Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ceny kombajnowania

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
1041 odpowiedzi na ten temat

#641 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 26 styczeń 2012 - 08:52

Ceny kombajnowania Popieram @szczewko za mniej niż 350zl/ha nie ma co ruszać się z zagrody. Dodany obrazek Podejrzewam że kombajny o wydajności rzędu 10-12t/h w tyk roku będą kosztowały po 500zł/h. Dodany obrazek

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ceny kombajnowania Dzisiaj, 13:42
  •  

#642 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 26 styczeń 2012 - 12:16

Ceny kombajnowania Zaraz ciebie @Bobek zjedzą za takie ceny, niektórzy to uważają że za darmo powinni kosić, ci co po 200zł za ha to chyba im tatuś paliwo kupował.

#643 Share miszka31

miszka31

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1138 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze

Napisany 26 styczeń 2012 - 14:17

Ceny kombajnowania u mnie to 350 za ha to było w zeszłym roku.

#644 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 26 styczeń 2012 - 15:27

Ceny kombajnowania @miszka, wiesz im bogatszy rolnik ,tym bardziej leniwy by za niewielkie zyski tłuc żniwiarkę. :D

#645 Share wlkpmder

wlkpmder

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 737 postów

Napisany 26 styczeń 2012 - 15:30

Ceny kombajnowania Jak komuś za drogo to zawsze ma wybór kosa w rączki ustawianie mendeli i maszyną młócić w stodole.Koszty kombajnowania to nie tylko drogie paliwo ale też zużywające sie części.

#646 Share miszka31

miszka31

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1138 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze

Napisany 26 styczeń 2012 - 16:37

Ceny kombajnowania w okolicy tylko SKR miał niższą cene i ci co sobie sami z ukrainy nawieźli napędu.

#647 Share astrzak

astrzak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 232 postów
  • Zainteresowania:A wszystko po trochu...

Napisany 26 styczeń 2012 - 17:18

Ceny kombajnowania

Jak komuś za drogo to zawsze ma wybór kosa w rączki ustawianie mendeli i maszyną młócić w stodole.Koszty kombajnowania to nie tylko drogie paliwo ale też zużywające sie części.

Świete słowa. Ludzie myśla ze jak masz kombajn to tylko paliwo i można młocic.
Według mnie to kazdy kto mowi ze drogo to niech sobie kupi kombajn i zobaczy czy taki czysty zysk
PS W sezonie 2011 Bizon Rekord w mojej okolicy 350zł z szieczkarnia
Wiesz co sie liczy?????
Szacunek ludzi kierownicy!!!!

#648 Share radex

radex

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja

Napisany 26 styczeń 2012 - 18:36

Ceny kombajnowania zakup samego kombajnu to już jest dość spory wydatek, który szybko się nie spłaci..

#649 Share grzepo

grzepo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 266 postów

Napisany 26 styczeń 2012 - 18:41

Ceny kombajnowania Powiedzmy nawet inaczej- dziś rolnika który ma nawet nie całe 10 ha na własność stać jest na zakup używanej maszyny. Można kupic kombajn za 15 tyś (oczywiście inna sprawa ile do takiego trzeba dołożyć). No ale czasami lepiej jest mieć trzy samochody na podwórku (wszystkie zagraniczne za dopłatę z unii) i narzekać że za drogo usługa i nic się nie opłaca...

#650 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2721 postów

Napisany 26 styczeń 2012 - 19:25

Ceny kombajnowania Sam pamiętam jak cięło się snopowiązałką kilkanaście hektarów i dziwie się że jak ktoś ma np 6ha zbóż nadal tego nie robi skoro nie stać go na zakup kombajnu a na kombajnistę gada po wsi że cały zysk mu zabiera ;[ to tak jak by chowając 5 krów zatrudniać pracownika na cały etat

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#651 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2887 postów
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 26 styczeń 2012 - 20:05

Ceny kombajnowania Ale macie problemy, jeszcze nie narosło a już gdybiecie. Czepiajcie zamiast hedra pług i za odśnieżanie liczcie kasę, a do młocki jeszcze będzie kiedy gdybać.

#652 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3924 postów

Napisany 26 styczeń 2012 - 20:43

Ceny kombajnowania

Sam pamiętam jak cięło się snopowiązałką kilkanaście hektarów i dziwie się że jak ktoś ma np 6ha zbóż nadal tego nie robi skoro nie stać go na zakup kombajnu a na kombajnistę gada po wsi że cały zysk mu zabiera ;[ to tak jak by chowając 5 krów zatrudniać pracownika na cały etat

Lat do tyłu 15 wszyscy już młócili kombajnami poza jednym rolnikiem, który ciął właśnie snopowiązałką. Sytuacja materialna nie była najgorsza ale kilka osób było w domu a jak mówił słomę i tak musi zwieść ręcznie "kostka" a tak to ma wszystko pod dachem i jeszcze zysk z tego.

Tylko prawda jest taka jesteśmy wygodni.

Sąsiad mający 12 ha kupił Bizona tylko dla siebie.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#653 Share roltech

roltech

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 320 postów

Napisany 27 styczeń 2012 - 21:41

Ceny kombajnowania

Jak komuś za drogo to zawsze ma wybór kosa w rączki ustawianie mendeli i maszyną młócić w stodole.Koszty kombajnowania to nie tylko drogie paliwo ale też zużywające sie części.

Można by też takiego wziąć na sezon do pomocy przy naprawach, jak sobie trochę palce pozbija i wyjdzie z garażu o świcie, to może zrozumie jaki to "biznes".

#654 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2721 postów

Napisany 29 styczeń 2012 - 14:05

Ceny kombajnowania Właśnie, jak napisał @Sadek - jesteśmy wygodni. Płacąc co rok 3-5 tys kombajniście kupił bym sobie bizona Z020 i nie latał po wsi prosząc o cięcie

#655 Share argoz

argoz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 140 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 29 styczeń 2012 - 17:36

Ceny kombajnowania Biznes to może i można zrobic ale jak by miał dużo ha do koszenia i dobrego pola. Nie tak jak w tym roku jeszcze dobrze nie wjechał na pole a już siedzi i dzwoń po duży ciągnik. 300zł z godziny za koszenie i 000 za wyrywanie z błota a paliwo idzie i czas leci.

#656 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2721 postów

Napisany 29 styczeń 2012 - 17:43

Ceny kombajnowania Czekasz pół godz na ciągnik a tu gość wpada T-25 , dojeżdża 50 metrów od kombajnu i sam siedzi :lol: oj nie raz tak było...

#657 Share robert983

robert983

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 384 postów

Napisany 30 styczeń 2012 - 14:00

Ceny kombajnowania czytając nie które posty stwierdziłem że właśnie przez taka mentalność kombajnistów i ich rzetelność sprawiła że w zeszłym roku kupiłem swój i mam ten problem z głowy bez obrazy dla nikogo u mnie są tacy że trzeba się prosić i to 2 tygodnie nawet żeby raczył przyjechać.taka wygoda kosztowała mnie sporo kasy ale nie żałuje i każdemu polecam swój własny sprzęt na paliwo i naprawy zarobi sam choć kombajnów u mnie sporo nawet 15 km dojeżdżają pozdrawiam

#658 Share Huberto89

Huberto89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 515 postów

Napisany 30 styczeń 2012 - 16:05

Ceny kombajnowania A ja tam swojego nie mam zamiaru kupować. Skoro rocznie płace 2tyś to jak bym miał swój to niech bym nawet 1tyś oszczędzał to kombajn zwrócił by mi się po 20latach jakiś niewielki w dodatku heder miał by wąski i później tylko bawienie z prasą trzeba sto razy w kółko jeździć. A tak najmę sobie usługę z czym problemu nie mam i jest spokój. Tak więc nie każdemu taki zakup się opłaca.
Tylko spokój może nas uratować....

#659 Share roltech

roltech

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 320 postów

Napisany 30 styczeń 2012 - 22:03

Ceny kombajnowania @robert983 gdybym był właścicielem dzierżawionej ziemi lub miał pewność że będę ją długo dzierżawił, to kupiłbym kombajn. Jak na razie dobrze wychodzę współpracując z właścicielem kombajnu, który może w przyszłości odkupię.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#660 Share Heniekii

Heniekii

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 355 postów

Napisany 30 styczeń 2012 - 23:41

Ceny kombajnowania u mnie na pomorzu to za 1ha jest stawka 350zl +oddac za paliwo