Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ceny kombajnowania

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
1041 odpowiedzi na ten temat

#661 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 31 styczeń 2012 - 08:22

Ceny kombajnowania Kiedyś u nas jeden Bizon obkaszał wioskę i okoliczne jeszcze, teraz tylko u mnie w pół wymarłej wsi jest 22 :o kombajny. Gdzie tu mowa o usługach.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ceny kombajnowania Dzisiaj, 03:54
  •  

#662 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3048 postów

Napisany 31 styczeń 2012 - 08:32

Ceny kombajnowania Ja ciąłem u kilku gości co mają swoje kombajny :) jak wyżej pisałem kupiłem koła blizniacze i oni mogli tylko pomarzyć o cięciu swoim sprzętem.

#663 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 31 styczeń 2012 - 10:18

Ceny kombajnowania

Kiedyś u nas jeden Bizon obkaszał wioskę i okoliczne jeszcze, teraz tylko u mnie w pół wymarłej wsi jest 22 :o kombajny. Gdzie tu mowa o usługach.

W mojej tylko 3, a w sąsiednich jest więcej. Jedna trzecia upraw jest pod kukurydzą, dużo łąk. Może w tym sezonie komuś coś skoszę, jak będę miał czas i chęci.

#664 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 31 styczeń 2012 - 10:45

Ceny kombajnowania Zapraszam do mnie :D .

#665 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 31 styczeń 2012 - 13:53

Ceny kombajnowania @jaro, przenieś gospodarstwo bliżej Białowieży to zrobimy ci usługę. ;) . Co tam będziesz się męczył pomiędzy województwami. ;) . U nas mało krowiarzy, a jak jeden na wioskę jest to kosi trawy za darmo ile tylko zechce. Raj normalnie, ziemia tania. :D .Zapraszamy.
Co do kombajnów to mój najnowszy sie pochawalę :D , ale to pikuś bo jest claas co ma na łożyskach wybite rok produkcji 1955. :D . Także co to opisywali w jakiejś gazecie że najstarszy kombajn to z 1962r w Polsce to nie prawda. Egzemplarz ten ma 2 bagnety mniej od snopowiązałki a i plewy zbiera w worki, to też sieczki ciąć nie trzeba. :lol:

Edytowany przez farmermf, 31 styczeń 2012 - 13:55.

#666 Share robert983

robert983

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 384 postów

Napisany 31 styczeń 2012 - 15:51

Ceny kombajnowania panowie ja wiem że w niektórych stronach naszego kraju są takie gospodarstwa że obsianego pola rolnicy mają mało ja tez nie mam jej dużo 4 ha trawy i 7 zbóż ale mi ten interes z kupnem kombajnu się opłacił swoje wykosiłem i zarobiłem mam takie rokowania że zwróci mi się max po 4 latach dodam że kosztował mnie 25000 u mnie w okolicy jest sporo kombajnów jak pisałem wcześniej ale kombajniści myślą chyba że są ponad innymi ziemię uprawiam raczej z mentalności po dziadach pradziadach ale jej puki co nie rzucę ale prosił nikogo nie bendę taka decyzja o kupnie własnego należy do indywidualnej osoby. a i co niektórzy narzekają że części drogie to niech wymienią sprzęt na lepszy i mniej awaryjny i będą mieli po problemie a nie tylko narzekają u mnie co mieli dużo lat do tylu kombajny to im się już kilka zwróciły

#667 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 31 styczeń 2012 - 16:08

Ceny kombajnowania Robert powiadasz 25tyś za kombajn dałeś i nie narzekasz. Fakt, części do takich kombajnów są na cmentarzyskach za grosze. Kup za pół mln kombajn to zmienisz zdanie o kombajnistach. Powiedz co to za kombajn i jaka stawkę miałeś, wydajność?

#668 Share robert983

robert983

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 384 postów

Napisany 31 styczeń 2012 - 17:17

Ceny kombajnowania pisałem że mam mało ziemi ornej więc za te pieniądze co mówisz to dla mnie przesada a więc kupiłem taki kombajn jaki uważałem że na moje skromne hektary wystarczy df m 900 3 metry nie narzekam na niego to fakt dobry mi się trafił wydajność od bizona 56 o jedną czwartą mniejsza ważne że swoje wykosiłem w jeden dzień i mam spokój nie chodzę nie proszę o to mi chodziło

#669 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 31 styczeń 2012 - 17:24

Ceny kombajnowania dostępność i niska cena sprawia, że bardzo dużo ludzi robi tak jak ty.

#670 Share marulekk

marulekk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 465 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Motoryzacja, Sport

Napisany 31 styczeń 2012 - 17:56

Ceny kombajnowania ja tak samo zrobiłem jak @robert983, kupiłem kilka lat temu New Hollanda i już mi się zwrócił z nawiązką, nie muszę nikogo prosić o wykoszenie, pilnować, błagać, wsiadam i koszę kiedy mi pasuje, mój kombajn pracuje na 18ha i do tego usługa, w tamtym roku trochę zarobiło się gdyż na wsi kombajny się psuły często a mi (odpukać) bezawaryjnie szło. B)
sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#671 Share LUCKYR6

LUCKYR6

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów
  • Zainteresowania:koparki i rolnictwo , bmw drift ;)

Napisany 31 styczeń 2012 - 19:21

Ceny kombajnowania Witam ja planuie na żniwa wystawić trzy maszyny i myślę że jak ropa będzie kosztowała pod siedem złoty to cena bizona z sieczkarnią będzie się klarowała koło 360zł 380zł Bizon Rekord tak samo :) pozdro

#672 Share mateusz1995

mateusz1995

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 416 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 31 styczeń 2012 - 19:23

Ceny kombajnowania Ja drugi rok już kosiłem Claasem Consulem za 13 tysięcy. Wykosił około 50ha i bez żadnych awarii. Jedyne co to olej w silniku zmieniliśmy i filtry no i paliwo. Jeśli tak dalej pójdzie to za 2 lata się zwróci bo trzeba mu mały remont zrobić. Ile wam pala kombajny na hektar koszenia? Mój z silnikiem Mercedesa spokojnie w 10l/ha się mieści.

#673 Share LUCKYR6

LUCKYR6

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 31 styczeń 2012 - 19:34

Ceny kombajnowania Siema ja sam kosze bizonem z 87r silnik jest orginał nie bierze oleju , i na 1ha ładnej nie wywalonej pszenicy mi wezmie 8 litrów a miałem też takiego bizona co brał 11 litrów ON na ha i w tym 8 litrów superolu na dzień

#674 Share benio1967

benio1967

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 888 postów

Napisany 31 styczeń 2012 - 21:16

Ceny kombajnowania Bizon 8 l ON na ha-chyba to jest niemożliwe,ja miałem rożne zachodnie stare w których silniki były super volvo,ihc,mf i w żadnym takiego niskiego spalania przy podobnym hedrze nie miałem.

#675 Share mateusz1995

mateusz1995

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 416 postów

Napisany 31 styczeń 2012 - 21:37

Ceny kombajnowania W sumie to też zależy od tego jakie plony z hektara i jakie są straty :) Znajomy miał bizona i sprzedał i kupił New Hollanda małego i mówił że mu pali 8 l/ha i że bizon dużo więcej ale ile konkretnie to już nie pamiętam. Ja to 10/ha podałem dzieląc całkowite zużycie paliwa na całkowitą powierzchnie (czyli wliczone są przejazdy).

#676 Share LUCKYR6

LUCKYR6

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 31 styczeń 2012 - 22:20

Ceny kombajnowania tak jak ja obliczyłem to kosiłem 9.60 ha i z dojazdem 3 km i z powrotem spalił mi 90 litrów , plon tak okł 5 ton , niechcę tu pokazywać ani zachwalać maszyny tylko gadam jak jest

#677 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 01 luty 2012 - 10:42

Ceny kombajnowania Więc niebawem pewnie razem z właścicielami c3603p będziesz jeździł w pole z pustym bakiem a wracał z pełnym. Ludzie bądźcie poważni w życiu nie spotkałem żadnego starego clasa nh jd a tym bardziej bizona w który spalanie wynosiło 10l/ha ON, a tym bardziej mniej niż 10l, jak niewiecie ile pali bizon to się taty spytajcie ile leje paliwa do baku i ile po 9.60ha zostanie.
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#678 Share mateusz1995

mateusz1995

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 416 postów

Napisany 01 luty 2012 - 10:50

Ceny kombajnowania Zapraszam do mnie. :) Mój Claas Consul nie spali więcej niż 10l/ha!

#679 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 01 luty 2012 - 11:03

Ceny kombajnowania NH1540 z 86r, heder 3,9, silnik Ford, wydajnośc trochę większa od Bizona 11-13l/ha z dojazdami. Mierzone przez 9 lat. użytkownicy Bizonów z mej okolicy nie chwalili się że zejdą poniżej 15l/ha.Tu mowa o starych kombajnach, nowe przelicza się na tonogodzinospalanie także jest rochę bardziej miarodajne.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#680 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 01 luty 2012 - 11:13

Ceny kombajnowania Bardzo złym przelicznikiem sa l/ ha.Jeden rolnik zbierze np 1.5 tony owsa z ha inny 8 ton pszenżyta i korzystać będzie z sieczkarni a jeszcze inny 10 ton pszenicy a o innych zbożach nie wspomnę a tym bardziej o wyległym czy zachwaszczonym . Każdy będzie mieć inne wyniki spalania na hektar.
Lepiej podawać zużycie w litrach na tonę jednakowego zboża np pszenicy dopisując średni plon z ha.
Co do tematu to ceny koszenia pójdą w górę o 20 może 40 zł ale to będzie wiadomo dopiero przed żniwami

@farmermf zgadzam się z Tobą w 100%

Edytowany przez KRISTOFORn, 01 luty 2012 - 11:16.