DANIEL

Ceny kombajnowania

Polecane posty

Harnas88    12

Chyba że w rekordzie masz sita z dłuższymi pazurkami to wtedy rekord ma większą przepustowość a tak to to samo co super, poza turbem, dłuższymi klawiszami i większym zbiornikiem na zboże

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

a jak myślicie ile można podnieść cenę za usługę kompleksową - koszenie i transport?

u nas paru rolników nie jest przygotowanych na odbiór na poziomie 10-12ton na godzinę i myślimy aby im pomóc podstawiając własny transport.

W grę wchodzą 3 zestawy 12tonowe

 

ładny zestaw. ja w ubiegłym roku za zwożenie zboza ciągnik + przyczepa 8 ton lacznie z koszeniem 400 wiec tu mozna znacznie drożej. fakt ze bylo blisko ok 2 - 3 km do magazynu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin91    286

A co do ustalania ceny to w waszych regionach jak jest? Ceny ustalacie sobie sami czy np. pytacie się we wsi znajomych co mają kombajny za jaką kwotę w tym roku wyjeżdżają kombajnem kosić zboże i ustalacie mniej więcej wspólne ceny? U mnie tak jest i pomimo małej wioski to jest kilka kombajnów i raczej nikt nikomu nie żałuje, że kosi się więcej lub mniej, każdy ma swojego klienta.


Mój kanał YouTube ----> MarcinExplorer

Mój fanpage na Facebooku ----> MarcinExplorer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pronar82a    179

U nas ceny koszenia zostaja ustalane w kółkach rolniczych, w obrębie 15 km są 3 kółka rolnicze i to na podstawie tych kółek rolnicy przyjmóją stawki, w tamtym roku było 320 zł za koszenie Bizonem bez sieczkani bo w Kółkach tylko Bizony mają, ja brałem od hektara 360 bez sieczkani nowym kombajnem. Średnio Bizonami hektar u nas koszą od godziny do godz 20, ja przyjąłem godzinę i 8 minut na hektar i wyszło mi że 360 bez sieczkarni miałem brać, nikt nie wnosił sprzeciwu. W tym roku pewnie o jakieś 20 zł za godz pójdzie w górę koszenie, także około 400 zł za hektar bez sieczkani będę brał ;)


Chłop ze wsi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Harnas88    12

W moim rejonie jest podobnie jak u was, cene ustalają "kółka rolnicze" tylko ze oni płacą vat to trzeba zejść troche z ceny. W tym roku nie pytałem jeszcze szefa po ile bedzie w tym roku brał ale w ubiegłym roku brał za rekorda i supra chyba po 320 za godzine a za john deerea 1177 po 300 od hektara

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klepk995    182

panowie jaką cenę mówić w tym roku za koszenie małym kombajnem takim jak JD 330 za godzinę lub za hektar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15357

A ile czasu kosisz hektar? Myślę że ok 300 za hektar, to jak kosisz 2 godz to po 150 za godz, a jak w 1.5 godź to ze 220 za godź., a ten jd 330 jaki ma heder szeroki. Ja mam jd z hedrem 3.6 i hektar leci od 0.50 do 1.10 godz w zależności od zboża. Ja myślę 260 za godz brać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
donborys    3

Mamy kombajn podobnej wielkości i wydajności. W tamtym roku tato brał ok. 300zł/ha z sieczkarnią, myślę że w tym roku będzie bardzo podobnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

Ja w tym roku biorę 270 zł za godzinę Bizonem ZO56 ale zależy jak będzie szło bo jak u kogoś zboże leży to opuszczę trochę z czystej życzliwości. Widzę, że w tym roku będzie bardzo drogo. Też bym brał 300 zł ale konkurencja może nawet zarobić 10 zł na godzinę ale mają kolejki na dzień do przodu u się interes kręci. A jeszcze pojadą u jednego skoszą 1 ha u drugiego 1,5 ha a u trzeciego 5 ha a pieniędzy nie biorą i potem mają zaklepane. Z roku na rok coraz gorzej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
90daniel    15

u mnie w okolicy bizonem zo56 i ja będę brał tak samo.

250 za ha i paliwo rolnika, z sieczkarnia plus 10 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gomez01    1

Ja planuje w tym roku 280 na h w zeszłym roku brałem 260 i nikt sie nie skarzył . kombajn john deere 970

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siwy7406    47

A ja w tym roku Tc 5070RS 500zł za godzinę + paliwo i mam koszenia zaklepane na jakieś 100-120ha po za swoim.


Szymczak Robert (@deer) - Człowiek Roku Wielkopolski - wyślij sms o treści WLKP.20 na numer 72355 (koszt 2.46 zł z VAT)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871

przy takim założeniu ile ci wychodzi na ha?

bo u nas mniej wiecej z 600zł na godzine na czysto by wyszło przy założeniu 380-400zł/ha


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siwy7406    47

Ja tak nie przeliczam bo kombajn chodzi w dużym gospodarstwie ok 1000ha na dużych polach mało przejazdów itd. ich paliwo, środki smarne można powiedzieć OC. Placowy + 1 mechanik robi że tak powiem oględziny po dniu pracy w nocy by na rano był gotowy. Mój operator tylko przyjeżdża czyści kabinę uzupełnia lodowkę i w pole.

Taką usługe trzeba szanować bo daja sporo zarobić 10-12h pracy dziennie to moim zdaniem niezła sumka wychodzi - Koszt operatora 35zl/h tylko tu też oc mnie nie obchodzi awarie, remonty i czyszczenie po sezonie. Dla mnie wystarcza.


Szymczak Robert (@deer) - Człowiek Roku Wielkopolski - wyślij sms o treści WLKP.20 na numer 72355 (koszt 2.46 zł z VAT)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

powiem ci ze fajny układ nie ma wielkich kosztów - paliwo ale czy ten mechnik i placowy przyszykuja maszyne jak nalezy? wiesz sam jak to wyglada jak sam nie dopilnujesz to nie zrobione. Tym bardziej ze to nowa maszyny to trzeba uwazac bo moga wyjsc jakies nie dociagnieca. Pierwsze kosisz swoje pózniej na usługe ? Jak z zapłata za usługe jaki termin ? ale jakby nie patrzec tyle ha ciapnac to pewnei z 8-10 dni sie zejdzie i ładna sumka sie uzbiera :)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siwy7406    47

Ten placowy i mechanik to tylko w razie awarii np. zatoru, kapciai tankowania maszyny itd. Od kontkretnego OC i przesmarowania jest operator ktory kosi u mnie już 12 lat /zresztą to brat stryjeczny mojej żony i jestem go pewien jak siebie że mi nic nie wyniesie i nie uszkodzi/ a ogolnie ma 23 sezony kombajowania dlatego mu też tyle placę.

Pierw kosze swoje np kosze swoj rzepak zdzonie potrzebują pomocy zwijam kombajn i jedzie prosto do nich na pole nie mam daleko jakieś 25km. Kosi tam aż skończą pow 3-4dni. i wraca do mnie na pszenicę i żyto kończę swoje i jedzie tam do końca żniw. Wtym roku będzie więcej u nich do koszenia bo wyorali wszystkie ląki ok 200ha bo pozbyli sie hodowli. Z rolzliczeniem niema problemu może być nawet zaliczka jak chcem 10-20tys niema problemu reszta po skończeniu pracy do 14 dni bo właściciel nie mieszka na miejscu. Masz racje sumka sie uzbiera przy takich obrotach za 5-6 lat kupuje nastepny jeszce większy jak układ z nimi bedze się utrzymywał.


Szymczak Robert (@deer) - Człowiek Roku Wielkopolski - wyślij sms o treści WLKP.20 na numer 72355 (koszt 2.46 zł z VAT)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid109    0

Ja kosze na sezon gdzioes tak ok. 70 ha bez swojego . w tym roku bede brał gdzies ok. 350 zł. oczywiscie za godzine. bizon zo-56

Edytowano przez dawid109

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal97rolnik    480

rok temu brałem 250 zł za godzinę. W tym roku nie będę się wahał i będę wołał 300 zł za godzinę.Kombajn to Bizon Super

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

@michał97rolnik ja w zeszłym sezonie brałem 320zł z godz gdy młóciłem na poligonie, lub u wzorowego plantatora gdzie zboże sypało np. 8t/ha, trzeba się namęczyć, u takiego przęciętnego nie patrzę na zegarek, pytam ile było i 300zł/hektar, zebrał 3-4 tony nie zarobi na zbiorach, a ja też pogoniłem :D

W tym roku 320-330 bizonem, z jednym z najlepszych operatorów w okolicy czyli mła :D komu nie pasi niech czeka na kolegów kombajnistów 2-3 dni ;)


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemrolnik    14

350zł za godzinę zegarową (60 minut)

z sieczkarnią 370zł.

Kombajn John Deere 965

Hektar w godzinę wymłóci. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CASd    65

LUBELSKIE 400złna godz z sieczkarnią ustalone kółko rolnicze bez 30zł mniej bizon 56

Edytowano przez CASd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

to drogo u was mi w tamtym roku sąsiad rekordem kosił za 300zł za godzinę w stojącym zbożu hektar w godzinę spokojnie wykosi. W tym roku nie pytałem ile będzie brał ale podejrzewam że około 320zł/h

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez farmer_89
      Witam, czym czyscicie przedmuchujecie swoje kombajny podczas zniw? 
    • Przez Mareczek1
      Witam planuję zakupić siewnik kvernelanda Accord mc-drill Pro czy mógłby ktoś napisać jak się sprawują , na co warto zwrócić uwagę przy zakupie i czy wogóle są warte uwagi,pozdrawiam
    • Przez AnkaSkakanka
      Dzień dobry,
      Oboje z mężem nie jesteśmy rolnikami. Mieszkamy w mieście, ale mamy rodzinę na wsi i bardzo lubimy tam przebywać. Jest to piękna wieś, w malowniczej okolicy. W bezpośrednim sąsiedztwie naszej rodziny znajduje się kilka działek należących do KOWR. Jedna z tych działek wydaje nam się bardzo interesująca i chlelibyśmy ją zakupić od KOWR, jednak nie ma nigdzie zamieszczonego ogłoszenia o jej sprzedaży. Jest to też działka o wielkości ponad 1ha, a my chcielibyśmy kupić jedynie jej fragment o powierzchni ok 30 arów. Czy ktoś z Państwa mógłby podpowiedzieć czy jest to w ogóle możliwe? Chcielibyśmy kupić tę działkę w celach rekreacyjnych i postawić tam mały domek (media są w drodze).
      Dodam, że żadne z nas nie posiada wykształcenia kierunkowego i na tę chwilę nie mamy możliwości (ani środków ani kwalifikacji) założenia gospodarstwa rolnego. Okolica jest zamieszkana przez osoby, które nie prowadzą działalności rolnej, są to wyłącznie siedliska.
      Będę wdzięczna za wskazówki.
       
    • Przez tomek1974
      Wpisujcie jakie firmy was oszukały bo mnie ostatnio dwie z lubienia nie zapłaciła za kuku i z kalisza nie odbiera trawy zeszłorocznej.
    • Przez sports2011
      Witam, mam pytanie ile obecnie można żądać pieniędzy za wynajem pola około 20 arów pod elektrownie wiatrowa maszt około 100metrowy. Z góry dziękuję za odpowiedzi. Pytam z ciekawości ponieważ muszę zmienić umowę podpisana 10lat temu , na kolejne 25 lat .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj