Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ceny kombajnowania

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
1041 odpowiedzi na ten temat

#721 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 18 kwiecień 2012 - 18:07

Ceny kombajnowania Przy takiej cenie to nie warto mu nowego brudzić. :D
W tamtym roku płaciłem 260 zł/h. W godzinę zrobił około 1 ha jeśli było długie pole. Wysyp zboża był podczas jazdy. Była to cena jeszcze z poprzednich żniw. W tym roku zapewne będzie trochę więcej.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ceny kombajnowania Dzisiaj, 12:55
  •  

#722 Share mateusz1995

mateusz1995

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 416 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 18 kwiecień 2012 - 21:23

Ceny kombajnowania No ja serio mówie że tak kosimy. 2 lata temu było po 150 rok temu po 200 a teraz po 250 ceny oczywiście za hektar. Jak by był transport to mógł bym przyjechać tylko nie wiem czy Consul by wykosił w całe żniwa to 200ha. A i u nas plon średnio 4t/ha.

#723 Share Eryko

Eryko

Rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 898 postów

Napisany 25 kwiecień 2012 - 00:05

Ceny kombajnowania Wielkopolska jakie planujecie ceny koszenia na ten rok?

#724 Share Gomez01

Gomez01

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze , uprawa zbożowa, motocykle

Napisany 26 kwiecień 2012 - 14:02

Ceny kombajnowania Myśle że 280 zl godzina to dobra cena no chyba że jakis wielohektarowy klijent to zawsze mozna ponegocjować .

#725 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2887 postów
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 26 kwiecień 2012 - 18:44

Ceny kombajnowania Dziś to bym poszedł za piwo jakby ktoś miał koszenie, a w lipcu i sierpniu to się zobaczy co życie przyniesie.

#726 Share robert983

robert983

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 384 postów

Napisany 26 kwiecień 2012 - 20:48

Ceny kombajnowania ja myślę 250 za 3 metrowy heder deutz fahr m 900 w zeszłym sezonie 220 liczyłem.jeśli ktoś zechce,nie będę się prosić o robotę.mazowieckie

#727 Share Pronar82a

Pronar82a

Człowiek spełniający swoje marzenia

• Members
  • PipPipPip
  • 631 postów

Napisany 26 kwiecień 2012 - 21:18

Ceny kombajnowania

na 200 ha jade za 240 ha i tak by byla kalkulacja tylko rekord by chyba oszalał ^^
A Pan panie Jacku jeszcze kombajnu nie zakupil ?

240 zł za hektar? Ja w tym to żadnej kalkulacji nie widzę biorąc pod uwagę że ropa kosztuje 6 zł, na ponad 100 zł samej ropy bym spalił, nie mówiąc o kosztach exploatacji, pensja dla kombajnisty, około 20 zł za hektar (pensja dla kombajnisty), już same koszty to 120 zł, do tego smart, oleje i ewentualne naprawy to jest 160 zł kosztów do tego podatek dochodowy ktorego bedzie 20 zł od ceny 240zł , to zostaje 60 zł na rękę, nie no super kalkulacja :lol:

Woj lubelskie, poniżej 400 zł za hektar nie wyjeżdżam nawet w tym roku :) Cena będzie od 400 do 440 za hektar

Edytowany przez Pronar82a, 26 kwiecień 2012 - 21:20.

Chłop ze wsi

#728 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 26 kwiecień 2012 - 21:40

Ceny kombajnowania Jaki podatek?? :huh:

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#729 Share Eryko

Eryko

Rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 898 postów

Napisany 26 kwiecień 2012 - 22:45

Ceny kombajnowania U mnie w tamtym roku Claas Dominator 98 heder 4,2m brał 300zł,320zł z sieczkarnią słomy.

#730 Share kombinator18

kombinator18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 888 postów

Napisany 27 kwiecień 2012 - 00:20

Ceny kombajnowania

240 zł za hektar? Ja w tym to żadnej kalkulacji nie widzę biorąc pod uwagę że ropa kosztuje 6 zł, na ponad 100 zł samej ropy bym spalił, nie mówiąc o kosztach exploatacji, pensja dla kombajnisty, około 20 zł za hektar (pensja dla kombajnisty), już same koszty to 120 zł, do tego smart, oleje i ewentualne naprawy to jest 160 zł kosztów do tego podatek dochodowy ktorego bedzie 20 zł od ceny 240zł , to zostaje 60 zł na rękę, nie no super kalkulacja :lol:

Woj lubelskie, poniżej 400 zł za hektar nie wyjeżdżam nawet w tym roku :) Cena będzie od 400 do 440 za hektar

Nie wiem czym ty mlocisz ze na ha spalasz wiecej niz 100 zl
Olej co hektar nie wymieniasz tylko raz na sezon co daje okolo 300 zl to jakies 1.5 zl na ha
Pensja dla kombajnisty niepotrzebna bo sam mloce swojego kombajnu w obce rece bym nie odał
Ewentualne naprawy 1000 zl na sezon licze choc watpie bo kombajn mam prawie bardzo dobrze dopracowany juz i jest to Bizon Rekord czesci tanie jak barszcz.

Jakies 150 na czysto na 1 ha jakby pole bylo w jednym kawalku sypanie w czasie jazdy to w dwa tygodnie przy dobrej pogodzie i po robocie.

Czyli 30 tys. zlotych za dwa tygodnie to jest jakas kalkulacja.

A co do podatku to nie mam zamiaru im nawet zlamanego grosza oddać

Ale co do moich realiow czyli dzialeczki 0.5 ha do maks 2 ha bede bral cos pewnie okolo 350 na godzine.
DROGIE HOBBY - ROLNICTWO

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#731 Share Soulshakin

Soulshakin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 215 postów

Napisany 27 kwiecień 2012 - 06:37

Ceny kombajnowania Dodatkowo do kosztów użytkowania dochodzą amortyzacja, konserwacji, przechowania, ubezpieczenia przeliczając te wszystkie koszty razem z amortyzacją wychodzą jakieś 200-220zł/godz + paliwo i smary ~200 zł/godz daje to już ~400 zł godz plus jakieś 30zł/godz kosztów napraw w przypadku starszych kombajnów mamy w końcu 430 zł/godz

Przeliczając na ha licząc 2 hektary na godzinę wychodzi 215 zł/ha kosztów realnych wiec zysk jest nie jest taki jak opisujecie. Nie można liczyć zysku tylko usługa - paliwo.

#732 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 27 kwiecień 2012 - 11:36

Ceny kombajnowania Ubezpieczenie roczne AC,OC,itp,2tys lekko, serwis przed sezonem, oleje i filtry i robocizna 2tys min, zatankowac do pełna 2tys min, czyli 6tys trzeba włozyc by wyjechać z podwórka. Jak ktos twierdzi inaczej to chyba mu tatus tankuje i za części płaci, a dla synka pozwala pokierować kombajnem. Na isługi nie wybieram się, ale jak co to 350-400za ha.

#733 Share lukejro

lukejro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 591 postów

Napisany 01 maj 2012 - 19:56

Ceny kombajnowania Panowie nie przesadzajcie z tymi kosztami, przecież nikt nie ubezpiecza kombajnu na cały rok. OC na 3 miesiące wyszło mnie ok 60zł a w ramach zwykłego ubezpieczenia gospodarstwa można ubezpieczyć całe mienie ruchome(maszyny) i są to groszowe sprawy... @Pronar82 jesteś mistrzem kreatywnej księgowości... Paliwo po 6zł- odejmij z 30gr(będzie bardziej realnie) i odejmij VAT który sobie odliczysz, rok temu pisałeś, że sam kosisz i nie najmujesz kombajnisty. Czy robicie usługi czy też nie, to i tak musicie przygotować kombajn do żniw(smary, oleje, filtry) Wasze kombajny i wasze stawki ale przynajmniej nie wciskajcie ludziom kitu jakie są wysokie koszty utrzymania kombajnu(wykonania usługi)...

#734 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 01 maj 2012 - 20:16

Ceny kombajnowania

Jaki podatek?? :huh:

Jemu chodzi chyba o podatek bo ma założoną pewnie działalność i wystawia faktury vat

@lukejro Jak robisz usługę to wszystko się liczy a nie że kombajnista nie bo robi sam tylko on w tym czasie może robić coś innego.
Ja sam myślę nad kupnem kombajnu.

#735 Share lukejro

lukejro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 591 postów

Napisany 01 maj 2012 - 20:52

Ceny kombajnowania Tylko, że jak jesteś właścicielem kombajnu to liczysz ile Ci ten biznes przyniesie i jeśli nie ponosisz kosztów na zatrudnienie pracownika to jest to twój dochód. Swoją drogą to ja się dziwię koledze @Pronar82a, że wogóle robi usługi bo jakbym ja miał 196tys dochodu z 25ha to by mi się wogóle nie chciało po obcych polach bujać kombajnem tylko w jeden dzień zrobił bym swoje żniwa a potem na wakacje :D Może to słuszna taktyka wystawić cenę zaporową i nie mieć klijentów (kombajn kupiony na różnicowanie z własnych oszczędności także w razie kontroli koleś jest czysty)

#736 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 02 maj 2012 - 06:00

Ceny kombajnowania lukejro, chyba nie sądzisz , że ktoś wyjedzie kombajnem za pół mln czy i więcej bez AC? Druga sprawa, wiesz co obejmuje te twoje ubezpieczenie za 60zł? Bo jak ci się zjara na polu to mocno się zdziwisz.

#737 Share Harnas88

Harnas88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 395 postów

Napisany 02 maj 2012 - 07:26

Ceny kombajnowania Podlaskie 300 za godzinę pracy bizona

#738 Share lukejro

lukejro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 591 postów

Napisany 02 maj 2012 - 17:05

Ceny kombajnowania

lukejro, chyba nie sądzisz , że ktoś wyjedzie kombajnem za pół mln czy i więcej bez AC? Druga sprawa, wiesz co obejmuje te twoje ubezpieczenie za 60zł? Bo jak ci się zjara na polu to mocno się zdziwisz.

Co obejmuje? To co zawsze obejmuje OC :D czyli Odpowiedzialność Cywilna(nie myl z AC) i nie ma tu różnicy czy jest to kombajn za 10tys. zł czy za 1mln zł. Jak ty wykupujesz AC osobno na każdą maszynę to twoja sprawa, ja wszystkie maszyny( w tym kombajn) ubezpieczam w ramach mienia ruchomego i nie są to wielkie pieniądze. Poza tym jak nie bedziesz robił usług to nie ubezpieczysz kombajnu? - nie żartuj. Mi chodzi o to, że nikt nikogo nie zmusza do usług i każdy kto się na nie decyduje to robi to dla KASY i przestańcie opowiadać bajki że robicie to po kosztach....

#739 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 02 maj 2012 - 18:44

Ceny kombajnowania Nikt nikogo nie zmusza do u usług, fakt, ale z ubespieczeniem to nie masz racji. Poczytaj warunki ubespieczenia mienia ruchomego, i dojdx do punktu że masz ubespieczone od ognia, ale tylko na posesji. :o

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#740 Share lukejro

lukejro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 591 postów

Napisany 02 maj 2012 - 20:31

Ceny kombajnowania Wszystko zależy od ubezpieczyciela. U mnie w warunkach ubezpieczenia nie ma takiego punktu <_< Teraz to sobie można pogadać o cenach. W tamtym roku też wszyscy mówli, że za mniej jak za 400zł/ha nie wyjadą a w żniwa w moich stronach kosili od 300zł do max.350zł/ha Pozdr.