemi skoczyć sobie na usługi. Można grosza do gospodarstwa dorzucić. Nie są to kokosy jak 15 lat temu ale zawsze coś. Te ceny po 400zł za koszenie bizonem... nie będę tu dosadnie tego określał. Ciekawe ile zostanie gospodarzowi jak skosi 3 tony mieszanki czy żyta. Nie mówię że za darmo kosić bo to nie caritas ale nie przesadzajmy. 300zł za skoszenie 1ha zboża (4-5t) to wg mnie dobra cena.

#932 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2392 postów

Napisany 23 lipiec 2012 - 22:08

Ceny kombajnowania @KrzychuM kup sobie obojętnie jaki sprzęt pojeździsz trochę po remontujesz to się wypowiesz ile kosztuję.Wk********e jest to ze biadolicie ze dużo to kupować sobie kombajn i nie biadolić ze 3 stówki to za drogo.Zapier**lisz silnik w kombajnie i postoisz przez żniwa to powiesz ze wtedy jest drogo.Nie osłabiaj Mnie bon szkoda słów. U mnie za sam przegląd bizona na żniwa biorą 2 tysiące plus części to masz dobre dwa dni za***rdalania w polu żeby się zwróciły a żniwa może 10 dni trwają i co kombajn postawisz dla satysfakcji w garażu żeby stał bez zarobku.Nie osłabiaj i przemyśl co piszesz :) pozdrawiam

PS nie bierz sobie tak do serca ale taka jest prawda. :rolleyes:

@pawelol111 kub dobrego bizona za 10 klocków i wyjeżdżaj w pole. :D Powodzenia. i nie dokładaj ani grosza to w sezon się zwróci.Daj znać po żniwach jak wyszło.I na prawdę wróćcie do tematu i nie biadolić. Jak za drogo to nie kosić.Talerzowa i po problemie. :P pozdrawiam

Wyrazy wulgarne!!

Edytowany przez MAT912, 14 luty 2013 - 00:39.

#933 Share jan71

jan71

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów
  • Zainteresowania:Rolnik-Pasjonata

Napisany 23 lipiec 2012 - 22:25

Ceny kombajnowania Panowie , każdy kto ma maszyny wie jakie są koszty utrzymania ich . Ceny usług są takie jakie i regiony Polski są bogatsze i biedniejsze , u mnie we wiosce GOSCIE mówią że ich stać na wczasy , wycieczk itd , itp , bo pracują za granicą ale jak przychodzi czas żniw to wszystko drogo drogo - niech idą do sklepu kupią kosę i napierają będzie tanio tanio . A jak zamawiają usługę to mają płakać i PŁACIĆ , czysty KAPITALIZM B)

#934 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 23 lipiec 2012 - 22:41

Ceny kombajnowania Dokładnie, ja niekiedy gdy miałem usterkę mówiłem, z tym zejdzie tyle i tyle, usługobiorca lamenty itd. mówię dzwoniłem do domu zaraz ktoś przyjedzie siądziesz w samochód bedzie szybciej, kupicie części będzie raźniej, zanim siostra sama załatwi , za każdym razem jak wracali ten sam tekst "to tyle koszuje?"
I tu ostatnia moja prośba, by osoby nie mające styczności z kombajnami zbożowymi nie pisali w tym temacie, bo jedynie biadolicie że drogo, a zielonego pojęcia nie macie o utrzymaniu i eksplaatacji, a przede wszystkim o amortyzacji kombajnu zbożowego....
Nie pasi wyciągać kieroty i sierpy :D
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#935 Share leonardo111

leonardo111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 151 postów

Napisany 23 lipiec 2012 - 23:43

Ceny kombajnowania Jeszcze bobytempelton zapomniałęś o filtrach , ubezpieczeniu kombajnu (mi zaśpiewali za bizona 164zł za ) to już jest 2000zł zanim ruszysz z podwurka ...

Edytowany przez leonardo111, 23 lipiec 2012 - 23:43.

#936 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 24 lipiec 2012 - 00:09

Ceny kombajnowania Macie racje koledzy.W tym roku kupiliśmy kombajn i nasze podejście diametralnie się zmieniło.2000zł przed sezonem kosztowały wszystkie "drobne" naprawy.Kasujemy 300zł/godzina,a kombajn w tym czasie spali 15l.

#937 Share Harnas88

Harnas88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 395 postów

Napisany 24 lipiec 2012 - 20:44

Ceny kombajnowania Podlaskie 320 zł za godzine bez sieczkarni. I nie mam zamiaru brać mniej, remonty i utrzymanie kosztują i tak jak kolega wyżej pisał, niech nie wypowiadają sie ci którzy nie mają kombajnów i nie wiedzą ile kosztuje utrzymanie żeby klient był zadowolony

#938 Share emilko

emilko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 291 postów

Napisany 25 lipiec 2012 - 15:42

Ceny kombajnowania Południowe Mazowsze - na moje 20 ha umówiłem się po 320zł bizonem z sieczkarnią. 300 - bez, słyszałem, że są osoby co i po 280 kasują.

#939 Share Poettinger

Poettinger

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 81 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo
    motoryzacja
    zwierzęta
    sport

Napisany 25 lipiec 2012 - 20:06

Ceny kombajnowania dziś byłem u znajomego i pytałem ile w tym roku bierze za koszenie to powiedział że 450 zł/h kombajnem jd 1470

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#940 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 25 lipiec 2012 - 20:21

Ceny kombajnowania TC56 350/h i małe pytanie do żniwiarzy: dlaczego im starszy gruchot wołacie za usługi wiecej , czy to klient ma placić za Wasze naprawy, spawania bo blisko czterdziestoletni bizon tego wymaga, czy to w gestii usługodawcy jest wykonanie roboty, a już gadanie że tyle bo to się psuje pozostawię bez komentarza