Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ceny kombajnowania

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
1041 odpowiedzi na ten temat

#801 Share endrju

endrju

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 29 czerwiec 2012 - 16:48

Ceny kombajnowania skoro uważacie , że rekord i super mają taką samą wydajność to pozdro :) , u nas w tamtym roku claasem mega 204 brali chyba 340 zł , podejrzewam , że teraz bd krzyczeć w moim rejonie w granicach 350 zł /ha

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ceny kombajnowania Dzisiaj, 04:44
  •  

#802 Share IMATEUSZI

IMATEUSZI

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 29 czerwiec 2012 - 16:53

Ceny kombajnowania a ile można brać za godzine kosząc dominatorem 85 ?

#803 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9683 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 29 czerwiec 2012 - 21:08

Ceny kombajnowania a jak myślicie ile można podnieść cenę za usługę kompleksową - koszenie i transport?
u nas paru rolników nie jest przygotowanych na odbiór na poziomie 10-12ton na godzinę i myślimy aby im pomóc podstawiając własny transport.
W grę wchodzą 3 zestawy 12tonowe

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

#804 Share Harnas88

Harnas88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 395 postów

Napisany 29 czerwiec 2012 - 21:08

Ceny kombajnowania Chyba że w rekordzie masz sita z dłuższymi pazurkami to wtedy rekord ma większą przepustowość a tak to to samo co super, poza turbem, dłuższymi klawiszami i większym zbiornikiem na zboże

#805 Share a8185

a8185

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja
    Hodowla bydła

Napisany 29 czerwiec 2012 - 21:31

Ceny kombajnowania

a jak myślicie ile można podnieść cenę za usługę kompleksową - koszenie i transport?
u nas paru rolników nie jest przygotowanych na odbiór na poziomie 10-12ton na godzinę i myślimy aby im pomóc podstawiając własny transport.
W grę wchodzą 3 zestawy 12tonowe

ładny zestaw. ja w ubiegłym roku za zwożenie zboza ciągnik + przyczepa 8 ton lacznie z koszeniem 400 wiec tu mozna znacznie drożej. fakt ze bylo blisko ok 2 - 3 km do magazynu

#806 Share Marcin91

Marcin91

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1284 postów

Napisany 29 czerwiec 2012 - 21:53

Ceny kombajnowania A co do ustalania ceny to w waszych regionach jak jest? Ceny ustalacie sobie sami czy np. pytacie się we wsi znajomych co mają kombajny za jaką kwotę w tym roku wyjeżdżają kombajnem kosić zboże i ustalacie mniej więcej wspólne ceny? U mnie tak jest i pomimo małej wioski to jest kilka kombajnów i raczej nikt nikomu nie żałuje, że kosi się więcej lub mniej, każdy ma swojego klienta.
Mój kanał YouTube ----> MarcinExplorer

Mój fanpage na Facebooku ----> MarcinExplorer

#807 Share Pronar82a

Pronar82a

Człowiek spełniający swoje marzenia

• Members
  • PipPipPip
  • 631 postów

Napisany 29 czerwiec 2012 - 22:47

Ceny kombajnowania U nas ceny koszenia zostaja ustalane w kółkach rolniczych, w obrębie 15 km są 3 kółka rolnicze i to na podstawie tych kółek rolnicy przyjmóją stawki, w tamtym roku było 320 zł za koszenie Bizonem bez sieczkani bo w Kółkach tylko Bizony mają, ja brałem od hektara 360 bez sieczkani nowym kombajnem. Średnio Bizonami hektar u nas koszą od godziny do godz 20, ja przyjąłem godzinę i 8 minut na hektar i wyszło mi że 360 bez sieczkarni miałem brać, nikt nie wnosił sprzeciwu. W tym roku pewnie o jakieś 20 zł za godz pójdzie w górę koszenie, także około 400 zł za hektar bez sieczkani będę brał ;)
Chłop ze wsi

#808 Share Harnas88

Harnas88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 395 postów

Napisany 30 czerwiec 2012 - 09:19

Ceny kombajnowania W moim rejonie jest podobnie jak u was, cene ustalają "kółka rolnicze" tylko ze oni płacą vat to trzeba zejść troche z ceny. W tym roku nie pytałem jeszcze szefa po ile bedzie w tym roku brał ale w ubiegłym roku brał za rekorda i supra chyba po 320 za godzine a za john deerea 1177 po 300 od hektara

#809 Share Klepk995

Klepk995

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 976 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze :D

Napisany 01 lipiec 2012 - 14:15

Ceny kombajnowania panowie jaką cenę mówić w tym roku za koszenie małym kombajnem takim jak JD 330 za godzinę lub za hektar

#810 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2887 postów
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 01 lipiec 2012 - 15:50

Ceny kombajnowania A ile czasu kosisz hektar? Myślę że ok 300 za hektar, to jak kosisz 2 godz to po 150 za godz, a jak w 1.5 godź to ze 220 za godź., a ten jd 330 jaki ma heder szeroki. Ja mam jd z hedrem 3.6 i hektar leci od 0.50 do 1.10 godz w zależności od zboża. Ja myślę 260 za godz brać.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#811 Share Klepk995

Klepk995

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 976 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze :D

Napisany 01 lipiec 2012 - 19:30

Ceny kombajnowania mój JD ma szerokość hedera 2,7m cały i kosi hektar +/- 1,5godz

#812 Share donborys

donborys

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze
    motoryzacja
    nowe technologie

Napisany 02 lipiec 2012 - 06:33

Ceny kombajnowania Mamy kombajn podobnej wielkości i wydajności. W tamtym roku tato brał ok. 300zł/ha z sieczkarnią, myślę że w tym roku będzie bardzo podobnie.

#813 Share PeterG14

PeterG14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1047 postów
  • Zainteresowania:wszystko co związane z rolnictwem

Napisany 02 lipiec 2012 - 21:06

Ceny kombajnowania Ja w tym roku biorę 270 zł za godzinę Bizonem ZO56 ale zależy jak będzie szło bo jak u kogoś zboże leży to opuszczę trochę z czystej życzliwości. Widzę, że w tym roku będzie bardzo drogo. Też bym brał 300 zł ale konkurencja może nawet zarobić 10 zł na godzinę ale mają kolejki na dzień do przodu u się interes kręci. A jeszcze pojadą u jednego skoszą 1 ha u drugiego 1,5 ha a u trzeciego 5 ha a pieniędzy nie biorą i potem mają zaklepane. Z roku na rok coraz gorzej.

#814 Share 90daniel

90daniel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 352 postów

Napisany 03 lipiec 2012 - 18:48

Ceny kombajnowania u mnie w okolicy bizonem zo56 i ja będę brał tak samo.
250 za ha i paliwo rolnika, z sieczkarnia plus 10 zł

#815 Share Gomez01

Gomez01

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze , uprawa zbożowa, motocykle

Napisany 04 lipiec 2012 - 05:48

Ceny kombajnowania Ja planuje w tym roku 280 na h w zeszłym roku brałem 260 i nikt sie nie skarzył . kombajn john deere 970

#816 Share Siwy7406

Siwy7406

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 310 postów

Napisany 04 lipiec 2012 - 08:39

Ceny kombajnowania A ja w tym roku Tc 5070RS 500zł za godzinę + paliwo i mam koszenia zaklepane na jakieś 100-120ha po za swoim.
Szymczak Robert (@deer) - Człowiek Roku Wielkopolski - wyślij sms o treści WLKP.20 na numer 72355 (koszt 2.46 zł z VAT)

#817 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9683 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 04 lipiec 2012 - 08:50

Ceny kombajnowania przy takim założeniu ile ci wychodzi na ha?
bo u nas mniej wiecej z 600zł na godzine na czysto by wyszło przy założeniu 380-400zł/ha

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

#818 Share Siwy7406

Siwy7406

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 310 postów

Napisany 04 lipiec 2012 - 09:29

Ceny kombajnowania Ja tak nie przeliczam bo kombajn chodzi w dużym gospodarstwie ok 1000ha na dużych polach mało przejazdów itd. ich paliwo, środki smarne można powiedzieć OC. Placowy + 1 mechanik robi że tak powiem oględziny po dniu pracy w nocy by na rano był gotowy. Mój operator tylko przyjeżdża czyści kabinę uzupełnia lodowkę i w pole.
Taką usługe trzeba szanować bo daja sporo zarobić 10-12h pracy dziennie to moim zdaniem niezła sumka wychodzi - Koszt operatora 35zl/h tylko tu też oc mnie nie obchodzi awarie, remonty i czyszczenie po sezonie. Dla mnie wystarcza.
Szymczak Robert (@deer) - Człowiek Roku Wielkopolski - wyślij sms o treści WLKP.20 na numer 72355 (koszt 2.46 zł z VAT)

#819 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3737 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 04 lipiec 2012 - 11:00

Ceny kombajnowania powiem ci ze fajny układ nie ma wielkich kosztów - paliwo ale czy ten mechnik i placowy przyszykuja maszyne jak nalezy? wiesz sam jak to wyglada jak sam nie dopilnujesz to nie zrobione. Tym bardziej ze to nowa maszyny to trzeba uwazac bo moga wyjsc jakies nie dociagnieca. Pierwsze kosisz swoje pózniej na usługe ? Jak z zapłata za usługe jaki termin ? ale jakby nie patrzec tyle ha ciapnac to pewnei z 8-10 dni sie zejdzie i ładna sumka sie uzbiera :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#820 Share Siwy7406

Siwy7406

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 310 postów

Napisany 04 lipiec 2012 - 17:10

Ceny kombajnowania Ten placowy i mechanik to tylko w razie awarii np. zatoru, kapciai tankowania maszyny itd. Od kontkretnego OC i przesmarowania jest operator ktory kosi u mnie już 12 lat /zresztą to brat stryjeczny mojej żony i jestem go pewien jak siebie że mi nic nie wyniesie i nie uszkodzi/ a ogolnie ma 23 sezony kombajowania dlatego mu też tyle placę.
Pierw kosze swoje np kosze swoj rzepak zdzonie potrzebują pomocy zwijam kombajn i jedzie prosto do nich na pole nie mam daleko jakieś 25km. Kosi tam aż skończą pow 3-4dni. i wraca do mnie na pszenicę i żyto kończę swoje i jedzie tam do końca żniw. Wtym roku będzie więcej u nich do koszenia bo wyorali wszystkie ląki ok 200ha bo pozbyli sie hodowli. Z rolzliczeniem niema problemu może być nawet zaliczka jak chcem 10-20tys niema problemu reszta po skończeniu pracy do 14 dni bo właściciel nie mieszka na miejscu. Masz racje sumka sie uzbiera przy takich obrotach za 5-6 lat kupuje nastepny jeszce większy jak układ z nimi bedze się utrzymywał.