Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ceny kombajnowania

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
1041 odpowiedzi na ten temat

#441 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 28 czerwiec 2011 - 15:17

Ceny kombajnowania Skończcie ten wątek, bo odbiegacie głęboce od głównego tematu. AF nie konfesjonał, a co raz więcej osób o tym zapomina. Nikt nie ma obowiązku zwier

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ceny kombajnowania Dzisiaj, 10:07
  •  

#442 Share daras77

daras77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 195 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja,rolnictwo,sport

Napisany 28 czerwiec 2011 - 16:29

Ceny kombajnowania Widzę że z naszego kolegi Pronar82a to mistrz ekonomii,a może odkrył tajemnice kamienia filozoficznego,drugi Leszek Balcerowicz,a co tam dajmy go na ministra finansów.Bez urazy,ale twoje wypowiedzi przypominają mi rozmowe dwóch przedszkolakow w piaskownicy.A galerie to sobie każdy może stworzyc taka że ho,ho.

#443 Share deLord

deLord

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 28 czerwiec 2011 - 16:51

Ceny kombajnowania Najlepszy jest ten podpis pod avaterem kolegi Pronar82a
"Człowiek spełniający swoje marzenia"

#444 Share Pronar82a

Pronar82a

Człowiek spełniający swoje marzenia

• Members
  • PipPipPip
  • 631 postów

Napisany 28 czerwiec 2011 - 17:50

Ceny kombajnowania Powiedziałem że nie będę jeździł na usługi jeśli ktoś nie zaakceptuje moich warunków.
Korzystałem z różnicowania, jest to 100 tyś, zwrot vat-u 75 tyś. już jest o 175 tyś mniej, czyli kombajn wychodzi 225 tyś. Teraz, tak jak mówiłem że będę jeździł na usługi ale na moich warunkach, przewiduję wykosić około 80ha + swoje 15, w zaokrągleniu niech będzie 100.
100 x 400 = 40 000
Paliwo kupiłem po 4.65 - podatek vat = 3.58 zł za litr.
Niech mi spali 12 litrów na ha = 1200 litrów, 1200 x 3.58 = 4300
Przegląd, oleje, smary itp 1000 zł
Podatek vat od wystawionych faktur 2560zł
Suma 8000 zł
Na czysto zostaje 32 tyś rocznie.
225000zł/32000 = 7 sezonów i kombajn będzie mój i nie czekam na kombajn i nikogo nie chodzę i proszę o to żeby przyszedł do mnie i mi wykosił. Wiadomo że gospodarstwo będzie się rozwijać i myślę ciągle nad powiększeniem areału.

I bez usług i tak i tak bym go spłacił w tym roku.
Chłop ze wsi

#445 Share Daniel1987

Daniel1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 227 postów

Napisany 28 czerwiec 2011 - 20:06

Ceny kombajnowania Ty to lepiej pomysl nad arealem a pozniej mysl o kombajnie....Pronar82a kosi za 400zl a u mnie koles w tym roku powiedzial 280-300zl/h MF-em....wydajnosc na godzinke ok 1,30-1,40ha

#446 Share jankris

jankris

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 637 postów

Napisany 28 czerwiec 2011 - 20:46

Ceny kombajnowania Mała poprawka do kalkulacji Pronara
Przy cenie 400 za ha, kombajn kosi w sezonie na usługach 0 ha.
Odsetki od kapitału - 225x7%=15,7tys.
Utrata wartości 25tys.

Skoszenie własnego areału kosztuje cię więc przeciętnie 2666zł/ha - drogo!!!

A, zapomniałem o ubezpieczeniu AC bo strach wkładać akumulator - 5 tys.

#447 Share rumun19

rumun19

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 28 czerwiec 2011 - 21:00

Ceny kombajnowania Czytając te wypowiedzi to jedno się ciśnie na słowa:
Żal wam dupe ściska i tyle !
Co was to obchodzi ? Jego gospodarka, jego pieniądze i jego zabawki.
Jak mu się noga podwinie ( czego mu nie życzę ) to będzie to jego sprawa a nie wasza więc zakończcie takie biadolenie i wyliczanie.

Edytowany przez rumun19, 28 czerwiec 2011 - 21:22.

#448 Share jankris

jankris

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 637 postów

Napisany 28 czerwiec 2011 - 21:06

Ceny kombajnowania Po szesnastym poście masz prawo jeszcze nie wiedzieć po co są portale dyskusyjne.
Ale jeśli znasz już litery to powinieneś wiedzieć, że nie wolno obrażać innych na forum dyskusyjnym, choćby nawet mieli inne zdanie niż TY.

#449 Share rumun19

rumun19

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 28 czerwiec 2011 - 21:22

Ceny kombajnowania @jankris po siedemnastym poście może nie wiem co to portale dyskusyjne jednak już 5 lat na AF robi swoje ...
Temat jak dobrze widzę jest o cenach kombajnowania a Wy ciągle wałkujecie jeden temat ...

U mnie w okolicach Claas Tucano 320 jak do dzisiaj cena 350 zł/h
NH TC 56 również 350 zł/h

#450 Share tomaszpa1

tomaszpa1

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 596 postów
  • Zainteresowania:internet , uprawa roślin, najróżniejsze maszyny rolnicze.

Napisany 28 czerwiec 2011 - 21:24

Ceny kombajnowania poprostu sadze ze pronar82 moze wiecej sie chwali niz tak w rzeczywistosci jest . a jezeli kupił nowy kombajn zrobił najwieksza głupote jak mógł. zaden dobry rolnik nie zrobiłby takiego czegos z pewnoscia. poniewaz te pieniadze zainwestowałbym w cos innego , szczerze to niech sobie ziemi dokupi bo za kilka lat bedzie jeszcze drozsza niz obecnie i nie bedzie go na to stac a kombajn co roku wartosc w dół.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#451 Share daras77

daras77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 195 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja,rolnictwo,sport

Napisany 28 czerwiec 2011 - 21:26

Ceny kombajnowania Tu nie chodzi o"ściskanie zalem d*py",ale po prostu o to że facet troche się rozfantazjował,powiem wiecej,przez jego gadkispora częsć forumowiczów mogła się poczuć urażona jak ktoś im daje do zrozumienia że nie umieją liczyć,nie umieja gospodarzyć-to JA jestem alfą i omegą.Dla mnie to jest poziom młodego gimnazjalisty.

#452 Share DEVID

DEVID

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo Kombajny New Holland Zwierzęta Motoryzacja i piękne kobiety

Napisany 28 czerwiec 2011 - 21:45

Ceny kombajnowania

Ja mam nowy kombajn za duże pieniądze, mam zaledwie 15 ha pod kosę, i myślę racjonalnie nie tak jak niektórzy np ja ty, ze dużo ci zostaje, ty bierzesz tak mało i nigdy nie dorobisz się nowego sprzętu np kombajny za ponad 400 tyś. Po prostu trzeba umieć kalkulować tak żeby dobrze wychodziło i zostawało dużo pieniędzy, bo myśląc tak jak ty nigdy do niczego bym nie doszedł mając tak mało pola. Jak dobrze pójdzie to w tym roku spłacę kredycik za ten kombajn. Ja jestem usługodawcą i ja ustalam ceny, jeśli komuś się nie podoba to do widzenia. Tak nawiasem, miałem ostatnio taką sytuację ze przyszła do mnie sąsiadka żebym jej sprasował siano, powiedziałem 180 zł za godzinę prasowania, nie pod pasowało jej, poszła szukać gdzie indziej, nikt nie przyjechał w nocy popadał deszcz, pare dni to tyłu, i poszła do SKR-u, przyjechali sprasowali, wzięli po 180 zł za godz z tym że siano po paru deszczach :lol:

Jak bym chciał mieć nowy kombajn jak to mówisz to bez problemu bym go kupił tyle że nie jestem taki głupi jak ty by nowy kupować i 400tysi utopić i żeby 11 mięsięcy stał wolę w co innego zainwestować spać spokojnie a nie myśleć o nastepnej racie ważne że mam dobry i dość nowy sprzęt który kosi jak nie jeden nowy dużo zależy od kombajnisty :Dwięc kto tu jest mądry ja już się dorobiłem ale nie aż tyle by jak to mówisz 400tys to spora cześć mojego budżetu i wpakować by stało 11 miesiecy wolę jak u mnie kasa mnoży kasę a u ciebie stoi jak u mnie się mnoży :lol:

#453 Share pawelfrr

pawelfrr

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 28 czerwiec 2011 - 21:54

Ceny kombajnowania W tm temacie chciałbym czytać jaki region, jaki kombajn, jaka cena a nie czy komuś się opłaca czy nie. Panowie sprowadźmy ten temat na właściwe odpowiedzi.
Łódzkie Bełchatów Bizon rekord 300/h i 330/h z ścinaczem
Łódzkie Bełchatów Bizon z 56 250/h
Łódzkie Bełchatów Forschmit 512 290/h i 310/h
Wiadomo są tacy co pojadą za 200 zł/h bizonem Z50

#454 Share DEVID

DEVID

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo Kombajny New Holland Zwierzęta Motoryzacja i piękne kobiety

Napisany 28 czerwiec 2011 - 21:54

Ceny kombajnowania Kolego Pronar nie wiem czym się szczycisz że masz nowy kombajn jak byś miał dwa nowe to co innego jeden na usługi drugi dla siebie u mnie nawet w mojej jak to mówisz biednej okolicy mają nowe kombajny i też biorą poniżej 300 i jakoś się nowych dorobili :lol:

#455 Share lukejro

lukejro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 586 postów

Napisany 28 czerwiec 2011 - 23:25

Ceny kombajnowania Wiecie co? Ja nie rozumie tej kłótni. Jeśli ktoś ma kombajn i robi usługi to może sobie ustalić dowolną cenę bo to jego PRYWATNY KOMBAJN!!! Jak sobie będzie liczył za dużo to po prostu będzie się opalał na podwórku...
Widzę, że kolega Pronar82a próbuje za wszelką cenę udowodnić, że z 25ha ziemi można bez problemu wyciągnąć rocznie 100tys zł. dochodu i żyć w luksusie...
To jest nowa recepta na sukces: 25ha, 10 "ekologicznie" karmionych krów mlecznych, 15ha nie wymienianej od piętnastu lat paszowej pszenicy Almari pod którą dajemy tylko 200kg saletry i broń Boże żadnego NPK, oprysków na grzyba i innych zbędnych pierdół... a no i oczywiście 4ha buraków. Proste??? To panowie do roboty!!! B)

#456 Share tomaszpa1

tomaszpa1

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 596 postów
  • Zainteresowania:internet , uprawa roślin, najróżniejsze maszyny rolnicze.

Napisany 28 czerwiec 2011 - 23:31

Ceny kombajnowania hehe nie ma co robic posmiewiska na forum bo moze to jakis dzieciak ktory sobie pisze co mu przyjdzie do głowy a my tylko sie z nim spieramy . poprostu pisze głupoty wg mnie

#457 Share DEVID

DEVID

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 29 czerwiec 2011 - 00:07

Ceny kombajnowania

W tm temacie chciałbym czytać jaki region, jaki kombajn, jaka cena a nie czy komuś się opłaca czy nie. Panowie sprowadźmy ten temat na właściwe odpowiedzi.
Łódzkie Bełchatów Bizon rekord 300/h i 330/h z ścinaczem
Łódzkie Bełchatów Bizon z 56 250/h
Łódzkie Bełchatów Forschmit 512 290/h i 310/h
Wiadomo są tacy co pojadą za 200 zł/h bizonem Z50

Kolego czuję się trochę urażony jak myślisz że za 200zł/h to tylkoZ-050 muszę cię wyprowadzić z błędu są i tacy jak ja co za 200zł koszą NH 8050 dwie młocarnie więc nie mów że jak 200zł to odrazu musi być Z-050
U kolegi Pronara najbardziej mi się spodobała riposta w jego wyliczeniu że spłaci go w 7 lat .
Brzmiała ona miej więcej tak " I bez usług i tak i tak bym go spłacił w tym roku":o:lol:No to po co ma jeżdzić po usługach jak to nie którzy mówią jak go spłaci czy będzie stał czy kosił i to w tym roku cieżko by było mu zarobić w tym roku 225tys jak sam wyliczył na młocce tego mu powiem że zazdroszczę też tak bym chciał jak nie zarobię to i tak se kupie i to z 25ha myślę że prosta jest riposta na tych 25ha ma zasianą marychę jak 225tysi przez rok spłaci i zostanie :D

#458 Share Pronar82a

Pronar82a

Człowiek spełniający swoje marzenia

• Members
  • PipPipPip
  • 631 postów

Napisany 29 czerwiec 2011 - 00:08

Ceny kombajnowania Tak, jestem dzieciakiem i mam 8 lat i wygrałem w totolotka dlatego też spełniam swoje marzenia kupuję co chce i co mi się spodoba ;)

Jeśli kogoś uraziłem to przepraszam, ale przyczepiliście się do mnie że będę brał te 360 zł a ha, ja jestem usługodawcą i ja ustalam ceny, jeśli komuś nie pasuje to jego sprawa i nie powinien nic więcej dodawać do tego tematu, tak czy nie? Później ktoś coś sobie wymyślił i dodał że będę brał po 400 zł za ha, tak więc zrobiłem kalkulację na 400 zł za ha, proste i logiczne.

To może zacznijmy od tego ile osiągacie na czysto zysku z 1 ha?

@lukejro, nie zmieniam pszenicy bo plon jej jest zadowalający, bez nakładów osiągam plon 6-8 ton, w zależności od roku, tak więc poco mam tracić pieniądze na kupowanie kwalifikatów? Ja nie widzę w tym żadnego sensu.

@jankris, dlaczego mam liczyć rocznie odsetki jak tylko na rok kredyt wziąłem i czekam właśnie na pieniądze z różnicowania i vatu, jeśli wpłyną te pieniądze to zostanie mi tylko 25 tyś + odsetki za parę miesięcy do spłacenia.
I dlaczego w swoim wyliczeniu nie podałeś areału za usługi, ja wszystko wyliczyłem ale ty nie umiesz czytać tego co ja napisałem.

@tomaszpa1 dla ciebie to głupota, dla mnie nie, ja już nie mam w co inwestować wszystko mam dlatego tez kupiłem kombajn, pole bym kupił ale u mnie w okolicy nikt nie sprzedaje, na kombajnie nie stracę bo za 10 lat sprzedam go za połowę jego wartości jak i nie więcej.

@DEVID kombajn spłacę w tym roku z racji tego że: Wkładu własnego miałem 200 tyś, czekam na zwroty 175 tyś. razem już jest 375 tyś, i zostaje tylko 25 tyś, a 25 tyś nie jest ciężko zrobić. Dlatego też napisałem że mogę spłacić kombajn bez wyjeżdżania na usługi, proste i logiczne.

Edytowany przez Pronar82a, 29 czerwiec 2011 - 00:15.

Chłop ze wsi

#459 Share jankris

jankris

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 637 postów

Napisany 29 czerwiec 2011 - 07:55

Ceny kombajnowania W takim razie realne wyliczenie:
250 zł/hektar
100 ha / rok (dwa tygodnie żniw po 50 ha na tydzień)
Podałem odsetki od kapitału, czyli np. mogłbys te pieniądze ulokować w inwestycję kapitałową. - stracony zysk 15tys. rocznie
Koszt paliwa
12l/ha plus jałowe i przejazdy 3l razem 1500 razy 5zł/l 7500zł.
ubezpieczenie 5000zł
Oleje, smary, części 1000. modlić się aby nie słapać kamienia lub słupka na polu.
Podatek 2000
Utrata wartości 25000
Razem przychody 25tys.
Razem rozchody 40tys.

Strata 15 tys. rocznie na nowym kombajnie zakupionym z dofinansowaniem 100tys.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#460 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9677 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 29 czerwiec 2011 - 07:58

Ceny kombajnowania Panowie i Panie - jeszcze jeden post bezpośrednio nie związany z cenami usług i posypią się bany.
Ten temat dotyczy TYLKO cen za kombajnowanie a nie filozoficznych dyskusji o opłacalności. Po drugie więcej szacunku dla siebie - każdy może mieć swoje zdanie!!! Tak więc bez epitetów i rozmawiamy tylko o cenie. Pierwsze 5 osób które będą znów bezsensownie dyskutować o tym co kto robi i czemu tak a nie inaczej dostanie BANA na tydzień - dla odpoczynku

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com